Προς το περιεχόμενο

To νέο reCAPTCHA της Google δε χρειάζεται ούτε ένα κλικ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλό γιατί ήδη είχαν κυκλοφορήσει προγράμματα που σε ποσοστό 60% παραβίαζαν το κλασικό captcha

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω οτι ειναι για να μην σπαμμαρουν auto bots, αλλα ρε παιδια οταν το reCAPTCHA ειναι zJiiJIll1i2IliIjLikhl και δεν καταλαβαινεις τι ειναι τι γιατι ειναι και θολα τα γραμματα και μετα απο 13 προσπαθειες σε μπλοκαρει κι ολας ε τι να πω. Βγαλτε το το ρημαδι αφου ουτως η αλλως υπαρχουν λογισμικα που το περνανε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω ακόμα περισσότερες προοπτικές να εκπαιδευτούν machine learning αλγόριθμοι που θα συμπεριφέρονται πιο πολύ σαν άνθρωποι και από τους ανθρώπους. Θα πρέπει να βάλουν ένα turing test για επαλήθευση ανθρώπου στον υπολογιστή (ίσως με το Google Duplex 

 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα πως ακριβώς λειτουργεί αλλά το προσπερνώ.

Είχα καιρό την απορία, υπάρχουν bot που μπορούν να συμπληρώνουν φόρμες κλπ αλλά δεν μπορούν να αναγνωρίσουν και να τικάρουν το κουτάκι ότι δεν είναι ρομπότ; Τόσο δύσκολο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Δεν κατάλαβα πως ακριβώς λειτουργεί αλλά το προσπερνώ.

Είχα καιρό την απορία, υπάρχουν bot που μπορούν να συμπληρώνουν φόρμες κλπ αλλά δεν μπορούν να αναγνωρίσουν και να τικάρουν το κουτάκι ότι δεν είναι ρομπότ; Τόσο δύσκολο είναι;

μετραει και ο τροπος :P

φανταζομαι οταν χειριζεται ανθρωπος το κερσορα δεν ειναι σταθερη η πορεια - ταχυτητα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα απλό 3+3=

με μια προειδοποίηση πιο πάνω να βάλεις μια λέξη κλειδί αρκεί .....

προς το παρών !

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ δεν έχω τπτ με τα ρομπότ,έχω φίλους ρομπότ κ είναι καλά παιδιά,απλά να μην προκαλούν.Δεν είμαι σε καμία περίπτωση ρομποτοφοβικος αλλά δεν είναι κ ωραία θέαμα μέρα μεσημέρι στο Σύνταγμα να λαδωνει το ένα το άλλο, υπάρχουν κ παιδιά γύρω τους.

Στο συνεργείο τους ας κάνουν ότι θελουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Πως θα βελτιώσουμε το google bot & το analytics?

- θα το βάλουμε να τρέχει σε κάθε browser.

- Πως θα το κάνουμε αυτό;

- Θα το κάνουμε embed στο captcha και θα βρούμε έναν fancy τρόπο να το πλασαρουμε στους website owners.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...