Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γερό μπάσιμο της Disney όπου αγόρασε μερίδιο στην Epic αξίας 1,5 δις δολλαρίων. Οι πρώτες πληροφορίες λένε ότι σκοπός της Disney είναι να φτιάξει ένα ξεχωριστό Disney/Pixar/Marvel/Star Wars/Indiana Jones/ESPN σύμπαν στον κόσμο του Fortnite αλλά και να φτιάξει νέους exclusive licensed τίτλους. Για την Epic ανοίγει ο δρόμος για ταινίες/σειρές με βάση τα Fortnite και Rocket League ενώ θα είχε ενδιαφέρον αν τελικά δούμε όλους τους τίτλους του Disney universe ως Epic exclusives.

H Epic πάντως συνεχίζει να βρίσκει λεφτά και χρηματοδότηση. Πριν μερικούς μήνες βρήκε χρηματοδότηση 2 δις δολλαρίων από ένα joint venture της Sony και της Lego με σκοπό τη "δημιουργία metaverse" κάτι που μέχρι στιγμής έχουμε δει μόνο στο launch του Lego Fortnite. Παρολαυτά μόλις το Σεπτέμβρη απέλυσε το 16% του δυναμικού της (830 άτομα) ενώ και η Disney το περασμένο καλοκαίρι είχε κλείσει όλο το metaverse division ως τμήμα των μαζικών απολύσεων (7000 προσωπικό) που έκανε τότε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μας τελείωσαν οι αγορές μέσω Τουρκίας με vpn;

Προσπαθώ να κάνω αγορά με windscribe vpn (όπως έκανα)και μου γράφει 

It looks like the country you are trying to make a purchase from is not the country currently associated with your epic account. Please click here to find out if you are eligible for a country change

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr Δάσκαλε ισχύει;

EDIT

επιβεβαιώνω και γω

4 hours ago, Fronimitis said:

Μας τελείωσαν οι αγορές μέσω Τουρκίας με vpn;

Προσπαθώ να κάνω αγορά με windscribe vpn (όπως έκανα)και μου γράφει 

It looks like the country you are trying to make a purchase from is not the country currently associated with your epic account. Please click here to find out if you are eligible for a country change

 

chrome_screenshot_Mar 15, 2024 12_35_09 AM GMT+02_00.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να σας πω, δε ξέρω. Δεν ασχολούμαι με αγορές από το epic, δε ξέρω τί κάνει και ας το έχω Τουρκία πάει.

Θα δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω.

@Fronimitis @7nisiotis

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit
@Fronimitis @7nisiotis 
ναι έφαγα άκυρο και εγώ (με Πειραιώς). Δοκίμασα και με windscribe και PIA, έχω και στα 2 συνδρομή δε δούλεψε.
Διάβασα ότι μπλοκάρει τα vpns πχια! 

ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ αδέρφια! Θα βρούμε τη λύση! Αλλά επειδήΣ θα πάω για ύπνο, όποιος θέλει ψάχνει εδώ είτε τους ρωτάει είτε ψάχνει να βρει ίδια posts και μας λέει.
Θα δοκιμάσω και με proxy (αν βρω τίποτα free) αν και τα φοβάμαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2024 στις 3:22 ΜΜ, Speculoos είπε

Γερό μπάσιμο της Disney όπου αγόρασε μερίδιο στην Epic αξίας 1,5 δις δολλαρίων. Οι πρώτες πληροφορίες λένε ότι σκοπός της Disney είναι να φτιάξει ένα ξεχωριστό Disney/Pixar/Marvel/Star Wars/Indiana Jones/ESPN σύμπαν στον κόσμο του Fortnite αλλά και να φτιάξει νέους exclusive licensed τίτλους. Για την Epic ανοίγει ο δρόμος για ταινίες/σειρές με βάση τα Fortnite και Rocket League ενώ θα είχε ενδιαφέρον αν τελικά δούμε όλους τους τίτλους του Disney universe ως Epic exclusives.

H Epic πάντως συνεχίζει να βρίσκει λεφτά και χρηματοδότηση. Πριν μερικούς μήνες βρήκε χρηματοδότηση 2 δις δολλαρίων από ένα joint venture της Sony και της Lego με σκοπό τη "δημιουργία metaverse" κάτι που μέχρι στιγμής έχουμε δει μόνο στο launch του Lego Fortnite. Παρολαυτά μόλις το Σεπτέμβρη απέλυσε το 16% του δυναμικού της (830 άτομα) ενώ και η Disney το περασμένο καλοκαίρι είχε κλείσει όλο το metaverse division ως τμήμα των μαζικών απολύσεων (7000 προσωπικό) που έκανε τότε.

 

 

πεσμου οτι δεν ελεγχει η disney την epic, μονο αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Δεν γινεται να μην βαλω αυτο μιας και εχεις και την συγκεκριμενη avatar photo...

 

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έχει δώσει. Αλλά πρόσεξα κάτι τώρα, ότι την απλή έκδοση που την είχα στη λίστα επιθυμιών από τότε που κυκλοφόρησε, δεν την έβγαλε επειδή μας χάρισε την σπέσιαλ 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Τελικά βρήκαμε τρόπο να περνάει ξανά η ελληνική κάρτα (πχ Mastercard) στην? 🇹🇷

βρε τα vpn δεν λειτουργούν, όχι οι κάρτες. Τα μπλοκάρει σου είπα. Οπότε είναι σα να κάθεσαι απλώς Ελλάδα.
Απο εκεί και πέρα, δεν έψαξα, γιατί δεν με ενδιαφέρει το epic. Κανείς άλλος αν έχει να δώσει καμία πληροφορία.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...