Προς το περιεχόμενο

Bloomberg: Servers των Apple και Amazon περιείχαν κινεζικά κατασκοπικά τσιπ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν μπορούμε πλέον να μοιραστούμε τίποτα,όλα είναι απόρρητα,άκρως εμπιστευτικά.Σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει καν share button.Θα έχουμε Internet αλλά θα είναι σαν να μην έχουμε.

Δεν υπάρχει κατασκοπεία,όλα είναι συνομωσίες και αβάσιμες φήμες.Οτιδήποτε γίνεται είναι για την ασφάλειά μας.

Τόση εχεμύθεια,ασφάλεια και προστασία προσωπικών δεδομένων δεν αντέχεται.Αφήστε τον κόσμο να εκφραστεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω καρφωμένη την ιδέα ότι μέσα στον επεξεργαστή της ιντελ υπάρχει πίσω πόρτα που όποτε ζητήσουν οι Αμερικάνοι το λιγότερο που θα κάνει είναι να αυτοκαταστραφεί ... (ώστε να μην χρησιμοποιηθεί από μη συμμάχους τους)

Σίγουρα έχουν και αυτοί κάποιο "αετό ελευθερίας" (σε αντιστοιχία με τον "κόκκο ρυζιού" των Κινέζων) μέσα στα προϊόντα πληροφορικής τους.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Eoin είπε

Τα ίδια κάνουν και οι Αμερικάνοι.

Πάρε τον έναν και χτύπα τον άλλον.

 

Παρακολουθούν οι Αμερικάνοι , είναι σατανάδες.

Παρακολουθούν άλλες χώρες , πάλι οι Αμερικάνοι είναι σατανάδες που το κάνουν και αυτοί.

Με την τεχνολογία BIG DATA πλέον όλοι προσπαθούν να αξιοποιήσουν την πληροφορία που διακινείται στο ιντερνετ. Δυστυχώς ή ευτυχώς πρέπει πάντα να το έχουμε υπόψη μας αυτό αφού γουστάρουμε να είμαστε συνδεδεμένοι στο ιντερνετ. Σε όποιον δεν αρέσει δεν συνδέεται στο ιντερνετ και δεν μπορούν να τον παρακολουθούν! Ουδέν κακό αμιγές καλού και ουδέν καλό αμιγές κακού.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι πεσουνε  από τα σύννεφα. προσεχτικα μην χτυπησετε🤑Δεν μου κανει καμια απολυτως εντυπωση 🤑

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω την επέλαση των υπηρεσιών δικτύου. Δηλαδή: ας πούμε ότι προς το παρόν δεν μπορούν να αντικατασταθούν όλα τα μηχανήματα που έχουν προσβληθεί. Δεν θα ήταν έξυπνο να φιλτράρουμε τη δικτυακή κίνηση για να διαπιστώσουμε ότι το μηχάνημα δε στέλνει ούτε παραλαμβάνει εντολές έξωθεν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, polaki said:

Που ειναι η ανακοινωση της Apple? 

Και στα 2 links ειναι το link της Amazon.

Διορθώθηκε, προστέθηκε το link για την επίσημη ανακοίνωση της Apple

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...