Προς το περιεχόμενο

Τη δωρεάν προβολή κινηματογραφικών ταινιών με διαφημίσεις, ξεκίνησε το YouTube


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ απορούσα πως δεν το 'χει κάνει τόσο καιρό. Βέβαια μπορείς να τις κάνεις skip με ο,τι αυτό συνεπάγεται για τα έσοδά του.
Σίγουρα όμως ένα μοντέλο freemium όπου θα μπορούσαν όσοι δίνουν κάποια λίγα χρήματα να βλέπουν τις ταινίες πιο νωρίς χρονικά και ad-free, ενώ οι υπόλοιποι μετά από 15 μέρες και με διαφημίσεις, ίσως είχε νόημα. Let's see...

Επεξ/σία από GiannisK45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Σύμφωνα με το TorrentFreak και το MUSO, στην πρώτη 20αδα με την λιγότερη πειρατεία, είναι χώρες οπως η  Γεμανία, οι ΗΠΑ, το Ηνωμένο Βασίλειο, η Γαλλία, η Δανία, η Ελβετία κτλ. Αν γυρίσουμε τον πίνακα ανάποδα, μάντεψε ποιές χώρες έχουν τα μεγαλύτερα ποσοστά. Κάτι Βουλγαρίες, κάτι Ρουμανίες και κατι Ελλάδες. 

Δεν εχει καμια σχέση με το κλείδωμα. Γιατι είδαμε και πριν 10 χρονια που δεν τα ειχαμε αυτά τι γινοταν στην Ελλαδα. Και μην ακούσω ανοησίες για οικονομικά. Πρώτον γιατί τα ιδια σκατά ήμασταν και πριν την κρίση και δευτερον γιατι αν δεν μπορεις να διαθεσεις 10 ευρω το μηνα για την διασκέδασή σου, εχεις σοβαρότερα προβλήματα απο αυτη. 

Το κλείδωμα δεν εχει σχέση. Ο Αμερικάνος ή ο Γερμανός έχουν την ικανοτητα να καταλάβουν οτι μια υπηρεσία πρεπει να πληρώνεται. Ο Ελληνας καυχιέται στην παρέα του οτι εχει σπασμενο cosmote tv ή οτι "εγω λεφτα σε αυτους δεν δινω". Κατι τετοια θεματα με κανουν να χαιρομαι για την καταντια της χώρας. Γιατί ο Έλληνας ο σωστός, θα κράξει την κυβερνηση γιατί η επιχειρησή του στην οποία δεν κοβει αποδειξεις, παει σκατά αλλα θα υπερασπιστει με πάθος το "δικαιωμά" του να κλεβει την δουλειά των αλλων.

E ναι σωστο απορω κ εγω με το τοσο παχουλο μισθο του ελληνα κ την τοσο τρομερη αναπτυξη τα τελευταια χρονια πως γινεται αυτο . Απορω εκτος τους πανω απο 30(αν κ πολλοι πανω απο 30 μενουν με αλλους πλεον διοτι δεν εχουν σκοπο να κανουν οικογενεια αλλα τους καιει αν θα δουνε πειρατικα η οχι ταινιες οι παιχνιδια),επισης οι υπολοιποι μενετε με τους μπαμαπαδες κ σας τα εχουν ολα πληρωμενα η με τα 600ε αντε 800ε ειστε ετοιμα παληκαρια προς παντρια (λεμε τωρα ποιος ασχολειτε με οικογενειες...) κ τα βγαζετε περα μονοι σας κ ειναι ολα ευκολα για εσας ?

Επεξ/σία από akishellas1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Questioner είπε

Αν είσαι Αμερική ή βγαίνεις με Αμερικανική IP, το link με τις δωρεάν ταινίες είναι αυτό.

Με VPN USA + uBlock Origin + τον σύνδεσμο που έδωσες, άψογη και απροβλημάτιστη λειτουργεία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζοντας θεωρητικά όρια, αν μου έλεγαν ότι θα μπορούσα να βλέπω σε fullhd ότι ταινία θέλω με περίοδο κυκλοφορίας των bluray (δηλ 6-12 μήνες μετά την προβολή) και ότι σειρά θέλω έστω και με 2 εβδομάδες καθυστέρηση, θα διέθετα μέχρι 30€ το μήνα αντί για Netflix, Nova, OTEtv, VPN κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Εγώ έχω καταλάβει ότι ο insomniac θα είναι ευχαριστημένος μόνο αν του δώσουν δωρεάν την ταινία, αφού πρώτα τον παρακαλέσει προσωπικά ο σκηνοθέτης να του κάνει την τιμή να την δει, και μαζί του δώσουν δώρο pizza, μπύρες, αναψυκτικά και ποπ κορν. Ίσως και καμιά κοπελια σε περίπτωση που αισθάνεται μόνος... 

Εισαι μεγαλος! Μου εδωσες ιδεα (αν και σιγουρα θα υπαρχει), νομιμοι συνοδοι με ταινιες ανα χειρας. Αισθανεσαι μονος, θελεις να δεις μια ταινια αλλα δεν θελεις να εισαι παλι μπακουρι με τα χερια κατω απο σκεπασματα; Μπαινεις στο σαιτ επιλεγεις κοπελα-αγορι καθως και την ταινια που προτιμας και την ωρα που θες ειναι σπιτι σου για μια αξεχαστη εμπειρια! 
Ασχετο νομιζω ειχα δει το nick σου σε καποια post για custom made arcade machine , ισχυει ή κανω καποιο λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Θα δούμε και αν γίνει global ώστε να μην χρειάζεται VPN. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως complimentary με τα streaming services, γιατί να πληρώνει το Netflix δικαιώματα για ταινίες που παρ'ότι κλασικές δεν αναμένεται να έχουν μεγάλη ζήτηση. Μια σκέψη είναι, θα δούμε πως θα πάει στην πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Σύμφωνα με το TorrentFreak και το MUSO, στην πρώτη 20αδα με την λιγότερη πειρατεία, είναι χώρες οπως η  Γεμανία, οι ΗΠΑ, το Ηνωμένο Βασίλειο, η Γαλλία, η Δανία, η Ελβετία κτλ. Αν γυρίσουμε τον πίνακα ανάποδα, μάντεψε ποιές χώρες έχουν τα μεγαλύτερα ποσοστά. Κάτι Βουλγαρίες, κάτι Ρουμανίες και κατι Ελλάδες. 

Δεν εχει καμια σχέση με το κλείδωμα. Γιατι είδαμε και πριν 10 χρονια που δεν τα ειχαμε αυτά τι γινοταν στην Ελλαδα. Και μην ακούσω ανοησίες για οικονομικά. Πρώτον γιατί τα ιδια σκατά ήμασταν και πριν την κρίση και δευτερον γιατι αν δεν μπορεις να διαθεσεις 10 ευρω το μηνα για την διασκέδασή σου, εχεις σοβαρότερα προβλήματα απο αυτη. 

Το κλείδωμα δεν εχει σχέση. Ο Αμερικάνος ή ο Γερμανός έχουν την ικανοτητα να καταλάβουν οτι μια υπηρεσία πρεπει να πληρώνεται. Ο Ελληνας καυχιέται στην παρέα του οτι εχει σπασμενο cosmote tv ή οτι "εγω λεφτα σε αυτους δεν δινω". Κατι τετοια θεματα με κανουν να χαιρομαι για την καταντια της χώρας. Γιατί ο Έλληνας ο σωστός, θα κράξει την κυβερνηση γιατί η επιχειρησή του στην οποία δεν κοβει αποδειξεις, παει σκατά αλλα θα υπερασπιστει με πάθος το "δικαιωμά" του να κλεβει την δουλειά των αλλων.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος αν ο γερμανός μπει με VPN σε ενα torrent site ,το site δεν θα τον βλέπει σαν πολωνό πχ αν εχει βαλει εκει το vpn Και οχι σαν Γερμανό?!?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, akishellas1979 είπε

E ναι σωστο απορω κ εγω με το τοσο παχουλο μισθο του ελληνα κ την τοσο τρομερη αναπτυξη τα τελευταια χρονια πως γινεται αυτο . Απορω εκτος τους πανω απο 30(αν κ πολλοι πανω απο 30 μενουν με αλλους πλεον διοτι δεν εχουν σκοπο να κανουν οικογενεια αλλα τους καιει αν θα δουνε πειρατικα η οχι ταινιες οι παιχνιδια),επισης οι υπολοιποι μενετε με τους μπαμαπαδες κ σας τα εχουν ολα πληρωμενα η με τα 600ε αντε 800ε ειστε ετοιμα παληκαρια προς παντρια (λεμε τωρα ποιος ασχολειτε με οικογενειες...) κ τα βγαζετε περα μονοι σας κ ειναι ολα ευκολα για εσας ?

Ε ναι γιατι μεχρι το 2009 ειχαμε μηδέν πειρατεία και ξαφνικα λογω κρισης αυξηθηκε. Οτι ναναι. Και κοψτε επιτέλους αυτη την γελοιοτητα με τον μπαμπα. Δουλευω οπως ολοι περισσοτερες ωρες και πληρωνομαι πολυ λιγοτερα. Αυτο ομως δεν δικαιολογει να κλέβω. Εχω την τυχη τα λεφτά μου να μου φτανουν και ξοδευω ενα 25αρh το μηνα για την διασκεδασή μου (Netflix, Amazon Prime και Google Music). Πριν 3 χρόνια ήμουν ανεργος για 8 μηνες. Μαντεψε. Ειχα μονο την δωρεάν εκδοση του Spotify. Οποτε αφηστε τις μαλακιες λες και μονο εσεις δυσκολευτεστε σε αυτη την ζωη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που χτυπιεται το Youtube για το αρθρο 13, ισως απλα να λεει

"να δειτε, εδω στις Αμερικες τι καλα που επιτρεπεται το περιεχομενο τριτων οχι οπως στις Ευρωπες που θα σας κοψουμε την προσβαση" κλπ κλπ. 

Αν και δεν εχω πολυκαταλαβει τι θα συμβει τελικα...

:D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/11/2018 στις 9:00 ΜΜ, BorrowedTime είπε

Αν η Google αυριο ανακοινώσει οτι για καθε ταινια θα μας πληρώνει, παλι θα κατεβαζουν απο torrent. 

Αυτό που λες μου έχει συμβεί περίπου. Νοίκιασα μια ταινία από τα Seven και ως συνήθως την αντεγραψα σε dual layer για να την εχω (ήμουν και είμαι μερακλής πειρατής, τότε απέφευγα τις συμπιέσεις σε single layer, τώρα αποφεύγω τον YIFY). 

Μετά σε τοπικό βίντεο κλαμπ, που είχα πάει για άλλη ταινία, είδα ότι την είχε μεταχειρισμένη αυθεντική σε καλή κατάσταση στη μισή τιμή από όσο κόστισε η ενοικίαση και το dual layer. Πλήρωσα παραπάνω για να μην την εχω αυθεντική ρε φίλε. Τουλάχιστον γλίτωσα το region lock και τα unskippable warnings...

Το οποίο με φέρνει στο προκείμενο: Σημασία έχει να ξέρεις ότι το μέρος που πας για να βρεις τις ταινίες σου θα έχει ότι τραβάει η ψυχή σου χωρίς να χρειαστεί να ελέγξεις. Δεν με νοιάζει τι selection έχει η τάδε υπηρεσία ή η τάδε Nova/Sky TV, με νοιάζει ότι υπάρχει ένα πειρατικό site που ότι ζητήσω θα μου το βρει. Παλιότερα αυτό το έκαναν τα Seven φυσικά...

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα όταν θα έρθει ,κάθε ταινία να είναι στα πρότυπα της ψηφιακής εποχής της Εθνικής Βιβλιοθήκης μας ,με περιορισμένα αντίτυπα παρακαλω και σειρά προτεραιότητας . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...