Προς το περιεχόμενο

New iPad Pro Late 2018


Crazylcf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, overpower said:

Τα κλασσικα αχρηστα clickbaits που μας κανουν παρεα απο τοτε που βγηκε το πρωτο iphone και συνεχιζουν ορισμενοι να τους δινουν ακομη την (μη) δεουσα σημασια.

Κανενα τεστ με ήλιο εχουμε; Να σαν αυτο εδω που ποσταρε ο συμπολεμιστης τις προαλλες και μας ανοιξε τα ματια.

Φτασαμε στο 2018 και συνεχιζουν να γινονται πλουσιοι οι τυποι που φτιαχνουν τετοια βιντεο. Και καλα κανουν δηλαδη.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
1 hour ago, KrisDs said:

Αν το πάρει πουθενά το μάτι μου θα σε ενημερώσω 11 ή 12.9 ψάχνεις?

Για την ώρα χωράω να κάτσω πάνω στο 11. Αν μέχρι τότε πάρω πολλά κιλά, ίσως χρειαστώ το 12.9! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, billdanos είπε

...

Απο τα specs: Sapphire crystal lens cover

Απο το βιντεο: Apple's Sapphire scratches like glass at a level 6. Super annoying when Apple is bragging about premium materials that don't actually perform like they should

:( 

1 ώρα πριν, YourTrueLegend είπε

Τα κλασσικα αχρηστα clickbaits που μας κανουν παρεα απο τοτε που βγηκε το πρωτο iphone και συνεχιζουν ορισμενοι να τους δινουν ακομη την (μη) δεουσα σημασια.

Κανενα τεστ με ήλιο εχουμε; Να σαν αυτο εδω που ποσταρε ο συμπολεμιστης τις προαλλες και μας ανοιξε τα ματια.

Φτασαμε στο 2018 και συνεχιζουν να γινονται πλουσιοι οι τυποι που φτιαχνουν τετοια βιντεο. Και καλα κανουν δηλαδη.

Sorry, αλλα ο συγκεκριμενος τεσταρει κινητα και ταμπλετς με τον ιδιο τροπο. Σε μερικα μπορεις να καταλαβεις και την ποση δυναμη βαζει (ενα απο αυτα ισως ειναι και το X)

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αντίρρηση αλλα τα τεστ που κάνει σε όλες τις συσκευές ανεξαιρέτως δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα. Δεν νομίζω ότι θα πάει κανένας να λυγίσει το πανάκριβο Samsung του ή θα το έχει χύμα απροστάτευτο χωρίς θηκη. Με το που βάζεις μια καλή θηκη στην οποιαδήποτε συσκευή δεν έχει κανένα νόημα τέτοιου είδους τεστ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, KrisDs είπε

Καμία αντίρρηση αλλα τα τεστ που κάνει σε όλες τις συσκευές ανεξαιρέτως δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα. Δεν νομίζω ότι θα πάει κανένας να λυγίσει το πανάκριβο Samsung του ή θα το έχει χύμα απροστάτευτο χωρίς θηκη. Με το που βάζεις μια καλή θηκη στην οποιαδήποτε συσκευή δεν έχει κανένα νόημα τέτοιου είδους τεστ. 

Δεν θα παει να το λυγισει, αλλα δεν ειναι ασχημο να ξερουμε τι θα γινει αν μπει σε πισω τσεπη, ή στην περιπτωση των tablet αν πχ αφησουμε μια τσαντα και παει καποιος να καθισει (δεν λεω πανω της, ξες στην πλατη της καρεκλας και πχ να εχει γλιστρησει λιγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, overpower είπε

Δεν θα παει να το λυγισει, αλλα δεν ειναι ασχημο να ξερουμε τι θα γινει αν μπει σε πισω τσεπη, ή στην περιπτωση των tablet αν πχ αφησουμε μια τσαντα και παει καποιος να καθισει (δεν λεω πανω της, ξες στην πλατη της καρεκλας και πχ να εχει γλιστρησει λιγο)

Σε παρακαλώ συνεχισε, μη σταματας. Οσο περισσότερα προβληματα παρουσιάζεις τοσο πιο πολυ θα πέφτει η τιμή του μεχρι να το αγοράσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα καταρχήν πάλι σε όλου...

 

Οκ βάλαμε ένα βιντεάκι που δείχνει ότι λυγίζει μια συσκευή,  ένα iPad Pro στην προκυμενη περίπτωση... 

Επειδή η δουλειά μας με τέτοιου είδους μηχανήματα δεν είναι, το crash test, ούτε δουλεύουμε σε τίποτα euro ncap για να βάλω ποσά αστεράκια αντέχει αν κάτσω καταλαθος πάνω της..

Στο ρεζουμε τώρα, αν πλέον την σημερον ημέρα, τα εργασιακά σου εργαλεία - στα οποία σπαταλας ένα σκασμό λεφτά - δεν τα προσεχείς, τότε

α) είσαι άξιος της μοίρας σου, και το πρώτο πράγμα που θα κανείς είναι να μπεις μέσα έδω (ή και άλλου) και θα κράξεις... 

β) αν τσιγκουνεύεται κάποιος όταν δίνει 800+ ευρώ για οποιαδήποτε συσκευή, είτε λέγεται tab s4, surface pro, s9 κτλπ, τσιγκουνεύεται ένα 50αρικο με ένα 100ρικο για μια θήκη που θα τον σώσει από ατυχές περιστατικά οκ..τι να πω είστε άξιοι της μοίρας σας..

 

γ) για να κάνω τον δικηγόρο του διαβολου, φαίνεται το iPad Pro όπως και το 6αρι πιο παλιά να λυγίζει στα δύσκολα, όπως έσκαγε από το κακό του ένα note, και πρασινίζει ένα Huawei, το θέμα μας δεν είναι όμως πια εταιρεία είναι καλύτερη η όχι, ούτε είναι πάντα όλα τέλεια στην κατασκευή..κάποια στιγμή, κάποτε κάτι ίσως δημιουργηθεί... 

δ) λένε για την οθόνη, ότι χαράζεται, δηλαδή ρε παιδιά, εδώ μέσα πιστεύω οι περισσότεροι είμαστε με ναυαρχίδας...δώσατε ποτέ το 1000ρικο και πήρατε κανα κλειδί να δείτε αν όντως δεν χαράζει; Δοκιμάσατε ποτέ να <στραβώσετε> μηχάνημα;

 

ε) Η εγώ είμαι ψειρας/τυχερός που δεν μ έχουν πάθει ποτέ τπτ καμία συσκευή μου ( τόσο Android όσο apple), ή είμαι άτυχος γιατί δεν έχω να πω τπτ για καμία εταιρεία / λογισμικό..

Ψάχνω iPad Pro για να παίζω παιχνίδια στο μέτρο..12.9 κατά προτίμηση 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ απόλυτα σε φυσιολογικές συνθήκες χρήσης και με μια καλή θηκη, που δεν χρειάζεται καν να πούμε ότι πρέπει να βαζουμε στην οποιαδήποτε συσκευή τέτοιας αξίας, δεν υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσεις τέτοια θέματα που παρουσιάζει ο κάθε YouTuber.

Περιμενω κι εγώ να δω από κοντά το 12.9 τώρα που είναι μικρότερο σε διαστάσεις και αν με βολεύει μάλλον θα κάνω αλλαγή. Πάντα ήθελα το μεγαλύτερο iPad Pro αλλα το μέγεθος του ήταν «απαγορευτικό» για μένα.

Επεξ/σία από KrisDs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να πάω καν σε χαμηλότερες ίντσες κτλπ..το μόνο π θέλω είναι, να το βάλω στην θήκη/πληκτρολόγιο, και να του κανω όσο περισσότερη χρήση σαν laptop παρά σαν ταμπλετ... Να πω την αλήθεια το ζαχαρωνα καιρό το 12.9, το είχα δει σε Demo με θήκες κτλπ και μου άρεσε πολύ. Και ενώ πέρυσι ήμουν έτοιμος να τσιμπήσω ένα, τσίμπησα το Χ και γύρισα σε apple μετά από χρόνια... έλεγα να πάρω το Pro φέτος, και πλέον είναι μονόδρομος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Crazylcf είπε

Δεν θέλω να πάω καν σε χαμηλότερες ίντσες κτλπ..το μόνο π θέλω είναι, να το βάλω στην θήκη/πληκτρολόγιο, και να του κανω όσο περισσότερη χρήση σαν laptop παρά σαν ταμπλετ... Να πω την αλήθεια το ζαχαρωνα καιρό το 12.9, το είχα δει σε Demo με θήκες κτλπ και μου άρεσε πολύ. Και ενώ πέρυσι ήμουν έτοιμος να τσιμπήσω ένα, τσίμπησα το Χ και γύρισα σε apple μετά από χρόνια... έλεγα να πάρω το Pro φέτος, και πλέον είναι μονόδρομος 

Κάνει μπαμ ότι το θέλεις για laptop μιας και πας στις 12,9". Η οθόνη του είναι μισή ίντσα στο περίπου μικρότερη από macbook Air / Pro.  To 12.9" δεν το παίρνει κάποιος που θέλει tablet καθώς πέφτει η φορητότητά του σε επίπεδο ultrabook από tablet. 

Μου αρέσει που λες ότι λόγω X γύρισες σε Apple λες και το iPad 12,9 που ζαχάρωνες πριν αγοράσεις το Χ το βγάζει η Sony. 😀 

Αφού θα του βάλεις και πληκτρολόγιο πας σε άλλο επίπεδο. Ενδιαφέρον θα είναι να μας δώσεις feedback πως θα σου φανεί σε καθημερινή χρήση αλλά και σε προγράμματα στην IOS έκδοσή τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Crazylcf είπε

Δεν θέλω να πάω καν σε χαμηλότερες ίντσες κτλπ..το μόνο π θέλω είναι, να το βάλω στην θήκη/πληκτρολόγιο, και να του κανω όσο περισσότερη χρήση σαν laptop παρά σαν ταμπλετ... Να πω την αλήθεια το ζαχαρωνα καιρό το 12.9, το είχα δει σε Demo με θήκες κτλπ και μου άρεσε πολύ. Και ενώ πέρυσι ήμουν έτοιμος να τσιμπήσω ένα, τσίμπησα το Χ και γύρισα σε apple μετά από χρόνια... έλεγα να πάρω το Pro φέτος, και πλέον είναι μονόδρομος 

Πρόσεξε γιατί είναι δίκοπο μαχαίρι αν θες να το χρησιμοποιήσεις σαν λαπτοπ. Θα βρεις περιορισμούς που μπορει να σε ενοχλήσουν. Θα πρέπει να δουλέψεις με πλάγιους τρόπους για να κανεις κάποια βασικά πράγματα και το multitasking υποφέρει, πχ δεν μπορείς να έχεις 2 documents ταυτόχρονα ανοιχτά στο pages δίπλα δίπλα. Αν πας με την νοοτροπία του iOS και δεν σε ενοχλεί να κανεις με βήματα παραπάνω κάτι που σε λαπτοπ είναι ένα κλικ τότε οκ προχωρα. 

Τωρα όσον αφορά τις ίντσες το καινουργιο 12.9 από ότι διαβάζω και βλέπω είναι πιο μαζεμένο και ίσως και να έχει και περισσότερο νόημα σαν αγορά πλέον. Το 11 βέβαια παραμένει το πιο portable και το πιο εύκολο στην μεταφορά αλλα το 12.9 με τις μικρότερες διαστάσεις του είναι άκρως προκλητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά, το laptop είναι laptop, και δύσκολα θα αντικατασταθεί από οτιδήποτε 2in1... Ακόμα και το surface που είναι windows, μια οθόνη 12.9 δεν σε βοηθάει να γράψεις είτε σε excel, είτε κώδικα, είτε οτιδήποτε.. και ειδικά αν έχεις μεγάλα χέρια, δεν βολεύει το πληκτρολόγιο.. θεωρητικά πάντα, και αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη. Επίσης αλίμονο τώρα, αν  πάρεις το μαραφετι να βγεις σε καφετέρια να πας για καφέ.. επίσης ναι το 11αρι είναι πιο μανιτζεβελο, αλλά και αυτό είναι μεγάλο, όπως και το 10,5 είναι μεγάλο, και τα 2 μεγέθη γθα τα βάλεις μέσα σε, τουλάχιστον ένα backpack για μεταφορά, αν τα χειρίζεσαι για εργασιακό εργαλείο, το ίδιο και το 12.9, όποτε δεν τίθεται θέμα μεταφοράς για εμένα, πάμε κατευθείαν εκεί, στα 12,9... Επειδή χρησιμοποιώ υπερβολικά Filofax, και γενικά πλανερ και αρχεία με φωτό, όπως επίσης και δουλεύω πολύ σεμινάρια-παρουσιάσεις, και θέλω λίγο πιο διαδραστικά τα σεμινάρια, δλδ να έχω το iPad μπροστά μ, να είμαι με το pencil ξαι να τονίσω αυτό που θέλω χωρίς να χαλάσω το αρχικό αρχείο, ή να τονίσω ένα περιστατικό σε ένα βίντεο, χωρίς πάλι να επέμβαση στο αρχικό βίντεο.. 

Θα μ πεις ναι, όλα αυτά τα κανείς και με συσκευές χαμηλότερης τιμής, κτλπ κτλπ, απλά επειδή υπάρχει η οικονομική άνεση θέλω αυτό..

 

τελος αν κάποιος απλά θέλει ένα iPad, απλά για να χαζέψει στο κρεβάτι του πριν κοιμηθεί, η να είναι σπίτι του, και λόγω μεγαλυτερης οθόνης θέλει να βλέπει βίντεο, δεν θα πάει στο Pro φυσικά..θα πάει σε λύσεις iPad των 300-400 ή second hand...εκτός αν εχει και εκείνος την οικονομική άνεση, και για το ψώνιο το πάρει...

 

Και τέλος, θα ξαναπώ αυτό που είπα στην αρχή, τα ταμπλετ είναι αυτά που μπήκαν στα απλά σπίτια, και έκοψαν τα λαπτοπ και τους υπολογιστές, γιατί στην ουσία, λίγο Ίντερνετ ήθελε π κόσμος και πλέον τα κάνουν με ταμπλετ/phablet /smartphones...

Για κάποιους π είναι μέρος της δουλειάς τους, το λαπτοπ, και αν μη τι άλλο και η ευκολία των windows σε κάποια πράγματα δύσκολα αλλάζει... το iOS, με το κλειστό του λογισμικό δεν μπορεί ακόμα να χτυπήσει την ευκολία των windows.. Αν και κακα τα ψέμματα... θα έπρεπε ισως να βγάλουν ένα iMac Pro 12.9 με macOS  στην ίδια τιμή, με πλήρη ελεύθερο type C, να έκανε πάταγο... 

 

ΥΓ: επίσης apple, η τιμή ανεβαίνει εκθετικά όταν πρόκειται για αλλαγή στα χαρακτηριστικά της συσκευής, όχι στην χωριτηκοτητα..ευτυχώς π υπάρχουν WiFi σκληροί δίσκοι και iFiles με WiFi sharing..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν θα σου πω ότι αυτά μπορεί να τα κάνεις με συσκευές χαμηλότερης τιμής γιατί υπάρχει και το θέμα της αξιοπιστίας στην μέση. Όταν μιλάμε για δουλειά και ειδικά για αυτά που θέλεις το iPad Pro για μένα είναι μονόδρομος. Πριν μεταβώ στο iPad Pro 10.5 είχα ένα iPad 2 το οποίο είχα αγοράσει όταν βγήκε, ακόμα και σήμερα λειτουργεί άψογα αν και αργό και η μπαταρία μετά από τόσα χρόνια κρατάει για ώρες. Γενικά είμαι της άποψης ότι όσο καλύτερο μπορείς να πάρεις τότε αυτό να αγοράζεις γιατί σε βάθος χρόνου θα σου κοστίσει λιγότερα και θα το ευχαριστηθείς περισσότερο.

Τώρα γενικότερα για το λειτουργικό αν άκουγε επιτέλους η Apple κι έκανε 3-4 αλλαγές στο iOS τότε θα μιλάγαμε πραγματικά για laptop alternative. Θέλω να πιστεύω ότι προς τα εκεί το πηγαίνει διαφορετικά δεν έχει κανένα νόημα να βάζει τόσο δυνατό επεξεργαστή στο iPad Pro. Οι wifi δίσκοι ή ενας nas στο σπίτι ή ενα wifi hub σαν της RAVPower σου λύνουν πραγματικά τα χέρια όσον αφορά την μεταφορά αρχείων στο iPad αλλά και την χωρητικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, kriosgr είπε

Κάνει μπαμ ότι το θέλεις για laptop μιας και πας στις 12,9". Η οθόνη του είναι μισή ίντσα στο περίπου μικρότερη από macbook Air / Pro.  To 12.9" δεν το παίρνει κάποιος που θέλει tablet καθώς πέφτει η φορητότητά του σε επίπεδο ultrabook από tablet. 

Μου αρέσει που λες ότι λόγω X γύρισες σε Apple λες και το iPad 12,9 που ζαχάρωνες πριν αγοράσεις το Χ το βγάζει η Sony. 😀 

Αφού θα του βάλεις και πληκτρολόγιο πας σε άλλο επίπεδο. Ενδιαφέρον θα είναι να μας δώσεις feedback πως θα σου φανεί σε καθημερινή χρήση αλλά και σε προγράμματα στην IOS έκδοσή τους. 

Δεν είμαι απολύτως χρήστης iOS, ούτε απολύτως χρήστης Android και windows, το πρώτο δυνατό μ τηλέφωνο, ήταν ένα iPhone 4 (χρυσες εποχες in) το οποίο τπ δούλεψα ποσά χρόνια μέχρι απλά να πάω σε s5.. από εκεί και πέρα είχα έναν έρωτα με τα note, 2,3,4...όταν είχα το 4, επειδή το βαρέθηκα πήγα και το πούλησα και πήρα το 6 plus.. το οποίο κράτησα 2 μέρες και το έστειλα, και είπα τι κουταμάρα έκανα και πήγα από more 4 σε 6 plus..μετά το 6 plus πήρα το πρώτο πραγματάκια καλύτερο κινητό μετά το. Note 4, s7 edge ΑΛΛΑ, όντως οδηγός μηχανής, δεν μπορούσα να βάλω στην τσέπη μ τέτοια κινητά λόγω μεγέθους, και πήρα το Χ το οποιο δίνει μεγάλη οθόνη, και μικρό μέγεθος ενός φυσιολογικού κινητού.. το οποίο Χ έμενε να είναι αυτό π θα αλλάξε τα πάντα στην apple, και ήταν η ουσιαστική αλλαγή μετά το 6αρι.. Εννοείται θα δώσω οποιοδήποτε feedback από την πρώτη μέρα.. και τι περιφερειακό μου δούλεψε 

 

Το iPad όμως είναι iPad , και στην κατηγορία tablet / 2 in 1, είναι μια κατηγορία μονη της 

7 ώρες πριν, KrisDs είπε

Βασικά δεν θα σου πω ότι αυτά μπορεί να τα κάνεις με συσκευές χαμηλότερης τιμής γιατί υπάρχει και το θέμα της αξιοπιστίας στην μέση. Όταν μιλάμε για δουλειά και ειδικά για αυτά που θέλεις το iPad Pro για μένα είναι μονόδρομος. Πριν μεταβώ στο iPad Pro 10.5 είχα ένα iPad 2 το οποίο είχα αγοράσει όταν βγήκε, ακόμα και σήμερα λειτουργεί άψογα αν και αργό και η μπαταρία μετά από τόσα χρόνια κρατάει για ώρες. Γενικά είμαι της άποψης ότι όσο καλύτερο μπορείς να πάρεις τότε αυτό να αγοράζεις γιατί σε βάθος χρόνου θα σου κοστίσει λιγότερα και θα το ευχαριστηθείς περισσότερο.

Τώρα γενικότερα για το λειτουργικό αν άκουγε επιτέλους η Apple κι έκανε 3-4 αλλαγές στο iOS τότε θα μιλάγαμε πραγματικά για laptop alternative. Θέλω να πιστεύω ότι προς τα εκεί το πηγαίνει διαφορετικά δεν έχει κανένα νόημα να βάζει τόσο δυνατό επεξεργαστή στο iPad Pro. Οι wifi δίσκοι ή ενας nas στο σπίτι ή ενα wifi hub σαν της RAVPower σου λύνουν πραγματικά τα χέρια όσον αφορά την μεταφορά αρχείων στο iPad αλλά και την χωρητικότητα.

 

 

Οτι πληρώσεις θα πάρεις... αν και εδώ που τα λεμε το δαγκωμένο μηλαρακι το πληρώνεις σαν να είναι το μήκη που δάγκωσε η Εύα πριν το δώσει στον Αδάμ... Αν και επι του θέματος, στο iPad Pro , για εμένα είναι πιο χαμηλό από τον ανταγωνισμό και το αντίπαλο δέος που κοιτάζει... (Surface pro)

Αρα ίσως η apple να κοστολόγησε μια συσκευή να χτυπήσει το surface, με πιο δυνατά χαρακτηριστικά, αλλά με τα κουσούρια του iOS (που σιγά σιγά με τον έναν η τον άλλον τρόπο τα ξεπερνάμε...) 

 

Επεξ/σία από Crazylcf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Crazylcf είπε

Και τέλος, θα ξαναπώ αυτό που είπα στην αρχή, τα ταμπλετ είναι αυτά που μπήκαν στα απλά σπίτια, και έκοψαν τα λαπτοπ και τους υπολογιστές, γιατί στην ουσία, λίγο Ίντερνετ ήθελε π κόσμος και πλέον τα κάνουν με ταμπλετ/phablet /smartphones... Σωστός

Για κάποιους π είναι μέρος της δουλειάς τους, το λαπτοπ, και αν μη τι άλλο και η ευκολία των windows σε κάποια πράγματα δύσκολα αλλάζει... το iOS, με το κλειστό του λογισμικό δεν μπορεί ακόμα να χτυπήσει την ευκολία των windows.. Αν και κακα τα ψέμματα... θα έπρεπε ισως να βγάλουν ένα iMac Pro 12.9 με macOS  στην ίδια τιμή, με πλήρη ελεύθερο type C, να έκανε πάταγο... 

"Ευκολία των windows" ... Ανέκδοτο με 3 λέξεις έφτιαξες 😀   Καταρχήν για να έχεις οποιαδήποτε συσκευή με windows θα πρέπει να την συντηρείς. Να αναβαθμίζεις τρέχοντας σε διάφορα sites το κάθε τι που την αποτελεί συν τα χαζό update της Microsoft κάθε 3 και λίγο για να μπορείς να λες στα forum "έχω αναβαθμίσει firmware, drivers, καλικαντζαράκια, κάτι άλλο φταίει και παγώνει η οθόνη"😅  Αλλά και όταν το ξεπεράσεις αυτό το στάδιο θα πρέπει ψάχνοντας σε ένα τόνο άχρηστα menu και υπό- menu να βρεις που έκρυψαν τα τζιμάνια της MS μια βασική λειτουργία που στο macOS ή IOS την έχεις μπροστά σου η εκεί που λογικά θα πρέπει να βρίσκεται. Αφήνω που θα φορτωθείς κι ένα κάρο antivirus,  antimalware,  antispamware που θα τρέχουν στο background και μάντεψε... Θα πρέπει κι αυτά να τα αναβαθμίζεις για να είσαι ήσυχος. Όσος υπόλοιπος χρόνος σου απομείνει θα μπορέσεις να τον διαθέσεις για τις εργασίες για τις οποίες αγόρασες την συσκευή αυτή με τα  windows 😊

ΥΓ: επίσης apple, η τιμή ανεβαίνει εκθετικά όταν πρόκειται για αλλαγή στα χαρακτηριστικά της συσκευής, όχι στην χωριτηκοτητα..ευτυχώς π υπάρχουν WiFi σκληροί δίσκοι και iFiles με WiFi sharing.. Σωστός, ακόμα και οι wifi δίσκοι που λες  είναι υπερβολή πια.  Η Πειρατεία  που έκανε τους χρήστες να ψάχνουν για τεράστιους αποθηκευτικούς χώρους για να φτιάξουν την προσωπική τους ταινιοθήκη σκοτώθηκε από την Συνδρομή και το Γρήγορο internet. Ο κόσμος έπαψε να αποθηκεύει. Απλά stream άρει . Ελάχιστοι στον κόσμο χρειάζονται πάνω από 50GB για να αποθηκεύσουν τις προσωπικές τους δημιουργίες. Δεν αξίζει να τρως όλο αυτό το λούκι να αποθηκεύεις ταινίες. Με 10€ / μήνα μπορεί να δώσει ο καθένας και να έχει μεγαλύτερη ταινιοθήκη από την δική σου με ποιότητα 4Κ η οποία ανανεώνεται συνέχεια κιόλας.

 

 

 

 

Συσκευή 12" με macOS και type-c usb υπάρχει ήδη. Είναι το macbook.  

Επεξ/σία από kriosgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...