Προς το περιεχόμενο

Tα νέα μοντέλα της σειράς Samsung Galaxy S10 θα ανακοινωθούν στις 20 Φεβρουαρίου και το κόστος θα φτάνει τα $1765


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Γιατί όπως ειναι γνωστό, οι μεγάλοι κατασκευαστές καθορίζουν τις τιμές τους με βαση τους μισθούς στην Ελλαδα... 😛

Στο Αμερικα μια χαρά τιμές  έχει ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η σύγκριση με το πόσο έκαναν τα πρώτα κινητά, ας θυμηθούμε και πόσο έκαναν οι πρώτοι σκληροί δίσκοι...
Όσο η τεχνολογία εξελίσσεται και φυσικά αυξάνονται και σε τρομακτικό μέγεθος και οι πωλήσεις, οπότε η παραγωγή μεγαλώνει, οι τιμές πέφτουν δεν ανεβαίνουν...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τεστακι με αφορτιστο mi mix 2s 10% μπαταρια οποτε με πεσμενες επιδοσεις και φορτισμενο στο 50% στο S9 galaxy...ειναι να γελαει κανεις με το σαμσουνγκ!!

 

Επεξ/σία από georgetsl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, georgetsl είπε

ναι μοιρασε ....γιατι δεν φορτιζες το κινητο καθε τρεις και λιγο οπως το samsung που καταπινε ποσοστα τις εκατο απο οταν αναβε η οθονη !!!

S9 endurance rating 78h

mi mix 2s endurance rating 59h

Όπως τα λες, ακριβώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, PillShovel said:

Τα ίδια παντελάκη μου τα ιδια παντελή μου, κανεις flame  να πιασει το θεμα 30 σελίδες με ανουσια και ειρωνικά πόστ. Το θέμα ειναι οτι η sammy εχει ξεφυγει τιμολογιακά και οι κινεζοι που κατασκευαζουν και το τιμημένο κινεζοαϊφόν σου και τις ναυαρχίδες των premium υπόλοιπων μαγαζιών έχουν το know how και τα resources να σου προσφέρουν το ιδιο προϊόν στο κλασμα της τιμής που το προσφέρουν οι μεγαλοι. Αυτο ειναι fact, αν δεν το δεχεσαι γύρνα την πλάτη στο τηλεφωνάκι σου να δεις που εχει φιαχτεί και ας γραφει πε μεγαλα γραμματα designed in california, in south Korea ή Alpha Centauri. Τα μικρα γραμματα λένε Made in Chin chan chawn. 

Κάποια στιγμή θα σας κανω και σεμινάριο σχετικά με τις γραμμές παραγωγής στην Κίνα και τις διαφορές μεταξύ τους. Στην Κίνα που λες, εκτός απο τις παράγκες, υπάρχουν και κατι βιλαρες απίστευτες! 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

S9 endurance rating 78h

mi mix 2s endurance rating 59h

Όπως τα λες, ακριβώς...

ναι ακριβως οπως τα λεω....τεστακια απο οικους που τα παιρνουν ,εχω παψει να ασχολουμε να διαβαζω ....ολοι πληρωνουν και ο πελατης εχει παντα δικιο οτι διαθετει το καλυτερο προιον στην αγορα....αυτα ειναι για τα 18 χρονα ακομα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου σε 10 χρόνια που θα είναι το s20 και θα κοστίζει 2.500 ευρω και οι μισθοί στην Ελλάδα θα είναι 200 ο κατωτατος.

Αν μας λυπηθει ο Θεός και ζούμε μέχρι τότε.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, και εσυ εισαι μπατηράκι σε σύγκριση με τον Βαρδινογιάννη. Διπλά στα sammy φιαχνονται και τα iphone, και τα elephone και τα meizu.  Τα zer ναι συναρμολογούνται σε σταυλους, αλλά οκ, πιανεις τα άκρα για να οδηγήσεις σε αδιεξοδο μια συζήτηση και να βρεθείς απο πάνω, αλλά επι ματαίω. Εκτίθεσαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgetsl είπε

αυτα ειναι για τα 18 χρονα ακομα !!!

Ενώ τα υποτιθέμενα τεστ ταχύτητας που είναι στην ουσία τεστ ανοίγματος εφαρμογών σε συσκευές με οθόνες διαφορετικών αναλύσεων, είναι για 80χρονους.

Ανακεφαλαίωση: μοίρασε πόνο το mi mix σε οθόνη κάμερα, μπαταρία, ποιότητα κατασκευής... not.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, λίγο να ηρεμήσουμε μήπως με τις τιμές; Γιατί πέφτετε όλοι από τα σύννεφα; Τα ίδια σχόλια σε κάθε ναυαρχίδα, είτε Samsung, είτε Apple, λες και παλαιότερα οι τιμές ήταν "χώμα"!

Και ναι, έχω ακόμα την απόδειξη του Sharp V903 που μου βγήκε... 679€ (!), μιλάμε για κινητό του 2005, γιατί 13 χρόνια μετά μας φαίνονται περίεργες οι τιμές στα 1000€;

Υπερβολή; Φυσικά είναι υπερβολική τιμή για ένα κινητό, φυσικά και δεν αξίζουν, αλλά για αυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχουν τόσες επιλογές, τόσες εταιρείες, τόσα μοντέλα κλπ κλπ, για να καλυφθούν όλες οι ανάγκες. Και συγνώμη κι όλας, αλλά ας πιάσει κάποιος ένα Note 9 ή iPhone XS των 1000€ και ας μου πει μετά ότι δεν κατάλαβε την διαφορά στην ποιότητα κατασκευής από ένα Mi8 ή ένα OP6...  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ενώ τα υποτιθέμενα τεστ ταχύτητας που είναι στην ουσία τεστ ανοίγματος εφαρμογών σε συσκευές με οθόνες διαφορετικών αναλύσεων, είναι για 80χρονους.

Ανακεφαλαίωση: μοίρασε πόνο το mi mix σε οθόνη κάμερα, μπαταρία, ποιότητα κατασκευής... not.

τεστ στην καθημερινοτητα φιλτατε και οχι στην γυαλα μεσα αγγελικα πλασμενα κατα οπως ρυθμιζει ο καθενας .....κεραμικο γυαλι στην πλατη του mi mix 2 θεωρεις χειροτερη ποιοτητα κατασκευης απο αυτο του S9 ? ουτε για αστειο δε λενε τετοια .....στο μονο που εχει καλυτερο το S9 ειναι η αδιαβροχοποιηση και η καμερα....σε ολα τα υπολοιπα specs ειναι υποδεεστερο απο το mi mix 2s .....και με κοστος κατω του μισου το ενα με το αλλο ....οποτε μαντεψε γιατι η xiaomi εχει ανεβει σε πωλησεις και η samsung πεφτει !!!!!

Επεξ/σία από georgetsl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Tα πράγματα ειναι απλά.

1. Οι τιμές, ισχύει οτι εχουν ξεφύγει. Οτι και να εχει μια συσκευή, τα χρήματα ειναι παρα πολλά. 

2. Εφ΄οσον ομως υπαρχουν τετοιες τιμές, το να συγκρίνουμε το κοστος της Samsung με το τιτανιο R&D, τις καλύτερες μνήμες, οθονες, εναν top επεξεργαστη, που ειναι ολα δικής της κατασκευής, με το καρκίνωμα της τεχνολογίας απο το Κουπερτίνο που πουλάει με 1000 Ευρω συσκευές με οθονες που εχουν χειρότερη αναλυση απο κινέζικα των 200 ευρω, ειναι τουλάχιστον ντροπή. Κράξτε την Samsung οσο θελετε. Μαζί σας. Να την συγκρίνετε ομως με την Apple είναι ιεροσυλία, ειδικά για ανθρώπους που ασχολούνται με τεχνολογία

Πολύ σωστός σε όλα απλά να θυμίσω πως η Apple ήταν αυτή που έφερε πρώτη ως καινοτομία την αλλαγή στα smartphone και το γεγονός ότι αρχικά κατασκεύαζε το τηλέφωνο μόνη της, όχι όπως γίνεται τώρα, μάλλον επηρεάζει μέχρι σήμερα την τιμολογιακή της πολιτική και δεν λέει να αλλάξει. Απλά στηρίζεται στο ένδοξο παρελθόν και στο φοβερό κατά την άποψή μου λογισμικό της. Δεν υποστηρίζω ούτε Apple ούτε Samsung, απλά είναι η γνώμη μου 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, billdanos είπε

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο "κρασι της παρέας" και οχι σε καποια σοβαρή ετικέτα! 😛

Σε αντιθεση με εσενα, εχω "γράψει πολλές ώρες" με σχεδον ολα τα μοντέλα της xiaomi για να μπορώ να έχω άποψη! :)

Αν και για να ενοχλήθηκες τόσο, μάλλον κατάλαβες πόσο δίκιο έχω. Απο την αλλη βεβαια, υπάρχει και κόσμος που μια χαρά καλύπτεται και κανει τη δουλειά του με μετριότητες. Σαν αυτούς που θελουν τις πίτσες με χοντρές ζύμες και 3 ορόφους με υλικά για να ...χορταινουν. 

μαλιστα...καταλαβα. για να αναφερεις τετοιου ειδους παραδειγματα με πιτσες και αυτοκινητα και αφου εχεις γραψει ωρες δεν συνεχιζω την συζητηση πρωτον γιατι δεν εχει νοημα και δευτερον απλα να πω κριμα...

 

και οχι δεν ενοχληθηκα καθολου απλως ειναι στεναχωρο να υπαρχουν νεοι μοντερνοι και ανθρωποι τεχνολογιας πανω απο ολα με την δικη σου νοοτροπια. 

και οχι φιλε μου δεν εχεις αποψη η εστω αυτο που νομιζεις ως αποψη θα σου πω οτι ειναι εντελως λανθασμενη και τεχνικα και λογικα.

εισαι απλα εκτος.

 

υστερογραφο

και αλλο ενα μεγα λαθος ειναι οτι βλεπεις την μικρη δραστηριοτητα μου στο εδω φορουμ και θεωρεις οτι ειμαι κατω απο εσενα σε γνωση και αποψη επι θεματων τεχνολογιας,,,και που να ηξερες παλικαρι μου...

 

ανωφελο και χασιμο χρονου...

Επεξ/σία από nero62
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...