Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, redeye998 είπε

Τί θα λέγατε να συμφωνήσουμε να βουτήξουμε όλοι σε έναν server, και να το μεταδώσουμε όσο μπορούμε? 

Εγώ είμαι μέσα. Προς το παρόν από PvP servers από αυτούς που έχουν ανοίξει ήδη φαίνεται να έχει μια δυναμική στους Έλληνες ο Firemaw, που βέβαια είναι ήδη High. Από αυτούς που δεν έχουν ανοίξει ο Mograine που όπως ήδη είπε κάποιος έχει μια δυναμική ούτως ή άλλως λόγω ονόματος 😋

ΥΓ. Ποια guild είστε;

Επεξ/σία από Boju
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Silverage είπε

Θα βάλουν και character transfer;

Ναι,με λεφτά φυσικά και πρέπει να είναι πάνω από ένα συγκεκριμένο lvl.Easy money για blizz,το αναφερανε σε ένα blue post.Τώρα για καν free transfer σε γεμάτους σερβερ ποιος ξέρει στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Apaleytos80 είπε

Εξαρτάται και από τον ρυθμό του lvling,αν μείνω πίσω πολύ,αυξάνονται οι πιθανότητες για ganking.Προσωπικά δεν gankaro(εκτός σπάνιων περιπτώσεων).θα τις παίξω σε κάνα gathering node η αν κυνηγάμε τα ίδια μοβ και έτσι. Ειδικά το corpse camping σε lower lvl πολύ μαλ...

Εγώ πάντως δεν θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο από θέμα ganking οταν lvlαρα στο vanilla από day 1. Και είναι και λογικό γιατί όλοι να 60αρήσουν θέλουν και στην αρχή δεν πολυασχολούνται. Και τον πρώτο alt όταν ανέβασα λίγο μετά, που λες άμα μείνεις πίσω, πάλι δεν υπήρχε πρόβλημα. ΕΚΤΟΣ βέβαια από stranglethorn vale. Εκεί θα βαπτιστείς στο ganking θες δεν θες αλλά και πάλι δεν είναι κάτι τραγικό.

Άσε που βλέπω από τα exit polls 😋 ότι η δημοφιλία του Rogue έχει πέσει πολύ. Μάλλον οι παλιοί rogue το χουν γυρίσει όλοι σε warrior.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, redeye998 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχουμε ξεκινήσει να μαζεύουμε κάποια άτομα στη guild μας, που πλέον φτάνουν τα 35 περίπου members. Δεν έχουμε αποφασίσει σε ποιο server να πάμε, μιας και τα πράγματα φαίνονται αρκετά χαοτικά, ιδιαίτερα μετά την ανακοίνωση των 5 νέων realms. 

Για μας δεν έχει τόσο σημασία να μπει κάποιος στο guild ή σε ποιο faction θα παίζει. Αυτό που θέλουμε είναι να δημιουργηθεί μια όμορφη ελληνική κοινότητα. 

Τί θα λέγατε να συμφωνήσουμε να βουτήξουμε όλοι σε έναν server, και να το μεταδώσουμε όσο μπορούμε? 

Προτεινω να ειναι ενας απο αυτους που θα ανοιξουν launch day και φυσικα pvp.

Αν καταληξετε γραφτε το εδω. Εγω θα παιξω alliance και θα ειμαι casual. Αν υπαρχει καποιο ελληνικο guild θα το προτιμησω, αν φυσικα ειναι casual friendly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Apaleytos80 είπε

 Οσο για το "socialization" έχοντας παίξει τόσα ΜΜΟς,σε guilds,clans κτλ δεν τρελαίνομαι μη σου πω το βαριέμαι και ολας πλέον που μεγαλώσαμε.

γιαυτο μπαινεις σε guild με οικογενειαρχες γερους και ολα καλα :p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Boju είπε

Εγώ πάντως δεν θυμάμαι κάτι ιδιαίτερο από θέμα ganking οταν lvlαρα στο vanilla από day 1. Και είναι και λογικό γιατί όλοι να 60αρήσουν θέλουν και στην αρχή δεν πολυασχολούνται. Και τον πρώτο alt όταν ανέβασα λίγο μετά, που λες άμα μείνεις πίσω, πάλι δεν υπήρχε πρόβλημα. ΕΚΤΟΣ βέβαια από stranglethorn vale. Εκεί θα βαπτιστείς στο ganking θες δεν θες αλλά και πάλι δεν είναι κάτι τραγικό.

Άσε που βλέπω από τα exit polls 😋 ότι η δημοφιλία του Rogue έχει πέσει πολύ. Μάλλον οι παλιοί rogue το χουν γυρίσει όλοι σε warrior.

STVietnam το λένε για κάποιο λόγο 😁 

Πας με healer και το σπάζεις έτσι 

Spoiler

 

Μόνο 35lvl+ για να έχεις ελπίδα στο 1Vs1(+5/-5lvl), καλύτερα σε ντουετακι για ευκολία στο pvp.Και είναι τόσο ωραία περιοχή για questing/skinning(30-45) αλλά και για ..ganking 😂

Δυο ambush rogues duo κάνουν καλό χαβαλέ εκεί αχαχαχαχ. Μην ξεχνάμε και τα 5 min corpse run+ . Έχεις δίκιο υπερβάλω λίγο δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα γενικά.

Tωρα για τον αριθμό των rogues, διαβάζουν guides ότι είναι χαλιας στο lvling,η ότι δεν σε θέλουν και τόσο στα 5man(no aoe,no CC).Πολυ αμφιβάλλω ότι ο αριθμός των UD rogues θα είναι μικρός. Είναι σαν σταθερή άξια. Μάλλον ανεβάζουν farming alts(mages.hunters,locks) πρώτα και τον pvp main μετά,λίγο πριν το phase 2.

Επεξ/σία από Apaleytos80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, redeye998 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχουμε ξεκινήσει να μαζεύουμε κάποια άτομα στη guild μας, που πλέον φτάνουν τα 35 περίπου members. Δεν έχουμε αποφασίσει σε ποιο server να πάμε, μιας και τα πράγματα φαίνονται αρκετά χαοτικά, ιδιαίτερα μετά την ανακοίνωση των 5 νέων realms. 

Για μας δεν έχει τόσο σημασία να μπει κάποιος στο guild ή σε ποιο faction θα παίζει. Αυτό που θέλουμε είναι να δημιουργηθεί μια όμορφη ελληνική κοινότητα. 

Τί θα λέγατε να συμφωνήσουμε να βουτήξουμε όλοι σε έναν server, και να το μεταδώσουμε όσο μπορούμε?

Και εγώ είμαι μέσα , αρκεί να είναι κάποιος Server low-medium για να γλιτώσουμε τα ques , εγώ θα πρότεινα να υπάρχει μια συνενόηση μεταξύ μας εδώ στο Forum να μπούμε σε έναν Server όλοι μαζί ανεξάρτητου Faction και Guild, απλά να είμαστε μαζί και ο καθένας ας ακολουθήσει την πορεία του.

Επεξ/σία από nikosaek2121
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμείς παιδιά θα παίξουμε Horde (για πρώτη φορά, έτσι για αλλαγή), semi-hardcore (2-3 raids/εβδομαδα), με όνομα guild "Singularity". Σίγουρα θα παίξουμε σε PvP realm, αλλά δεν είμαστε σίγουροι σε ποιον. Μάλλον πάμε Firemaw ή Mograine, αλλά αν δούμε τρελά queues και εκεί θα αποφασήσουμε τελευταία στιγμή απ'ότι φαίνεται.

Έχουμε ανεβάσει και post στα WoW Forums με περισσότερες πληροφορίες. Δεχόμαστε και social members, καθώς είμαστε υπέρ του Ελληνικού community.
Έχουμε και έναν όμορφο Discord server με 37 άτομα προς το παρόν, και θα χαρούμε να σας δούμε εκεί :)

discord.gg/EmkUxMW


Updated:
Υπολόγισα τα νούμερα απο το poll (Έλληνες ανα PvP realm)
Shazzrah: 48
Firemaw: 44
Golemagg: 30
Gehennas: 22
Mograine: 26
Gandling: 4
Razorgore: 3
Flamelash: 1

Επεξ/σία από redeye998
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, redeye998 είπε

Υπολόγισα τα νούμερα απο το προηγούμενο spreadsheet που ανέβασε κάποιος (Έλληνες ανα PvP realm)

Έχουν απαντήσει κι άλλοι έχουμε περάσει τους 150, αλλά σε γενικές γραμμές αυτή είναι η εικόνα δλδ οι περισσότεροι δηλώνουν στους ήδη ανοιχτούς που θα έχουν αιώνες queue και θα είναι απλά unplayable.

Και ο Firemaw που τον δείχνει High το client μάλλον νομίζουν κάποιοι ότι δεν θα έχει queue αλλά στο τέλος θα έχει queue μεγαλύτερο και από του Shazzrah.

Συμφωνώ κι εγώ ότι καλύτερα να συνεννοηθούμε για έναν από τους νέους servers.

Τέσπα όποιος θέλει να απαντήσει ή να κάνει edit την απάντησή του εδώ το ερωτηματολόγιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Κοιτώντας τα στατιστικά του poll που έχει ανέβει, αποφασήσαμε γύρω στα 38 άτομα να πάμε όλοι Mograine, και να το δηλώσουμε στο poll, έτσι ώστε όλοι να δούν αυξημένο ποσοστό ελλήνων στον συγκεκριμένο server. Σας προσκαλώ, ανεξαρτήτου faction, αν αποφασήσετε να παίξετε στον Mograine, αλλάξτε/δηλώστε το έτσι ώστε να αυξηθούν τα νούμερα για τους φίλους έλληνες και όλα να είναι ξεκάθαρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Μάγκες πόσο εύκολο είναι να ανεβάσεις priest στο βανιλα; 

Δύσκολο δεν είναι από ότι έχω δει,βαρετό ίσως. Ειδικά αν δεν σου αρέσει το playstyle,βάζεις ασπίδα,ένα spell+dot και μετά με το wand το τελειώνεις το μοβ και είσαι σχεδόν full mana. Απλα κοιτάς να έχεις καλό wand ειδικά μέχρι τα 40. Αυτά τα δυο ταλεντς είναι απαραίτητα και gear full spirit . https://classicdb.ch/?talent#bVZZx

Έχει αρκετά guides να δεις στο youtube.Μόλις πάρεις shadowform στα 40 πιο πολλοί θα σε αποφεύγουν στο Wpvp 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ περίεργος πως θα καταλήξει τελικά αυτό το εγχείρημα. Το vanilla αν δεν πούμε οτι ήταν δύσκολο, τουλάχιστον σίγουρα θα συμφωνήσουμε οτι απαιτούσε πολύ, μα πολύ χρόνο. Δεν είναι τυχαίο, που ότι νέο καλούδι έφερναν τα expansion γινόνταν αποδεκτά (τουλάχιστον στην αρχή) με χαρά και ενθουσιασμό (daily quests, LFG, quest tracking, dual specs κτλ κτλ). 

Και αναρωτιέμαι τι είδους παίχτες θα μπουν να παίξουν. Αυτοί που το αναπολούν; Οι τότε 20-25αρηδες (όπως κι εγώ), σήμερα 40+. Και πόσο χρόνο να έχεις να διαθέσεις σήμερα με τις τόσες υποχρεώσεις; Ήδη με κάποιους συμπαίκτες και συνάδελφους σκεφτόμασταν τι τραβάγαμε τότε πριν 15 χρόνια, και λέμε "ρε φίλε, αποκλείεται να κάθομαι πάλι 3-4 ώρες να κάνω ενα απλό dungeon...". Και ΟΚ πες νοσταλγία. Πόσο καιρό να σε κρατήσει αυτό ως κίνητρο; Δεν νομίζω πολύ....

Απο την άλλη νέοι παίκτες, ειδικά αυτοί που ξεκίνησαν να παίζουν τα τελευταία χρόνια WoW, προβλέπω να φρικάρουν και αναρωτιούνται μετά απο λίγο, πως διάολο είχε κάνει τέτοιο πάταγο αυτό το παιχνίδι έτσι όπως ήταν τότε. Ειδικά η νέα γενιά, που τα θέλει όλα εύκολα και γρήγορα, δεν νομίζω να αντέξει στις προκλήσεις και τις απαιτήσεις του vanilla wow.

Μακάρι να έχει επιτυχία το όλο project αλλά φοβάμαι πως λίγοι θα ασχοληθούν σοβαρά και αυτό θα φανεί απο τον αριμό των servers που θα ανοίξουν.

Τέλος, επειδή έχω ξαφνικά πολύ χρόνο πάλι μετά απο πολύ καιρό (πρόσφατα χωρισμένος γαρ), ψήνομαι να μπω δοκιμαστικά και ότι προκύψει. Απλά να ξέρω που θα έχουν μαζευτεί Έλληνες, για να μπω σε άλλο server! Έχω ζήσει ουκ ολίγες καφρίλες, και δεν είμαι σε ηλικία για τέτοια... Όπου μαζεύονται πολύ, πάντα γίνεται μαλακία, επιβεβαιωμένο!

1 ώρα πριν, spiritclay είπε

Μάγκες πόσο εύκολο είναι να ανεβάσεις priest στο βανιλα; 

Μέχρι το 40 όλοι οι casters θέλουν τιτάνια υπομονή για να λεβελάρεις. Μετά γκαζώνουν καλά. Όλα βέβαια γίνονται, το θέμα είναι να σου αρέσει το class. Προσωπικά πέρασα καλά με όλους τους χαρακτήρες που ανέβασα, εκτός απο Paladin & Hunter που ποτέ δεν τους χώνεψα ως gameplay (γούστα είναι αυτά).  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...