Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κουράσει η συνεχής αναφορά στο ότι έχει μπει το τάδε παιχνίδι παλαιότερα..

Ναι, το ξέρουμε, δωρεάν είναι, πρέπει να μας χαλάει??

Κρατήστε το παρακάτω link που ανανεώνουν συνεχώς και πάμε παρακάτω:

https://www.pcgamer.com/epic-games-store-free-games-list/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

η απόδειξη ότι ξαναβάζει τα ίδια και τα ίδια. Συγκεκριμένα το έχει ξαναδώσει:

image.png.87cb925b8c34e339423b435376872f63.png

Επειδή έχεις beef ρε μαν με το EGS δεν σημαίνει πως είναι κακό να ξαναδίνει παιχνίδια που έδωσε και να κράζεις silently, γιατί κάποια (ειδικά το παραπάνω) , είναι καλά παιχνίδια και κάποιοι επωφελούνται την 2η, 3η , 100η φορά που τα έδωσε. 

Κι εγώ δεν γουστάρω τίποτα απ'το EPIC αλλά πολλά παιχνίδια άξιζαν προσοχής. Δηλαδή τα δισέγγονα μου (δεν έχω καν παιδιά) να μην παίξουν κι αυτά κάτι; 😜 

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το έχει ξαναδώσει τέλος! Να μάθουν να έχουν ποικιλία! Δε θα τους κράζω γι'αυτό μετά, μόνο για το πόσο άθλιος client είναι 🫠

Μην είσαι άδικος όμως, δεν είμαι μόνο εγώ . Κοίτα στη προηγούμενη σελίδα και στο ιντερνέτ γενικά, τι κραξιδι τρώει!

@Despotas με συγχωρείτε πάτερ! Την ευλογία σας θέλω μόνο!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr Να μετανοήσεις γιατί αλλιώς θα σε αφορήσω!! 😄

Προσωπικά θέλω να έχω επιλογές ως καταναλωτής. Αν βρω κάτι πιο οικονομικό στο Epic θα το πάρω.

Μακάρι βέβαια να τα είχαμε όλα χωρίς DRM, όπως στο GOG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Despotas είπε

@xtrmsnpr Να μετανοήσεις γιατί αλλιώς θα σε αφορήσω!! 😄

Προσωπικά θέλω να έχω επιλογές ως καταναλωτής. Αν βρω κάτι πιο οικονομικό στο Epic θα το πάρω.

Μακάρι βέβαια να τα είχαμε όλα χωρίς DRM, όπως στο GOG.

Όχι πάτερ! Όχι! Την Αγία λαβίδα! Μη μας το κάνεις αυτό, δε το αντέχουμε.

Καλά τώρα που το έχω πάει Τουρκία, δελεαζομαι να πάρω από κει. Βεβαίως προτιμώ να τα έχω όλα συγκεντρωμένα σε ένα μέρος τα παιχνίδια μου, αν και δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, xtrmsnpr said:

Όχι πάτερ! Όχι! Την Αγία λαβίδα! Μη μας το κάνεις αυτό, δε το αντέχουμε.

Καλά τώρα που το έχω πάει Τουρκία, δελεαζομαι να πάρω από κει. Βεβαίως προτιμώ να τα έχω όλα συγκεντρωμένα σε ένα μέρος τα παιχνίδια μου, αν και δύσκολο.

Η αλλαγη χωρας επηρρεαζει τα παιχνιδια που ηδη εχεις? Κι οτι παρεις απο Τουρκια θα επηρεαστουν αν γυρισεις σε Ελλαδα μετα απο 6 μηνες?

Επισης η πληρωμη γινεται ευκολα π.χ. με Revolut? Να φανταστω οτι δεν βλεπεις ολο το store στα τουρκικα, ε? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, tommybertsen said:

Επειδή έχεις beef ρε μαν με το EGS δεν σημαίνει πως είναι κακό να ξαναδίνει παιχνίδια που έδωσε και να κράζεις silently, γιατί κάποια (ειδικά το παραπάνω) , είναι καλά παιχνίδια και κάποιοι επωφελούνται την 2η, 3η , 100η φορά που τα έδωσε. 

Κι εγώ δεν γουστάρω τίποτα απ'το EPIC αλλά πολλά παιχνίδια άξιζαν προσοχής. Δηλαδή τα δισέγγονα μου (δεν έχω καν παιδιά) να μην παίξουν κι αυτά κάτι; 😜 

Αυτά τα games τα δισέγγονα θα τα παιζουν σε emu, meme από abandonware! 

😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Arkin said:

η ταχυτητα του download ειναι η μιση των steam/uplay/EA

Δοκίμασε το παρακάτω που είχα γράψει πριν καιρό. Ισως δουλεύει ακόμα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, KoGi είπε

Η αλλαγη χωρας επηρρεαζει τα παιχνιδια που ηδη εχεις? Κι οτι παρεις απο Τουρκια θα επηρεαστουν αν γυρισεις σε Ελλαδα μετα απο 6 μηνες?

Επισης η πληρωμη γινεται ευκολα π.χ. με Revolut? Να φανταστω οτι δεν βλεπεις ολο το store στα τουρκικα, ε? 😂

Η απάντηση είναι όχι σε όλα μα όλα ότι ρώτησες.

Ψάξε κάτι σελίδες πριν εδώ μέσα έχω γράψει για την αλλαγή και πως πληρώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2023 στις 7:09 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

Οδηγίες για το πώς να αλλάξεις region στον epic λογαριασμό σου και να αγοράσεις το Alan Wake 2 με 611.04TL ~ 19.27€ και όχι μόνο.
Η τελική τιμή αφορά την τρέχουσα έκπτωση 33% που σου δίνει το epic με το black friday κουπόνι τους, όταν λήξει 28/11/23 στις 18.00, τότε η τιμή στην Τουρκία θα είναι 912TL ~ 28.77€.

Ότι κάνεις εννοείται είναι με δική σου ευθύνη, αν και δε θα γίνει τίποτεΣ, υποχρεούμαι να στο γράψω, γιατί είμαι καλό παιδί (φέρε μια πάστα).
Έχε υπόψη ότι θα κλειδωθείς σε Τουρκία μεριά για 6 μήνες, αφού κάθε 6 μήνες μπορείς να αλλάζεις χώρα στο epic.

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου


 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Τι θα χρειαστείς:

  • Πληρωτό vpn, πχ με το windscribe είσαι πένα! Με δωρεάν vpn, καλή τύχη μόνος σου.
  • Τον τραπεζικό σου λογαριασμό, κοινώς την κάρτα που κάνεις αναλήψεις και πλερώνεις τα κερατιάτικα της κοινωνίας μας
  • Τον epic games λογαριασμό σου
  • Τον browser σου
     

Η διαδικασία έγινε με windscribe και Πειραιώς, και ότι γράφω θα αφορούν αυτά. Δε γνωρίζω αν λειτουργεί με άλλες υπηρεσίες, αλλά γιατί όχι, στο πηγάδι κατούρησαν;


Αφού σε ενημέρωσα και τα κατάλαβες, πάμε λοιπόν:


1) Δε θα πάρεις τη μηνιαία ή την ετήσια vpn συνδρομή, εκτός και αν όντως το χρειάζεσαι. 
Θα "χτίσεις" τη συνδρομή σου, με 3$ σύνολο.
Δηλαδή θα διαλέξεις 3 μόνο χώρες, μέσα σε αυτές βάλε Τουρκία και όποιες άλλες 2 θες εσύ.
Personal pick: Τουρκία - Ινδία - Βραζιλία


2) Συνδέσου στον λογαριασμό σου στο epic από τον browser σου


3) Συνδέσου και στο vpn σου και διάλεξε Istanbul Lygos αλλά και Galata να διαλέξεις, δεν υπάρχει θέμα, απλώς είναι πιο γρήγορη η σύνδεση. Μαθήματα ιστορίας θα κάνουμε άλλην ώρα.


4) Ξεκίνα τη διαδικασία αλλαγής χώρας διαβάζοντας το κείμενο εδώ (αγνόησε τί λέει για το vpn, αυτά είναι για φλώρους και εσύ δεν είσαι ένας από αυτούς) ή εδώ κατευθείαν και ακολούθησε τα βήματα που θα σου πει το chatbot. Αν τα κάνεις σωστά θα σου πει ότι πήγες Τουρκία. Θα βλέπεις και τις τιμές σε λίρες (TL).
Πάει το 1ο βήμα. Δείξε θάρρος! Προχωράμε.


5) Μπες τώρα να αγοράσεις το AW2 και πάτησε το "buy now".


6) Εδώ δώσε βάση όμως αλλιώς δε θα τα καταφέρεις γενναίε μου.
Τρόπο πληρωμής θα διαλέξεις "credit card".
Μόλις το κάνεις και πληκτρολογήσεις τον αριθμό της κάρτας σου, όταν τελειώσεις θα δεις ότι θα σου γράψει "Invalid credit card number" και δε θα μπορείς να προχωρήσεις.
Μη σε λούσει κρύος ιδρώτας, πάρε ανάσα και συνεχίζουμε. Μην το κουνήσεις όμως ρούπι από τη σελίδα που είσαι, μείνε όπως είσαι.


7) Αποσυνδέσου από το vpn. Ναι, αποσυνδέσου, σωστά διαβάζεις.


8.) Πληκτρολόγησε ξανά τον αριθμό της κάρτα σου, θα δεις ότι αν τον έχεις γράψει σωστά θα σου εμφανίσει τον τύπο κάρτας πάνω δεξιά από το πλαίσιο που πληκτρολογείς. Συνέχισε και βάλε όλα τα στοιχεία της κάρτας σου.


9) Συνδέσου πάλι στο vpn σου. Μην το ξεχάσεις κλειστό, γιατί δε θα περάσει η συναλλαγή και θα στο γράψει ότι χρησιμοποιείς payment method εκτός χώρας που "βρίσκεσαι".


10) Γύρνα ξανά στο epic και πάτησε το κουμπάκι "place order" και περίμενε λιγάκι.


11) Αν όλα τα βήματα τα έκανες σωστά, θα σου εμφανίσει το order number και ευχαριστίες που τους πλήρωσες.
Τα κατάφερες, το σκότωσες το θεριό και αγόρασες το AW2 σε τιμή χώμα.
Είσαι άρχοντας! Μπράβο σου!
Πλέον ξέρεις τη διαδικασία, αγόρασε ότι θες, με μέτρο, γιατί έχεις και λογαριασμούς και ενοίκια να δώκεις!
 

ΥΓ1, Δε χρειάζεται να τρέχεις το vpn για κατεβάσεις και να παίξεις το παιχνίδι.
ΥΓ2, Μη φρικάρεις αν μπεις στο library σου και δεις παιχνίδια που να γράφουν not available, πάτησε το refresh library κουμπί με τα βελάκια δίπλα από τη λέξη library και θα είσαι οκ μετά από λίγο

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

8erio.png.c22a33b4613a550dc76ceff63a69e866.png

 

 

 

Σε μένα πάντως μια χαρά δούλεψε. Μάλλον θα το αφήσω Τουρκία γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή μου,ο epic launcher δεν συνδέεται αυτόματα και πρέπει κάθε φορά να βάζω κωδικό και mail.

Ακόμα και όταν συνδεθεί,πάω να παίξω παιχνίδι και δεν ανοίγει το παιχνίδι.

Είναι πολύ σπαστικό αυτό κάθε φορά που θέλω να παίξω και θέλω να ξέρω αν είναι έτσι σε όλους.

Γι'αυτό τον βρίζετε τον launcher και γενικά την epic;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Fronimitis said:

Κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή μου,ο epic launcher δεν συνδέεται αυτόματα και πρέπει κάθε φορά να βάζω κωδικό και mail.

Ακόμα και όταν συνδεθεί,πάω να παίξω παιχνίδι και δεν ανοίγει το παιχνίδι.

Είναι πολύ σπαστικό αυτό κάθε φορά που θέλω να παίξω και θέλω να ξέρω αν είναι έτσι σε όλους.

Γι'αυτό τον βρίζετε τον launcher και γενικά την epic;

Όχι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fronimitis είπε

Κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή μου,ο epic launcher δεν συνδέεται αυτόματα και πρέπει κάθε φορά να βάζω κωδικό και mail.

Ακόμα και όταν συνδεθεί,πάω να παίξω παιχνίδι και δεν ανοίγει το παιχνίδι.

Είναι πολύ σπαστικό αυτό κάθε φορά που θέλω να παίξω και θέλω να ξέρω αν είναι έτσι σε όλους.

Γι'αυτό τον βρίζετε τον launcher και γενικά την epic;

Κάνε re-install κάτι άλλο φταίει και κάπου έχει σκαλώσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει παρατηρήσει κανείς στο αντίστοιχο πρόβλημα με το δικό μου?εδώ και λίγες μέρες ενώ παίζω fortnight  Το παιχνίδι κλείνει μόνο του και μου βγάζει απ’ το epic store  Ένα μήνυμα για  σφάλμα  Αυτό γίνεται αφού παίξω κανά δεκάλεπτο 

Έχω δοκιμάσει επανεγκατάσταση έχω ελέγξει ό,τι αφορά το PC είναι σα να κρεμάει το epic store  για κάποιο  λόγο  Εντωμεταξύ το ίδιο πρόβλημα έχει και ένας φίλος και δεν έχουμε βγάλει άκρη

Επεξ/σία από 6xXx6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω αν θελετε μπορουμε να ενημερουμε για επομενα δωρεαν παιχνιδια του Epic Games.

Με αυτο τον τροπο ισως δει καποιος ενα παιχνιδι που σκοπευε να αγορασει η γενικοτερα να ξερει αν θα μπει να το προσθεσει εαν θελει.

Δε παει στην προσφορα φυσικα διοτι μιλαμε για παιχνιδια που δεν εχουν ανακοινωθει επισημα απο την εταιρια.

Στις 15/2 συμφωνα με τον billbil-kun θα μπει το Dakar Desert Rally με αναμεικτες κριτικες αλλα τουλαχιστον απο τους τιτλους που δινει δωρεαν το Epic φαινεται αρκετα καλη επιλογη.

 

Screenshot 2024-02-07 230620.png

Επεξ/σία από plr77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...