Προς το περιεχόμενο

[Laptop 15.6"] HP 250 G6 3VJ19EA HD INTEL DUAL CORE N4000 4GB 500GB FREE DOS @eshop 219.00€


GoldKingston

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικη γνωμη ειναι, μακρυα απο τετοιες περιπτωσεις!! Και να μοιαζουν ανεκτες αρχικα απο ενα σημειο και μετα ειναι ανυποφορα! Εχει η αδερφη μου ενα παρομοιο απο "προσφορα" το πηρε χωρις να με ρωτήσει και το εχει σκυλομετανοιωσει! Αν δεν μπορει το μπατζετ να παει παραπανω, μια χαρα περιπτωσεις υπαρχουν και στις αγγελιες εδω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλοι οι νέοι Celeron τα πάνε τα 10αρια λαδακι. Άνετα παίζουν ακόμη και 4Κ με τον κατάλληλο player και με λίγη γνώση. Οι άσχετοι που λένε σαβουρα προϊόντα HP με Intel μέσα και συγκρίνουν με αντίστοιχα AMD  μακριά εννοείται από τέτοια μηχανήματα. Οι υπόλοιποι στα 170 ευρώ δίχως ΦΠΑ (απαλλαγή) είναι κελεπουρι... Απλά θέλει λίγη δουλίτσα ...αν τώρα του βάλεις και έναν SSD εκεί σοβαρεβει η κατάσταση. Έχουν πέσει και πολύ οι τιμές.

Παίζουν διάφορες καλές στο eShop να έχετε το νου σας με αυτούς τους επεξεργαστές στα ίδια λεφτά γιατί μάλλον 3χει κέφια ο ερευνητής τους και έχει βρει κάποια πηγή μάλλον... ;)

4 λεπτά πριν, eko13 είπε

Προσωπικη γνωμη ειναι, μακρυα απο τετοιες περιπτωσεις!! Και να μοιαζουν ανεκτες αρχικα απο ενα σημειο και μετα ειναι ανυποφορα! Εχει η αδερφη μου ενα παρομοιο απο "προσφορα" το πηρε χωρις να με ρωτήσει και το εχει σκυλομετανοιωσει! Αν δεν μπορει το μπατζετ να παει παραπανω, μια χαρα περιπτωσεις υπαρχουν και στις αγγελιες εδω...

Οι ανοικτές αγγελίες εδώ είναι για κλάματα αδερφέ. Αυτές που είναι κλειστές αξίζουν αλλά καραδοκούν τα μαγαζιά με μεταχειρισμένα και δεν τις προλαβαίνει κανείς. 

Για τα υπόλοιπα διάβασε ποιο πάνω. 

1 ώρα πριν, kokyriakidis είπε

Είχα πάρει ένα DELL αντίστοιχο με N3540 πριν 2 χρόνια. Τέτοια χρήση ελεγα θα κάνω και εγώ. Ήταν τα πιο πεταμένα λεφτά που έχω δωσει στην ζωή μου. Ευτυχως βρέθηκε κορόιδο να το αγοράσει στην ίδια τιμη! ΜΑΚΡΥΑ! Δώσε λίγα λεφτά παραπανω και πάρε κατο αξιόλογο!

Όπως είπα μακριά εσείς οι άσχετοι από τέτοια μηχανήματα. Και να υποθέσω ότι το ξεφορτώθηκες εδώ στο ινσομνια ε? Άψογος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tην προηγούμενη εβδομάδα είχε βγει πανομοιότυπο λενόβο , απλά με ssd 128 ή 256 (δε θυμάμαι) και ίδια τιμή. Το πήρα σε μητέρα, πέρασα ubuntu και κάνει μια χαρά τη δουλειά της σε browsing 1 καρτέλας (δεν ξέρει να ανοίγει άλλες, μόνο καταλάθος, αλλά και να ανοίξει τις σηκώνει μια χαρά).

Έχετε υπόψη ότι το linux mint θέλει αναβάθμιση σε κέρνελ και προσεκτικό στήσιμο για να αναγνωρίσει όλο το hardware. Εμένα δε μου δούλευε η πινακίδα αφής και χάλασα το λειτουργικό (όντας άπειρος με μιντ) για να το φτιάξω. Βαρέθηκα να τα ξαναπεράσω και πήγα στα γνώριμα ubuntu. Αν γίνουν κάποτε πολύ βαριά για αυτό το πισάκι, βλέπουμε.

Μεγάλο συν οι χαμηλές θερμοκρασίες και το fanless. Για μαμάδες και γενικά κόσμο 50+ που είναι τεχνολογικά αναλφάβητος, οπότε ουσιαστικά θέλουν ταμπλετ με μεγάλη οθόνη και πληκτρολόγιο, αυτές οι συσκευές παίζουν καλή μπάλα από άποψη κινητικότητας εντός σπιτιού, άνεσης να τις βάλει κανείς πάνω του και μηδεν ηχορύπανσης. Ίσως και για μικρά παιδιά. Εγώ υπολογίζω στα συν και την ενεργειακή εξοικονόμηση, δεδομένου ότι το πανάρχαιο Compaq της μητέρας είχε διπύρηνο του 2007 με tdp 35 watt και τώρα έχει... 6.

Εννοείται πως για κόσμο σε παραγωγική ηλικία με τεχνολογική εξοικείωση, κάνουν μόνο για πειραματισμό σε λειτουργικά και κατεβαστήρια, βαριά καρδιά browsing σε κάνα κήπο - αυλή - βεράντα τα καλοκαίρια.

Επεξ/σία από qwertyuiop2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα σε σε browsing θα κολλάει. Θα scrollarete sto fb και θα σέρνεται και μετα από λίγο θα κολλάει ακομα περισσότερο. Για εμένα minimum i3 6006u Η amd 9420. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎19‎/‎9‎/‎2018 στις 8:17 ΠΜ, liverpoolman είπε

Τωρα το τομσον ειναι οντως σαβουρα? Γιατι αν θυμαμαι καλα ειχα διαφωνησει οταν ανεβηκε εδω ως προσφορα

Είπαμε: Για παιδιά του δημοτικού δηλαδή με ελάχιστες απαιτήσεις ή για κάποιον ηλικιωμένο χωρίς σχεδόν καμία απαίτηση όλ' αυτά με τέτοιου τύπου επεξεργαστή είναι ΟΚ αλλά μέχρι εκεί...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

A τα λες και laptop αυτά, WOW! Για κάνα δωράκι σε παιδί ΟΚ αλλά μέχρι εκεί, αλλιώς τ΄αγοράζεις και μετά προσπαθείς να τα σπρώξεις στις αγγελίες π.χ του Insomnia όπως π.χ. το Thomson της super προσφοράς με τον N3350...

Ζαχαρης σου λένε για λαπτοπ για απλή χρήση και εσύ τους λες κάτι i7 ssd πάνω 8 γιγα ραμ και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο νομίζω δεν ξέρεις να ξεχωρίζεις τις οικονομικές λύσεις καθόλου σε έχω διαβάσει σε πολλα νήματα και προτείνεις μόνο τα ακριβά λαπτοπ ακόμη και για Skype να σου πούνε ούτε τους i3 δεν προτείνεις!.. Τέσπα το Τόμσον μια χαρά πάει απλώς εμένα μ αρέσει να αλλάζω αρρωστακιας όπως πολλοί άλλωστε εδώ μεσα! 

Καλή συνέχεια και να μάθεις την λέξη VFM τη σημαίνει! 

Καλημέρα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, manthos_27 είπε

Καλή συνέχεια και να μάθεις την λέξη VFM τη σημαίνει! 

Καλημέρα! 

Μα vfm δε σημαίνει το φτηνότερο, ούτε το χειρότερο!

Αλλιώς όλοι θα κάναμε ένα σορτάρισμα με φίλτρο την τιμή και θα αγοράζαμε το φτηνότερο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, turbat0s είπε

Μα vfm δε σημαίνει το φτηνότερο, ούτε το χειρότερο!

Αλλιώς όλοι θα κάναμε ένα σορτάρισμα με φίλτρο την τιμή και θα αγοράζαμε το φτηνότερο!

Απλώς δεν καταλαβαίνεις τι εννοώ μιλάω συγκεκριμένα για τον φίλο μου που προτείνει λαπτοπ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎19‎/‎9‎/‎2018 στις 12:15 ΜΜ, manthos_27 είπε

Ζαχαρης σου λένε για λαπτοπ για απλή χρήση και εσύ τους λες κάτι i7 ssd πάνω 8 γιγα ραμ και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο νομίζω δεν ξέρεις να ξεχωρίζεις τις οικονομικές λύσεις καθόλου σε έχω διαβάσει σε πολλα νήματα και προτείνεις μόνο τα ακριβά λαπτοπ ακόμη και για Skype να σου πούνε ούτε τους i3 δεν προτείνεις!.. Τέσπα το Τόμσον μια χαρά πάει απλώς εμένα μ αρέσει να αλλάζω αρρωστακιας όπως πολλοί άλλωστε εδώ μεσα! 

Καλή συνέχεια και να μάθεις την λέξη VFM τη σημαίνει! 

Καλημέρα! 

Τα πεταμένα λεφτά σε σαβούρες δεν είναι οικονομική λύση αλλά αντίθετα πανάκριβη οπότε μάλλον εσύ δεν έχεις καταλάβει ακόμα τι σημαίνει ακριβώς VFM!

Τώρα τα περί αρρωστακίων που αλλάζουν laptop κάθε τρείς μέρες κλπ άστο καλύτερα, η περαιτέρω συζήτηση δεν συμφέρει ...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άνθρωποι που μπαινουν και σε τεχνολογικό φόρουμ ασχολούνται με τέτοια μηχανήματα. Αν είναι να πάρω ένα λάπτοπ και μετά να γίνω τεχνικός στη μικροσοφτ και στην Dell για να δουλέψει, άστο καλύτερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχρηστο λαπτοπ ουτε τα 220 που ζηταει δεν αξιζει καλυτερα χαλαστε τα 220 σε ενα μεταχειρισμένο να πιάσουν καλύτερο τοπο τα λεφτα σας η βαλτε 100 παραπανω να παρετε κατι αξιοπρεπής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα σχόλιο για όλους τους προηγούμενους:

Έχετε λάθος, γιατί παραγνωρίζετε τις ανάγκες και τις εμπειρίες ανθρώπων που δεν έχουν σχέση με εσάς. Ο Ζαχάρης καλώς προτείνει ισχυρά Laptop, από το δικό του πρίσμα είναι τα μόνα αξιοπρεπή.

Αλλά ο Ζαχάρης (και ο κάθε Ζαχάρης) προέρχονται και προερχόμαστε από συστήματα που "Ξέρουμε" να τα στήσουμε ώστε να είναι snappy και δυνατά, οπότε τα nXXX μας φαίνονται φόλες.

Αυτό δεν ισχύει για τις μαμάδες, τις γιαγιάδες και τους συζύγους τους. Ούτε για τα μικρά παιδιά που έχουν τον πρώτο τους υπολογιστή. Υπάρχει κόσμος που θέλει απλώς μία ευκρινή οθόνη και ένα σκρολινκ με κανα βιντεάκι utube ενδιάμεσα. Ε, αυτό το πράμα το προσφέρουν τα φθηνότερα λάπτοπ αυτού του είδους, αλλιώς δε θα υπήρχε η προσφορά τους από τις εταιρείες. Κάποια ανάγκη καλύπτουν κι αυτά, έστω κι αν είναι το ευμεγέθες τάμπλετ των μεσηλίκων, το κέντρο πειραματισμού ενός παιδιού, ή το κατεβαστήρι ενός ενήλικα.

 

Στο δια ταύτα της προσφοράς, έχει υπάρξει καλύτερη. Ίδιο μηχάνημα, σε lenovo (2 ετής εγγύηση και καλό σέρβις) και με ssd αντί hdd, στην ίδια ακριβώς τιμή (2 ευρώ κάτω κιόλας! ) πριν μία εβδομάδα.

Για τους εριστικούς σχολιαστές: Deal with it, ένας αδύναμος διπύρηνος με DDR4 και SSD τα πάει περίφημα στο browsing μέχρι 2-3 καρτέλες. Τί να γίνει. Σας το λέω εγώ, που έχω μόνο τουμπανάκια τετραπύρηνους δουλέψει: Είναι αξιοπρεπές.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι θα προοριζεται για ανθρωπο που δεν θα το ''λιωσει' δεν σημαινει οτι θα αγορασουμε και κατι που αντικειμενικα ειναι ερειπιο(γενικοτερα μιλαω οχι για το συγκεκριμενο).για καινουριο αξιοπρεπες λαπτοπ εστω και για απλη χρηση το μινιμουμ που εχω δει οσο καιρο παρακολουθω τις προσφορες ειναι 350 ευρω.με εναν αξιοπρεπες i3 συνηθως 6ης γενιας,4gb ram αναβαθμίσιμη καλη οθονη και στις μεγαλες προσφορες και με 120ρι ssd.Για προσφορα μιλαω,δεν ειναι ολα τα λαπτοπ των 350 ευρω με τετοια χαρακτηριστικα.Αυτο που περιεγραψα εχει ''μολις'' 120 ευρω παραπανω απτο λαπτοπ της συγκεκριμενης προσφορας.Λεω μολις γιατι οσοι ασχολουνται ξερουν την χαωδη διαφορα των δυο αυτων μηχανηματων. για λαπτοπ ''μονο για browsing,κανα youtube'' οπως τα χαρακτηριζουμε,δεν θα εδινα πανω απο 110-120 ευρω,ετσι ωστε να ειναι μεγαλη η διαφορα(στην παραπανω περιπτωση 350-120=230 ευρω) και να μην αξιζει να παρω κατι πιο καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimitrisha είπε

Αχρηστο λαπτοπ ουτε τα 220 που ζηταει δεν αξιζει καλυτερα χαλαστε τα 220 σε ενα μεταχειρισμένο να πιάσουν καλύτερο τοπο τα λεφτα σας η βαλτε 100 παραπανω να παρετε κατι αξιοπρεπής.

αρχικη τιμη ειναι 300 ευρω  . Σε καινουργιο που ψαχνω για απλη χρηση ποσα  χρήματα να διαθέσω ? 250-350 ειναι καλα ?

2 ώρες πριν, what_if είπε

ολα αυτα τα αδυναμα ειναι ταλαιπωρια, βαλτε λιγα λεφτα παραπανω να ειστε πιο ανθρωπινα

εχεις να  προτινεις καποιο αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...