Προς το περιεχόμενο

[TV] SAMSUNG 55NU7172 55'' LED ULTRA HD SMART WIFI @ ESHOP 489€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


AGGANIS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Αυτό το πρόβλημα με τα αρχεία  dts που δεν τα παίζει, αφορά τις τηλεοράσεις από το 2017 και μετά γιατί η σαμυ δεν θέλει να πληρώσει τα δικαιώματα κτλπ.σε διπλανό φόρα κάτοχος της σειράς q δήλωσε το ίδιο πράγμα.Μπορεί στο μέλλον να αλλάξει κάτι και να δώσουν update υποστήριξης.

Καμία τηλεόραση φετινή της Samsung δεν υποστηρίζει DTS. Ούτε οι πανακριβες qled. Τον κατέστρεψαν τον player βασικα τα περισσότερα avi δεν τα παίζει καν. Μιλάμε για πρώιμα firmware σίγουρα όλο και κάτι θα φτιάξουν. 

5 λεπτά πριν, amakrido είπε

Εδώ λέει ότι έχει HDR

https://www.samsung.com/sg/tvs/uhd-nu7100/UA55NU7100KXXS/

Και μάλιστα HDR10+ που και καλά είναι καλύτερο 😛

Δεν παίζω online. Αυτό που με ενδιαφέρει βασικά είναι τα γραφικά να φαίνονται όσο πιο εντυπωσιακά γίνεται (GOW, Horizon, Witcher κτλ)

Εδώ αναφέρει ότι έχει:

Game Mode: YES (basic)

https://www.samsung.com/sg/tvs/uhd-nu7100/UA55NU7100KXXS/

Έχει hdr 10 έχει και game mode. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καμία τηλεόραση φετινή της Samsung δεν υποστηρίζει DTS. Ούτε οι πανακριβες qled. Τον κατέστρεψαν τον player βασικα τα περισσότερα avi δεν τα παίζει καν. Μιλάμε για πρώιμα firmware σίγουρα όλο και κάτι θα φτιάξουν. 

Έχει hdr 10 έχει και game mode. 

Θέμα αδειών είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καμία τηλεόραση φετινή της Samsung δεν υποστηρίζει DTS. Ούτε οι πανακριβες qled.

Βηματα πισω, αν ειναι δυνατον! Ποιος θα παρει samsung τωρα; Γεροι και ανενημερωτοι ;

 

Μόλις τώρα, vrwmiaris είπε

Θέμα αδειών είναι.

Εννοειται, χρονια ειναι ετσι ολα αυτα. Δεν εχει λεφτα να δωσει για τις αδειες η samsung; Κριμα. Εχουν μικροτερες φιρμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Θέμα αδειών είναι.

 

5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Βηματα πισω, αν ειναι δυνατον! Ποιος θα παρει samsung τωρα; Γεροι και ανενημερωτοι ;

Εννοειται, χρονια ειναι ετσι ολα αυτα. Δεν εχει λεφτα να δωσει για τις αδειες η samsung; Κριμα. Εχουν μικροτερες φιρμες.

Προφανώς και είναι θέμα αδειών και σίγουρα έγινε για χαμηλότερη τιμή. Εφόσον η εικόνα είναι εξαιρετική η αφαίρεση αυτών που ανέφερα στην τιμή των 489 ευρώ τα αξίζει με χίλια. Για player θα πρότεινα κάποιο Android box στα 30 που παίζει άνετα 4k dts και ότι αρχείο μπορείτε να φανταστείτε. Avi που έβαλα δεν τα έπαιζε όταν η h6400 που έχω παίζει τα πάντα. Σκεφτείτε τιμές όμως 1080 η h6400 489 η nu7100. Επεσαν πάρα πολύ οι τιμές μπήκε το 4k και κάνουν εκπτώσεις από αλλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν και έχουμε μπροστά μας μια εβδομάδα για να την αγοράσουμε, θα ήθελα τα φώτα σας. Θέλω να αγοράσω 4Κ τηλεόραση, τα 490 δεν είναι θέμα (μιας και θα πάνε δια 2 με την κοπέλα μου και ίσως την πάρει πιο φθηνά η αδερφή μου σαν επαγγελματίας) όταν έρθει με το καλό, θα την συνδέσω με το pc μου για λίγες μέρες (προφανώς με την 1050ti δεν μπορώ να κάνω πολλά) αλλά θέλω να ρωτήσω, αξίζει για PC gaming γενικότερα; Στο μέλλον θα αγοραστεί και παιχνιδοκονσόλα. Είναι τίμια για τα λεφτά της;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ola150 είπε

Παιδιά, αν και έχουμε μπροστά μας μια εβδομάδα για να την αγοράσουμε, θα ήθελα τα φώτα σας. Θέλω να αγοράσω 4Κ τηλεόραση, τα 490 δεν είναι θέμα (μιας και θα πάνε δια 2 με την κοπέλα μου και ίσως την πάρει πιο φθηνά η αδερφή μου σαν επαγγελματίας) όταν έρθει με το καλό, θα την συνδέσω με το pc μου για λίγες μέρες (προφανώς με την 1050ti δεν μπορώ να κάνω πολλά) αλλά θέλω να ρωτήσω, αξίζει για PC gaming γενικότερα; Στο μέλλον θα αγοραστεί και παιχνιδοκονσόλα. Είναι τίμια για τα λεφτά της;  

Σε gaming κάνει παπάδες ναι είναι κορυφη. Και μπαίνει και σε 1080p mode που είναι 1:4 του 4k οπότε θα έχεις καθαρή εικόνα και σε 1080p για να μπορέσει να την παλέψει και η 1050ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σε gaming κάνει παπάδες ναι είναι κορυφη. Και μπαίνει και σε 1080p mode που είναι 1:4 του 4k οπότε θα έχεις καθαρή εικόνα και σε 1080p για να μπορέσει να την παλέψει και η 1050ti.

Με έφτιαξες άγρια, αν μπει και το επαγγελματικό μέσα, μου βγαίνει τζάμπα η τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ola150 είπε

Με έφτιαξες άγρια, αν μπει και το επαγγελματικό μέσα, μου βγαίνει τζάμπα η τηλεόραση.

Κάτω από 400 θα σου βγει μην το σκέφτεσαι θα την ευχαριστηθείς τέρμα είναι τσάμπα για την εικόνα που προσφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή δείχνει, αλλά παιδιά χαλαρώστε.. Η τηλεόραση ντεμπουτάρισε τέλη Ιουνίου 2018 με τιμή 700 ευρώ. Που σημαίνει ότι σε μερικούς μήνες η τιμή της θα πέσει ακόμη περισσότερο (ίσως κάτω από τα 450 ευρώ).

https://www.skroutz.gr/s/15235667/Samsung-UE55NU7102.html

Και ας μη ξεχνάμε ότι η καλύτερη εποχή για αγορά τιβί είναι Απρίλιος - Μάιος (και ίσως οι προσφορές Black Friday).

Επεξ/σία από dess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν θες 55 ιντσες, 4κ,  και 100hz θα πρεπει να δωσεις κοντα στο χιλιαρικο. Εδω στη δινουν κατω απο 500 ευρω. Τιμη black friday 

για μενα το θεμα ειναι η εγγυηση. Δεν αναφερεται κατι, παρα μονο 2 χρονια. Δεν λενε απο ποιον.......

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Μακιαβέλλι είπε

1) άγνωστο 

2) περίμενε black Friday να δώσεις μερικά χρήματα παραπάνω να πάρεις και HDR αφού έχεις ps pro imo.l

Κι αυτή έχει HDR 10+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 λεπτά πριν, akismei είπε

εαν θες 55 ιντσες, 4κ,  και 100hz θα πρεπει να δωσεις κοντα στο χιλιαρικο. Εδω στη δινουν κατω απο 500 ευρω. Τιμη black friday .

Ρε παιδια τι τιμη BF λετε και ξαναλετε;

70€ κατω απο την επομενη Ελληνικη τιμη ειναι, 499 παλι Ελλαδα βλεπω πριν λιγες μερες απο αλλο μαγαζι, απο 480 € ευρωπη , 442 και 469 πριν λιγες μερες πχ Ιταλια. 

Αν δεν εχει επισημη εγγυηση samsung μαλιστα παυει να ειναι και προσφορα κατα τη γνωμη μου.

Γνωριζει καποιος να το απαντησει αυτο;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...