Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Άργησε η info. Το έχουμε πάρει εδώ και 2 εβδομάδες. 

Καλοριζικο.VFM συσκευή με τιμή 336€ στο skroutz.δεν υπαρχουν αυτα τα χαρακτηριστικα πουθενα σ αυτη την τιμη.Σιγουρα θα πέσει και άλλο στο 6 μηνο και θα σαρώσει.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 635
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Istros είπε

Αυτο συνήθως είναι ο κανονας,εκτός από την apple που χρεώνει τη liquid retina για super duper oled.

Κακώς μου το λες εμένα γιατί έχω πει από μόνη μου πόσο fail είναι το Xr εδώ και μέρες.

Κατά τ άλλα σε τίποτα δε πληρώνεις μόνο specs ούτε σε κινητά ούτε σε τηλεοράσεις ούτε σε κλιματιστικά ούτε σε αμάξια. Η μάρκα, το brand name κι ο,τι αυτό περιλαμβάνει προφανώς συμμετέχουν στη διαμόρφωση της τιμής.

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Άργησε η info. Το έχουμε πάρει εδώ και 2 εβδομάδες. 

καλυτερα να το παρω απο την επισημη αντιπροσωπεια παρα να περιμενω 1 μηνα αμα παθει κατι και να πληρωνω εξτρα για μεταφορικα κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dancer είπε

καλυτερα να το παρω απο την επισημη αντιπροσωπεια παρα να περιμενω 1 μηνα αμα παθει κατι και να πληρωνω εξτρα για μεταφορικα κτλ

14 μερες. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ψαρουλης είπε

Οι Ινδοί είναι τα πειραματόζωα των Κινέζων η οι καλύτεροι θαμώνες;.

Εδώ ο δυτικός κόσμος είναι πειραματόζωο της κάθε Apple και αρμεγει ασύστολα με την αισχροκερδεια με την τίμια xiaomi τα βάζεις? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeXBOX είπε

Samsung Galaxy S8+ Dual (64GB)

Οθόνη: 6.2", RAM: 4GB, Μνήμη: 64GB, Κάμερα: 12MP, Selfie: 8MP, Πυρήνες CPU: 4+4

από 513,00 € σε 7 καταστήματα
 
Ενώ το Poco έχει 6GB μνήμη πολύ καλή κάμερα, γρηγορότερο επεξεργαστή, μεγαλύτερη κάμερα για selfies που απεχθάνομαι και πολλά άλλα + στα 359 ή 290-320 αν το πάρεις από έξω με κουπόνι
Και μην ξεχνάμε τον liquid pipe που το κρατά δροσερό και φόρτιση 4.000 mah σε 45-50 λεπτά

Μέτρια κάμερα στην καλύτερη,βίντεο μια απο τα ίδια (που μάλλον φταίει το SW),χωρίς OIS ,με LCD αντί Amoled... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, margaritagr είπε

Κακώς μου το λες εμένα γιατί έχω πει από μόνη μου πόσο fail είναι το Xr εδώ και μέρες.

Κατά τ άλλα σε τίποτα δε πληρώνεις μόνο specs ούτε σε κινητά ούτε σε τηλεοράσεις ούτε σε κλιματιστικά ούτε σε αμάξια. Η μάρκα, το brand name κι ο,τι αυτό περιλαμβάνει προφανώς συμμετέχουν στη διαμόρφωση της τιμής.

Γενικά το λέω,σαν παράδειγμα.Σε κάποια πράγματα ίσως ισχύει κάποιοι να πουλάνε όνομα,αλλά επειδή υπάρχει ανταγωνισμός αυτοί απομονώνονται σε μια μερίδα καταναλωτών.Ο κανόνας είναι η τιμή του προϊόντος να διαμορφώνεται ανάλογα με το hardware υπάρχουν και εξαιρέσεις και στις ανέφερα πιο πάνω.χαιρομαι που συμφωνείς γιατί δείχνει άτομο με καταναλωτική συνείδηση.Η μάρκα και το όνομα είναι συνώνυμα με την ποιότητα των υλικών που χρησιμοποιούν οι κατασκευαστές γι'αυτό θα δεις ότι κάποιοι κατασκευαστές βάζουν μεν 8gb ram αλλά ακόμα και εκεί υπάρχουν ποιότητες(πιο γρήγορες,πιο αργές)όπως με τις οθόνες(ips,amoled,led),τα modem(κατηγορίες LTE),τους επεξεργαστές.οταν πληρώνεις μάρκα ξέρεις ότι θα πάρεις και καλό hardware.εαν δεν ισχύει αυτό και πληρώνεις μόνο όνομα( όπως συμβαίνει σε συγκεκριμένες εταιρείες που το μόνο που ξέρουν είναι το κέρδος και η κοροϊδία των πελατών τους) τότε καλό είναι να απομονώνονται σε αυτούς που τους αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ahill2 είπε

Μέτρια κάμερα στην καλύτερη,βίντεο μια απο τα ίδια (που μάλλον φταίει το SW),χωρίς OIS ,με LCD αντί Amoled... 

Δούλεψε το πρώτα ..ως τότε  άστο ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Και αμα τυχει να χαλασει το κινητο τι κανεις εχεις παντα ενα Android εσυ για δευτερο;

Αν εχεις δεν ειναι ολοι λεφταδες για να εχουν, οι περισσοτεροι εχουν κανα αρχαιο και εκει καλο ειναι να εχεις τις επαφες σου στην sim

Δηλαδή εσύ άμα χάσεις το κινητό χάνεις και τις επαφές? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Panikas1986 είπε

Δηλαδή εσύ άμα χάσεις το κινητό χάνεις και τις επαφές? 

Αμα χαλασει η το πουλησω και βαλω την καρτα σε ενα παλιο νοκια που εχω πως θα δω τις επαφες βρε αδερφε;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω εδώ στις αναρτήσεις κάτι τιμές 500+ για το s8+, και το βλέπω στο bestprice στα 420! Παίζει κάτι με τα τηλέφωνα των καταστημάτων του bestprice? Αν είναι οι τιμές όπως τις βλέπω εκεί τότε δεν αξίζει για 60 ευρώ διαφορά να πάει κάποιος σε ποκοφον κλπ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το κινητό ειναι ο ορισμός του τέλειου ...Οποτε ενα μεγαλο μπραβο στην χιαομι για την σουπερ κινηταρα της :)

Επεξ/σία από life is music
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Το μόνο που με ενοχλεί είναι η τόσο μικρή διαφορά στην διαφορά τιμής για διπλό αποθηκευτικό χώρο ενώ την ίδια στιγμή οι μεγάλοι χρεώνουν τριπλάσια ποσά.

Και ειδικά όταν ο αποθηκευτικός χώρος στην εποχή μας είναι αρκετά οικονομικός.

Γιατί σε ενοχλεί? Ίσα ίσα που δείχνει τη εταιρία είναι. Οι άλλοι που χρεώνουν 3πλασια ενώ μια 256gb sd έχει 40 ευρώ είναι ξεφτίλες για μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, VChris είπε

Ναι αλλά αυτό έχει liquid retsina IPS LCD που είναι καλύτερη από τις περισσότερες amoled:P

Και τι retsina...Οχι οποια κι οποια,αλλα Malamatina....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φάση μου θυμίζει όταν πρωτοήρθαν στην Ελλάδα τα lidl, οι Έλληνες δεν ψώνιζαν στην αρχή από αυτά γιατί ήταν φθηνά και τι θα πει ο γείτονας και τώρα κάνουν ουρές στα ταμεία τους. Κάτι τέτοιο θα γίνει με την Xiaomi, τώρα και καλά τα σνομπάρουμε και τι θα πει ο δίπλα μας και μετά ο καθένας θα έχει από ένα στο χέρι. Η διαφορά είναι στο ότι η Xiaomi θα μπει πιο γρήγορα στα χέρια μας ελέω κρίσης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...