Προς το περιεχόμενο

Ποιo τραγούδι ακούτε τώρα;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 27,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Millennium

    3559

  • TROIDX

    2494

  • booka

    1174

  • lovesucks

    926

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην ουσία, προχτες το άκουγα και το είχα βάλει στα watch later του ΥΤ

Τι λυρικό κομμάτι! Από τον 1ο τους δίσκο που την παραγωγή έκανε ο συν-παραγωγός του Abbey Road και Let it Be των Beatles και του Dark Side of the Moon των Pink Floyd. Οπως επίσης και παραγωγός του Year of the Cat του Al Stewart. Ο Alan Parsons δλδ. Tι να λέμε τώρα...

Αναμενόμενο να είναι ένα έργο Τέχνης

Ambrosia  - Lover Arrive (1975)

 

Και αυτό...αναδρομικό από τα watch later

Jefferson Starship - All Fly Away (1974)

 

 

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την ευκαιρία συζήτησης σε άλλο φόρουμ οπου ανέφερα ότι από το εκπληκτικό LP των Queen  ''A Night at the Opera''  το κορυφαίο ''Bohemian Rhapsody'' δεν μου αρέσει, θα βάλω τέσσερα άλλα κομμάτια από τον ίδιο δίσκο, που μου άρεσαν (και εξακολουθούν να μου αρέσουν) πάρα πολύ. 

 Queen - Death on Two Legs 

 

Queen - I'm In Love With My Car

Spoiler

 

Queen - '39

Spoiler

 

Queen - You're My Best Friend

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, NovaLacertae said:

Με την ευκαιρία συζήτησης σε άλλο φόρουμ οπου ανέφερα ότι από το εκπληκτικό LP των Queen  ''A Night at the Opera''  το κορυφαίο ''Bohemian Rhapsody'' δεν μου αρέσει

Εγραψες τέτοια ιεροσυλία;;; Πώς θα τιμωρηθείς τώρα...δεν ξέρω...

Κάπως επανόρθωσες με τα 4 τραγούδια τους, αλλά αξίζεις τιμωρία παραδειγματική. Χα χα! (πλάκα κάνω ε; Τα μουσικά γούστα είναι προσωπικά και απολύτως σεβαστά εκτός κάποιων εξαιρέσεων βεβαίως βεβαίως )

Πάντως εμένα μου άρεσαν πολύ και τα Love of My Life και Lazing on a Sunday Afternoon (μου θυμίζει το Honey Pie των Beatles)

Θα σου αφιερώσω τότε, ένα κομμάτι τους από το 1969, πριν πάει ο Freddie Mercury στους Queen και τα φωνητικά εδώ κάνει ο Tim Staffel. Οι Smile, είναι οι πρώϊμοι Queen

Είναι η 1η εκτέλεση (έχει διασκευαστεί από πολλούς) και από τα τραγούδια που έχω ερωτευτεί. Ελπίζω να σου αρέσει

Smile - April Lady (1969)

 

 

Επεξ/σία από Coscas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...