Προς το περιεχόμενο

Samsung Pay- Android pay κανείς?


dimitrisdim14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, asdfaster είπε

Σε εμενα λειτουργεί οπως το γράφω πιο πάνω μαζι με την sim. Δοκίμασε μια άλλη τεχνική. Αμα δεν γίνει και με αυτό τοτε η rom που εχει το κινητο σου δεν υποστηρίζει multi csc και μονο με odin θα αλλάξει. Και με odin ειναι πολυ εύκολο.

Γράψε στο dialer *#272*το imei σου#

Και αμα σου βγάλει λίστα με τα csc βαλε το XEF και μετα install. Και οταν πάει να κανει reboot το κινητο πατας volume down και το power button μαζι ταυτόχρονα ώστε να μην κανετε hard reset το κινητο.

 

ειναι note 8 και τι ειναι το ime μπορει να φταιει οτι δεν εχω μοναδες γιατι τελειοσαν σημερα

33 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Σε εμενα λειτουργεί οπως το γράφω πιο πάνω μαζι με την sim. Δοκίμασε μια άλλη τεχνική. Αμα δεν γίνει και με αυτό τοτε η rom που εχει το κινητο σου δεν υποστηρίζει multi csc και μονο με odin θα αλλάξει. Και με odin ειναι πολυ εύκολο.

Γράψε στο dialer *#272*το imei σου#

Και αμα σου βγάλει λίστα με τα csc βαλε το XEF και μετα install. Και οταν πάει να κανει reboot το κινητο πατας volume down και το power button μαζι ταυτόχρονα ώστε να μην κανετε hard reset το κινητο.

 

ok μετα την αλλαγη τη θα γινι θα αλλαξουν τα μαπσ και ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, Antonios2243 είπε

ειναι note 8 και τι ειναι το ime μπορει να φταιει οτι δεν εχω μοναδες γιατι τελειοσαν σημερα

ok μετα την αλλαγη τη θα γινι θα αλλαξουν τα μαπσ και ολα

Οχι δεν αλλάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Antonios2243 είπε

δεν μου γινετε εβαλα imie αλλα τιποτα υπαρχη αλος τροπος καπιο εφκολο προγραμα

Πιο εύκολο οχι. Μετα μονο με odin. Με odin ειναι δεδομένο πως θα αλλάξει το csc. Αλλά θέλει αρκετή διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Ένας καινούργιος τρόπος αλλαγής Csc,για όποιον ενδιαφέρεται.
1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/st...android.dialer

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

Πηγη: https://twitter.com/cozypl...589017088?s=19

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη


Thank me later για όποιον το επιχειρήσει.


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
eb162c92b51cb35d5d0c572e6480e833.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, manoskost είπε

Καλημέρα. Ένας καινούργιος τρόπος αλλαγής Csc,για όποιον ενδιαφέρεται.
1. Εγκατάσταση του google dialer https://play.google.com/st...android.dialer

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

Πηγη: https://twitter.com/cozypl...589017088?s=19

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη


Thank me later για όποιον το επιχειρήσει.


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
eb162c92b51cb35d5d0c572e6480e833.jpg

το κανω απλος μου διαγραδι το νουμερο εχο note8 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν το εχω κανει, ειναι δημοσιευση  απο αλλου, για να το λεει ομως ο φιλος θα γινεται. . εγω το εκανα μονο για την αλλαγη του csc που εγινε με επιτυχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, manoskost είπε

Προσωπικα δεν το εχω κανει, ειναι δημοσιευση  απο αλλου, για να το λεει ομως ο φιλος θα γινεται. . εγω το εκανα μονο για την αλλαγη του csc που εγινε με επιτυχια.

για αλλαγη csc θελω αλλα οποτε γρφω τον αριθμο εξαφανιζετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/11/2020 στις 5:13 ΜΜ, dinak είπε

Παιδιά άλλαξα το csc του watch σε αγγλικο, έφτιαξα και μια curved αλλά παρ'όλα αυτά το samsung pay δεν τη δεχεται..καμιά πρόταση; μήπως πρέπει να κάνω order να μου έρθει η actual curve κάρτα; παίζει ρόλο; Επίσης με το αγγλικό csc βλέπω οτι δεν έχει πάρει το latest update. Ακόμα tizen 4.0.0.7 έχω. Ισχύει και σ εσας αυτό;

Ακριβως το ιδιο κι εδω. Βρηκες καμια λυση ?

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι επειδη το κινητο μου δεν ειναι Samsung δεν μπορει ισως για καποιο λογο να δεχτει την καρτα. Το περιεργο ειναι πως μου βγαζει μηνυμα οτι η καρτα ( curve ) δεν υποστηριζεται απο το Samsung pay, κατι που φυσικα δεν ισχυει....

curve.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Όσοι το κάνατε και δούλεψε, στην curve βάλατε Ελληνική διεύθυνση? 

Εγώ έβαλα Ελληνική και το Samsung pay δεν μου δεχεται την κάρτα curve μάλλον γιαυτον τον λόγο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 26/12/2020 στις 12:57 ΠΜ, spoonman69 είπε

Ακριβως το ιδιο κι εδω. Βρηκες καμια λυση ?

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι επειδη το κινητο μου δεν ειναι Samsung δεν μπορει ισως για καποιο λογο να δεχτει την καρτα. Το περιεργο ειναι πως μου βγαζει μηνυμα οτι η καρτα ( curve ) δεν υποστηριζεται απο το Samsung pay, κατι που φυσικα δεν ισχυει....

curve.jpg

Δυστυχώς όχι δε βρήκα

Στις 29/12/2020 στις 1:38 ΠΜ, spoonman69 είπε

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Όσοι το κάνατε και δούλεψε, στην curve βάλατε Ελληνική διεύθυνση? 

Εγώ έβαλα Ελληνική και το Samsung pay δεν μου δεχεται την κάρτα curve μάλλον γιαυτον τον λόγο... 

Και δ/νση Λονδίνου δοκίμασα να βάλω και πάλι τίποτα..

Επεξ/σία από dinak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...