Προς το περιεχόμενο

Μόνο Internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε αν γίνεται σε νέα σύνδεση σπιτιού να μπορώ να έχω μόνο Internet και όχι τηλεφωνικό αριθμό; και για ποιο οικονομικό πακέτο αλλά και ότι δεν χρειάζομαι σταθερό τηλέφωνο. Το έχει κάνεις έτσι; αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.cyta.com.cy/m-internet-home-products αυτό μπορεί να το ερμηνεύση καποιος νομιζω ότι λέει απλά ότι βάζεις Ίντερνετ χωρίς σταθερό τηλ (μην μπερδεύουμε την τηλεφωνική γραμμή)

 

Επεξ/σία από Lakou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει πάνω-πάνω "Για πελάτες με υφιστάμενη τηλεφωνική γραμμή που επιθυμούν να συνδεθούν στο διαδίκτυο". Τέτοιες συνδέσεις έχουν όλοι οι πάροχοι. Ουσιαστικά πρόκειται για συνδέσεις DP (Τηλεφωνία και Internet) χωρίς προπληρωμένο χρόνο ομιλίας. Κάθε κλήση χρεώνεται έξτρα.

Με απλά λόγια ισχύουν ότι έχει αναφερθεί μέχρι τώρα.

Και τώρα που το είδα καλύτερα, αφορά συνδέσεις στην Κύπρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lakou είπε

https://www.cyta.com.cy/m-internet-home-products αυτό μπορεί να το ερμηνεύση καποιος νομιζω ότι λέει απλά ότι βάζεις Ίντερνετ χωρίς σταθερό τηλ (μην μπερδεύουμε την τηλεφωνική γραμμή)

Είναι για Κύπρο, οχι Ελλαδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Corona είπε

Ξέρετε αν γίνεται σε νέα σύνδεση σπιτιού να μπορώ να έχω μόνο Internet και όχι τηλεφωνικό αριθμό; και για ποιο οικονομικό πακέτο αλλά και ότι δεν χρειάζομαι σταθερό τηλέφωνο. Το έχει κάνεις έτσι; αξίζει;

Δεν μπορεις απλα μην βαζεις συσκευη τηλεφωνου τωρα αν εννοεις για ποιο φτηνα οχι δεν γινετε μονο ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Corona είπε

Ξέρετε αν γίνεται σε νέα σύνδεση σπιτιού να μπορώ να έχω μόνο Internet και όχι τηλεφωνικό αριθμό; και για ποιο οικονομικό πακέτο αλλά και ότι δεν χρειάζομαι σταθερό τηλέφωνο. Το έχει κάνεις έτσι; αξίζει;

Αν ΔΕΝ θες μπολικο traffic και σε φτάνουν τα 20G το μηνα, μπορεις να πας σε λύσεις τύπου simplefi 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχω ανοιχτό το topic αυτό, για Πάτρα ποια πιστεύετε θα ήταν η καλύτερη επιλογή για νέα σύνδεση με έμφαση στο ADSL ή και γιατί όχι (αν διατίθεται) στο VDSL? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2018 στις 6:52 ΜΜ, Corona είπε

Ξέρετε αν γίνεται σε νέα σύνδεση σπιτιού να μπορώ να έχω μόνο Internet και όχι τηλεφωνικό αριθμό; και για ποιο οικονομικό πακέτο αλλά και ότι δεν χρειάζομαι σταθερό τηλέφωνο. Το έχει κάνεις έτσι; αξίζει;

Καλερα. Εγω σε σπιτι που νοικιασα προσφατα, επειδη ο οτε μου ζητησε 1.500€(για κατασκευη νεας γραμμης) αποφασισα να βαλω μονο ιντερνετ αλλου, με 12€ το μηνα, χωρις να υπαρχει γραμμη τηλεφωνου. Απεριοριστο και τρεχει καλα. Παλιοτερα θυμαμαι οτι μπορουσες να βαλεις μονο ιντερνετ κι οχι σταθερο κι ας ηταν με γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια εταιρεία έκανες την σύνδεση;

Ουδέποτε στο παρελθόν, αλλά και τώρα, δεν υπάρχει σύνδεση στο Internet χωρίς τηλεφωνική γραμμή και ενεργή την τηλεφωνία με αριθμό κλήσης. Αυτό ισχύει σήμερα και στους 5 υπάρχοντες παραδοσιακούς τηλεπικοινωνιακούς παρόχους (Cosmote, Cyta, Nova, Vodafone και Wind).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...