Προς το περιεχόμενο

Το Apple Music καταφθάνει και στα έξυπνα ηχεία Echo της Amazon


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως τώρα στο "black Friday" πήρα από αμαζον την international έκδοση του Amazon echo 2nd gen είχε προσφορά από 100€ 50€ και είναι μια χαρά και από άποψη ηχείου αλλά και από άποψη δυνατοτήτων φωνής κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις Amazon URL? Γιατί εγώ όσα έχω κοιτάξει δεν στέλνουν Ελλάδα, πχ. https://www.amazon.co.uk/Amazon-Echo-generation-Charcoal-Fabric/dp/B07682X5RY

echo3.png.4b5c82658f017e2af2c1d78220faafc0.png

Πιθανόν να κοιτάμε κάτι λάθος εμείς ή να άνοιξε η αποστολή για λίγες ώρες μόνο (για μέρες αποκλείεται, αφού τσέκαρα συνέχεια θέλοντας και μη, η προσφορά για τα ηχεία ήταν διαρκώς βιτρίνα στην αρχική σελίδα).

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, tz_aristotelis είπε

Κλπ κλπ alexa τι καιρό θα κάνει αύριο? 

Τόσα χρόνια που δεν ρωτούσαμε τι έγινε δηλαδή?

Άχρηστες συσκευές για να μας διασκεδάζουν.

Αυτο το σχόλιο σε σάιτ τεχνολογίας παίρνει το χρυσό βατόμουρο της χρονιας .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nzeppos είπε

Έχεις Amazon URL? Γιατί εγώ όσα έχω κοιτάξει δεν στέλνουν Ελλάδα, πχ. https://www.amazon.co.uk/Amazon-Echo-generation-Charcoal-Fabric/dp/B07682X5RY

echo3.png.4b5c82658f017e2af2c1d78220faafc0.png

Πιθανόν να κοιτάμε κάτι λάθος εμείς ή να άνοιξε η αποστολή για λίγες ώρες μόνο (για μέρες αποκλείεται, αφού τσέκαρα συνέχεια θέλοντας και μη, η προσφορά για τα ηχεία ήταν διαρκώς βιτρίνα στην αρχική σελίδα).

 

Screenshot_20181203-152858.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, hall2001 είπε

Ναι το dot δεν το ανάφερα συγνώμη 

Κρίμα, και θα σε ρώταγα από που για να το πάρω και εγώ το κανονικό... Ελπιζω να το φέρουν κάποια στιγμή, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φέρνουν μόνο το ένα και όχι το άλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την ίδια απορία έχω κι εγώ καιρό τώρα αλλά μάλλον είναι μέρος γενικότερης πολιτικής καθώς, όπως είπα, δεν είναι μόνο η Ελλάδα που εξαιρείται. Το ίδιο "πρόβλημα" υπάρχει και σε άλλες δυτικοευρωπαϊκές χώρες (πχ. Πορτογαλία) όχι μόνο για το Echo, αλλά και για το Fire TV stick.

Δεν νομίζω να έχει να κάνει με το ότι η Amazon δεν προσφέρει όλες τις υπηρεσίες της σε αυτές τις χώρες, άλλωστε το ηχείο δουλεύει μια χαρά στην Ελλάδα αξιοποιώντας τις δυνατότητές του κατά 90φεύγα τοις εκατό έστω κι αν η Alexa δεν υποστηρίζει ελληνική γλώσσα. Για παράδειγμα αν τη ρωτήσεις πόσο ήρθε η Άρσεναλ το περασμένο Σάββατο ή πόσο είναι το live score της Λίβερπουλ, θα σου απαντήσει αμέσως. Αν ρωτήσεις για ελληνική σούπερ λίγκα θα πάρεις ένα *γκουχ*. Στην πραγματικότητα όμως όλα τα βασικά features παίζουν μια χαρά.

Πιθανόν να είναι θέμα διαθεσιμότητας, ποιος ξέρει. Όπως με τα Kindle που παλιότερα τα έστελναν σε λίγες μόνο χώρες πριν ανοίξει η αγορά. Εδώ το Echo Plus 3rd generation καλά-καλά δεν είναι διαθέσιμο ούτε στην Αγγλία και σύμφωνα με το site θα έρθει 18 Δεκεμβρίου. Αν και όταν ξαναπάω πάνω θα το πάρω με συνοπτικές διαδικασίες, δε μου γλυτώνει. Εκτός αν προλάβω να αγγαρέψω κανέναν από βδομάδα (για το άσπρο που είναι το μοναδικό άμεσα διαθέσιμο) ή μετά τις γιορτές για τα υπόλοιπα. Γιατί μόνο ένα δεν αρκεί, αν το έχεις στο μέσα δωμάτιο, είσαι στο σαλόνι και θες να ανάψεις τα φώτα πρέπει να φωνάζεις σαν γαϊδούρι για να σε ακούσει. Η άλλη λύση είναι να γεμίσει το σπίτι με ένα κοπάδι Dot, που όπως είπατε, είναι διαθέσιμα και στην Ελλάδα.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Γιατί μόνο ένα δεν αρκεί, αν το έχεις στο μέσα δωμάτιο, είσαι στο σαλόνι και θες να ανάψεις τα φώτα πρέπει να φωνάζεις σαν γαϊδούρι για να σε ακούσει. Η άλλη λύση είναι να γεμίσει το σπίτι με ένα κοπάδι Dot, που όπως είπατε, είναι διαθέσιμα και στην Ελλάδα.

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι και εγώ, ένα δεν αρκεί αν δεν θέλεις να γκαρίζεις.. μόνο που αντί για δεύτερο Google που έχω, να βάλω το Amazon ώστε να παίζει και τα τραγούδια του Apple Music το οποίο δεν υποστηρίζεται με τα προϊόντα της Google.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σχετικά με την αγορά επειδή το πήρα πρόσφατα στα 60€black Friday μια χαρά στέλνουν. Απλά έστειλα μεηλ στην αμαζον μου έστειλαν λινκ που στέλνει Ελλάδα από Amazon.de παρόλο που είχα μπει αρχικά εκεί κ έλεγε δεν στέλνει...9 € μεταφορικά αν θυμάμαι καλά κ σε 8 μέρες ήρθε. Ορίστε κ το λινκ https://www.amazon.de/dp/B07682HBXR/ref=pe_572421_40935341_fs_rad?language=en_GB

 

Επεξ/σία από giorgos_kst
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το λες φίλε Γιώργο. Το συγκεκριμένο που λες όντως στέλνεται Ελλάδα με τελική τιμή γύρω στα 110 ευρώ (με μεταφορικά). Για κάποιο περίεργο λόγο όμως αν ψάξεις στο search του Amazon.de δεν στο βγάζει στα αποτελέσματα! Πρέπει είτε να το βρεις από την κεντρική σελίδα, είτε να έχεις το link που έβαλες.

60 ευρώ ήταν σούπερ τιμή, με γειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

Καλά το λες φίλε Γιώργο. Το συγκεκριμένο που λες όντως στέλνεται Ελλάδα με τελική τιμή γύρω στα 110 ευρώ (με μεταφορικά). Για κάποιο περίεργο λόγο όμως αν ψάξεις στο search του Amazon.de δεν στο βγάζει στα αποτελέσματα! Πρέπει είτε να το βρεις από την κεντρική σελίδα, είτε να έχεις το link που έβαλες.

60 ευρώ ήταν σούπερ τιμή, με γειά!

Ευχαριστώ. Ναι η τιμή ήταν όντως καλή έστω και για Bluetooth  ηχείο όχι για smart...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...