Προς το περιεχόμενο

Νέο επανασχεδιασμένο MacBook Air απο 100% ανακυκλωμένο αλουμίνιο και Retina Display από $1199


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Κάτι τέτοιο δεν κάνει? 

 

 

Screenshot_20181030-193031_Skroutz.png

Κάτι τέτοιο δεν κάνει? 

 

 

Κάνει €400;

Έχει οθόνη 1440 και πάνω;

Τότε με τα κριτήρια στο πρώτο post, δεν κάνει.

Επεξ/σία από iddqdiddqd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε μάγκες τί τσακώνεστε? 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ το συγκεκριμένο δεν έχει λόγο ύπαρξης, και μιλάω αυστηρά και μόνο για την οικογένεια της Αpple, δεν θα συγκρίνω windows μηχάνημα με το οικοσύστημα της Apple. 

Στα λεφτά και στα specs λοιπόν του καινούριου Air, αν θες λοιπόν mobility, πας στο Macbook. Μηδαμινή διαφορά στην τιμή, πιο ελαφρύ και πιο μικρό το Macbook. Ίσως καλύτερη μπαταρία το Air. 

Αν θες specs, πας στο Pro. Μηδαμινή διαφορά στην τιμή, πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά. 

Ειλικρινά και ξαναλεω ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ 3 ΑΥΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ, πιστεύει κάποιος από εσάς ότι το τωρινό Air χωράει ανάμεσα σε Macbook και Macbook Pro?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα καλά νέα το ότι επιτέλους δίνει (αθόρυβα) κάποιες αρκετά δυνατές επιλογές στις κάρτες γραφικών των μεγάλων macbook pro... https://www.theverge.com/2018/10/30/18042572/apple-amd-vega-graphics-options-macbook-pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Και ποιος σε αναγκασε να τα αγορασεις? Γτ μιλας σαν να σε αναγκαζουν να τα παρεις. Και απο που και ως που ειναι μισητη? Μαλλον εσυ την μισεις. Μια χαρα μηχανηματα εχει, και εγω σαν software engineer εχω pro και δουλευω κομπλε εδω και χρονια, oπως και οι περισσοτεροι που γνωριζω ειναι με pros. Tα airs δεν απευθυνονται σε ολους

Για τα πλεονεκτηματα, θα χρειαστει να γραψω εκθεση σε σχεση με τον ανταγωνισμο

Τομέας με τομέα διαφέρει. Εμένα δεν με καλύπτει, από θέμα ισχύς. Άντε, ένας web developer να είναι κομπλέ, ένας Android developer ζορίζεται. Δεν με ανάγκασε κάνεις να το αγοράσω, απλά λέω πως η Apple βγάζει pointless μηχανήματα και δεν είναι για βαριές δουλειές. Ούτε το pro 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο , βασικά μου άρεσε όλη η γκάμα των προιόντων τους φέτος ιφον ξσ , μακ μίνι , αυτό εδώ το αιρ , και τα ιπαντ φυσικά φανταστικα , το προ θα βγει μάλλον με τα ιμακ ? ποιος ξέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, akis_supernatural είπε

ενδιαφερεσαι να αγορασεις apple προιον? απο τους πρωτους εισαι σε καθε ειδηση της apple

Είναι από τα αγαπημένα του

3 ώρες πριν, akis_supernatural είπε

δικαιωμα για σχολιασμο εχουν μονο οι υποψηφιοι αγοραστες και αυτοι που πραγματικα ενδιαφερονται για την τεχνολογια. Οχι ο καθε τυχαρπαστος που μπαινει μονο για να κραξει. Αιντε

Μάλλον έχεις μπερδευτεί εδώ δεν είναι το apple fan club!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να συγκρίνετε υπολογιστές με διαφορετικό λειτουργικό. 

Αν όμως κάνουμε wipe τους δίσκους τους και αφαιρέσουμε τα λειτουργικά τους, και βάλουμε Λίνουξ σε όλα, δεν θα έχουν πλέον διαφορετικά λειτουργικά... και άρα θα υπάρχει έπειτα νόημα να συγκρίνουμε ελεύθερα το hardware τους, σωστά? :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, polaki είπε

Ρε μάγκες τί τσακώνεστε? 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ το συγκεκριμένο δεν έχει λόγο ύπαρξης, και μιλάω αυστηρά και μόνο για την οικογένεια της Αpple, δεν θα συγκρίνω windows μηχάνημα με το οικοσύστημα της Apple. 

Στα λεφτά και στα specs λοιπόν του καινούριου Air, αν θες λοιπόν mobility, πας στο Macbook. Μηδαμινή διαφορά στην τιμή, πιο ελαφρύ και πιο μικρό το Macbook. Ίσως καλύτερη μπαταρία το Air. 

Αν θες specs, πας στο Pro. Μηδαμινή διαφορά στην τιμή, πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά. 

Ειλικρινά και ξαναλεω ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ 3 ΑΥΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ, πιστεύει κάποιος από εσάς ότι το τωρινό Air χωράει ανάμεσα σε Macbook και Macbook Pro?

Το πιο σωστο σχολιο που έχω διαβάσει εδώ μέσα.Οντως το μηχάνημα δεν έχει λόγο ύπαρξης μ αυτά τα specs και απορώ ποιος θα το αγοράσει σ αυτά τα χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, randomcat είπε

Αν όμως κάνουμε wipe τους δίσκους τους και αφαιρέσουμε τα λειτουργικά τους, και βάλουμε Λίνουξ σε όλα, δεν θα έχουν πλέον διαφορετικά λειτουργικά... και άρα θα υπάρχει έπειτα νόημα να συγκρίνουμε ελεύθερα το hardware τους, σωστά? :D

xgz9nkR.gif.57446d060ee2c0142cb6d9a0d5f60bef.gif

1 ώρα πριν, haHa είπε

Το ξερω. Για αυτο αν θελεις μπορεις να μην το αποφυγεις για 4η φορα και να απαντησεις:

Μπορεις να να μου πεις μια τιμουλα για εστω και ενα apple laptop "με το ΙΔΙΟ βάρος ή καλύτερο με το lenovo yoga 730 των 900€ , ιδιο παχος ή λεπτοτερο, με touch οθονη γιατί θέλω να δω κάτι!".
Mη μου βαλεις ομως κανα σαπακι macbook air με tn οθονη και υψηλο βαρος. Κατι που να ειναι ελαφρυτερο απο το lenovo yoga 730 των 900€, λεπτοτερο και με ιδια ή καλυτερη οθονη. Ας υπερτερει στους 2 απο τους 3 αυτους τομεις, δεν χρειαζεται να υπερτερει σε ολους.
Μπορεις να μου πεις μια τιμουλα για quad core 256GB ssd;

Κατι μου λεει οτι θα το αποφυγεις για 4η φορα.

για να δούμε πόση ώρα θα περιμένουμε απάντηση. θα έχει φτάσει στην σελίδα 30 στο search του google. lol.

Επεξ/σία από yokki
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Τομέας με τομέα διαφέρει. Εμένα δεν με καλύπτει, από θέμα ισχύς. Άντε, ένας web developer να είναι κομπλέ, ένας Android developer ζορίζεται. Δεν με ανάγκασε κάνεις να το αγοράσω, απλά λέω πως η Apple βγάζει pointless μηχανήματα και δεν είναι για βαριές δουλειές. Ούτε το pro 

Ε χαιρω πολυ, δηλαδη που ειναι το περιεργο. Καποιος που θελει gpu raw power δε θα παρει macbook pro. Εγω που το χρειαζομαι για θεωρητικο CS, με βολευει αφανταστα. Εσυ δηλαδη το κραζεις επειδη δεν σε καλυπτει κ επειδη ειναι ακριβο? Δεν το καταλαβαινω αυτο. Δεν ειναι για ολους τα μηχανακια της apple.

Και στο φιναλε, ειναι γνωστο οτι πληρωνεις το λειτουργικο περισσοτερο παρα οτιδηποτε αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Istros είπε

Το πιο σωστο σχολιο που έχω διαβάσει εδώ μέσα.Οντως το μηχάνημα δεν έχει λόγο ύπαρξης μ αυτά τα specs και απορώ ποιος θα το αγοράσει σ αυτά τα χρήματα.

Διαφωνω. Πλέον το MacBook δεν έχει λόγο ύπαρξης. Το Air είναι πολύ πιο δυνατό, πιο φθηνό και με τεράστια φορητότητα. Δεν είναι φτηνό αλλά το MacBook είναι ακόμα πιο παράλογα τιμολογημενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, iddqdiddqd είπε

Που έχει ρε μαν μου laptop με 1440 οθόνη για 400 γιούρια;

Ψάχνω και βρίσκω από 950, και τα φτηνότερα είναι και με 4 ram. 

 

https://www.bestprice.gr/search?q=laptop&f43=4760|4761|8228|8610|38618|43223|51851|51999|54221&o=2
 

Έχει ρε μαν ! Μην τους το χαλάς .. ΕΧΕΙ !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, haHa είπε

Αυτο εδω εχει μακραν υψηλοτερη αναλυση οθονης, ειναι ελαφρυτερο, εχει μικροτερες διαστασεις, ειναι quad core και εχει και touch οθονη, εχοντας ταυτοχρονα χαμηλοτερη τιμη. Επισης εχει περισσοτερες θυρες, εχοντας μεχρι και card reader.

Μπορεις να μου πεις μια τιμουλα για εστω και ενα apple laptop "με την ΙΔΙΑ ή καλυτερη ανάλυση που έχει το dell xps, το ΙΔΙΟ βάρος ή καλύτερο και τις ίδιες διαστάσεις ως προς τον όγκο, γιατί θέλω να δω κάτι!". 

Αν δεν βρεις κατι με τοσο υψηλη αναλυση, αρκει καποιο με ποιοτικη  full hd ips οθονη υψηλης αναλυσης αρκει να ειναι touch. Αν μαλιστα ειναι και αισθητα ελαφρυτερο, πχ 20-25% κατω οπως ειναι το quad core asus zenbook s των 1250€, τοτε ακομα καλυτερα. Ή αν ειναι 15% ελαφρυτερο, αλλα να ειναι τουλαχιστον 2in1, οπως το quad core asus zenbook flip των 1250€.

 

Τον δίκασες....

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά αυτό που παρουσίασε η Apple είναι ένα ανανεωμένο MacΒook με 13άρα οθόνη και μια επιπλεόν USB-C. 

Πραγματικά δε βρίσκω κανένα λόγο να το λανσάρει ως άλλη σειρά. Υποθέτω ότι αν ανανεώσει το MacBook θα έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με μόνη διαφορά το μέγεθος.

Αυτό που βρίσκω εντελώς ακατανόητο (και πραγματικά είναι το μόνο που με χαλάει) είναι η επιλογή των 2-πύρηνων επεξεργαστών. Νομίζω ότι μόνο αν φορούσε τον i5-8265U θα είχε πιθανότητες επιτυχίας. Με αυτό το configuration και την τόσο μικρή διαφορά στην τιμή, δε βρίσκω το λόγο να μην πάει κάποιος στο MacBook ή στο MacBook Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ρε παιδιά ηρεμήστε. Η κάθε εταιρεία έχει το κοινό της. Κάποιοι πάντα θα κράζουν και κάποιοι πάντα θα θαυμάζουν...Έτσι είναι αυτά. Αυτός που έχει μάθει στα μηχανήματα της Apple θα είναι πάντα στα Apple γιατί έχει συνηθίσει, τον βολεύουν, του είναι χρηστικά στην εργασία του, πουλάει μούρη κλπ. Όλοι οι παραπάνω λόγοι είναι σεβαστοί και τέλος. Στην πλειοψηφία τους αυτοί που τα χρησιμοποιούν μόνο για μούρη, όσο θα στενεύουν τα οικονομικά τους θα αναγκάζονται να τα αποχωρηστούν ή να τα αγοράζουν από εδώ, μεταχειρισμένα 3-4ετίας+ και στην διαδικασία αυτή θα αρχίσει και το κράξιμο, διότι θα πρέπει κάπως να στηρίξουν και αυτήν την εξ' ανάγκη επιλογή τους. Λογικά όλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...