Προς το περιεχόμενο

World of Tanks enCore bench


birel-motosport

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

Πρεσσάρωντας και συνεχίζωντας ανεβαίνουμε ακόμα περισσότερο......

1946421250_.png.9f7bb3b254914d3737fc4728f2b248a4.pngwotencore_21_10_2018_20_23_53.png.a0082caeda7ec8bf5b928a2e88bff771.png

Bro !!! Κορυφη το στριξονι..πρεσάρισμα παίρνει αρκετό βλέπω ! 

Αυτά ειναι φίλε,να ευχαριστιέσαι και oc εκτος των άλλων ;) Καλά κλόκια !!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Bro !!! Κορυφη το στριξονι..πρεσάρισμα παίρνει αρκετό βλέπω ! 

Αυτά ειναι φίλε,να ευχαριστιέσαι και oc εκτος των άλλων ;) Καλά κλόκια !!!

Thanx bro!Ένας σημαντικός λόγος που έδωσα την 1080ti...με περιόριζε πολύ και το bios της evga αλλά και γενικά δεν ήταν για υψηλό tweakarisma (πυρήνα και vram) όπως η strix....το strixoni μου θυμίζει εποχές 980ti G1 .......δυνατά κλόκια σε πυρήνα αλλά και δυνατές vram μνήμες.....B)

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

Thanx bro!Ένας σημαντικός λόγος που έδωσα την 1080ti...με περιόριζε πολύ και το bios της evga αλλά και γενικά δεν ήταν για υψηλό tweakarisma (πυρήνα και vram) όπως η strix....το strixoni μου θυμίζει εποχές 980ti G1 .......δυνατά κλόκια σε πυρήνα αλλά και δυνατές vram μνήμες.....B)

Το κατάλαβα. :D 

Πάλι καλά σου έκατσε και καλό κομμάτι από ότι καταλαβαίνω,να έχεις να ασχολεισαι. Αντε να δούμε κα ιτο περίφημο rt όταν υπάρξει να μας πείς εντυπώσεις..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Το κατάλαβα. :D 

Πάλι καλά σου έκατσε και καλό κομμάτι από ότι καταλαβαίνω,να έχεις να ασχολεισαι. Αντε να δούμε κα ιτο περίφημο rt όταν υπάρξει να μας πείς εντυπώσεις..

 

Αυτός ήταν ο κυριότερος λόγος bro που έκανα μετάβαση.....

Επέλεξα την strix  διότι είναι κορυφή στις θερμοκρασίες και απλά βράχος στα ρολόγια........το αν θα μου καθόταν καλό κομμάτι πάντα είναι θέμα τύχης......αλλά από πυρήνα και vram μου έκατσαν jet και τα δύο......χαλάλι μέχρι και τα παραπάνω ευρώ που ζήταγε η asus για την 2080.........

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις τελευταίες μέρες έχω πάρα πολύ μεγάλη απόκλιση στα benchmark κάτι κρατάει το PC πίσω Μάλλον το  format δεν το γλιτώνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεός δεν είμαι; :lol: :lol: :lol:

Με ακλοκάριστο Xeon E5450 και 1680x1050 (θα έχετε φρίξει ε;). Σκέφτομαι να πάω στον Ryzen 1600 σε λίγο

Πάντως Great result μου βγάζει :P

Σταθερά 50-60 fps (άντε 40 καμμιά φορά)

Τι ping έχετε; Παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο καθώς μιλάμε γιά multiplayer game. Εγώ γύρω στα 70-90 με Vodafone (ex HOL)

Μπράβο πάντως στην WG που έχει ένα από τα καλύτερα optimized games και που τρέχει ακόμα και σε παλαιολιθικά pc's (το έτρεχα με INTEL CORE 2 DUO 8400 και ΑΤΙ 4850 στα 512MB)

 

 

wotencore_26_12_2018_16_16_36.png

Edit:

Περίεργο!

Το ξαναέτρεξα στην TV μου (μιά αρχαία Samsung HD Ready) που κάνει upscaling στα 1920x1080, και έβγαλε μεγάλη διαφορά

Τι έγινε; :rolleyes:

wotencore_26_12_2018_17_08_08.png.e73a296f5e67bf77bad20d786522e7b9.png

Μάλλον θα πήρε την native resolution της Samsung που είναι 1360x768 και μέτρησε έτσι.

Σωστά; 

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μπει σε σκέψεις τελευταία για upgrade λόγω του ultra wide monitor και ανάλυσης σε συνδυασμό με λίγο older gen cpu i54670k / chipset - z87/ram - ddr3).


image.png.7483d11a167af54d699814aed582179e.png

Επεξ/σία από Vasilius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...