Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, Fulgore είπε

Γιατι εγραψα πουθενα οτι τα παραπανω αποτελουν προβλημα για εσας?

 

Οχι φυσικα, απλως απορησες γιατι δεν τα αναφεραμε. Επειδη τα θεωρουμε ειτε αναξια λογου ειτε ακομα και λιγο θετικα στοιχεια καθως προσθετουν στο χαρακτηρα του παιχνιδιου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάσαμε σχεδόν 350 απαντήσεις σε δυο μερούλες στο ερωτηματολόγιο!

Όποιος δεν το έκανε ακόμα ας το κάνει εδώ και ας το κάνει και share.

Raw αποτελέσματα για όλους (όχι μόνο Έλληνες) εδώ.

WoW-Greek-2.png.5394f9203937eeea1d145984700404ed.png

 

ΥΓ. Ο Mograine ανοίγει 8 το βράδυ για να πιάσετε όνομα, πέντε ώρες δηλαδή πριν ανοίξει το game γενικά 🥳🥳🤰 Την ίδια ώρα δηλαδή στις 8 σταματάει και ο περιορισμός των τριών ονομάτων. Νομίζω δέκα σε κάθε σέρβερ και πενήντα συνολικά θα μπορούμε να πιάσουμε.

ΥΓ2. Αυτοί που σκέφτονται Firemaw και Shazzrah νιώθουν καθόλου? Εμείς θα παίζουμε (ελπίζω 😅😅) και αυτοί θα κάνουν διαγωνισμό ποιος θα ανεβάσει το screenshot με το μεγαλύτερο queue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Boju είπε

Φτάσαμε σχεδόν 350 απαντήσεις σε δυο μερούλες στο ερωτηματολόγιο!

Όποιος δεν το έκανε ακόμα ας το κάνει εδώ και ας το κάνει και share.

Raw αποτελέσματα για όλους (όχι μόνο Έλληνες) εδώ.

WoW-Greek-2.png.5394f9203937eeea1d145984700404ed.png

ΥΓ. Ο Mograine ανοίγει 8 το βράδυ για να πιάσετε όνομα, πέντε ώρες δηλαδή πριν ανοίξει το game γενικά 🥳🥳🤰 Την ίδια ώρα δηλαδή στις 8 σταματάει και ο περιορισμός των τριών ονομάτων. Νομίζω δέκα σε κάθε σέρβερ και πενήντα συνολικά θα μπορούμε να πιάσουμε.

ΥΓ2. Αυτοί που σκέφτονται Firemaw και Shazzrah νιώθουν καθόλου? Εμείς θα παίζουμε (ελπίζω 😅😅) και αυτοί θα κάνουν διαγωνισμό ποιος θα ανεβάσει το screenshot με το μεγαλύτερο queue.

Τελικά οι APES(alliance super hardcore pvp guild) σε ποιο server θα είναι (μεταξύ σοβαρού και αστείου), κάτι διάβασα σε Gahennas.Αν έπαιζα Horde δεν τους ήθελα στον σερβερ μου,ειδικά μετά την διακοπή του layer 😂.Είναι αυτοί που ελεγχανε τον Lighthope 10K+ άτομα σερβερ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω, hunter/mage για χαλαρό leveling και κάνα dungeon. Ο warrior ήταν σάπιος μέχρι να πάει 60 αλλά μετά λένε ότι ήταν το καλύτερο class.

2 ώρες πριν, Boju είπε

Φτάσαμε σχεδόν 350 απαντήσεις σε δυο μερούλες στο ερωτηματολόγιο!

Όποιος δεν το έκανε ακόμα ας το κάνει εδώ και ας το κάνει και share.

Raw αποτελέσματα για όλους (όχι μόνο Έλληνες) εδώ.

WoW-Greek-2.png.5394f9203937eeea1d145984700404ed.png

ΥΓ. Ο Mograine ανοίγει 8 το βράδυ για να πιάσετε όνομα, πέντε ώρες δηλαδή πριν ανοίξει το game γενικά 🥳🥳🤰 Την ίδια ώρα δηλαδή στις 8 σταματάει και ο περιορισμός των τριών ονομάτων. Νομίζω δέκα σε κάθε σέρβερ και πενήντα συνολικά θα μπορούμε να πιάσουμε.

ΥΓ2. Αυτοί που σκέφτονται Firemaw και Shazzrah νιώθουν καθόλου? Εμείς θα παίζουμε (ελπίζω 😅😅) και αυτοί θα κάνουν διαγωνισμό ποιος θα ανεβάσει το screenshot με το μεγαλύτερο queue.

Το guild που είμαι σκέφτεται Shazzrah αλλά λέει θα αποφασίσει τελευταία στιγμή ανάλογα τα χάλια που θα έχει οπότε προς το παρόν μένουμε Shazzrah.

Θα ήταν πιο βολικό να έβαζες όλα τα pvp, normal μαζί και σε φθίνουσα σειρά.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Silverage είπε

Το guild που είμαι σκέφτεται Shazzrah αλλά λέει θα αποφασίσει τελευταία στιγμή ανάλογα τα χάλια που θα έχει οπότε προς το παρόν μένουμε Shazzrah.

Θα ήταν πιο βολικό να έβαζες όλα τα pvp, normal μαζί και σε φθίνουσα σειρά.

Αύριο που θα χουν ανοίξει όλα μπορεί να κάνω ένα τελευταίο update και να τα βάλω όπως λες.

Εγώ λέω πιάστε ονόματα σε έναν απ' τους καινούριους, κατά προτίμηση Mograine γιατί Shazzrah/Firemaw/Gehennas/Golemagg θα έχουν ταλαιπωρία.

Μόνο στο ερωτηματολόγιο του Reddit τον Shazzrah τον έχουν δηλώσει 4500 άτομα και τον Firemaw 5500!!! Δηλαδή αν σε ένα ερωτηματολόγιο έχουν δηλώσει 5000 οι πραγματικοί παίχτες πόσοι θα είναι; 50000? 100000? Ακόμα και 15-20k άτομα να τον κάνουν χωρητικότητα θα έχει άρρωστο queue. Βασικά εγώ φοβάμαι ότι όλοι θα έχουν queue απλά σε κάποιους θα παλεύεται.

1 ώρα πριν, thepunisher303 είπε

Κάποιο Ελληνικό guild στον Mograine δεν υπάρχει;

Singularity

Inner Circle

Οι Singularity φαίνονται οργανωμένοι και γενικά συνειδητοποιημένα άτομα θα πάνε καλά. Για τους άλλους δεν έχω άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Boju είπε

 

Μόνο στο ερωτηματολόγιο του Reddit τον Shazzrah τον έχουν δηλώσει 4500 άτομα και τον Firemaw 5500!!! Δηλαδή αν σε ένα ερωτηματολόγιο έχουν δηλώσει 5000 οι πραγματικοί παίχτες πόσοι θα είναι; 50000? 100000? Ακόμα και 15-20k άτομα να τον κάνουν χωρητικότητα θα έχει άρρωστο queue

Το θέμα δεν είναι πόσους σηκώνει(έχουμε δει και private server με 10-15k κόσμο,σκέτος πανικός) αλλά πόσους πρέπει να σηκώσει.Με τα layers πες ότι αντέχει και 100 χιλιάδες,ακόμη και οι τουρίστες η οι casual players να φύγουν,αν στο τέλος μείνουν 10K+ (όταν φύγουν τα layers) δεν θα παλεύετε το πράμα, ειδικά σε PvP server.Νομίζω οι βανιλλα είχανε 2.5k-3k κόσμο ταβάνι. Λογικά θα το προσέξουν αυτό στην blizzard 😁.

32 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Ο mograine  απο οτι βλεπω εχει σχεδον ιδιο ratio horde με alliance,σε ολους τους αλλους σερβερ υπερτερουν οι horde

Λογικό είναι να υπερτερούν σε αριθμό οι hordes,έχουν καλύτερα pvp racials.Αρκεί να μην είναι πάνω από 55/45 βαριά 60/40 γιατί γίνεται αισθητό.

Επεξ/σία από Apaleytos80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Το θέμα δεν είναι πόσους σηκώνει(έχουμε δει και private server με 10-15k κόσμο,σκέτος πανικός) αλλά πόσους πρέπει να σηκώσει

Μα το έχουν πει ότι θα είναι mega servers ούτως ή αλλως. 15-20k πιστεύω θα είναι το minimum και τους Shazzrah/Firemaw τον αμερικάνικο τον Herod κτλ ίσως να τους ξεχυλώσουν κι άλλο (έχουν πει ότι τεχνικά μπορούν αλλά δεν θέλουν).

Τώρα αν εννοείς ότι θα γίνεται χαμος από ganking κτλ με τόσο κόσμο αυτά είναι σχετικά και το meta πάντα ισορροπεί αν υπάρχει ένα σχετικό balance στα factions (μέχρι 60-40 δλδ). Κι άμα gankαρουν 10 θα δεις και 10 δικούς σου στο general να ψάχνουν να κάνουν group για να τους κυνηγήσουν. Όποιος τα βαριέται αυτά πάει PvE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Boju είπε

Μα το έχουν πει ότι θα είναι mega servers ούτως ή αλλως. 15-20k πιστεύω θα είναι το minimum και τους Shazzrah/Firemaw τον αμερικάνικο τον Herod κτλ ίσως να τους ξεχυλώσουν κι άλλο (έχουν πει ότι τεχνικά μπορούν αλλά δεν θέλουν).

Τώρα αν εννοείς ότι θα γίνεται χαμος από ganking κτλ με τόσο κόσμο αυτά είναι σχετικά και το meta πάντα ισορροπεί αν υπάρχει ένα σχετικό balance στα factions (μέχρι 60-40 δλδ). Κι άμα gankαρουν 10 θα δεις και 10 δικούς σου στο general να ψάχνουν να κάνουν group για να τους κυνηγήσουν. Όποιος τα βαριέται αυτά πάει PvE.

Καλά με 15k κόσμο σε ένα σερβερ (χωρίς τα layers) δεν μιλάμε για 10 άτομα να κυνηγάνε 10,αλλά για χαοτικό mass pvp.2-3 pvp guilds να σκάσουν μύτη για αρχη μιλάμε για εκατοντάδες κόσμο. Καλή φάση είναι αλλά αν έχει το ένα faction την υπεροχή συχνότερα λες καληνύχτα η λογκαρεις καν low lvl alt .Τώρα για το αν αυτορυθμιζετε ισορροπώντας  max στο 60/40 πολύ αμφιβάλω γιατί πολλοί το κυνηγάνε να παίξουν σε faction dominated server.Άμα αρχίσουν και τα paid transfers....Όντως το PvE είναι μια λύση για οποίον τα βαριέται όλα αυτά.

Επεξ/σία από Apaleytos80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Τώρα για το αν αυτορυθμιζετε ισορροπώντας  max στο 60/40 πολύ αμφιβάλω γιατί πολλοί το κυνηγάνε να παίξουν σε faction dominated server.

Μήπως πολλοί κυνηγάνε το αντίθετο όμως; Εγώ μιλούσα με κάποιους Έλληνες που αυτοαποκαλούνται "Greek horde pvp community", που προφανώς θέλουν να κάνουν world pvp, και όταν τους είπα για Mograine μου είπαν πως θέλουν να πάνε Gehennas για να έχουν challenge, προφανώς εννοώντας ότι θέλουν να παίξουν ξύλο με τους APES.

Θέλω να πω ότι όπου δημιουργείται κάποιος ισχυρός πόλος, ειδικά στο pvp αλλά και στο pve, δημιουργείται και το υποψήφιο αντίπαλο δέος συνήθως, γιατί πχ το να δείρεις τους APES σου δίνει αυτομάτως κάποιο status.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Boju είπε

Μήπως πολλοί κυνηγάνε το αντίθετο όμως; Εγώ μιλούσα με κάποιους Έλληνες που αυτοαποκαλούνται "Greek horde pvp community", που προφανώς θέλουν να κάνουν world pvp, και όταν τους είπα για Mograine μου είπαν πως θέλουν να πάνε Gehennas για να έχουν challenge, προφανώς εννοώντας ότι θέλουν να παίξουν ξύλο με τους APES.

Θέλω να πω ότι όπου δημιουργείται κάποιος ισχυρός πόλος, ειδικά στο pvp αλλά και στο pve, δημιουργείται και το υποψήφιο αντίπαλο δέος συνήθως, γιατί πχ το να δείρεις τους APES σου δίνει αυτομάτως κάποιο status.

Αυτό είναι για τα hardcore pvp guilds που το κυνηγάνε να βρεθούνε εναντίον δυνατόν guild σαν πρόκληση.Δεν νομίζω να ισχύει αυτό πάντα,γιατί ακόμη και τέτοια guild ίσως να κοιτάξουν να κάνουνε dodge μεγάλους αντιπάλους. Εγώ αναφέρομαι στο μέσο pvp παίχτη που βλέπει 70/30 pvp server και λέει καλή φάση,ας παίξω horde εκεί. Μακάρι να υπάρχει αντίπαλο δέος,έτσι και αλλιώς θα δούμε πράματα να συμβαίνουν για πρώτη φορά,τρελό ξυλίκι σε super-servers.Για το πως θα εξελιχθούν οι ισορροπίες στην μετά layer εποχή το αναμένουμε 😀.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...