Προς το περιεχόμενο

HISENSE Smart TV UHD 50 369ε και 43 269ε @germanos [ΤΕΛΟΣ]


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα με τα κανάλια το είχα αναφέρει .Αλλα ξέχασα να πω ότι το Σάββατο βρήκα λύση απενεργοποιώντας τους αυτοματισμούς στα κανάλια και όλα μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι το συνεργείο της ΕΡΤ βρίσκεται στην Κρήτη σήμερα άρα αυτός είναι ο λόγος που έπιασες διπλά τα κανάλια. Αυτή θα είναι η κανονική συχνότητα για την ΕΡΤ η παλιά είναι της DIGEA και θα χρησιμοποιηθεί από τέλος Ιανουαρίου 2019 για τα ιδιωτικά κανάλια που θα εκπέμπουν και σε SD και σε HD. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος και εγώ της 50ρας Hisense από το Σάββατο. Παραδόξως δεν έχω παράπονο από τα, HD τουλάχιστον, κανάλια. Αλλά κατά τα άλλα, εντελώς απογοήτευση.

Έχει σβήσει 2 φορές από μόνη της, με μόνο τρόπο να ανοίξει πάλι το να τη βγάλω από τη πρίζα για λίγη ώρα. Σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το τηλεκοντρόλ, και  επανήλθε μετά από βγάλσιμο πάλι από το ρεύμα...

Λέω να επικοινωνήσω με Γερμανό για επιστροφή. Το κακό είναι ότι από ότι είδα τελείωσε η επιστροφή της eurobank, και ότι προσφορές έχουν μείνει, είναι αρκετά πιο πάνω.

 

 

Επεξ/σία από georgios29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, georgios29 είπε

Κάτοχος και εγώ της 50ρας Hisense από το Σάββατο. Παραδόξως δεν έχω παράπονο από τα, HD τουλάχιστον, κανάλια. Αλλά κατά τα άλλα, εντελώς απογοήτευση.

Έχει σβήσει 2 φορές από μόνη της, με μόνο τρόπο να ανοίξει πάλι το να τη βγάλω από τη πρίζα για λίγη ώρα. Σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το τηλεκοντρόλ, και  επανήλθε μετά από βγάλσιμο πάλι από το ρεύμα...

Λέω να επικοινωνήσω με Γερμανό για επιστροφή. Το κακό είναι ότι από ότι είδα τελείωσε η επιστροφή της eurobank, και ότι προσφορές έχουν μείνει, είναι αρκετά πιο πάνω.

Σαν ποιότητα εικόνας Γιώργο τι λέει; Αν εξαιρέσουμε τις γωνίες θέασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skorpios268 είπε

Ναι το συνεργείο της ΕΡΤ βρίσκεται στην Κρήτη σήμερα άρα αυτός είναι ο λόγος που έπιασες διπλά τα κανάλια. Αυτή θα είναι η κανονική συχνότητα για την ΕΡΤ η παλιά είναι της DIGEA και θα χρησιμοποιηθεί από τέλος Ιανουαρίου 2019 για τα ιδιωτικά κανάλια που θα εκπέμπουν και σε SD και σε HD. 

Δηλαδή στην Κρητη θα έχουμε από αρχές του έτους καλύτερη ανάλυση σε όλα τα κανάλια;

37 λεπτά πριν, nikosn14 είπε

Σαν ποιότητα εικόνας Γιώργο τι λέει; Αν εξαιρέσουμε τις γωνίες θέασης

Αυτό σε 4Κ

IMG_20181125_232811715_HDR.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasilisx είπε

Δηλαδή στην Κρητη θα έχουμε από αρχές του έτους καλύτερη ανάλυση σε όλα τα κανάλια;

Σε ολόκληρη την χώρα από τέλος Ιανουαρίου θα εκπέμπουν 6 HD&SD κανάλια από Digea και από την ΕΡΤ ελπίζω το σχέδιο τους για 3 HD (ΕΡΤ 1 HD,ΕΡΤ 3 HD,ΕΡΤ SPORTS HD) να πραγματοποιηθεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2018 στις 5:48 ΜΜ, splanis είπε

Τσίμπησαν επιστροφή πήγαν Σκλαβενίτη γέμισαν φαγητά και τώρα τις δίνουν 😂:D

οχι μονο τη δινει ο συγκεκριμενος τυπος αλλα θελει να βγαλει και χρημα απο πανω...😑  @gpsuper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, nikosn14 είπε

Σαν ποιότητα εικόνας Γιώργο τι λέει; Αν εξαιρέσουμε τις γωνίες

Για τα λεφτά της μια χαρά μου φαίνεται. Βέβαια στα απλά κανάλια κουράζει.

Δεν δοκίμασα κάτι με γρήγορη κίνηση μιας και είναι στο υπνοδωμάτιο των γονιών οπότε πιο πολύ ειδήσεις και εκπομπές θα δείχνει. Αλλά για αυτό μου φάνηκε καλή.

Αυτό που μου έκανε άσχημη εντύπωση ήταν ότι σε μια σειρά που έβαλα να παίξει μέσω Plex σε σκηνές με χαμηλό φωτισμό, σκοτείνιαζε όλη η οθόνη. Ίσως φταίει μια ρύθμιση για automatic contrast που νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου.

Γενικά πάντως αρκετά τίμια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, georgios29 είπε

Για τα λεφτά της μια χαρά μου φαίνεται. Βέβαια στα απλά κανάλια κουράζει.

Δεν δοκίμασα κάτι με γρήγορη κίνηση μιας και είναι στο υπνοδωμάτιο των γονιών οπότε πιο πολύ ειδήσεις και εκπομπές θα δείχνει. Αλλά για αυτό μου φάνηκε καλή.

Αυτό που μου έκανε άσχημη εντύπωση ήταν ότι σε μια σειρά που έβαλα να παίξει μέσω Plex σε σκηνές με χαμηλό φωτισμό, σκοτείνιαζε όλη η οθόνη. Ίσως φταίει μια ρύθμιση για automatic contrast που νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου.

Γενικά πάντως αρκετά τίμια.

Το παρατηρησα και εγω αυτο στο Netflix ...μηπως εβγαλες ακρη αν ειναι καποια ρυθμιση?

Επεξ/σία από ison
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τελικά δεν 'αντεξα  και την άνοιξα να την δω.Αναφέρομαι για την hisense 43ara στα 269ε και αυτή είναι η πρώτη μου εντύπωση .

Σε youtube τα πάει αρκετά καλά και από χρώματα είναι αρκετά καλή ,από γωνίες θέασης δεν τα πάει καλά και στα κανάλια της digea ολά εκτός από τα hd φαίνονται μαύρο χάλι με πολύ μικρή λεπτομέρεια και άτονα χρώματα ,στο youtube όμως έχει ωραία εικόνα και ειδικά στα ultra hd ,από ήχο τα πάει καλά με ώραιο και γεμάτο ήχο αλλά από κίνηση στις γρήγορες σκηνές χάνει που και που frames και δεν έχει ομαλή κίνηση .Στα αρνητικά και ο αργός επεξεργαστής και το μέτριο smart .

Πάντως για την χρήση που το θέλω (airbnb ενοικιαζόμενο σε νησί) είμαι ικανοποιήμενος λόγω κυρίως της φθηνής τιμης που την τσίμπησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2018 στις 7:03 ΠΜ, ison είπε

Το παρατηρησα και εγω αυτο στο Netflix ...μηπως εβγαλες ακρη αν ειναι καποια ρυθμιση?

Λέω μήπως είναι αυτή η επιλογή, αλλά δεν την δοκίμασα ακόμα.

20181128_212000_r.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την επιστροφή:

Τρίτη 20/11 αγόρασα την Hisense 43" από το eshop του Γερμανού πληρώνοντας με κάρτα Eurobank (μέσω epos). Πέμπτη 22/11 φάνηκε η συναλλαγή στο σύστημα και Παρασκευή παρέλαβα την τηλεόραση. Τρίτη 27/11 (τρίτη εργάσιμη μετά την εμφάνιση της συναλλαγής) έστειλα μήνυμα με ηλεκτρονική φόρμα στην epistrofi της Eurobank και μου απάντησαν ότι χρειάζονται 3 εργάσιμες μέρες από την συναλλαγή. Την επόμενη μέρα τους ξανα έστειλα και απάντησαν "Θα διερευνήσουμε το ζήτημα" (και καλά). Επικοινωνία με Γερμανό μέσω τηλεφώνου: Έριχναν την γραμμή πριν ξεκινήσει η κλήση και σήμερα είχαν βάλει την γραμμή από το πρωί μόνιμα κατειλημμένη (2102508100). Επίσης έστειλα mail στο [email protected] και προφανώς δεν απάντησαν. Ελλαδάρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, upser είπε

Όσον αφορά την επιστροφή:

Τρίτη 20/11 αγόρασα την Hisense 43" από το eshop του Γερμανού πληρώνοντας με κάρτα Eurobank (μέσω epos). Πέμπτη 22/11 φάνηκε η συναλλαγή στο σύστημα και Παρασκευή παρέλαβα την τηλεόραση. Τρίτη 27/11 (τρίτη εργάσιμη μετά την εμφάνιση της συναλλαγής) έστειλα μήνυμα με ηλεκτρονική φόρμα στην epistrofi της Eurobank και μου απάντησαν ότι χρειάζονται 3 εργάσιμες μέρες από την συναλλαγή. Την επόμενη μέρα τους ξανα έστειλα και απάντησαν "Θα διερευνήσουμε το ζήτημα" (και καλά). Επικοινωνία με Γερμανό μέσω τηλεφώνου: Έριχναν την γραμμή πριν ξεκινήσει η κλήση και σήμερα είχαν βάλει την γραμμή από το πρωί μόνιμα κατειλημμένη (2102508100). Επίσης έστειλα mail στο [email protected] και προφανώς δεν απάντησαν. Ελλαδάρα.

Υπάρχει κάποιος που έχει λάβει την επιστροφή??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vasilisx είπε

Υπάρχει κάποιος που έχει λάβει την επιστροφή??

Ναι. Αυτοί που ψώνισαν από τα φυσικά καταστήματα. Αλλά όσον αφορά το eShop κάνουν σαν 10 χρόνια που ανακάλυψαν το ίντερνετ και νομίζουν ότι μπορούν να κρυφτούν πίσω από την οθόνη. Μέγιστη απροκάλυπτη απάτη παιδιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...