Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πελάτης τους για χρόνια ώσπου μου κατέστρεψαν ένα tablet lenovo εντός εγγύησης με το "εξειδικευμένο" τμήμα βλαβών. Τους το έστειλα 2 φορές πληρώνοντας τα μεταφορικά από το e-shop point της Καρδίτσας (λές και το φορτηγό που φέρνει τα προιόντασ στην Καρδίτσα δεν θα επιστρέψει στην Αθήνα) και 35 ευρώ διάγνωση βλάβης. Τελικά μου το έφτιαξε άλλος ηλεκτρονικός στην Καρδίτσα με 10 ευρώ (αλλαγή θύρας usb). 

Δεν θα με ξαναδούν ούτε για πλάκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως κι εγω απο χθες δεν ξαναγοραζω απο αυτους. Λεω δυστυχως,γιατι ειχα πετυχει καλες τιμες. Ομως το after sale ειναι εξισου σημαντικο και σε αυτο ειμαι πληρως απογοητευμενος. Δεν πειραζει,απο καταστηματα ενα σωρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, megaplat είπε

Πελάτης τους για χρόνια ώσπου μου κατέστρεψαν ένα tablet lenovo εντός εγγύησης με το "εξειδικευμένο" τμήμα βλαβών. Τους το έστειλα 2 φορές πληρώνοντας τα μεταφορικά από το e-shop point της Καρδίτσας (λές και το φορτηγό που φέρνει τα προιόντασ στην Καρδίτσα δεν θα επιστρέψει στην Αθήνα) και 35 ευρώ διάγνωση βλάβης. Τελικά μου το έφτιαξε άλλος ηλεκτρονικός στην Καρδίτσα με 10 ευρώ (αλλαγή θύρας usb). 

Δεν θα με ξαναδούν ούτε για πλάκα.

Μεταφορικά από και προς το eshop point; 

Ψωνιζω χρόνια από τοπικο eshop point (πολυ μακρια από την περιοχή σου) και αρκετές φορές εχω στείλει πραγματα για ελεγχο και επισκευή ή αντικατάσταση (εντος εγγύησης) και ποτέ δε με χρεώσανε μεταφορικά ή κόστος ελέγχου. Βέβαια πάντα έβαζα χαρτί περιγράφοντας καλα το προβλημα. Πχ στην περιπτωση σου (που δεν μου εχει τύχει) θα έγραφα οτι το tablet δε φορτίζει ή οτι φορτίζει κάνοντας γωνίες συνδεσης στο βύσμα, αρα μάλλον χαλασμένη port usb. Το πιο ογκώδε που ειχα στειλει ήταν ανεμιστήρας που εννοείται ειχα πακετάρει καλα. Εκτός αν άλλαξαν πολιτική πολύ προσφατα ή τα τοπικά ποιντσ εχουν διαφορετική πολιτική ανα περιοχή αλλα και πάλι δεν εχω διαβασει πουθενα για κατι τετοιο. Πάντως εγω ποτέ δεν εχω πληρώσει ποτέ για μεταφορικά και ελέγχους, είτε για βλάβες ή για παραλαβή. 

 

edit : Λίγα μου φαίνονται τα 10 ευρω για αλλαγή θύρας usb. Θέλει μικροσκοπιο και ειδικό σταθμό κολλησης και παιρνει ώρα το λύσε/κολλα/δεσε. Το ελάχιστο που ξέρω ειναι 20 ευρω και σε ειδική περιπτωση που εβαλα μαστορα να κάνει extra πατέντες εχω πληρώσει 30 ευρω (και τα άξιζε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοραζω πολλα χρονια eshop,ειδικα καλωδια βυσματα βολευουν επειδη ειναι κοντα και δεν δινω μεταφορικα.Παντως 2 φορες που χρειαστηκε να επιστρεψω χαλασμενο προιον μεσα σε εγγυηση δεν ειχα κανενα προβλημα παρα τα οσα ακουγονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως και εγώ 2 φορές που έχει χρειαστεί να στείλω ελαττωματικό προϊόν εντός εγγύησης, έχω εξυπηρετηθεί αρκετά καλά. Σίγουρα όμως θα υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Βασικά εγώ έχω παρατηρήσει ότι έχει μικρή ποικιλία σε μη-τεχνολογικά προϊόντα, πιστεύω ότι τα έχει απλώς για να λέει ότι τα έχει. Ποιο συγκεκριμένα ήθελα να αγοράσω κάτι λάμπες led G4 και είχε μόνο 4 διαφορετικά μοντέλα με το φθηνότερο στα 3.40 ευρώ, και το τοπικό μου κατάστημα με ηλεκτρολογικά είδη τις είχε στο 1 ευρώ τη μία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Όντως και εγώ 2 φορές που έχει χρειαστεί να στείλω ελαττωματικό προϊόν εντός εγγύησης, έχω εξυπηρετηθεί αρκετά καλά. Σίγουρα όμως θα υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Βασικά εγώ έχω παρατηρήσει ότι έχει μικρή ποικιλία σε μη-τεχνολογικά προϊόντα, πιστεύω ότι τα έχει απλώς για να λέει ότι τα έχει. Ποιο συγκεκριμένα ήθελα να αγοράσω κάτι λάμπες led G4 και είχε μόνο 4 διαφορετικά μοντέλα με το φθηνότερο στα 3.40 ευρώ, και το τοπικό μου κατάστημα με ηλεκτρολογικά είδη τις είχε στο 1 ευρώ τη μία.

Πλεον με το ανοιγμα της γκαμας των προιοντων, εχει καταφερει να με κανει πελατη και σε αλλες κατηγοριες, περα απο τα ηλεκτρονικα.

Πχ playmobil, lego, βγαζει με εκπτωτικες τιμες πολυ καλα κομματια, που για να τα βρεις στην αγορα σε τετοιες τιμες, πρεπει να εχεις ωρες για ξοδεμα, και τι θα βρεις...

Επισης εχω παρει, για πρωτη φορα, και αθλητικα reebok, πολυ καλα, παλι με εκπτωση, 35 ευρω...απιστευτη τιμη, απλα δεν υπαρχει....

Ετσι κι αλλιως εχει γενικως καλες τιμες, αλλα και αν κατι δεν σε βιαζει να το παρεις, βγαζει συχνα μειωμενες τιμες, οποτε μιλαμε για κελεπουρια. Δηλαδη, πριν δυο μηνες χτυπησα ink tank της hp, με 129 ευρω....τρομερη αγορα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Έχω πάρει άπειρα πράγματα από e shop και εγώ φθηνά / ακριβά / και έχω φτιάξει άπειρα μηχανήματα για φίλους , συγγενής κτλπ (εξ ολοκλήρου αγορασμενα πάρτς από εκεί)  πελάτης τους είμαι 13+ χρόνια.

Απόλυτα ευχαριστημένος , μέχρι πριν κάποια χρόνια (2-3)που πήγαν να μου την "φέρουν" όσο αφορά ένα σέρβις σε ένα λάπτοπ εντός εγγύησης.

Πλέον πιστεύω πως δεν είναι ανταγωνιστικό μαγαζί ! Αγοράζω μόνο πλέον από προσφορές crazy Sundays αφού συγκρίνω τιμή με τον τσιγκούνη.

Υπάρχουν πολλές φορές που η τιμές έχουν ελάχιστη διαφορά , σε αυτή τη περίπτωση επιλέγω eshop σαν ποιο safe επιλογή.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημενο κιτρινομαγαζο εχω αγορασει απο εκει παμπολλα πραγματα (λαπτοπ,τηλεοραση,νετμπουκ,ταμπλετ,τηλεφωνο,απειρα μικροαντικειμενα)

Συμφωνω οτι τα eshop points ειναι σαν χρονοκαψουλα οπως προαναφερθηκε αλλα εμενα μου αρεσουν και τα προτιμω ετσι παρα να επωμιστω μια αυξηση της τιμης των προιοντων 

Περιμενω σαν μικρο παιδι καθε Σαββατο βραδυ την επομενη crazy sundays προσφορα οπου ολο και κατι θα δω να μου κεντρισει το ενδιαφερον

Μακαρι να ειναι για πολλα χρονια ακομα κοντα μας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mosdi είπε

Καλησπέρα... έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το app του e-shop.gr; Όποτε πάω να πατήσω τις επιλογές wishlist ή παραγγελίες μου βγάζει error...

Παιζει μια χαρα σε μενα.

εκδοση 5.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mosdi είπε

Υπάρχει 5.1; Σε ios εγώ μέχρι 3.1 μου βγάζει...

Ναι στο android 5.1 ειναι η εκδοση που κι αυτη κανει κατι προβληματακια αλλα αμα βγεις και ξαναμπεις συνερχεται συνηθως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...