Προς το περιεχόμενο

Logitech C920,36ευρω @amazon.co.uk


peter95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, IzAz είπε

Δε χρεώνεσαι κάτι όχι. Ναι εκεί θα πρέπει να πας λογικά. Αλλά επικοινώνησε να επιβεβαιώσεις που βρίσκεται το δέμα σου. Σε κάθε περίπτωση προσπάθησε να κανονίσεις το τρόπο παραλάβής γιατί μετά τη 2η απόπειρα αποστολής αν πάλι δε σε βρούν ... νομίζω υπάρχει χρέωση για να στο στείλουν και 3η. Πρέπει να διαβάσεις την πολιτική τους.

Σχετικά με την επικοινωνία ... δεν σε παίρνουν τηλέφωνο. Λένε πως ο παραλήπτης δεν είναι διαθέσιμος για παράδοση όχι αδυναμία επικοινωνίας. Αυτό σημαίνει πως ήρθαν χτύπησαν, δεν τους άνοιξες και έφυγαν. Μην περιμένεις τηλέφωνο από εκείνους

Μπορεί όταν χτύπησαν το κουδούνι να μην το άκουσες ... ή κάτι. Δεν μπορώ να ξέρω ούτε αμφισβητώ ότι ήσουν εκεί. Απλά δεν έχουν λόγο να πουν ψέματα και εκείνοι ότι ήρθαν και έφυγαν χωρίς να κάνουν κάποια ενέργεια.

Εχω τσαντιστει λιγο γιατί  ουτε  κουδούνι  χτυπησαν. 

18 λεπτά πριν, IzAz είπε

Τέλεια. Επομένως πράγματι προσπάθησαν να στο παραδώσουν σήμερα (νωρίτερα από 4/12) και δε σε βρήκαν.

Έχεις 2 επιλογές.

Αν ξέρεις ότι Δευτέρα πρωί  (επόμενη εργάσιμη, 8-15) θα είσαι σπίτι και θα μπορέσεις να παραλάβεις τότε περιμένεις. Αλλιώς αν λείπεις από το σπίτι (π.χ. δουλεια) τότε κάλο είναι να πάρεις ένα τηλ. τη UPS να ρωτήσεις που βρίσκεται το δέμα σου και αν θέλεις μπορείς να πας σήμερα να το παραλάβεις από εκεί ή να επιλέξεις συγκεκριμένη μέρα και ώρα παράδοσης

EDIT: μπορείς και μέσω του UPS my choice να κανονίσεις ώρα και μέρα (https://www.ups.com/gr/el/services/tracking/mychoice.page)

Ευχαριστώ  πολύ  αυτό  θα κανω γιατι  οι γραμμές  ειναι κατηλημενες. Και δεν το σηκωνουν 20 λεπτά  τωρ α:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παρελαβα σημερα νωρις το πρωι. Μεσω tracking ειδα οτι εφτασε πρωι πρωι στο Ελ.Βενιζελος το δεμα και κατα τις 11 ηταν στο χωρο μου. Απιστευτος επαγγελματισμος η ups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, manos.m είπε

Είδα στο site της Logitech ότι έχουν να βγουν drivers για αυτή την camera από το 2012...Λειτουργεί καλά με αυτούς;

ναι δεν υπαρχει κανενα θεμα.

Στις 30/11/2018 στις 3:11 ΜΜ, IzAz είπε

Μπορεί η προγραμματισμένη ημερομηνία να φαίνεται πως είναι για 4/12, αλλά ουσιαστικά αυτό είναι εκτιμώμενη ημερομηνία και όχι κατ' ανάγκη η πραγματική.

Επομένως ήρθαν νωρίτερα να παραδώσουν και δε σε βρήκαν σπίτι. Λογικά θα έχεις κάποια ειδοποίηση/αυτοκόλλητο στο σπίτι σου που να αναφέρει λεπτομέρειες. 

EDIT: Βλέπω έχεις επιλέξει παράδοση με UPS και όχι standard delivery (γιατί εμένα με standard έρχονται με ΕΛΤΑ τα δέματα). Μήπως σου έχουν δώσει κάποιο tracking number με το οποίο μπορείς να μπεις στο site της UPS και να δεις την κατάσταση του δέματός σου?

Ακυρο τελικα ειχαν πεταξει το χαρτακι στην αυλη και ειχε μπει κατω απο το φορτηγο.Οτι ναναι οι ανθρωποι ,ναναι καλα ο παππους που το βρηκε και μου το εδωσε.Εχει περιθωριο μεχρι 3 προσπαθειες μετα δεν ξερω τι γινεται.Σε εμενα εχει τσεκαρισμενη την 1η και την τριτη την εχει ονομασει σαν τελευταια.Παντως να το πετανε οπου ναναι το χαρτι ενω πιο πανω εχω γραμματοκιβωτιο ολα τα λεφτα.Πολυεθνικη σου λενε μετα.

22 ώρες πριν, xKoctakizGR είπε

παρελαβα σημερα νωρις το πρωι. Μεσω tracking ειδα οτι εφτασε πρωι πρωι στο Ελ.Βενιζελος το δεμα και κατα τις 11 ηταν στο χωρο μου. Απιστευτος επαγγελματισμος η ups.

Ειχες καμια ενημερωση?Εαν ναι πως σε ενημερωσαν  να κατεβεις?

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jerry banana είπε

ναι δεν υπαρχει κανενα θεμα.

Ακυρο τελικα ειχαν πεταξει το χαρτακι στην αυλη και ειχε μπει κατω απο το φορτηγο.Οτι ναναι οι ανθρωποι ,ναναι καλα ο παππους που το βρηκε και μου το εδωσε.Εχει περιθωριο μεχρι 3 προσπαθειες μετα δεν ξερω τι γινεται.Σε εμενα εχει τσεκαρισμενη την 1η και την τριτη την εχει ονομασει σαν τελευταια.Παντως να το πετανε οπου ναναι το χαρτι ενω πιο πανω εχω γραμματοκιβωτιο ολα τα λεφτα.Πολυεθνικη σου λενε μετα.

Ειχες καμια ενημερωση?Εαν ναι πως σε ενημερωσαν  να κατεβεις?

μενω ισογειο απλα μου χτυπησαν το κουδουνι και το εφεραν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2018 στις 10:40 ΠΜ, jerry banana είπε

Kαλημερα και παλι σημερα μου εβγαλε αυτο το amazon  ηρθε στα πατρια εδαφη :P Mετα απο τοση ταλαιπωρια.

Friday, 30 November
10:27 AM
Parcel arrived at a carrier facility
Athens, GR
10:27 AM
Initiated customs clearance process
Athens, GR
6:14 AM
Package arrived at the final delivery station
KOROPI, ATHENS, GR

Ευχαριστώ για το quote jerry, ξέχασα να σου γράψω τόσες μέρες. Ακόμη δεν παρέλαβα κάτι, ωστόσο έστειλα ένα mail στην Amazon και μου έκαναν refund τα μεταφορικά επειδή δε μου έδωσαν tracking number. Σε περίπτωση που δεν παραλάβω μέχρι Τριτη μου ειπαν να επικοινωνήσω εκ νέου μαζί τους. 

 

Όποιος παρέλαβε ας ποστάρει 2-3 φωτογραφίες να δουμε περι τινος πρόκειται γιατι στο Skroutz έχει άλλες εικόνες για το ίδιο προϊόν και άλλες στο amazon (το είχα βάλει στο wishlist του σκρουτζ αρχικα για αυτο μου εκανε εντυπωση η διαφορα στις φωτο για την ιδια καμερα αν καταλαβα καλα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις Sat Dec 01 2018 στις 4:58 ΜΜ, GiOrGoSk21 είπε

Τελικώς δεν μου έδωσαν tracking number εμένα (έχω επιλέξει Standard Delivery, να θυμίσω).

Capture.JPG

Και μένα ακόμα δε το στείλανε καν.tracking μην περιμένεις.θα ρθει λογικά με ΕΛΤΑ.σημερα παρέλαβα έναν ssd m2 samsung που πήρα τις προάλλες από amazon.uk.βρηκα ειδοποίηση και πήγα ταχυδρομείο.οποτε μια από τα ίδια και συ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα θέμα ποτέ με UPS αλλά δεν έχω και ιδέα με τι έρχεται το πακέτο, θεωρητικά αύριο θα παραλάβω αλλιώς μου ειπαν να στειλω μέιλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Δεν είχα θέμα ποτέ με UPS αλλά δεν έχω και ιδέα με τι έρχεται το πακέτο, θεωρητικά αύριο θα παραλάβω αλλιώς μου ειπαν να στειλω μέιλ 

Επισης μην παραξενευτεις εαν βλεπεις βιντεο στο youtube και η καμερα πχ επανω λεει logiteech αντι για logi που λεει η δικη μου,απλως προφανως η εταιρεια αλλαξε σχεδιασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...