Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Το θέμα είναι αν τα airpods του φτωχού συνδυάζονται με notch του φτωχού, να έχουν έτσι ένα πλήρες Apple like πακέτο  ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ κομπλεξικοί.

Για να βγουν airpods του φτωχού, που να συνεργάζονται με το το notch του φτωχού, όπως ακριβώς τα ορίτζιναλ,  θέλει πολυυυυυ δρόμο ακόμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 635
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, Jake07 said:

Poco ή mi mix 2?  

αν και με 835 mi mix 2 λεω..Εξακολουθει να ειναι η ναυαρχιδα της xiaomi (εδω και μερικους μηνες το 2s βεβαια) και εχει αρκετα πραγματα που δεν εχει το poco

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paris_chav είπε

Αν δεν εχεις συνειδητοποιησει τι φυτιλι εχεις αναψει αυτη τη στιγμη, θα το καταλαβεις σε λιγο 🤗

Ενέχει κ λίγο τρολαρισμα η απάντηση αυτή ε... Αλλά θα κάνει τη δουλειά της.. ,😙😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο ολες τις οψεις ελιτισμου στο ινσομνια, μακραν οι καλυτεροι ειναι οι audiophile (ανεβαστε περισσοτερα τετοια αρθρα 😀)

Η κοντρα apple xiaomi κουρασε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να σκεφτομαι καν τι εχετε φαει οταν σας φερνουν το ντελιβερι, με τετοια νοοτροπια και συμπεριφορα...

Ντελιβερας ρηβεντζ, φορ δε γουιν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LongTom είπε

Έχει phone jack;

Δεν είδα στο άρθρο κάτι να αναφέρεται. Διότι 400 είναι καλή τιμή για κινητό τέτοιων σπεκς.

Αυτοί που έχετε xiaomi, σας δίνουν updates ή μπα;

|

Επίσης...Pocophone;

Σαν πανηγυρτζίδικο τηλέφωνο-παιχνίδι από τους γιούφτους ακούγεται. 

Καθε βδομαδα.. Προτιμω να παω π. Χ να αγορασω κινητο με πανηγυρτζιδικο ονομα παρα πανηγυρτζιδικη συσκευη οπως κατι χρεπια 300-400€ που δεν σηκωνουν ουτε σακι αλευρι στην κατηφορα..:ρ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Πολυ σωστο και ευστοχο σχολιο .

Αρα επιβεβαιωνομαι πως για την  πλειοψηφια που παρουσιαζει  την γνωστη γραφικη συμπεριφορα στα θεματα της αpple (flame  -rage για τις καταναλωτικες προτιμησεις των αλλων ) η κυρια αιτια ειναι η οικονομικη αδυναμια και ο ευσεβης ποθος .

Κατω απο αυτο το πρισμα ευτυχως βγηκε μια συσκευη  που καλυπτει τα δικα τους standards  εστω και με αυτο το γελοιο ονομα ,που  επιτελους μπορουν να αποκτησουν  μηπως ηρεμησουν λιγο γιατι εχουν καταντησει κουραστικοι .

Μπερδεύεσαι ...νομίζεις ότι με το iphone δείχνεις πλούσιος ...προσωπικά προτιμώ να ξοδευω τα λεφτά μου σε πολύ πιο σημαντικά πράγματα από ένα overpriced κ overrated κινητό .  Κ γλιτώνω κ το ios που για αυτά που θέλω εγώ είναι ο ορισμός του locked operatng system .

14 λεπτά πριν, Gavousis9 είπε

Τον ταχυφορτιστη τον δινει μεσα η θα πρεπε να σκασουμε 70€ εξτρα για να τον παρουμε? :ρ η οσοι δεν τα χουν θα κανει 5 ωρες να φορτισει?? 

Κανονικά μέσα ο ταχυφορτιστης. Ειπαμε είναι vfm συσκευή όπως τα πιο πολλά xiaomi

Επεξ/σία από vargas
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johncorfas είπε

Αποδίδεται η διάφορα του ΦΠΑ των αγορών μείων αυτον των πωλήσεων. Αν έχεις επιχείρηση υποκείμενη σε ΦΠΑ και βρίσκεις τρόπους να παρουσιάσεις ΦΠΑ εξόδων μεγαλυτερο ή ισο αυτού των εσόδων, τοτε δεν πληρωνεις ΦΠΑ.  Αυτό γίνεται ειτε αποκρύπτοντας εσοδα, είτε παρουσιάζοντας πολλά έξοδα,  ειτε με συνδυασμό τους. 

Η δαπάνη αγοράς κινητού τηλεφώνου γίνεται χωρίς ΦΠΑ, πράγμα που επι της ουσίας δεν έχει διάφορα, αφού ως εξοδο θα σου επιστρέφονταν.  Αρα το ΦΠΑ τον γλυτωνες έτσι κι αλλιως, απλα τώρα δε αφαιρείται απο αυτον τον εσοδων, αλλά δεν τον πληρωνεις αρχικα. Επιπλέον στα αποτελεσματα χρήσης αφαιρειται η καθαρη αξία απο τα έσοδα, ώστε να προκυψει το φορολογητεο εισόδημα,  αρα στην πραξη γλυτωνεις και τον φόρο που αναλογεί στο έσοδο που αντισταθμίζει. Με χαμηλοτερο φορολογικό συντελεστή πχ 22% στην ουσία ενα κινητό μεικτής αξίας 400€ σου στοιχίζει πραγματικα :

400/1,24=322,58€ (καθαρή αξία ανευ ΦΠΑ 24%) και στη συνέχεια

323,58/1,22=264,41€ (με φορολογικό συντελεστή 22%, αν έχεις μεγάλα εσοδα, άρα και μεγαλύτερο φορολογικό συντελεστή, τότε το κέρδος είναι ακόμα μεγαλύτερο).

Απόδοση ΦΠΑ ανά τρίμηνο έχουν οι επιχειρήσεις που τηρούν βιβλία Β τάξης και ανά μήνα αυτές που τηρούν Γ τάξης.

Αυτά. 😃

Λογιστής είμαι. 

το αν θα κανεις χρηση της πολ ειναι προαιρετικο, αλλοι προμηθευτες μου το βγαζουν το φπα αλλοι δε το βγαζουνε, το θεμα ειναι οτι το προιον στο τελικο καταναλωτη πωλειται παντα με φπα επομενως το φπα δε το γλυτωνεις αλλα εχεις να το αποδωσεις στη περιοδικη δηλωση καθε τριμηνου. αρα και εγω δε μπορω να ακουω οτι ακτεβει του καθενος εδω μεσα.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vargas είπε

Μπερδεύεσαι ...νομίζεις ότι με το iphone δείχνεις πλούσιος ...προσωπικά προτιμώ να ξοδευω τα λεφτά μου σε πολύ πιο σημαντικά πράγματα από ένα overpriced κ overrated κινητό .  Κ γλιτώνω κ το ios που για αυτά που θέλω εγώ είναι ο ορισμός του locked operatng system .

Κανονικά μέσα ο ταχυφορτιστης. Ειπαμε είναι vfm συσκευή όπως τα πιο πολλά xiaomi

Το ξερω.. 

 

13 λεπτά πριν, vargas είπε

κανει

 

13 λεπτά πριν, vargas είπε

Κανονικά μέσα ο ταχυφορτιστης. Ειπαμε είναι vfm συσκευή όπως τα πιο πολλά xiaomi

Το ξερω απλα ειπα να τρολλαρω λιγο:ροχι οτι θα κανε 70€ αλλωστε.. Απλα για μενα θα ηταν μαγκια η xiaomi να βαζει σε ολεσ τις συσκευες ακουστικα.. Θα ταν πολυ καλη κινηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Gavousis9 είπε

Το ξερω.. 

Το ξερω απλα ειπα να τρολλαρω λιγο:ροχι οτι θα κανε 70€ αλλωστε.. Απλα για μενα θα ηταν μαγκια η xiaomi να βαζει σε ολεσ τις συσκευες ακουστικα.. Θα ταν πολυ καλη κινηση. 

Γιατί, δε βάζει ακουστικά στις συσκευασιες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...