Προς το περιεχόμενο

[TV] Samsung ue55nu7172 55" 4k HDR @eshop 469€ [ΤΕΛΟΣ]


snakegaminggr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, saxos55 είπε

@costacurta

Και το ARC είσοδος είναι. Το ότι επιστρέφει ήχο σε συμβατές με ARC συσκευές δεν το κάνει έξοδο. Εγώ δε νομίζω πως θα πάρει ήχο με αυτό το ψιψιψίνι. Αν θέλει βέβαια ας το δοκιμάσει. Δύο ευρώ κάνει, θα είναι δύο πακέτα τσίχλες που δε θα μασήσει ποτέ.

Κάτι τέτοιο τότε...

10 ώρες πριν, d_gkal είπε

Θα το κοιτάξω

Κάτι με το bluetooth  δε μπορεί να γίνει;

Ίσως συνδιασμός αυτου με αυτο.

Ενδεικτικά τα link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Διαβάζω καλά σχόλια  για την 7022  κ λέω να πω του αδερφού μ να την πάρουμε από Γερμανό την 50αρα   θα βγει με την επιστροφή 359 και αγοράζεις με τα επιστερφομενα βενζίνη η σούπερ μάρκετ.  Υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι 450;;  Γιατί υπάρχουν τόσοι κωδικοί  ρε γαμωτο τι γίνεται;  7020  7100 7022  κ μπλα μπλα.... 

Την πηρα εγω αλλα δε θα προλαβω να την παρω πριν τελειωσουν οι προσφορες.Φιλος πηρε την 55 7023 και ειναι πολυ ευχαριστημενος.Το direct led με χαλασε.Σε ips με direct led παιζουν 2 καλες ευκαιριες:

https://www.public.gr/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi-hitachi-55-4k-ultra-hd-smart-tv-55hk6000/prod9273071pp/

https://www.germanos.gr/product/toshiba-smart-tv-49v6863dg-uhd-49/20375113/

 

Για τη δευτερη υπαρχει μια καλη κριτικη, δεν ειδα κατι κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vaggospo είπε

Γνώμη μου (va) για σαλόνι με γωνιές θέασης δεν είναι καθόλου καλή. Είναι edge led (κλασσικά Samsung) ενώ τηλεοράσεις με direct led έχουν πολύ καλύτερη εικόνα. Με 499 παίρνεις την lg 55uk6200. 

Δες το ιστορικό της LG: https://www.skroutz.gr/s/15944928/LG-55UK6200.html

Η τιμή της δεν έχει κατέβει οπότε δεν την λες και προσφορά.

Η Samsung του θέματος είναι όντως edge lcd και αναρωτιέμαι αν είναι καλύτερη από την 50 hisense του Γερμανού που βγαίνει πολύ πιο φθηνά (369€+επιστροφή). 

Review για την Samsung: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu7100

Τηλεόραση δεν αλλάζεις κάθε χρόνο οπότε για μένα τα παραπάνω λεφτά για την Samsung δεν είναι θέμα, είναι όμως καλύτερη από την hisense? 

Μπορεί κάποιος να τις δει και τις 2 από κοντά,έστω αντίστοιχα μοντέλα, και να πει αν έχουν διαφορά τα πάνελ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stefanosstef είπε

Την πηρα εγω αλλα δε θα προλαβω να την παρω πριν τελειωσουν οι προσφορες.Φιλος πηρε την 55 7023 και ειναι πολυ ευχαριστημενος.Το direct led με χαλασε.Σε ips με direct led παιζουν 2 καλες ευκαιριες:

https://www.public.gr/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi-hitachi-55-4k-ultra-hd-smart-tv-55hk6000/prod9273071pp/

https://www.germanos.gr/product/toshiba-smart-tv-49v6863dg-uhd-49/20375113/

Για τη δευτερη υπαρχει μια καλη κριτικη, δεν ειδα κατι κακο.

Του Γερμανού δεν μπορώ να την βρω πουθενά.

Πολύ κακό που δεν τις έχουν ανοιχτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοηθεια είμαι ανάμεσα  σε Toshiba του Γερμανού 49αρα στην 43αρα τη sasmung nu7000 στα ίδια λεφτά είναι  αξίζει πιστεύετε το ρίσκο για την τοσιμπα στο θέμα εικόνας; 

 Η να δω και την mu6100 της sasmung 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί κάποιος να μου πει πόσο διάμετρο έχουνε τα ποδαράκια / βάσεις της τηλεόρασης; Επειδή σκέφτεται να την αγοράσει ο πατέρας μου, και δεν ξέρω αν θα κάθετε στο γυαλί επάνω στο τραπέζι που έχει τώρα μια επάνω μια 43 LG UK6300. 

Επεξ/σία από elpapam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να μην παίζει dts ήχο; κοντεύουμε 2019 και κάνουν εκπτώσεις στα codecs τέτοιες μάρκες; Για μένα είναι λόγος αποκλεισμού σε αυτά τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεσημέρι αγόρασα την Toshiba 49 ιντσών από Γερμανό 4k hdr κτλ για τον αδερφό μου .  Την πήρα σπίτι μ για να την στήσω  κ να την επεξεργαστώ. Την είδα 15 λεπτά το βραδυ θα την δουλέψω αρκετές ώρες.. Βγήκε 279 με την επιστροφή Eurobank  79 ευρώ για βενζίνη η σούπερ μάρκετ κτλ  όχι και άσχημα...   Εγώ για δικιά μου έχω oled 4k LG 55 b7

Αν κ είχα τις αμφιβολίες μου για την τοσιμπα.. είδα 4k στο youtube της  εβαλα κ έντονα χρώματα  ή εικόνα είναι πολύ ωραία στα κανάλια της tv παρότι ΔΕΝ έχει στην πόλη μου HD πέρα απτό έρτ  έδειχνε αξιοπρεπεστατα κ δεν είχα πειράξει ακόμα τα χρώματα.  Αρχική τιμή ειχε 480 την έβαλαν 349 και μ βγήκε 279 με την κάρτα όπως ξαναέγραψα.   Τα κανάλια κάνουν 2 δεύτερα να αλλάξουν αλλά δεν με ενόχλησε. Στο χειριστήριο έχει κουμπί Netflix κ you tube  μπήκε γρήγορα μπορώ να πω με το WiFi. Το βράδυ πρώτα ο Θεός  θα δω Netflix  κ θα πειράξω κιαλλο τα χρώματα. Πιστεύω για τα λεφτά της αξίζει. Πιστεύω να βοήθησα εγώ δεν βαριέμαι να γράψω....  Αν πρέπει να το ανεβάσω κ κάπου αλλού να μου το πείτε 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Παιδιά μια βοηθεια είμαι ανάμεσα  σε Toshiba του Γερμανού 49αρα στην 43αρα τη sasmung nu7000 στα ίδια λεφτά είναι  αξίζει πιστεύετε το ρίσκο για την τοσιμπα στο θέμα εικόνας; 

 Η να δω και την mu6100 της sasmung 

 

5 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Το μεσημέρι αγόρασα την Toshiba 49 ιντσών από Γερμανό 4k hdr κτλ για τον αδερφό μου .  Την πήρα σπίτι μ για να την στήσω  κ να την επεξεργαστώ. Την είδα 15 λεπτά το βραδυ θα την δουλέψω αρκετές ώρες.. Βγήκε 279 με την επιστροφή Eurobank  79 ευρώ για βενζίνη η σούπερ μάρκετ κτλ  όχι και άσχημα...   Εγώ για δικιά μου έχω oled 4k LG 55 b7

Αν κ είχα τις αμφιβολίες μου για την τοσιμπα.. είδα 4k στο youtube της  εβαλα κ έντονα χρώματα  ή εικόνα είναι πολύ ωραία στα κανάλια της tv παρότι ΔΕΝ έχει στην πόλη μου HD πέρα απτό έρτ  έδειχνε αξιοπρεπεστατα κ δεν είχα πειράξει ακόμα τα χρώματα.  Αρχική τιμή ειχε 480 την έβαλαν 349 και μ βγήκε 279 με την κάρτα όπως ξαναέγραψα.   Τα κανάλια κάνουν 2 δεύτερα να αλλάξουν αλλά δεν με ενόχλησε. Στο χειριστήριο έχει κουμπί Netflix κ you tube  μπήκε γρήγορα μπορώ να πω με το WiFi. Το βράδυ πρώτα ο Θεός  θα δω Netflix  κ θα πειράξω κιαλλο τα χρώματα. Πιστεύω για τα λεφτά της αξίζει. Πιστεύω να βοήθησα εγώ δεν βαριέμαι να γράψω....  Αν πρέπει να το ανεβάσω κ κάπου αλλού να μου το πείτε 

Με 'γεια και να την χαρείς, αλλά γιατί τα γράφεις όλα αυτά εδώ; Το topic είναι για Samsung 55 από το e-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, minos231 said:

Είναι δυνατόν να μην παίζει dts ήχο; κοντεύουμε 2019 και κάνουν εκπτώσεις στα codecs τέτοιες μάρκες; Για μένα είναι λόγος αποκλεισμού σε αυτά τα λεφτά.

Η samsung φτάιει που δε πληρώνει τις άδειες.

 

Ας ελπίσουμε στο μέλλον να πληρώσει και με ένα update να παίζει dts (απίθανο αλλά ποτέ δε ξέρεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Το μεσημέρι αγόρασα την Toshiba 49 ιντσών από Γερμανό 4k hdr κτλ για τον αδερφό μου .  Την πήρα σπίτι μ για να την στήσω  κ να την επεξεργαστώ. Την είδα 15 λεπτά το βραδυ θα την δουλέψω αρκετές ώρες.. Βγήκε 279 με την επιστροφή Eurobank  79 ευρώ για βενζίνη η σούπερ μάρκετ κτλ  όχι και άσχημα...   Εγώ για δικιά μου έχω oled 4k LG 55 b7

Αν κ είχα τις αμφιβολίες μου για την τοσιμπα.. είδα 4k στο youtube της  εβαλα κ έντονα χρώματα  ή εικόνα είναι πολύ ωραία στα κανάλια της tv παρότι ΔΕΝ έχει στην πόλη μου HD πέρα απτό έρτ  έδειχνε αξιοπρεπεστατα κ δεν είχα πειράξει ακόμα τα χρώματα.  Αρχική τιμή ειχε 480 την έβαλαν 349 και μ βγήκε 279 με την κάρτα όπως ξαναέγραψα.   Τα κανάλια κάνουν 2 δεύτερα να αλλάξουν αλλά δεν με ενόχλησε. Στο χειριστήριο έχει κουμπί Netflix κ you tube  μπήκε γρήγορα μπορώ να πω με το WiFi. Το βράδυ πρώτα ο Θεός  θα δω Netflix  κ θα πειράξω κιαλλο τα χρώματα. Πιστεύω για τα λεφτά της αξίζει. Πιστεύω να βοήθησα εγώ δεν βαριέμαι να γράψω....  Αν πρέπει να το ανεβάσω κ κάπου αλλού να μου το πείτε  

Αν μπορείς άνοιξε ένα θέμα στις tv γιατί είναι και η 55ρα που λογικά είναι ίδιες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παιδες εγω δεν θα εμπλεκα με την πολιτικη επιστροφων απ τον εν λογω καταστημα. Αν εχει κανα θεμα ή tv ή απλα δεν σας κανει για το χψ λογο, αντε να βγαλετε ακρη. Επειδη σχεδον €500 δεν ειναι λιγα, θα προτιμουσα καταστηματα που σε εξυπηρετουν αμεσα στις επιστροφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν έβαλα και έκανα ένα comparison μεταξύ 4 τηλεοράσεων στο displayspecifications.com

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/4e0a8654d

Μεταξύ Philips 55PUS6162/12, LG 55UK6200, Samsung UE55NU7100,  Samsung UE55NU7400

στο τέλος εκεί που λέει TV Tunner όλες έχουνε DVB-T2 HD ενώ η Samsung UE55NU7100 δεν έχει μαζί με κάτι άλλα πρότυπα... τι γίνετε τι παίζει;

Επεξ/σία από elpapam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...