Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Περίεργο πάντως που κατάφεραν και το άλλαξαν, ενώ δεν έχουν πρόσβαση στο email σου. Anyway μιας και μιλάμε για account μόνο με δωρεάν, μικρό το κακό. Τα περισσότερα τα έχει δώσει 2 φορές, κάνε ένα καινούργιο και αν συνεχίσει να δίνει με αυτόν τον ρυθμό, το πιθανότερο είναι να τα ξαναπάρεις.

Δεν έχουν πρόσβαση στο email μου πλέον . Άλλαξα κωδικους . Δεν ξέρω τι έγινε παλαιότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Five years after it took on Steam, Epic Games Store is yet to make a penny of profit

https://www.rockpapershotgun.com/five-years-after-it-took-on-steam-epic-games-store-is-yet-to-make-a-penny-of-profit

Μα γιατί άραγε??? Αφού ορισμένοι υποστηρικτές του, έλεγαν ότι λόγω των δωρεάν παιχνιδιών που έδινε, θα τράβαγε κόσμο απο το ''κακό'' steam.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Οδηγίες για το πώς να αλλάξεις region στον epic λογαριασμό σου και να αγοράσεις το Alan Wake 2 με 611.04TL ~ 19.27€ και όχι μόνο.
Η τελική τιμή αφορά την τρέχουσα έκπτωση 33% που σου δίνει το epic με το black friday κουπόνι τους, όταν λήξει 28/11/23 στις 18.00, τότε η τιμή στην Τουρκία θα είναι 912TL ~ 28.77€.

Ότι κάνεις εννοείται είναι με δική σου ευθύνη, αν και δε θα γίνει τίποτεΣ, υποχρεούμαι να στο γράψω, γιατί είμαι καλό παιδί (φέρε μια πάστα).
Έχε υπόψη ότι θα κλειδωθείς σε Τουρκία μεριά για 6 μήνες, αφού κάθε 6 μήνες μπορείς να αλλάζεις χώρα στο epic.

 

Spoiler


 

Spoiler

Τι θα χρειαστείς:

  • Πληρωτό vpn, πχ με το windscribe είσαι πένα! Με δωρεάν vpn, καλή τύχη μόνος σου.
  • Τον τραπεζικό σου λογαριασμό, κοινώς την κάρτα που κάνεις αναλήψεις και πλερώνεις τα κερατιάτικα της κοινωνίας μας
  • Τον epic games λογαριασμό σου
  • Τον browser σου
     

Η διαδικασία έγινε με windscribe και Πειραιώς, και ότι γράφω θα αφορούν αυτά. Δε γνωρίζω αν λειτουργεί με άλλες υπηρεσίες, αλλά γιατί όχι, στο πηγάδι κατούρησαν;


Αφού σε ενημέρωσα και τα κατάλαβες, πάμε λοιπόν:


1) Δε θα πάρεις τη μηνιαία ή την ετήσια vpn συνδρομή, εκτός και αν όντως το χρειάζεσαι. 
Θα "χτίσεις" τη συνδρομή σου, με 3$ σύνολο.
Δηλαδή θα διαλέξεις 3 μόνο χώρες, μέσα σε αυτές βάλε Τουρκία και όποιες άλλες 2 θες εσύ.
Personal pick: Τουρκία - Ινδία - Βραζιλία


2) Συνδέσου στον λογαριασμό σου στο epic από τον browser σου


3) Συνδέσου και στο vpn σου και διάλεξε Istanbul Lygos αλλά και Galata να διαλέξεις, δεν υπάρχει θέμα, απλώς είναι πιο γρήγορη η σύνδεση. Μαθήματα ιστορίας θα κάνουμε άλλην ώρα.


4) Ξεκίνα τη διαδικασία αλλαγής χώρας διαβάζοντας το κείμενο εδώ (αγνόησε τί λέει για το vpn, αυτά είναι για φλώρους και εσύ δεν είσαι ένας από αυτούς) ή εδώ κατευθείαν και ακολούθησε τα βήματα που θα σου πει το chatbot. Αν τα κάνεις σωστά θα σου πει ότι πήγες Τουρκία. Θα βλέπεις και τις τιμές σε λίρες (TL).
Πάει το 1ο βήμα. Δείξε θάρρος! Προχωράμε.


5) Μπες τώρα να αγοράσεις το AW2 και πάτησε το "buy now".


6) Εδώ δώσε βάση όμως αλλιώς δε θα τα καταφέρεις γενναίε μου.
Τρόπο πληρωμής θα διαλέξεις "credit card".
Μόλις το κάνεις και πληκτρολογήσεις τον αριθμό της κάρτας σου, όταν τελειώσεις θα δεις ότι θα σου γράψει "Invalid credit card number" και δε θα μπορείς να προχωρήσεις.
Μη σε λούσει κρύος ιδρώτας, πάρε ανάσα και συνεχίζουμε. Μην το κουνήσεις όμως ρούπι από τη σελίδα που είσαι, μείνε όπως είσαι.


7) Αποσυνδέσου από το vpn. Ναι, αποσυνδέσου, σωστά διαβάζεις.


8.) Πληκτρολόγησε ξανά τον αριθμό της κάρτα σου, θα δεις ότι αν τον έχεις γράψει σωστά θα σου εμφανίσει τον τύπο κάρτας πάνω δεξιά από το πλαίσιο που πληκτρολογείς. Συνέχισε και βάλε όλα τα στοιχεία της κάρτας σου.


9) Συνδέσου πάλι στο vpn σου. Μην το ξεχάσεις κλειστό, γιατί δε θα περάσει η συναλλαγή και θα στο γράψει ότι χρησιμοποιείς payment method εκτός χώρας που "βρίσκεσαι".


10) Γύρνα ξανά στο epic και πάτησε το κουμπάκι "place order" και περίμενε λιγάκι.


11) Αν όλα τα βήματα τα έκανες σωστά, θα σου εμφανίσει το order number και ευχαριστίες που τους πλήρωσες.
Τα κατάφερες, το σκότωσες το θεριό και αγόρασες το AW2 σε τιμή χώμα.
Είσαι άρχοντας! Μπράβο σου!
Πλέον ξέρεις τη διαδικασία, αγόρασε ότι θες, με μέτρο, γιατί έχεις και λογαριασμούς και ενοίκια να δώκεις!
 

ΥΓ1, Δε χρειάζεται να τρέχεις το vpn για κατεβάσεις και να παίξεις το παιχνίδι.
ΥΓ2, Μη φρικάρεις αν μπεις στο library σου και δεις παιχνίδια που να γράφουν not available, πάτησε το refresh library κουμπί με τα βελάκια δίπλα από τη λέξη library και θα είσαι οκ μετά από λίγο


Spoiler

8erio.png.c22a33b4613a550dc76ceff63a69e866.png

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια καλη προταση για να χρησιμοποιησουμε το κουπονι 33% ??

Allan Wake 2 δεν θελω, ενω λεω να βαλω και το Witcher 3 που ολο λεω να το παρω!

Το Cyberpunk2077 (standard) που το εχουν 30 αξιζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, KoGi είπε

Το Cyberpunk2077 (standard) που το εχουν 30 αξιζει ?

Spoiler

 

image.png.5b87a57e1cf1830bcacb866b93fd87d0.png

image.png.4888ac2b189249fec3747577dd868baa.png

 

Ναι, αξίζει! Το έχουν φτιάξει το παιχνίδι. Aν και πιστεύω με το expansion μαζί είναι ότι πρέπει το παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, xtrmsnpr said:
  Hide contents

 

image.png.5b87a57e1cf1830bcacb866b93fd87d0.png

image.png.4888ac2b189249fec3747577dd868baa.png

 

Ναι, αξίζει! Το έχουν φτιάξει το παιχνίδι. Aν και πιστεύω με το expansion μαζί είναι ότι πρέπει το παιχνίδι. 

Το ειδα αυτο με την αλλαγη χωρας αλλα δε θελω να κλειδωθω εκει για 6 μηνες.

Στα 20 η απλη εκδοση καλη ειναι, κι αν προλαβω να την τελειωσω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KoGi είπε

Στα 20 η απλη εκδοση καλη ειναι, κι αν προλαβω να την τελειωσω! 

Πάρτην πάρτην! Δεν έχει καμία σχέση με την αηδία που ήταν το παιχνίδι όταν βγήκε.

9 λεπτά πριν, KoGi είπε

Το ειδα αυτο με την αλλαγη χωρας αλλα δε θελω να κλειδωθω εκει για 6 μηνες.

 

once you go black, you never go back 😛 . Δε βλέπω το λόγο γιατί να γυρίσει πίσω κανείς μετά.
Μόνο κέρδος θα χει κάποιος να ναι σε Τουρκία, αλλά ο καθένας ότι θέλει :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, xtrmsnpr said:

Πάρτην πάρτην! Δεν έχει καμία σχέση με την αηδία που ήταν το παιχνίδι όταν βγήκε.

once you go black, you never go back 😛 . Δε βλέπω το λόγο γιατί να γυρίσει πίσω κανείς μετά.
Μόνο κέρδος θα χει κάποιος να ναι σε Τουρκία, αλλά ο καθένας ότι θέλει :) .

Σε πιστεψα, οποτε Witcher 3 GOTY & Cyperpunk2077 + Liberty, ολα 40. Καλα ειναι νομιζω :D

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, KoGi είπε

Σε πιστεψα, οποτε Witcher 3 GOTY & Cyperpunk2077 + Liberty, ολα 40. Καλα ειναι νομιζω :D

Ε νααααααααααιιιιιιιιι!

Θα ευχαριστηθείς gaming με το τσουβάλι!

Καλό παίξιμο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Με την έναρξη των δώρων πάλι, θα ήθελα να σας πω το δράμα που τράβηξα με το χειρότερο support που έχω αντιμετωπίσει ποτέ μου!

Έκαναν 1 ολόκληρο μήνα +1 μέρα για να μου λύσουν ένα θέμα με το progress του fall guys.

Όπως ξέρετε αυτό και το rocket league, έχουν βγει από το steam καθώς η epic αγόρασε τις εταιρείες που τα φτιάχνουν, έτσι είναι διαθέσιμα μόνο από το epic (εκτός και αν τα έχετε στον steam λογαριασμό σας ήδη ). Παμ παρακάτω. Η φάση ξεκίνησε όταν κατέβασα το fall guys στο switch και δεν είχε συγχρονίσει τπτ. Και στο steam που το κατέβασα πάλι στο 0 ήμουν και στο epic. 

Είχα την ατυχία να είμαι από τα άτομα που δεν συγχρονισε το progress του fall guys, με αποτέλεσμα ότι είχα κάνει όσο έπαιζα στο steam να χαθεί και να μην έχω τπτ. Θα μου πείτε σιγά τα αυγά, το ξέρω. Αλλά αν οι εταιρίες αποφασίζουν να κάνουν τέτοιο migration καλό θα ήταν να ήταν και ικανές να το κάνουν και επειδή δεν είμαι ο μόνος, έχουν ολόκληρο άρθρο στο support τους γι'αυτό το θέμα, όποτε φαντάζομαι τι γίνεται.

Έχουν ανύπαρκτο chat support, γενικά άθλιο costumer service. Μια μοναδική φορά στην αρχή κατάφερα να συνδεθώ και μου είπε να κλικαρω ένα λινκ χωρίς να μου πει ότι θα κάνει όλη η σελίδα redirect, οπότε μόλις πάτησα έφυγα από τη σελίδα και έκλεισε το chat. Μετά ακόμα και σήμερα δε μπορώ να το βρω διαθέσιμο ότι ώρα και αν δοκιμάσω. Οπότε δοκίμασα από λογαριασμό φίλου, που έδειχνε διαθέσιμο το chat. Ξεκινάω τους λέω, μου λένε θα το μεταφέρουμε σε email για να έχουμε συγκατάθεση, και λέω πόσο καιρό θα πάρει η μεταφορά και λέει όσο απαντάς στα emails θα γίνει αμέσως. Μαντεψτε, ακόμα περιμένω να απαντήσει στο 2ο email που του έστειλα, και ο φίλος μου είπε ότι το ticket το έβλεπε κλειστό. Λύση πουθενά.

Όποτε ξεκινάω ξανά την διαδικασία αυτή τη φορά από τον λογαριασμό σου, που απλώς κάνω κοπι παστε ότι είχα ήδη πει. Λέμε ξανά τα ίδια και τα ίδια, να με βάζουν να τους δώσω ξανά συγκατάθεση σε ότι λέγαμε ήδη πριν, και φτάνουμε στο χθες για να λυθεί το θέμα. Έπαιρνα 1 email ανά 6 μέρες. Μιλάμε ότι χειρότερο.

Ελπίζω να μη χρειαστεί βοήθεια κάνεις ούτε και εγώ ξανά από αυτή την άθλια υπηρεσία και δε πα να δώσει και 1μυριο € δώρο, ξέρουν που να τα βάλουν.

Σε πιάνει μια αηδία!

Και τους έχουμε να παίρνουν exclusives στο pc,  ΣΤΟ PC! Τους άχρηστους! Χώρια τον άθλιο client που έχουν.

Αυτά είχα να πω, καλή συνέχεια.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έγραψα και στο θέμα τον προσφορών.

Μου hackaran πρίν 1.5 χρόνο περίπου τον λογαριασμό που είχα από την αρχή του Epic και έπαιρνα τα δωρεάν Games.

Άλλαξαν ξερά το mail χωρίς confirmation χώροι τίποτα.

Προσπαθούσα να βγάλω άκρη και εγώ δεν θυμάμαι πόσες μέρες, τελικά ήθελαν της απόδειξης απο τα Free games που έκανα claim... όλες... εννοείται δεν της είχα όλες ειχα διαγράψει κάποια mail και τελικά μου είπαν ότι δεν γίνεται τότε.

Πάλι καλά μόνο τα Free games έπαιρνα όπως κάνω και τώρα στον καινούργιο λογαριασμό που έφτιαξα.

Δεν αγοράζω τίποτα να μην κλαίω και λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια απο epic. Ναι οκ σκοτωμα οι τιμες κτλ αλλα προτιμω να δωσω 10 ευρω πανω στο steam απο το να δωσω λιγοτερο στο epic. Απο epic μονο παιχνιδια της ubisoft και ea ωστε να μην ασχολουμαστε με τον launcher της τιποτα παραπανω. Και τα free που μπαινουμε και περνουμε σαν αγγαρεια ειναι δεν εχουμε παιξει και κανενα απο εκει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, valantis123 είπε

Το έγραψα και στο θέμα τον προσφορών.

Μου hackaran πρίν 1.5 χρόνο περίπου τον λογαριασμό που είχα από την αρχή του Epic και έπαιρνα τα δωρεάν Games.

Άλλαξαν ξερά το mail χωρίς confirmation χώροι τίποτα.

Προσπαθούσα να βγάλω άκρη και εγώ δεν θυμάμαι πόσες μέρες, τελικά ήθελαν της απόδειξης απο τα Free games που έκανα claim... όλες... εννοείται δεν της είχα όλες ειχα διαγράψει κάποια mail και τελικά μου είπαν ότι δεν γίνεται τότε.

Πάλι καλά μόνο τα Free games έπαιρνα όπως κάνω και τώρα στον καινούργιο λογαριασμό που έφτιαξα.

Δεν αγοράζω τίποτα να μην κλαίω και λεφτά.

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Μακρια απο epic. Ναι οκ σκοτωμα οι τιμες κτλ αλλα προτιμω να δωσω 10 ευρω πανω στο steam απο το να δωσω λιγοτερο στο epic. Απο epic μονο παιχνιδια της ubisoft και ea ωστε να μην ασχολουμαστε με τον launcher της τιποτα παραπανω. Και τα free που μπαινουμε και περνουμε σαν αγγαρεια ειναι δεν εχουμε παιξει και κανενα απο εκει. 

Spoiler

Αποδεικτικά αγορών, πάντα κρατάω σε ξεχωριστό φάκελο στο email, ποτέ δε ξέρεις.
Και απο steam πάλι θα σου ζητήσουν αποδεικτικό αγοράς, αν όχι κάποιο cd key που ενεργοποίησες στον λογαριασμό πάντως, τουλάχιστον το 2008 όταν μου το χάκαραν, έτσι είχε γίνει δουλειά και το πήρα πίσω.

Σας καταλαβαίνω και τους δυο.

Κακό σερβις, κακή υπηρεσία.
Για την UE και το υπόλοιπο οικοσύστημα με το realityscan και sketchfab τα πάμε καλά, μάλλον είναι άλλο department εκεί που τα χειρίζεται τα ζητήματα, αλλά για τους gamers είναι μαύρη τρύπα το υπόλοιπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...