Προς το περιεχόμενο

Avengers: Endgame


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Κακά τα ψέματα πέρα απο΄το Monster's Ball και το Cloud Atlas, υπάρχουν άλλες ταινίες της προκοπής που πρωταγωνιστούσε η Berry? Άντε και το Gothika ή ούτε καν αυτό?

Η Paltrow ευτυχώς έχει περισσότερες αν δεν κάνω λάθος και δεν βάζω μέσα τo MCU όπως δεν αναφέρω και τις X-Men για την Berry...

Ναι 

NSFW

giphy.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

54 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

γιατί, αυτά τα ''βραβεία'' από προσωπικές απόψεις δεν πηγάζουν? Και μάλιστα τις περισσότερες φορές, με ατζέντες και συμφέροντα πλέον των όποιων προσωπικών απόψεων των ψηφοφόρων? :P εγώ τουλάχιστον συμφέρον να πώ ότι η Μπέρυ είναι κομοδίνο δεν έχω

όντως δεν υπάρχει επιχειρηματολογία όταν κάποιος χρησιμοποιεί κάτι τεταρτοκλασσάτα αμερικάνικα βραβεία'' του σταρ σύστεμ για να ενισχύσει την προσωπική του άποψη 😛

Καταλαβαινεις οτι το βραβειο Οσκαρ αποτελει το μεγαλυτερο σκαλοπάτι για ένα ηθοποιό έτσι; Το οτι εσυ το θεωρεις τεταρτοκλασάτο, ειναι επισης προσωπικη σου άποψη, η οποία φυσικά δεν συμβαδιζει με τους ανθρωπους που κρινουν αυτά τα βραβεία.

Αντιλαμβάνομαι την ενόχλησή σου στο γεγονος οτι η άποψη της επιτροπής για τα βραβεία αυτά, έχει μεγαλυτερη σημασία απο τον χρηστη snake plissken στο insomnia αλλά τι να κάνουμε. Αυτά έχει η ζωή. Ωσπου να καταφέρεις να το αλλάξεις αυτό, το τι λες εσυ, θα αποτελεί απλά τη δικη σου, ΣΕΒΑΣΤΗ, άποψη. Αυτό που λένε αυτοί, θα δινει βραβεία Οσκαρ και θα κρινουν καριέρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσκαρ δεν έχουν πάρει ποτέ -ούτε καν υποψήφιοι- άνθρωποι που έκαναν actual Τέχνη, γιατί αυτά τα βραβεία είναι για την αμερικάνικη showbiz μόνο. Εσύ καταλαβαίνεις ότι για τους σημαντικότερους δημιουργούς -και όταν λέω δημιουργούς εννοώ ανθρώπους που άφησαν ιστορική παρακαταθήκη και πήγαν το μέσο μπροστά ή άνοιξαν σχολές, όπως οι Τρυφώ, Φελίνι, Ταρκόφσκυ, Μπέργκαμ, Γκοντάρ, Χίτσκοκ, Κιούμπρικ, Πέκινπα, Λεόνε, Κουροσάβα, Μπουνιουέλ κτλ κτλ κτλ κτλ- της 7ης τέχνης, αυτά τα βραβεία υπήρξαν κάτι παντελώς άγνωστο? Γιατί προφανώς δεν έχουν και σχεδόν καμία πραγματική κινηματογραφική αξίας? Παρά μόνο για να συντηρούν ένα σάπιο ανέμπνευστο σύστημα παραγωγής ''ταινιών'' για τα ταμεία και μόνο? Με λίγες εξαιρέσεις, ναι, αυτό είναι τα όσκαρ...σόρυ... και ο μόνος λόγος που για κάποιο λόγο υπάρχουν ακόμα, είναι γιατί έχουν πείσει κ παλεύουν κάθε χρόνο να πείσουν άτομα με μηδενική προσωπική άποψη κ κουλτούρα ότι αν ταμπελώσουν κάτι, μια ηθοποιό, μια ταινία, οτιδήποτε, αυτό αυτομάτως θα πάρει μαγικά κάποια αξία και η ''άποψη'' αυτών θα πάρει αυτομάτως κάποια αξία.

Εγώ προσωπικά δεν ενοχλούμε, εσύ ενοχλήσε που νομίζεις ότι βασίζοντας την άποψή σου σε γνώμες τρίτων -γιατί μάλλον, δεν έχεις προσωπική άποψη?- θα σε πάρει στα σοβαρά κανείς και δεν συμβαίνει...αυτά έχει η ζωή.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

Oσκαρ δεν έχουν πάρει ποτέ -ούτε καν υποψήφιοι- άνθρωποι που έκαναν actual Τέχνη, γιατί αυτά τα βραβεία είναι για την αμερικάνικη showbiz μόνο. Εσύ καταλαβαίνεις ότι για τους σημαντικότερους δημιουργούς -και όταν λέω δημιουργούς εννοώ ανθρώπους που άφησαν ιστορική παρακαταθήκη και πήγαν το μέσο μπροστά ή άνοιξαν σχολές, όπως οι Τρυφώ, Φελίνι, Ταρκόφσκυ, Μπέργκαμ, Γκοντάρ, Χίτσκοκ, Κιούμπρικ, Πέκινπα, Λεόνε, Κουροσάβα, Μπουνιουέλ κτλ κτλ κτλ κτλ- της 7ης τέχνης, αυτά τα βραβεία υπήρξαν κάτι παντελώς άγνωστο? Γιατί προφανώς δεν έχουν και σχεδόν καμία πραγματική κινηματογραφική αξίας? Παρά μόνο για να συντηρούν ένα σάπιο ανέμπνευστο σύστημα παραγωγής ''ταινιών'' για τα ταμεία και μόνο? Με λίγες εξαιρέσεις, ναι, αυτό είναι τα όσκαρ...σόρυ... και ο μόνος λόγος που για κάποιο λόγο υπάρχουν ακόμα, είναι γιατί έχουν πείσει κ παλεύουν κάθε χρόνο να πείσουν άτομα με μηδενική προσωπική άποψη κ κουλτούρα ότι αν ταμπελώσουν κάτι, μια ηθοποιό, μια ταινία, οτιδήποτε, αυτό αυτομάτως θα πάρει μαγικά κάποια αξία και η ''άποψη'' αυτών θα πάρει αυτομάτως κάποια αξία.

Εγώ προσωπικά δεν ενοχλούμε, εσύ ενοχλήσε που νομίζεις ότι βασίζοντας την άποψή σου σε γνώμες τρίτων -γιατί μάλλον, δεν έχεις προσωπική άποψη?- θα σε πάρει στα σοβαρά κανείς και δεν συμβαίνει...αυτά έχει η ζωή.

Ο καθένας έχει τις απόψεις του (και ο pontez έχει τις δικές του πάντα με καλά επιχειρήματα - όχι δεν είμαι δικηγόρος του). Αυτό που θέλω να πω είναι πολύ απλά:
1. Το thread είναι για AVENGERS! Κοντεύουμε 2 σελίδες και έχει πάει εντελώς αλλού η κατάσταση. Δεν θα ήταν ωραίο να κλειδώσει
2. Ο καθένας έχει την άποψη του αλλά η διαφορά είναι η εξής: Άλλο να λες "Η ερμηνεία του/της ήταν για τα μπάζα" και άλλο να λες "Εγώ βρήκα" ή "εμένα μου φάνηκε" ή "η άποψη μου είναι"... ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

Εγώ προσωπικά δεν ενοχλούμε, εσύ ενοχλήσε που νομίζεις ότι βασίζοντας την άποψή σου σε γνώμες τρίτων -γιατί μάλλον, δεν έχεις προσωπική άποψη?- θα σε πάρει στα σοβαρά κανείς και δεν συμβαίνει...αυτά έχει η ζωή.

Η διαφορά ειναι οτι στηριξα την άποψή μου για τη συγκεκριμένη ηθοποιό, στην εν λόγω ταινία. Επιχειρηματολόγισα, έγραψα και σε αυτο το τοπικ και στο τοπικ της c.m. τους λόγους για τους οποίους θεωρω οτι η ηθοποιός τα πήγε εξαιρετικά στον ρόλο της. Άλλοι έγραψαν οτι ειναι ατάλαντη. 

Το να πεις οτι στη συγκεκριμένη ταινία δε σου άρεσε, ειναι απόλυτα σεβαστο. Το να κρίνεις τον άλλο όμως ως ατάλαντο, όταν έχει πάρει ένα σωρό βραβεία και η άποψή αυτή δε τους βρίσκει και όλους σύμφωνους, δεν αποτελεί κριτική αλλά περισσότερο βγάζει κακία.

Και επειδη μιλάμε για Avengers (έχει δικιο ο Stamer) , ο μεγαλυτερος μαιντανός κατά την άποψή μου, ο άνθρωπος που μπήκε και η παρουσία του ειναι αδιάφορη, ειte ειναι μέσα στη ταινία, είτε οχι, ειναι ο Τζέρεμι Ρένερ. Αν μη τι άλλο, μέχρι και ο ρόλος της Πάλτροου ειναι πιο σημαντικός :P 

Kαι avengeriko ερωτημα παρακαλώ:

Spoiler

Ο Thanos στη τελευταια ταινια, σκοτωνεται υποτιθετε απο τον Θορ (στη φάση που σκοτωνει παραλληλα και το 50% της ανθρωποτητας) ή οχι;

 

Επεξ/σία από pontez2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Ο Thanos στη τελευταια ταινια, σκοτωνεται υποτιθετε απο τον Θορ (στη φάση που σκοτωνει παραλληλα και το 50% της ανθρωποτητας) ή οχι;

Εννοείς μήπως τελικά υποννούν οτι πέθανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Stamer είπε

Εννοείς μήπως τελικά υποννούν οτι πέθανε?

Ναι τον σκότωσε ο Deadpool όταν γύρισε πίσω στο χρόνο :P Τι λέτε?! Αφού τον δείχνει στο τέλος αγρότη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι τον σκότωσε ο Deadpool όταν γύρισε πίσω στο χρόνο :P Τι λέτε?! Αφού τον δείχνει στο τέλος αγρότη.

Ναι αυτό λέω κι εγώ. Αν θέλαν να μας "ξεγελάσουν" δεν θα το τράβαγαν τόσο. Πάντως μακάρι να έπαιζε και ο deadpool ο θεούλης! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι τον σκότωσε ο Deadpool όταν γύρισε πίσω στο χρόνο :P Τι λέτε?! Αφού τον δείχνει στο τέλος αγρότη.

Σωστά..δε θυμομουν αυτη τη σκηνη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...