Προς το περιεχόμενο

Logitech C920,36ευρω @amazon.co.uk


peter95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι μωρέ να ξανάβγαινε σε προσφορά, αν και είμαι λίγο απαισιόδοξος (3 φορές τη βγάλανε απ το Black Friday ως τώρα, ξέρω ΄γω; ήδη είναι πολλές)...

3 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Α εγω νομιζα με αλλο τροπο,αλλα εαν πεσει τοσο χαμηλα στις 15 λιρες θα ειναι θαυμα και εαν δεν κανω λαθος ιστορικο χαμηλο.

Ώπα, κάπου το χάσαμε... 15 GBP είναι το ποσό που μου δίνουν ως κουπόνι-δώρο, όχι η τιμή της κάμερας. Άμα βγει πάλι σε προσφορά, πάλι γύρω στα 25 GBP (+μεταφορικά) αναμένουμε να βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, christakos07 είπε

Ούτε αυτό εννοεί.

Σε ενδεχόμενη προσφορά η τιμή της κάμερας χωρίς τα μεταφορικά είναι ~27 λίρες. Αν αφαιρέσεις το κουπονάκι, έχεις τελική τιμή στα 13 λιρόνια. 

Εγινε ευχαριστω!

10 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Μακάρι μωρέ να ξανάβγαινε σε προσφορά, αν και είμαι λίγο απαισιόδοξος (3 φορές τη βγάλανε απ το Black Friday ως τώρα, ξέρω ΄γω; ήδη είναι πολλές)...

Ώπα, κάπου το χάσαμε... 15 GBP είναι το ποσό που μου δίνουν ως κουπόνι-δώρο, όχι η τιμή της κάμερας. Άμα βγει πάλι σε προσφορά, πάλι γύρω στα 25 GBP (+μεταφορικά) αναμένουμε να βγει.

Καταλαβα ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update-ενημέρωση: Κι από το πουθενά, ήρθε σήμερα ένα χαρτάκι από ΕΛΤΑ να πάω να παραλάβω ένα δέμα και πήγα και παρέλαβα. Ανοιξα μόνο το κουτί το εξωτερικό της μεταφορικής, που είχε μέσα τη συσκευασία της κάμερας (λόγω δουλειάς δεν έχω προλάβει ακόμα να ανοίξω το κουτάκι της Logitech, υποθέτω θα είναι η κάμερα μέσα :P). Το θέμα είναι ότι θα μου έρθει και το refund που είπαν ότι μου κάνανε και θα τους στείλω αύριο να τους πω ότι όλα ok, αλλά το θέμα είναι ότι δε θα μπορώ να τους στείλω να φράγκα πίσω. Βέβαια μου είπαν από μόνοι τους ότι "σου επιστρέφουμε τα χρήματα και κράτα τα είτε σου έρθει είτε όχι" (σαν καλή θέληση για την ταλαιπωρία κλπ). Αλλά ok, μη μας βγει και το όνομα σαν Ελλάδα και δημιουργούμε κακό ιστορικό, θα τους πω αν γίνεται να τους τα επιστρέψω. Εννοείται δεν το τραβάω ακόμα περισσότερο να μου δώσουν και το κουπόνι των 15 GBP που μου είπαν.

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GiOrGoSk21 είπε

Update-ενημέρωση: Κι από το πουθενά, ήρθε σήμερα ένα χαρτάκι από ΕΛΤΑ να πάω να παραλάβω ένα δέμα και πήγα και παρέλαβα. Ανοιξα μόνο το κουτί το εξωτερικό της μεταφορικής, που είχε μέσα τη συσκευασία της κάμερας (λόγω δουλειάς δεν έχω προλάβει ακόμα να ανοίξω το κουτάκι της Logitech, υποθέτω θα είναι η κάμερα μέσα :P). Το θέμα είναι ότι θα μου έρθει και το refund που είπαν ότι μου κάνανε και θα τους στείλω αύριο να τους πω ότι όλα ok, αλλά το θέμα είναι ότι δε θα μπορώ να τους στείλω να φράγκα πίσω. Βέβαια μου είπαν από μόνοι τους ότι "σου επιστρέφουμε τα χρήματα και κράτα τα είτε σου έρθει είτε όχι" (σαν καλή θέληση για την ταλαιπωρία κλπ). Αλλά ok, μη μας βγει και το όνομα σαν Ελλάδα και δημιουργούμε κακό ιστορικό, θα τους πω αν γίνεται να τους τα επιστρέψω. Εννοείται δεν το τραβάω ακόμα περισσότερο να μου δώσουν και το κουπόνι των 15 GBP που μου είπαν.

Ωραια μεγεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η κάμερα ήρθε σπίτι με ΕΛΤΑ courier στις 21/12 αλλά επειδή έλειπα είχα κλείσει ραντεβού για σήμερα και παρέλαβα κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koooleeek είπε

Η κάμερα ήρθε σπίτι με ΕΛΤΑ courier στις 21/12 αλλά επειδή έλειπα είχα κλείσει ραντεβού για σήμερα και παρέλαβα κανονικά. 

Μεγειες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από 1 μήνα ήρθε η πρώτη κάμερα που είχα παραγγείλει. Βρισκόταν στο ΕΛΤΑ Ιωαννίνων με πρώτη απόπειρα παράδοσης στις 5/12 (εμενα δε με ενόχλησε κανείς) και επόμενη (2η) στις 9/1 (!!!) όπου βρήκα την ειδοποίηση.

Πρεπει να το επιστρέψω πίσω σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σωστο θα ηταν να επικοινωνησεις μαζι τους οτι παρελαβες και την "χαμενη".

Ανεφερε οτι το κοστος μεταφορικων που σου ζητανε ειναι μεγαλο ποσο(το χρεωνεσαι και στο επιστρεφει η αμαζον) και αν μπορεις να την κρατησεις :)

*απο εμπειρια το λεω , εμενα μου ειπαν να τα κρατησω(απο ebay)

Επεξ/σία από argosixna
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, koooleeek είπε

Ο λόγος; Γιατί να το επιστρέψεις;

Γιατί μου έστειλαν άλλη με δικά τους έξοδα και express delivery, εκείνη την περίοδο. Το προφανές δηλαδή έκαναν. 

Ωστόσο αν μπορώ να την κρατήσω χωρίς να ενημερώσω, ας μη μπαίνω σε τέτοια διαδικασία :P 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μάγκες, αράξτε την πέτσα σας, μια ερώτηση έκανα. Και στην τελική δεν ήταν και δίκη μου η ευθύνη που έκαναν 1,5 μήνα να παραδώσουν το προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι έγραψες όμως, ούτε και του Amazon λάθος ήταν καθώς ξεχάστηκε κάπου στα ΕΛ.ΤΑ.

Και δε νομίζω να σε κατέκρινε κάποιος, απλά στηλίτευσε τη νοοτροπία του νεοέλληνα.

Η κουτοπονηριά είναι στο DNA μας και κάποιοι, αν όχι οι περισσότεροι, το βαφτίζουν "εξυπνάδα"... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πιτούλιας είπε

Απ' ότι έγραψες όμως, ούτε και του Amazon λάθος ήταν καθώς ξεχάστηκε κάπου στα ΕΛ.ΤΑ.

Και δε νομίζω να σε κατέκρινε κάποιος, απλά στηλίτευσε τη νοοτροπία του νεοέλληνα.

Η κουτοπονηριά είναι στο DNA μας και κάποιοι, αν όχι οι περισσότεροι, το βαφτίζουν "εξυπνάδα"... 

Όχι δεν ειναι του Amazon για αυτο ρώτησα για σιγουρια αν θα έπρεπε να επικοινωνήσω ή όχι μαζί τους. Η επικοινωνια εγινε, τωρα ειναι στην κριση τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...