Προς το περιεχόμενο

H Konami κυκλοφόρησε μία free-to-play έκδοση του PES 2019


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, countass είπε

Όλοι που κράζετε το προ,έχετε παίξει? Μιλάω καθαρά  για gameplay.χεστηκα για τις ονομασίες των ομάδων και διοργανώσεις.το gameplay του προ είναι πολύ καλύτερο.εγω τα έδωσα τα φράγκα,να ενισχύσω και την κοναμι.τι να κάνουν οι άνθρωποι που η ea θέλει να κλείσει όλες τις καλές,μικρότερες εταιρείες; Το έχει κάνει  ήδη με δεκάδες.

Παίζω, μάλλον έπαιζα, Pro από τότε που βγήκε... και ειδικά είχα τρελαθεί με τα Winning Eleven ....

Ειδικά οι εκδόσεις ISS που ήταν για Ιαπωνία κτλ. ήταν σε άλλο επίπεδο.... ανώτερο... άπιαστο..

Είχα λιώσει τα PES3, PES4, PES5, PES6.... μετά άρχισε σιγά σιγά η κατηφόρα... 

Το τελευταίο ήταν το PES 2013..... ότι βγήκε μετά απλά δεν παιζόταν.....

Από τότε σταμάτησα και τα Football Games.... To FIFA ποτέ δεν το συμπάθησα και δεν ξέρω το γιατί... απλά δεν μου άρεσε...

Αν θέλω να παίξω κάνα διπλό βάζω πάλι το PES 2013.....

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, IcemanGr71 είπε

Πολύ δύσκολα η Konami θα καταφέρει να χτυπήσει την ΕΑ....

Κάποτε ήταν στη κορυφή και εκεί έπρεπε να μείνει....

όταν όμως κάτι το παρατάς σε παρατάει και εκείνο...

Τώρα είναι αργά.... πέταξε το πουλάκι....

Επειδή έπαιζα FIFA απο το 1995 έως το 2007, έχω να πω οτι το PES ήταν εντελώς διαφορετικό σε ρεαλισμό, πράγμα που με τράβηξε προς τα εκεί μέχρι σήμερα. Δεν με ένοιαξαν ούτε με νοιάζουν αποκλειστικότητες με logos κλπ κλπ. Υπάρχει και μια μεγάλη μερίδα αγοραστών που δίνει έμφαση και σε αυτό. Πουλάκι δεν πέταξε, θα πετάξει όταν η ΕΑ ασχοληθεί σοβαρά με σωστό gameplay κι όχι γραφικά εντυπωσιασμού και logos... Ανάλογο έχει γίνει και στο fifa manager όπου καταποντίστηκε απο το FM.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος νοιαζεται για τα επισημα δικαιωματα,εγω castolo θελω και man red

Μονο το gameplay και το ειχε κανει σκατα,στο φετινο παλευεται

Οσο για τα fifa πιο πολυ με ice hockey μοιαζουν παρα με μπαλα και ας ξεκινησα την καριερα μου με φιφα 94

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι δωρεάν και μπορείτε να παίξετε και offline για δοκιμή, κατεβάστε το να δείτε το gameplay. Από το FIFA 12 έχω να απολαύσω τόσο πολύ ένα ποδοσφαιράκι. Μην αναμασάτε πράγματα που δεν ισχύουν πια.... Και για τις άδειες σε PC μέσα σε λίγα λεπτά περνάς όλες τις ομάδες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Δεν είναι τα δικαιώματα το πρόβλημα, όταν μεσουρανούσε με Φακού παίζαμε.

Με Φακού και μόνο εθνικές, αν αναφερόμαστε σε εποχές ISS στο PSX. 😂

Παρόλα αυτά, οι εποχές έχουν αλλάξει και οι απαιτήσεις είναι διαφορετικές. Τότε παίζαμε με την παρέα ή κανένα Master League μόνοι μας και μπορούσαμε να αλλάξουμε τα ονόματα των παικτών/ομάδων. Σήμερα όλοι παίζουν online κι εκεί το Edit mode είναι άχρηστο! Φαντάσου όλοι οι οπαδοί της Man Utd ή της Juventus που φτιάχνουν ομάδα στο MyClub και πρέπει να παίζουν ως Man Red ή PM Black White με dummy φανέλες που καμία σχέση δεν έχουν με την ομάδα τους.

Εγώ νομίζω ότι φέτος είναι μια χαρά παιχνίδι. Παίζω αρκετά MyClub και είναι αρκετά ευχάριστο. Αλλά, καλώς ή κακώς, το licensing μετράει. Ίσως όχι για κάποιους από εμάς, αλλά σίγουρα για την πλειονότητα των καταναλωτών εκεί έξω. Και μην ξεχνάμε ότι από φέτος τέρμα και το Champions League που υπήρχε όλα αυτά τα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γατάκια!!! μόλις χθές έπαιζα το international superstar soccer deluxe!!! με τον κολλητό στο super nintendo, και σηκώσαμε το international cup με την Αργεντινή. Με τον Redonda, fuerte και Capitale, στα καλύτερα τους. 😎

Επεξ/σία από lnwolfgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Jimlon είπε

Αρε κοναμι πως τα εκανες ετσι??Να παιζεις Iss pro από το 1998 και να γυρνάς στο fifa.  

Μια από τα ίδια. Του είχα φάει τη ζωή του iss αν και τότε ήμουν 5-6 χρονών.

Μεχρο το 2010 έπαιζα προ, από τότε ΦΙΦΑ.

Βέβαια για να τα λέμε και όλα, έχει μείνει και το ΦΙΦΑ στάσιμο τα τελευταία 2-3 χρόνια.

Φέτος δε θα ασχοληθώ καν με ποδοσφαιρακι δυστυχώς. Έπαιξα το ΦΙΦΑ σε φίλο, και ήταν ακριβώς ίδιο με το προηγούμενο. Δε βρίσκω λόγο να διαθέσω χρήματα για κάτι ίδιο. Προτιμω να τα δώσω σε νέες κυκλοφορίες.

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία 3 χρόνια πάντως, το PES όλο και βελτιώνεται ενώ στον αντίποδα το Fifa όλο και χειροτερεύει.

Βασικά τα ποδοσφαιράκια σαν να μην πέρασαν ποτέ από νέα γενιά, καμία εξέλιξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μπορώ να παίξω ένα παιχνίδι που δεν έχει logos ομάδων, κανονικά ονόματα ομάδων, ποδοσφαιρικες διοργανώσεις κλπ. 

Παίζω fifa από το 1996 στο snes,ok είμαι fifas ( :lol:) από τα γεννοφάσκια μου. Κατά καιρούς έχω δοκιμάσει και pro αλλά ΔΕΝ....Το online του είναι κάτι δεκαετίες πίσω από το fifa. Θα το παρομοιαζα με τις online δυνατότητες του switch versus ps4/xbox. Η μέρα με τη νύχτα κυριολεκτικά. Γενικά οι Ιάπωνες με τα online services στο gaming απλά δεν το χουν. 

Αλήθεια τον Christiano τον έχει φέτος το pes στην juve ή είναι ακόμα real :lol:? Ή μήπως man utd.... Ένα update περιμέναμε κάθε χρόνο στα rosters και αυτό ερχόταν μετά τις μεταγραφές του Γενάρη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IcemanGr71 είπε

Παίζω, μάλλον έπαιζα, Pro από τότε που βγήκε... και ειδικά είχα τρελαθεί με τα Winning Eleven ....

Ειδικά οι εκδόσεις ISS που ήταν για Ιαπωνία κτλ. ήταν σε άλλο επίπεδο.... ανώτερο... άπιαστο..

Είχα λιώσει τα PES3, PES4, PES5, PES6.... μετά άρχισε σιγά σιγά η κατηφόρα... 

Το τελευταίο ήταν το PES 2013..... ότι βγήκε μετά απλά δεν παιζόταν.....

Από τότε σταμάτησα και τα Football Games.... To FIFA ποτέ δεν το συμπάθησα και δεν ξέρω το γιατί... απλά δεν μου άρεσε...

Αν θέλω να παίξω κάνα διπλό βάζω πάλι το PES 2013.....

Και εγω το πιστευω οτι το καλυτερο ηταν μεχρι το 2013 συνεχιζω και κατεβαζω patches & option file και παιζω αραια και που , εχω παιξει και τα επομενα με τον ανηψιο μου ωραια γραφικα κτλ , οι πιο πολλοι το αφησαν πιστευω οχι λογω ονοματων δικαιωματων οτι ωρες ωρες ελειπαν καραμπινατοι συλλογοι απο το προ μπαγερν μοναχου ντορτμουντ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, countass είπε

Όλοι που κράζετε το προ,έχετε παίξει? Μιλάω καθαρά  για gameplay.χεστηκα για τις ονομασίες των ομάδων και διοργανώσεις.το gameplay του προ είναι πολύ καλύτερο.εγω τα έδωσα τα φράγκα,να ενισχύσω και την κοναμι.τι να κάνουν οι άνθρωποι που η ea θέλει να κλείσει όλες τις καλές,μικρότερες εταιρείες; Το έχει κάνει  ήδη με δεκάδες.

Το τελευταιο θυμα της ΕΑ η κορυφαια visceral  με τα αριστουργηματικα dead space... Οσον αφορα το pro evolution η εκδοση 2009 ειναι κορυφαια απο αποψη γραφικων και χειρισμου. Αισθητα βελτιωμενη συγκρητικα με τα προηγουμενα

Επεξ/σία από jimmyrock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, IcemanGr71 είπε

Παίζω, μάλλον έπαιζα, Pro από τότε που βγήκε... και ειδικά είχα τρελαθεί με τα Winning Eleven ....

Ειδικά οι εκδόσεις ISS που ήταν για Ιαπωνία κτλ. ήταν σε άλλο επίπεδο.... ανώτερο... άπιαστο..

Είχα λιώσει τα PES3, PES4, PES5, PES6.... μετά άρχισε σιγά σιγά η κατηφόρα... 

Το τελευταίο ήταν το PES 2013..... ότι βγήκε μετά απλά δεν παιζόταν.....

Από τότε σταμάτησα και τα Football Games.... To FIFA ποτέ δεν το συμπάθησα και δεν ξέρω το γιατί... απλά δεν μου άρεσε...

Αν θέλω να παίξω κάνα διπλό βάζω πάλι το PES 2013.....

Ετσι ρε φιλαρακι ειμαι κ εγω πουληταρια ...της ea δεν γινομαστε εμεις η pro η τιποτα αλλο . Ετσι κ εγω με κανα φιλαρακι-α  διπλο, πρωταθληματακι κτλ . Με pro γεννηθηκαμε με pro θα τελειωσουμε ...

2 ώρες πριν, gregory22 είπε

Επειδή έπαιζα FIFA απο το 1995 έως το 2007, έχω να πω οτι το PES ήταν εντελώς διαφορετικό σε ρεαλισμό, πράγμα που με τράβηξε προς τα εκεί μέχρι σήμερα. Δεν με ένοιαξαν ούτε με νοιάζουν αποκλειστικότητες με logos κλπ κλπ. Υπάρχει και μια μεγάλη μερίδα αγοραστών που δίνει έμφαση και σε αυτό. Πουλάκι δεν πέταξε, θα πετάξει όταν η ΕΑ ασχοληθεί σοβαρά με σωστό gameplay κι όχι γραφικά εντυπωσιασμού και logos... Ανάλογο έχει γίνει και στο fifa manager όπου καταποντίστηκε απο το FM.

Moνο που το football manager η match engine του μεχρι σημερα ειναι απλα αθλια για την τοση αποκλειστηκοτητα κ τα τοσα που κονομησανε κ αυτοι το καταντησανε αηδια με ενα σωρο bugs  μεχρι να στεωσει το παοχνιδι κ ουσιαστικα κ μια δυο βλακειες προσθηκες καθε χρονο κ εκει που επρεπε να ριξουν ολο το ωαρος δηλαδη σε μια πολυ καλη  match engine καθε χρονο βλεππυμε παιχτες να κανουν πατιναζ στον παγο με κολημενη τη μπαλα... Τελοσπαντων φαν κ του fm απο championship manager στην amiga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johncorfas είπε

Εκεί κάπου στο "microtransactions" σταμάτησα να διαβάζω... Ο θάνατος ενος παιχνιδιού. Μετά τους φταίει η πειρατεία...

ναι οσο πεθανε το FIFA της EA. :rolleyes:

2 ώρες πριν, countass είπε

Όλοι που κράζετε το προ,έχετε παίξει? Μιλάω καθαρά  για gameplay.χεστηκα για τις ονομασίες των ομάδων και διοργανώσεις.το gameplay του προ είναι πολύ καλύτερο.εγω τα έδωσα τα φράγκα,να ενισχύσω και την κοναμι.τι να κάνουν οι άνθρωποι που η ea θέλει να κλείσει όλες τις καλές,μικρότερες εταιρείες; Το έχει κάνει  ήδη με δεκάδες.

η Konami ειναι μικρη εταιρεια; μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, KilliK είπε

ναι οσο πεθανε το FIFA της EA. :rolleyes:

η Konami ειναι μικρη εταιρεια; μαλιστα.

Πλέον είναι, ναι. Βασικά μόνη της έγινε, ειδικά με τις τελευταίες κινήσεις της.

 

Δεν την λες ούτε Blizzard, ούτε Rockstar. Διότι αυτές πράγματι, είναι μεγάλες εταιρείες.

Επεξ/σία από Beerloah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, countass είπε

Όλοι που κράζετε το προ,έχετε παίξει? Μιλάω καθαρά  για gameplay.χεστηκα για τις ονομασίες των ομάδων και διοργανώσεις.το gameplay του προ είναι πολύ καλύτερο.εγω τα έδωσα τα φράγκα,να ενισχύσω και την κοναμι.τι να κάνουν οι άνθρωποι που η ea θέλει να κλείσει όλες τις καλές,μικρότερες εταιρείες; Το έχει κάνει  ήδη με δεκάδες.

Αν εχεις καλο προιον, δεν σε κλεινει κανενας (Βλεπε NBA 2K...). Η ΚΟΝΑΜΙ ειχε το καλυτερο προιον και γι αυτο δεν εδινε κανενας σημασια στα ονοματα και τις εμφανισεις... Τωρα ομως τα πραγματα εχουν αλλαξει δραματικα:

  • H AI ειναι για κλαμματα. Σε Superstar difficulty μπαινουν 6 γκολ minimum σε καθε 10λεπτο παιχνιδι.
  • Ο αντιπαλος δινει μονο χαμηλες πασες (το μαθαινεις σε 2-3 λεπτα).
  • Οι τερματοφυλακες δεν βγαινουν στα τετ α τετ. Με τιποτα. Ποτε...
  • Αντι να προσαρμοζεται η AI στο στυλ παιχνιδιου σου, οσο ανεβαινει η δυσκολια τοσο πιο ¨χαζοι¨ γινονται οι συμπαικτες σου και ¨χαλαει¨ τεχνητα ο χειρισμος του παιχτη...
  • Γκολ εκτος περιοχης? Πιο σπανια και απο τερματοφυλακα που βγαινει σε τετ α τετ...

Αμα στα παραπανω προσθεσεις και τις αδειες, καταλαβαινεις γιατι οι κονσολαδες πανε στο FIFA. Για εμενα, μονο στο PC αξιζει το PES  και αυτο λογω των gameplay/graphics mods απο users...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...