Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

 

Για τους μερακλήδες έχουμε καινούρια κυκλοφορία gpu 

On the inside, the Zotac GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm has a 16+4 phase power delivery subsystem. It also features what Zotac calls a “PowerBoost" control chip whose job is to reduce ripple noise and minimize power fluctuations. Zotac fitted the graphics card with the ArcticStorm waterblock.

από τις ποιο υποτιμημένες εταιρίες η zotac 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

 

Για τους μερακλήδες έχουμε καινούρια κυκλοφορία gpu 

On the inside, the Zotac GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm has a 16+4 phase power delivery subsystem. It also features what Zotac calls a “PowerBoost" control chip whose job is to reduce ripple noise and minimize power fluctuations. Zotac fitted the graphics card with the ArcticStorm waterblock.

Ωραίος, bro.

Αν και δεν είμαι υπέρμαχος των waterblocks, αρχίζω και λιμπίζομαι τις watercooled κάρτες (άσχημα νέα αυτά για την τσέπη μου).

Η zotac, εμφανίζεται να έχει θέματα με τις θερμοκρασίες, παρά το κτηνώδες μέγεθος των καρτών της. Τούτη δω φαίνεται καλή περίπτωση.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Ωραίος, bro.

Αν και δεν είμαι υπέρμαχος των waterblocks, αρχίζω και λιμπίζομαι τις watercooled κάρτες (άσχημα νέα αυτά για την τσέπη μου).

Η zotac, εμφανίζεται να έχει θέματα με τις θερμοκρασίες, παρά το κτηνώδες μέγεθος των καρτών της. Τούτη δω φαίνεται καλή περίπτωση.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Κανονίστε οι γνωστοί-άγνωστοι (όλοι ξέρουμε ποιοι είναι αυτοί) να εμφανιστείτε εκ νέου. Ας μην βάλουμε οριστικό λουκέτο.

Ούτε εγώ είμαι του νερού,και ειδικά των CL. Τούτη εδώ είναι όμως αξιοζήλευτη η άτιμη. Με 16+4 phases φαντάζομαι τι θα κάνει ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια το νερο ειναι απλη υποθεση, kraken G12 + Corsair H55 και max 40 βαθμους. Για ολες τις καρτες με 90-100 ευρω κοστος. Η εγκατασταση ειναι 5 λεπτα υποθεση.

Το χρησιμοποιεις συνεχεια και για την επομενη αναβαθμιση καρτας γραφικων.

Οσο για Μνημες και VRMS τα φυσας μονο με ενα 9αρακι που εχει η συσκευασια και δεν περνανε τους 60 βαθμους. 

Επεξ/σία από ROG-X
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ROG-X είπε

Ρε παιδια το νερο ειναι απλη υποθεση, kraken G12 + Corsair H55 και max 40 βαθμους. Για ολες τις καρτες με 90-100 ευρω κοστος. Η εγκατασταση ειναι 5 λεπτα υποθεση.

Το χρησιμοποιεις συνεχεια και για την επομενη αναβαθμιση καρτας γραφικων.

Οσο για Μνημες και VRMS τα φυσας μονο με ενα 9αρακι που εχει η συσκευασια και δεν περνανε τους 60 βαθμους. 

Δεν λες κάτι καινούριο. Απλά δεν συγκρίνεται η παραπάνω με τις έτοιμες υδρόψυκτες ή τις συμβατες με WB . Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει το clean setup .

Άσε που χάνεις την εγγύηση στις περισσότερες υλοπιήσεις αν αλλάξεις ψύξη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέει ο @ROG-X είναι ωραία μαγκιά. Τσιμπάει κάποιος EVGA που είναι πιο χαλαρή στο να ανοίξεις κάρτα αρκεί να μη προκαλέσεις φθορές στο pcb και κοτσαρεις την ΑΙΟ.

Δεν είναι Turing αλλά μια ιδέα μπορούμε να δούμε παρακάτω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Αυτό που λέει ο @ROG-X είναι ωραία μαγκιά. Τσιμπάει κάποιος EVGA που είναι πιο χαλαρή στο να ανοίξεις κάρτα αρκεί να μη προκαλέσεις φθορές στο pcb και κοτσαρεις την ΑΙΟ.

Δεν είναι Turing αλλά μια ιδέα μπορούμε να δούμε παρακάτω.

τα μισα και βαλε τσιπακια μνημης μενουν χωρις ψυξη ομως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τα μισα και βαλε τσιπακια μνημης μενουν χωρις ψυξη ομως

ΚΑΛΥΤΕΡΑ! VRMS και Mνημες ειναι 30 βαθμους κατω απο οτι πριν... trust me! Ναι, με αερα κοπανιστο...

 

 

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ROG-X είπε

ΚΑΛΥΤΕΡΑ! VRMS και Mνημες ειναι 30 βαθμους κατω... trust me! Ναι, με αερα κοπανιστο....

Είσαι λάθος. Πάνε να δεις το review της zotac 1080ti που πάνε οι θερμοκρασίες στον Θεό γιατι τα VRM δεν ακουμπάνε ψυκτρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ROG-X είπε

ΚΑΛΥΤΕΡΑ! VRMS και Mνημες ειναι 30 βαθμους κατω... trust me! Ναι, με αερα κοπανιστο....

10 βαθμους κατω δειχνει ρε συ στο βιντεο απο πανω. Τεσπα εμενα δεν με ενδιαφερει και πολυ το θεμα ,παντα θα προτιμω τα waterblocks απο τα aio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ROG-X είπε

Καταρχιν, αυτα που εχω δοκιμασει εγω, ουτε σε 10 ζωες δεν θα προλαβεις...

Ο 7nisiotis κατι λεει....το πιασε! well done! 

Το block πιάνει και τις VRM; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

Το block πιάνει και τις VRM; 

το συγκεκριμενο απο πανω τα φυσαει με τον ανεμιστηρα (αν μιλας για Vrm και οχι για vram)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mετρημενα πραγματα, πυρηνας μεχρι 40 βαθμους σε full load με heavy oc και vrms,  μνημες με αερα κοπανιστο max 55-60 βαθμους. 

 

Επεξ/σία από ROG-X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...