Προς το περιεχόμενο

Κάγκουρας στη γειτονιά- Καταγγελία ή χαράκωμα


kostask91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπευθειας γραπτη ανωνυμη καταγγελια.  Αλλα για να εχεις πιθανοτητες επιτυχιας θα πρεπει να αναφερεις πραγματα που θα παραβιαζουν τη νομοθεσια και θα μπορουν να βεβαιωθουν οποιαδηποτε στιγμη ερθει η αρμοδια αρχη (τροχαια; ) για ελεγχο.

Μην του μιλησεις γιατι ειναι χλωμο να σου δωσει σημασια και επειτα αν του κανεις καταγγελια θα σε υποψιαστει κατευθειαν, κατι που σιγουρα δε το θες. Ακομα κι αλλος να του κανει καταγγελια, το μυαλο του θα παει σε αυτον που του εχει κανει παρατηρηση, δηλαδη παλι εσενα.

Αν θες να επιδιωξεις συνενοηση, αφησε του χαρτακι χωρις να σε δει κανεις απο τη γειτονια.

Επισης, μην του χαραξεις το αμαξι. Δεν θα κερδισεις κατι, αντιθετως, μπορει να μπλεξεις κιολας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, mclein είπε

δεν καταλαβαινω γιατι να γινεις τρομπας επειδη ειναι κι αυτος !

μπορεις να του μιλησεις ή να κανεις καταγγελια απευθειας. θεωρω απαραδεκτο το γεγονος της αυτοδικιας ή των πραξεων μιας κοτας.

(διοτι κοτα εισαι που θα χαρακωσεις το αμαξι ενω επρεπε να χαρακωσεις τον ιδιοκτητη που σ'ενοχλει) !

φυσικα θα κανεις αυτο που λεει η δικη σου λογικη ομως το αμαξι κ οποιοδηποτε υλικο αγαθο να θυμασαι δε σ'ενοχλουν αλλα ο κατοχος του.

Σαν αστείο το είπα, δεν είπα ότι θα το κάνω ή ότι είναι λύση. Αν δεις δεν το έχω αριθμήσει καν.

 

Ρε σεις, δεν είναι θέμα ντροπής το να πάω να του μιλήσω. Απλά δε θα γίνει τίποτα. Δε πρόκειται να πάει να βάλει μια νορμάλ εξάτμιση για μένα. Με τον ιδιοκτήτη που έχω μιλήσει του διαμερίσματός μου, ο οποίος μένει από κάτω μου, μου είπε σε απλή αναφορά που έγινε προς τη συγκεκριμένη πολυκατοικία, "απλά μην ασχολείσαι, είναι όλοι για δέσιμο σε αυτή την πολυκατοικία". 

8 λεπτά πριν, techartware είπε

Βήμα 1 μπορείς να ζητήσεις από το δήμο να ορίσει θέσεις για τους κάδους δηλαδή να μπουν ανάμεσα σε κολωνάκια .

Αυτό είναι το αστείο. Έχει ήδη κολονάκια για τον κάδο απορριμάτων. Δε τον εμποδίζει αυτό όμως. 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...