Προς το περιεχόμενο

Logitech C920,36ευρω @amazon.co.uk


peter95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, akaloith είπε

ρυθμισεις οπως;

για να ρυθμισεις τη ποιοτητα του βιντεεο σου αναλογα με το φωτισμο του δωματιου σου και του προσωπου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, koooleeek είπε

30,86£ και σε € βγαίνει 34,15. Μόλις την πήρα. Αλλά στην τράπεζα δέσμευσε 36,87€.  Πως γίνεται αυτό ; 🤔

 

Διαβάζεις το 6: Αγορές σε συνάλλαγμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, saxos55 είπε

Διαβάζεις το 6: Αγορές σε συνάλλαγμα

Το διάβασα αλλά και πάλι δεν προκύπτει.

Πλήρωσα με απλή χρεωστική κάρτα της Εθνικής. Έβαλα από τις ρυθμίσεις του amazon να κάνει την μετατροπή η τράπεζα.

Πλήρωσα 30,86£. Με την ισοτιμία είναι 34,15€ + 2% = 34,83€. Τα υπόλοιπα 2,04€ που πήγαν και τι είναι; 🤔🤔🤔  Μυστήρια πράγματα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koooleeek είπε

Το διάβασα αλλά και πάλι δεν προκύπτει.

Πλήρωσα με απλή χρεωστική κάρτα της Εθνικής. Έβαλα από τις ρυθμίσεις του amazon να κάνει την μετατροπή η τράπεζα.

Πλήρωσα 30,86£. Με την ισοτιμία είναι 34,15€ + 2% = 34,83€. Τα υπόλοιπα 2,04€ που πήγαν και τι είναι; 🤔🤔🤔  Μυστήρια πράγματα!!!

Δεν είναι μυστήρια πράγματα.Δεν έχεις πληρώσει ακόμα,δέσμευση ποσού έγινε. Όταν γίνει η εκκαθάριση της εγγραφής σε λίγες μέρες με την τότε ισοτιμία,θα δεις ότι θα τραβηχτεί διαφορετικό ποσό απο τον λογαριασμό σου,λογικά μικρότερο. Επίσης η ισοτιμία της mastercard στην περίπτωσή σου είναι λίγο χειρότερη από του xe.com που υποθέτω συμβουλεύτηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, koooleeek said:

Το διάβασα αλλά και πάλι δεν προκύπτει.

Πλήρωσα με απλή χρεωστική κάρτα της Εθνικής. Έβαλα από τις ρυθμίσεις του amazon να κάνει την μετατροπή η τράπεζα.

Πλήρωσα 30,86£. Με την ισοτιμία είναι 34,15€ + 2% = 34,83€. Τα υπόλοιπα 2,04€ που πήγαν και τι είναι; 🤔🤔🤔  Μυστήρια πράγματα!!!

Λογικά σου έκανε και δέσμευση η amazon 1 λίρα για να δουνε αν λειτουργεί η κάρτα σου. Τώρα για τα υπόλοιπα που περισσεύουν δεν ξέρω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορίστε οι δικές μου χρεώσεις, πληρώμη με χρεωστική (VISA) Πειραιώς.

Capture.JPG.3b9a3d2f294f7711e4ae93642704e0e2.JPG

Η Εθνική τι προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος έχει;

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pedrojay είπε

Δεν είναι μυστήρια πράγματα.Δεν έχεις πληρώσει ακόμα,δέσμευση ποσού έγινε. Όταν γίνει η εκκαθάριση της εγγραφής σε λίγες μέρες με την τότε ισοτιμία,θα δεις ότι θα τραβηχτεί διαφορετικό ποσό απο τον λογαριασμό σου,λογικά μικρότερο. Επίσης η ισοτιμία της mastercard στην περίπτωσή σου είναι λίγο χειρότερη από του xe.com που υποθέτω συμβουλεύτηκες.

Θα περιμένω να γίνει η χρέωση να δω τι ακριβώς χρέωσε.  Όσον αφορά για την ισοτιμία, ναι συμβουλευτικά την εφαρμογή της xe.

1 ώρα πριν, GiOrGoSk21 είπε

Η Εθνική τι προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος έχει;

2% του ποσού.  Και αν θέλεις και για τις υπόλοιπες τράπεζες, διάβασε το μήνυμα του Saxos55, 3-4 μηνύματα πιο πάνω.

Επεξ/σία από koooleeek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2018 στις 10:56 ΠΜ, jerry banana είπε

για να ρυθμισεις τη ποιοτητα του βιντεεο σου αναλογα με το φωτισμο του δωματιου σου και του προσωπου σου.

"ωστε να τραβας 30 fps βιντεο εαν θες pm να σου στειλω τις ρυθμισεις μου για βελτιστο αποτελεσμα."
ναι ποιες ειναι αυτες οι ρυθμισεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akaloith είπε

"ωστε να τραβας 30 fps βιντεο εαν θες pm να σου στειλω τις ρυθμισεις μου για βελτιστο αποτελεσμα."
ναι ποιες ειναι αυτες οι ρυθμισεις;

τις βλεπεις οταν ανοιξεις το προγραμμα και ειναι διαφορετικες οπως προανεφερα για καθε ατομο και το δωματιο του.Γιαυτο ειπα στειλε μου μηνυμα.Η καμερα δεινει το μεγιστο αποτελεσμα οταν χειροκινητα ρυθμιζεις τις λειτουργιες της καθε φορα που τη χρησιμοποιεις αναλογα με το φωτισμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία 30-11 μια logitech C920 και ένα καλώδιο display port to hdmi σύνολο 45 ευρώ.

Σήμερα ήρθε το πακέτο και μέσα είχε το καλώδιο και ένα προστατευτικό καπάκι φακού DSLR, η κάμερα άφαντη!!!

Κάτι δεν μου άρεσε από το βάρος του πακέτου 100-150 γρ. και υποψιασμένος ευτυχώς τράβηξα βίντεο το unboxing.

Ήταν κανονικά σφραγισμένο μάλλον το λάθος έγινε στην αποθήκη του AMAZON.

Τους έστειλα e-mail κουτσά - στραβά με google translate και με τα λίγα Αγγλικά που ξέρω και περιμένω την απάντηση τους...

 

Επεξ/σία από newworld
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, newworld είπε

Παραγγελία 30-11 μια logitech C920 και ένα καλώδιο display port to hdmi σύνολο 45 ευρώ.

Σήμερα ήρθε το πακέτο και μέσα είχε το καλώδιο και ένα προστατευτικό καπάκι φακού DSLR, η κάμερα άφαντη!!!

Κάτι δεν μου άρεσε από το βάρος του πακέτου 100-150 γρ. και υποψιασμένος ευτυχώς τράβηξα βίντεο το unboxing.

Ήταν κανονικά σφραγισμένο μάλλον το λάθος έγινε στην αποθήκη του AMAZON.

Τους έστειλα e-mail κουτσά - στραβά με google translate και με τα λίγα Αγγλικά που ξέρω και περιμένω την απάντηση τους...

ωρε φιλε κριμα......δεν θα επρεπε να εχει συμβει αυτο νομιζω εισαι ο μονος που του συνεβει τοσο στραβη αναποδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω και εγώ πως σήμερα έγινε τελικά η εκκαθάριση στην Εθνική και στο e-banking βλέπω ότι χρέωσε 34,41€ για την κάμερα + 0,69€ για το συνάλλαγμα, σύνολο 35,10€. Τώρα μένει να παραλλάβω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, newworld είπε

Παραγγελία 30-11 μια logitech C920 και ένα καλώδιο display port to hdmi σύνολο 45 ευρώ.

Σήμερα ήρθε το πακέτο και μέσα είχε το καλώδιο και ένα προστατευτικό καπάκι φακού DSLR, η κάμερα άφαντη!!!

Κάτι δεν μου άρεσε από το βάρος του πακέτου 100-150 γρ. και υποψιασμένος ευτυχώς τράβηξα βίντεο το unboxing.

Ήταν κανονικά σφραγισμένο μάλλον το λάθος έγινε στην αποθήκη του AMAZON.

Τους έστειλα e-mail κουτσά - στραβά με google translate και με τα λίγα Αγγλικά που ξέρω και περιμένω την απάντηση τους...

Άμα χρειαστείς βοήθεια με το contact στα αγγλικά στείλε PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, newworld said:

Παραγγελία 30-11 μια logitech C920 και ένα καλώδιο display port to hdmi σύνολο 45 ευρώ.

Σήμερα ήρθε το πακέτο και μέσα είχε το καλώδιο και ένα προστατευτικό καπάκι φακού DSLR, η κάμερα άφαντη!!!

Κάτι δεν μου άρεσε από το βάρος του πακέτου 100-150 γρ. και υποψιασμένος ευτυχώς τράβηξα βίντεο το unboxing.

Ήταν κανονικά σφραγισμένο μάλλον το λάθος έγινε στην αποθήκη του AMAZON.

Τους έστειλα e-mail κουτσά - στραβά με google translate και με τα λίγα Αγγλικά που ξέρω και περιμένω την απάντηση τους...

Το hdmi το πουλούσε το amazon ή 3rd part πωλητής;

Κατά 99% έχει γίνει split η παραγγελία σου, μήπως επέλεξες εσύ αυτή την επιλογή για πιο γρήγορη παράδοση; Αν μιλήσεις στο chat μαθαίνεις κατευθείαν τι παίζει, δεν χρειάζεται να περιμένεις απάντηση σε email.

Ρωτά επίσης αφού έχεις πρόβλημα με τα αγγλικά αν την στιγμή που μιλάτε υπάρχει κάποιος Έλληνας εκει να σε βοηθήσει, είναι αρκετοί Έλληνες στο support τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...