Προς το περιεχόμενο

iCARD Wallet


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλη ευκολία πάντως το Apple Pay. εδώ και περίπου ένα μήνα που δουλεύει και με την iCard έχω ξεχάσει το πορτοφόλι.

2F74B58C-9AA6-45DF-A375-7C6A649C7969.png

 

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, POS είπε

Μεγάλη ευκολία πάντως το Apple Pay. από τότε που το ενεργοποίησε η iCard έχω ξεχάσει το πορτοφόλι.

2F74B58C-9AA6-45DF-A375-7C6A649C7969.png

 

Με NFC ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα παιδιά, είχα πριν 2 χρονια βγάλει μια icard αλλα δεν την χρησιμοποιουσα οποτε στο νέο κινητό δεν πέρασα. Τώρα που στην δοεια βάλαμε mypos (πολύ μπροστά αυτή η υπηρεσία) την έκανα εγκατάσταση κ θέλει επιβεβαίωση στοιχείων έκανα την βιντεοκληση πήραν την ταυτότητα φώτο μπρος πίσω και τώρα έρχεται μήνυμα ότι θέλω το δίπλωμα φωτογραφία κ λογαριασμό ΔΕΗ ή μηνιαίο έγγραφο από τράπεζα. Η ερώτηση μου είναι το δίπλωμα τι το θέλουν;Έδωσα ταυτότητα δίπλωμα δεν έχω δώσει σε καμία τράπεζα ούτε Ελληνική ούτε revolut κ N26 την ΔΕΗ πάλι ? Να τα δώσω έτσι απλά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, KonstasK είπε

Καλημέρα παιδιά, είχα πριν 2 χρονια βγάλει μια icard αλλα δεν την χρησιμοποιουσα οποτε στο νέο κινητό δεν πέρασα. Τώρα που στην δοεια βάλαμε mypos (πολύ μπροστά αυτή η υπηρεσία) την έκανα εγκατάσταση κ θέλει επιβεβαίωση στοιχείων έκανα την βιντεοκληση πήραν την ταυτότητα φώτο μπρος πίσω και τώρα έρχεται μήνυμα ότι θέλω το δίπλωμα φωτογραφία κ λογαριασμό ΔΕΗ ή μηνιαίο έγγραφο από τράπεζα. Η ερώτηση μου είναι το δίπλωμα τι το θέλουν;Έδωσα ταυτότητα δίπλωμα δεν έχω δώσει σε καμία τράπεζα ούτε Ελληνική ούτε revolut κ N26 την ΔΕΗ πάλι ? Να τα δώσω έτσι απλά? 

H iCard, Revolut, N26 κλπ δεν έχουν καμία σχέση με το myPOS μιας και το myPOS παρέχει και τη δυνατότητα αποδοχής πληρωμών με κάρτα.

Σύμφωνα με την εταιρεία διανομής: https://equinox-ventures.com/legal-notice/ 

Η Ελληνική ταυτότητα δε γίνεται από μόνη της αποδεκτή ως έγγραφο ταυτοποίησης για το άνοιγμα myPOS επαγγελματικού λογαριασμού γιατί δεν πληροί τις απαιτούμενες προδιαγραφές ασφαλείας της ΕΕ (γραμμές MRZ, υδατογράφημα κλπ) και γι’ αυτό η myPOS θα σας ζητήσει συμπληρωματικά έγκυρο διαβατήριο ή το νέο δίπλωμα οδήγησης (πλαστική κάρτα).

και από τη στιγμή που ανοίγεις επαγγελματικό λογαριασμό φυσικά και χρειάζονται και επιπλέον έγγραφα (λογαριασμό ΔΕΚΟ, έναρξη επιχείρησης κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, το μαγαζί έχει mypos εδώ κ ένα μήνα κ λειτουργεί μια χαρά έχει έρθει και κάρτα mypos.

Αυτό που λέω είναι η δική μου προσωπική κάρτα icard θέλει τόσα χαρτιά? πλαστικό δίπλωμα οδήγησης δεν έχω τι κάνω τώρα?  

Θέλω να την ενεργοποιήσω για να κάνουμε μεταφορά ποσών από mypos σε icard χωρίς προμήθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, KonstasK είπε

Φίλε μου, το μαγαζί έχει mypos εδώ κ ένα μήνα κ λειτουργεί μια χαρά έχει έρθει και κάρτα mypos.

Αυτό που λέω είναι η δική μου προσωπική κάρτα icard θέλει τόσα χαρτιά? πλαστικό δίπλωμα οδήγησης δεν έχω τι κάνω τώρα?  

Θέλω να την ενεργοποιήσω για να κάνουμε μεταφορά ποσών από mypos σε icard χωρίς προμήθεια. 

και η icard δεν δέχεται από μόνη της την Ελληνική ταυτότητα για τον ίδιο λόγο.

η αλλάζεις δίπλωμα ή βγάζεις διαβατήριο ή περιμένεις μέχρι να αλλαχτούν οι Ελληνικές ταυτότητες.

 

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, KonstasK είπε

Πλάκα μου κάνεις? Δηλαδή βγάζοντας φώτο μια πλαστική ταυτότητα θα περάσει από έλεγχο γνησιότητας MRZ και υδατογραφημα? 

οχι, αλλα εχει τις απαιτουμενες προδιαγραφές ασφαλειας και αυτο φαινεται σε περιπτωση που τους γινει ελεγχος απο την αρμοδια εποπτικη αρχη.

το KYC (know your client) ειναι πολυ αυστηρο στη Βουλγαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πλέον η icard δε δέχεται μεταφορές χρημάτων από paypal σε icard λογαριασμό (είτε σε virtual card) .H paypal ρίχνει το μπαλάκι στην icard και η icard  στο paypal. Ξεκάθαρα στο paypal φαίνεται πάντως ότι είναι θέμα της τράπεζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, monokeros είπε

Πλέον η icard δε δέχεται μεταφορές χρημάτων από paypal σε icard λογαριασμό (είτε σε virtual card)

και καλα κανει.

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/7/2020 στις 12:10 ΜΜ, monokeros είπε

Πλέον η icard δε δέχεται μεταφορές χρημάτων από paypal σε icard λογαριασμό (είτε σε virtual card) .H paypal ρίχνει το μπαλάκι στην icard και η icard  στο paypal. Ξεκάθαρα στο paypal φαίνεται πάντως ότι είναι θέμα της τράπεζας.

Έκανα μεταφορά από το paypal στην icard και δεν αντιμετώπισα Πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...