Προς το περιεχόμενο

Κλοπή αυτοκινήτου


LabrakisG1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

τα πάντα γίνονται αρκεί να πληρώσεις. Κάθε κάλυψη ανεβάζει τον λογαριασμό σου. Απλα νόμιζα οτι η κλοπη είναι παντα μεσα και όχι κατ επιλογή. 

το παλιό έχει φυσικά πολύ λιγότερα χρήματα παραπάνω αν βάλεις κλοπή μεσα. Το καινουργίο πολυ παραπάνω. πχ το ένα 10 το άλλο 50€ τυχαία τα νούμερα

Πάντα μέσα είναι μόνο η αστική ευθύνη (σωματικές βλάβες + υλικές ζημιές) μια και αυτή μόνο είναι υποχρεωτική από το κράτος.

Επίσης κάνεις λάθος, δεν γίνονται τα πάντα αρκεί να πληρώσεις, οι περισσότερες ασφαλιστικές δεν ασφαλίζουν για κλοπή αυτοκίνητα άνω των 15 ετών. Πχ η Hellas Direct.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, blazar είπε

Εκτός από αυτοκίνητο, άλλαξε και ασφαλιστή. Έχω στην κατοχή μου και ένα saxo 1.1 του '99. Μια χαρά ασφάλιση του έχω κάνει για ολική και μερική κλοπή. 

Για να μην κάνω διαφήμιση στην ασφαλιστική, είναι η γνωστή ιταλική, από τις πρώτες ασφαλιστικές στην Ελλάδα. Πληρώνω για το πακέτο πριν της μικτής, 270€ τον χρόνο.

Γενικά όμως, δεν μου έχει χρειαστεί πουθενά, εκτός της οδικής, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το αν όντως αποζημιώνει. Αλλά όσον αφορά αυτό που είπε ο ασφαλιστής σου, προφανώς και δεν ισχύει...

Φίλε μου πρέπει να το ψάξεις λιγο περισσότερο το θεμα ασφάλεια νομίζω. Εγώ σε hyundai i10 του 17 με ιδια χαρακτηριστικά με σένα στην ασφάλεια πληρώνω 280 € το χρόνο χωρίς να θυμάμαι αυτή τη στιγμή σε ποια ασφαλιστική. Αν σε ενδιαφέρει να το κοιτάξω να σου πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Πάντα μέσα είναι μόνο η αστική ευθύνη (σωματικές βλάβες + υλικές ζημιές) μια και αυτή μόνο είναι υποχρεωτική από το κράτος.

Επίσης κάνεις λάθος, δεν γίνονται τα πάντα αρκεί να πληρώσεις, οι περισσότερες ασφαλιστικές δεν ασφαλίζουν για κλοπή αυτοκίνητα άνω των 15 ετών. Πχ η Hellas Direct.

Γιατί όταν παλιώνει ένα αμάξι το κλέβουν ε; ;)

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Γιατί όταν παλιώνει ένα αμάξι το κλέβουν ε; ;)

Δεν ξέρω με ποια λογική δεν ασφαλίζουν τα παλιά, τι ισχύει έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Φίλε μου πρέπει να το ψάξεις λιγο περισσότερο το θεμα ασφάλεια νομίζω. Εγώ σε hyundai i10 του 17 με ιδια χαρακτηριστικά με σένα στην ασφάλεια πληρώνω 280 € το χρόνο χωρίς να θυμάμαι αυτή τη στιγμή σε ποια ασφαλιστική. Αν σε ενδιαφέρει να το κοιτάξω να σου πω. 

Αν είναι επώνυμη η εταιρεία που έχεις, πες μου.
Αλλιώς όχι, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, blazar είπε

Αν είναι επώνυμη η εταιρεία που έχεις, πες μου.
Αλλιώς όχι, ευχαριστώ.

Το βρηκα στην prime insuranse ειναι. Δεν ξερω αν την θεωρείς επώνυμη η όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Το βρηκα στην prime insuranse ειναι. Δεν ξερω αν την θεωρείς επώνυμη η όχι. 

Την ξέρω, ευχαριστώ.

Απλά από τα όσα ξέρω είναι να μην σου χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, blazar είπε

Αν είναι επώνυμη η εταιρεία που έχεις, πες μου.
Αλλιώς όχι, ευχαριστώ.

Skoda superb 1800cc ασφαλεια full πριν την μικτη.... 232 ευρω 12μηνη.  Allianz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Εμενα μου φαγαν την κεραια 7€ εχει δεν με νοιαζει, απλα μαλλον δεν το εκανε γυφτος. Αν τον βλεπατε απλα περνατε την κεραια σας πισω ή τον πλακωνατε και μαζι;

Σε Toyota yaris 3 φορές μου έκλεψαν την γνήσια κεραία του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wired_1 είπε

Skoda superb 1800cc ασφαλεια full πριν την μικτη.... 232 ευρω 12μηνη.  Allianz

Για την allianz όμως, δεν χρησιμοποιείς ασφαλιστή. Την έκανες μόνος. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 πράγματα. Όταν κατέβηκα Πειραιά πήγα σε πάρκινγκ και μου ζήταγε 11ε την μέρα. Δυστυχώς δεν διαθέτω αυτά τα λεφτά για να αφήσω 5 μέρες εκεί ένα αμάξι που κάνει 500ε. Και 2ον απλά για ενημέρωση η πρώτη κλήση στην αστυνομία ήταν 3.30 ακριβώς,και 6.10 (που δεν είχε έρθει)στην 4η και τελευταία κλήση όταν ήρθε η ασφαλιστική να με μαζέψει μου ειπε το παλικαρι στο τηλέφωνο : τους εχω πει 3 φορές να έρθουν δεν μπορώ να κάνω κάτι. Αυτά 

Επεξ/σία από LabrakisG1992
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εε καλά και εσύ τι βιάζεσαι; Ένα καφεδάκι πίναν τα παιδιά, στα έβερεστ στο πασαλιμάνι. Από τη μύτη θα τους το βγάλεις; Μόνο 3 ώρες περίμενες.

Κάτι περίεργοι που υπάρχουν...

Επεξ/σία από blazar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Zerg13 είπε

σε ποια είσαι; Εγώ εθνική

Hellasdirect αλλά δεν έχει σημασία. Όλες οι εταιρείες έχουν από απλή απλή ασφάλιση έως κι μικτή. Κάποιες παντωσ όντως δεν ασφαλίζουν αυτοκίνητα μηδαμινής αξία για κλοπή, αν είναι κάποιος σε αυτή την περίπτωση τις παρακάμπτει και πάει στην επόμενη που θα ασφαλίζει. Προσωπικά έχω μικτή και έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, wired_1 είπε

Skoda superb 1800cc ασφαλεια full πριν την μικτη.... 232 ευρω 12μηνη.  Allianz

Μαλλον πλην μικτης θελεις να πεις .

Honda CRV του 2008 μικτη (απαλλαγη 500 ευρω) και ολικη και μερικη κλοπη για 11.000 ευρω 110 ευρω το τριμηνο.Hellas direct .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...