Προς το περιεχόμενο

The NSO (Nintendo Switch Online) Family Plan Initiative: Insomnia Edition


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 426
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, nomes είπε

+1

Ερωτηση. Αν πάρουμε από το ένα eshop το online πάμε σε άλλο eshop η έχουμε θέμα με το nso?Ξέρω ότι είναι region free αλλα το online μηπως έχει θέματα;

Δοκίμασα με το δωρεάν free trial και άλλαξα την χώρα στον Nintendo Account από Ελλάδα σε Γαλλία και Ρωσία. Δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα με το online. Παρόλα αυτά καλύτερα να περιμένουμε και τις απαντήσεις που θα λάβει ο Malthador.

3 ώρες πριν, james9tito είπε

Πρεπει να εχουν ολοι το ιδιο region στο store ή κανω λαθος?

Δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτό:

Can Nintendo Accounts with different country settings share a family membership?
Yes. However, not all features are available in all countries.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έκανα και δεύτερο update, διαβάστε το όσοι είστε ενδιαφερόμενοι και μέσα στο Σ/Κ ξεκινάω να στέλνω προσκλήσεις, αν θέλετε να γίνω admin.

Θα ενημερώσω πριν αγοράσω Family Plan και μόλις το κάνω θα ξεκινήσω να ζητάω e-mails.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ανέφερε ο @Malthador ούτε εγώ σκοπεύω να χακάρω τη κονσόλα, ούτε επίσης χρησιμοποιώ το voice chat. Έχω στείλει pm με τη δ/νση του nintendoa ccount μου. Θενκς για την πρωτοβουλία! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα και το δεύτερο update.

Προτείνω αρχικά τουλάχιστον και εφόσον προχωρήσει η όλη διαδικασία να μην αλλάξετε ήπειρο στο Nintendo Account, παραμείνετε μέσα στις χώρες που υποστηρίζει η Nintendo of Europe μεταξύ των οποίων είναι η Ρωσία και Νότια Αφρική. Όταν πλέον θα υπάρχουν περαιτέρω πληροφορίες από υπόλοιπους χρήστες της υπηρεσίας ανά το κόσμο τότε προβείτε σε περισσότερες ενέργειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έκανα και τρίτο update με το mail που έστειλα στην Ν, αν και μάλλον θα προχωρήσουμε χωρίς να περιμένουμε απάντηση (γιατί σιγά μην απαντήσουν).

Στο μεταξύ οι ενδιαφερόμενοι στέλνετε μου τα e-mails σας με PM εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το blood-tied δεν θα υπάρξει θεμα. Δεν μπορω να κανω family τα ανηψια μου απο την πλευρά της γυναίκας μου? Προφανως και θα μπορώ αλλά σε καθε περίπτωση δεν μπορεί κανείς να αποδείξει τίποτε.

Το σημαντικό ερώτημα είναι για το ban αλλά επίσης δεν νομίζω οτι θα υπάρχει θέμα με improper behaviour ban.

Επειδή το αναφέρετε και οι υπόλοιποι, εχω δυο switch με δυο διαφορετικά account και συνδεδεμένα με διαφορετικάemail. Το ενα ήδη hacked. Το NSO προφανώς θα ενεργοποιηθεί στο άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τελευταία πρόταση. Από την στιγμή που η υπηρεσία μπορεί να αποθηκεύει συνδρομή μέχρι τρία χρόνια μήπως να αυξήσουμε τουλάχιστον το χρονικό διάστημα σε δύο χρόνια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...