Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ύπνο τα μικρά μέχρι τις 22:00 ....... μετά ζουζούνισμα με  γυναίκα  ......εντάξει και κανα gaming μετά τις 12:30 και είμαστε κομπλέ....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

ύπνο τα μικρά μέχρι τις 22:00 ....... μετά ζουζούνισμα με  γυναίκα  ......εντάξει και κανα gaming μετά τις 12:00 και είμαστε κομπλέ....

Εμενα δεν κοιμάται πριν τις 24.30 ο τυπος.Μπορεί να παει και 1.00.

Βρικόλακας ειναι.

Ξαφνικα το νημα μου κάνει φορουμ για μαμάδες 😂

Rtx-dlss και το/τα παιδι-ια μας.

Rtx-dlss και νεοι γονείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και έρχομαι εγώ και ρωτάω μετά από τόσες "συζητήσεις" για να το θέσω κομψά, σε άπειρα posts και youtube videos:

Αφού ήξεραν πως να φτιάξουν το RTX+DLSS στο Metro, έπρεπε να γίνει όλος αυτός ο χαμός πρώτα αντί να το βγάλουν εξαρχής όπως έπρεπε; Ειδικά για τέτοια χαρακτηριστικά κράχτες που ξέρουν ΕΞΑΡΧΗΣ ότι θα τα ξεσκίσουν όλοι, youtubers και fora, όχι από την πρώτη μέρα αλλά από την πρώτη ώρα; Μου φαίνεται αδιανόητο nVidia και developers να μην είχαν δει αυτές τις διαφορές και να μην είχαν καταλάβει το shitstorm που ερχόταν κατά πάνω τους, προτού βγάλουν το patch που όπως λέτε πλέον στρώνει τα πάντα. O άλλος μπορεί να έχει λιώσει και να έχει βγάλει το μισό παιχνίδι με θολό DLSS και τώρα σαν να του λένε "ωπ συγγνώμη μεγάλε, τώρα το φτιάξαμε".

Επεξ/σία από iazriel
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως περίμεναν να σπάσει πρώτα(Αφού συνήθως τα scene groups δεν ασχολούνται με τα patches) και να το βγάλουν φτιαγμένο μετά για να το απολαμβάνουν μόνο όσοι πλήρωσαν το παιχνίδι.

 

9418c122b91d117d039af05374a17c27a01571eb

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα αυτο ειναι,αφου δεν εβγαλαν και το denuvo ενω εσπασε.Μπορει ολα τα game να βγαινουν ετσι απο εδω και περα με θολουρα,και μολις σπαει να βγαζουν update για dlss 😛 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, iazriel είπε

Και έρχομαι εγώ και ρωτάω μετά από τόσες "συζητήσεις" για να το θέσω κομψά, σε άπειρα posts και youtube videos:

Αφού ήξεραν πως να φτιάξουν το RTX+DLSS στο Metro, έπρεπε να γίνει όλος αυτός ο χαμός πρώτα αντί να το βγάλουν εξαρχής όπως έπρεπε; Ειδικά για τέτοια χαρακτηριστικά κράχτες που ξέρουν ΕΞΑΡΧΗΣ ότι θα τα ξεσκίσουν όλοι, youtubers και fora, όχι από την πρώτη μέρα αλλά από την πρώτη ώρα; Μου φαίνεται αδιανόητο nVidia και developers να μην είχαν δει αυτές τις διαφορές και να μην είχαν καταλάβει το shitstorm που ερχόταν κατά πάνω τους, προτού βγάλουν το patch που όπως λέτε πλέον στρώνει τα πάντα. O άλλος μπορεί να έχει λιώσει και να έχει βγάλει το μισό παιχνίδι με θολό DLSS και τώρα σαν να του λένε "ωπ συγγνώμη μεγάλε, τώρα το φτιάξαμε".

Ετσι για να σπασουν τα @@ των turing haters το εκαναν.

Μπόνους το σασπένς 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τζάμπα το drama τόσο καιρό σχετικά με το RTX, DLSS, Metro και BF. Το μάθημα είναι πως δεν πιστεύουμε τίποτα day 1 και περιμένουμε 1-2 βδομάδες μέχρι να στρώσει η κατάσταση; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η first gen turing beta testers ειμαστε αλλα δεν το εχουμε καταλάβει ακομα.

Βεβαια καλα παει στρώνει το πραγμα.

Ολο και θα πληθαινουμε σιγα σιγα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα μα όλα σχεδόν τα προιόντα που παράγονται και για την λειτουργία τους έχουν pc μέσα είτε είναι αυτοκίνητο, είτε αεροπλάνο, είτε υπολογιστής είτε software ο βαθμός πολυπλοκότητας τους και οι άνθρωποι που δουλεύουν πάνω σε αυτά είναι τόσοι πολλοί και οι παράμετροι τόσοι που μπορεί να στραβώσουν που εν γίνεται να παραδωθεί κάτι trouble free day one, αυτό το καταλαβαίνουν άνθρωποι που έχουν μια στοιχειώδη επαφή με το πώς λειτουργούν αυτά τα πράγματα, ο άσχετος πάντα παπαρολογεί με το γενικόλογο (αφού πλέρωσα να δουλεύει να πάνε να γ.....ουν) ε τυπικά μπορεί να είναι σωστό αλλά στην πραγματικότητα δεν γίνεται και ούτε πρόκειται να γίνει αν κάποιος του αρέσει να κοροιδεύει τον εαυτό του...συνεχίζει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαμπάδες παίξτε μαζί τους. Εγώ παρακαλούσα το πατέρα μου να παίξουμε μαζί γιατί ήταν κι αυτός που μου είχε αγοράσει όλες τις κονσόλες της εποχής πχ. PS1,  GBA μετά, ( τότε δεν είχαν πολλοί pc ) αλλά κουρασμένος από τη δουλειά ερχόταν αργά + ντρεπόταν που δεν το είχε με τα παιχνίδια αυτά οπότε παίζαμε σπάνια κανα ποδοσφαιρακι ή Formula 1. ( είμαι του 95' ).

 

/ Πριν κάποια χρόνια έπαιζα BF4 και είχε κάτσει δίπλα και έβλεπε, του άρεσε αλλά δίσταζε να μου πει να παίξει. Πήγαινε και το χέρι μου πέρα δώθε, είδε και τα κουμπιά στο keyboard πολλά ( δεν γνωρίζει από υπολογιστές :P ξέρει από αμάξια όμως λόγω δουλειάς )

Ξεκινήστε με κανα coop split screen ( φάση Trine 2 )  , αν έχετε 2ο pc παίξτε μαζί κανα multiplayer και σιγά σιγά θα συνηθίσει και θα παίζετε μαζί :P σχεδόν ίδιες ώρες.

RTX FATHERS.ON. IT JUST WORKS 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Μπαμπάδες παίξτε μαζί τους. Εγώ παρακαλούσα το πατέρα μου να παίξουμε μαζί γιατί ήταν κι αυτός που μου είχε αγοράσει όλες τις κονσόλες της εποχής ( τότε δεν είχαν πολλοί pc ) αλλά κουρασμένος από τη δουλειά ερχόταν αργά + ντρεπόταν που δεν το είχε με τα παιχνίδια αυτά οπότε παίζαμε σπάνια κανα ποδοσφαιρακι ή Formula 1. ( είμαι του 95' ).

Ξεκινήστε με κανα coop split screen ( φάση Trine 2 )  , αν έχετε 2ο pc παίξτε μαζί κανα multiplayer και σιγά σιγά θα συνηθίσει και θα παίζετε μαζί :P σχεδόν ίδιες ώρες.

RTX FATHERS.ON. IT JUST WORKS 

Του εχω παρει οπλαρες nerf και παιζουμε μαζι σπιτι.Και ουρλιαζει η γυναικα. (Αμαχος πληθυσμός)😆

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι το DLSS δεν πρόκειται να είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο με την native res όσο κι αν βελτιωθεί. Μπορεί όμως να φτάσει σε σημείο να δυσκολεύεσαι να δεις διαφορά σε στατικές εικόνες μεταξύ native res και DLSS και πιστεύω κάποια στιγμή(Ελπίζω σύντομα) να φτάσουμε εκεί.

Πάντως ακόμα και τώρα όπως είναι στο Exodus, με τέτοιο performance boost που δίνει, αξίζει με χίλια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οι διαφορες θα φαινονται μονο με μεγεθυντικο φακο σε στατικες εικονες.Οπως ειναι στο μετρο με το νεο update και εγω πιστευω αξιζει με χιλια.Πιο πολυ με πειραζει το τρεμοπαιγμα στο βαθος που και αυτο θα φτιαχτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι το DLSS δεν πρόκειται να είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο με την native res όσο κι αν βελτιωθεί. Μπορεί όμως να φτάσει σε σημείο να δυσκολεύεσαι να δεις διαφορά σε στατικές εικόνες μεταξύ native res και DLSS και πιστεύω κάποια στιγμή(Ελπίζω σύντομα) να φτάσουμε εκεί.

Πάντως ακόμα και τώρα όπως είναι στο Exodus, με τέτοιο performance boost που δίνει, αξίζει με χίλια.

Ρε καλα παει η ομαδα λεμε.

Προχωράμε δεν μασαμε.

Εχει εξέλιξη και θα συνεχίσει.

Τουλάχιστον βλεπουμε πράγματα(2 παιχνιδια προς το παρων) που δεν βλέπουν οι εκτος turing.Δεν το λεω με κακό σκοπο αλλά είναι η αρχη την εξέλιξης των πραγμάτων στον τομεα των γραφικών και επιτελους η απομάκρυνση απο τα console ports

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...