Προς το περιεχόμενο

Χρήστες αναφέρουν προβλήματα με τη ποιότητα σήματος των iPhone XS και XS Max σε δίκτυα LTE και WiFi


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, billdanos είπε

Ησυχία παρακαλώ ο Bill o Danos θα τοποθετηθεί:

Θα βγάλει update η Apple και όπου υπάρχει πρόβλημα θα διορθωθεί. Δεν εμφανίζεται σε όλες τις συσκευές.

Ευχαριστώ!

:) 

Χα χα..   Να υποθεσω μετα το update θα λυθει το θεμα σε αυτες που το εχουν και θα εμφανιστει στις υπολοιπες??? Just joking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πώς σε μερικούς εδώ μέσα, πρέπει να μπεί πλαφόν πόσα πόστ μπορούν να κάνουν σε θέματα τις apple, γιατί απο ενα σημείο και μετά γινονται κουραστικοί.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AtiX είπε

Πλην της πλάκας και του χαβαλέ... βλέπω άτομα να έχουν πάρει στα σοβαρά και προσωπικά την εργολαβία #hateApple... Ούτε έναν φερετζέ πλέον δεν φοράνε...

Συμφωνω απολυτα Atix... Οπως και αλλοι γενικα το ανδροιδ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, azuli είπε

εσεις που σκεφτεστε να παρετε το Xs..μου χρωστατε μια μπυρα.

900€ παραπανω για 0.7 της ιντσας.ειναι πολλα τα λεφτα γιαυτο θα το καταργήσει το X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Οταν σκας 1700 για ποιοτητα

BrIxa2l.jpg

Και το Mercedes του πατέρα μου που το πήρε 30.000+ έβγαλε θέμα την πρώτη βδομάδα στον κινητήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sotirisl είπε

Δυο ενδεικτικά θέματα που έχω και μου έχουν σπάσει τα νεύρα...

1) να μην ανάβει η οθόνη του κινητού όταν σε παίρνουν video call/voice call από Facebook messenger... (το έχω ανοίξει και thread εδώ insomnia.gr). όσο και να έχω ψάξει, λύση δεν έχω βρει... Προφανώς έχω βάλει do not disturb και τα σχετικά...
2) όταν ακούω μουσική από εφαρμογές στυλ e-radio.gr και με παίρνουν τηλέφωνο και το σηκώνω, να κλείνει αυτόματα την μουσική για να μπορώ να μιλήσω σαν άνθρωπος..

 

Αυτά που περιγράφεις ως προβλήματα δεν έχουν σχέση με το Android αλλά με ρυθμίσεις notification (όπως σου έγραψε άλλο μέλος) που δεν έχεις κάνει και την συγκεκριμένη εφαρμογή. Πριν παραδοσεις τα οπλα ψαξου καλά και ρωτα. Το Note9 είναι ίσως η καλύτερη Android ναυαρχίδα αυτή την στιγμή. Σε συνδυασμό με το πενάκι δεν υπάρχει κάτι που να μην μπορεί να το κάνει καλύτερα αποτι στο iOS ειδικά σε productivity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Istros είπε

Τους πελατες της?

Ναι

Κερνάει πόνο αλύπητα και καλά τους κάνει

Επεξ/σία από eliasjuve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 minutes ago, azuli said:

εσεις που σκεφτεστε να παρετε το Xs..μου χρωστατε μια μπυρα.

Ακόμη δεν έμαθες απο τα λάθη σου ε? Καλά μη στο χαλάσω! :)

Ουτε samsung s8 με s9 να έβαζες στο τεστ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, Bluedive said:

Αυτά που περιγράφεις ως προβλήματα δεν έχουν σχέση με το Android αλλά με ρυθμίσεις notification (όπως σου έγραψε άλλο μέλος) που δεν έχεις κάνει και την συγκεκριμένη εφαρμογή. Πριν παραδοσεις τα οπλα ψαξου καλά και ρωτα. Το Note9 είναι ίσως η καλύτερη Android ναυαρχίδα αυτή την στιγμή. Σε συνδυασμό με το πενάκι δεν υπάρχει κάτι που να μην μπορεί να το κάνει καλύτερα αποτι στο iOS ειδικά σε productivity.

όχι, το έχω ψάξει πάάάάάάάάρα πολύ, σε βαθμό αηδίας. Είναι γενικό φαινόμενο που το αντιμετωπίζουν πολλοί χρήστες και δεν έχει σχέση με το αν έκανα εγώ καλά τις ρυθμίσεις ή όχι... Να φατναστείς  άλλοι χρήστες Android/Messenger που έχουν αυτό το πρόβλημα ξεκίνησαν και petition προς το Facebook στο change.org. 

Αυτό το οποίο συμβαίνει είναι πως ΟΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ, με όλα τα notifications στο off, και το do not disturb ενεργοποιημένο, το messenger voice /video call πάλι θα βγαίνει στην οθόνη του κινητού... Είναι αδυναμία του Android που δεν εξαναγκάζει τις εφαρμογές να περασουν τα notifications τους από ένα κεντρικό σύστημα (όπως στο iOS), αλλά αφήνει notifications να ξεγλυστράνε από εδώ και εκεί.... 

Φυσικά το θέμα λύνεται με root που προφανώς δεν είμαι διατεθιμένος να κάνω...

 

Επεξ/σία από sotirisl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εν τω μεταξύ κανοντας ενα νέο γύρο τωρα για να δω updates σχετικά με την ιστορία, σα να χαθηκε λίγο! Τι εγιναν οι άπειροι χρήστες παγκοσμίως που εχουν ηδη τις συσκευές στα χερια τους και εχουν πρόβλημα? Τόσο γρήγορα το ξέχασαν?

Μη χειρότερα... 😛

Παντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Γράψτε στο google "iphone problem" και θα σας βγάλει απειρες ιστορίες για να αποκαλύψετε το επομενο ... σκάνδαλο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εν τω μεταξύ κανοντας ενα νέο γύρο τωρα για να δω updates σχετικά με την ιστορία, σα να χαθηκε λίγο! Τι εγιναν οι άπειροι χρήστες παγκοσμίως που εχουν ηδη τις συσκευές στα χερια τους και εχουν πρόβλημα? Τόσο γρήγορα το ξέχασαν?

Μη χειρότερα... 😛

Παντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Γράψτε στο google "iphone problem" και θα σας βγάλει απειρες ιστορίες για να αποκαλύψετε το επομενο ... σκάνδαλο! :)

Πας φιρί φιρί να διαβάζεις 100 σελίδες αγάπης, μίσους, φαντασίας και υπερβολής... αϋπνίες??? :P

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...