Προς το περιεχόμενο

Ποιo τραγούδι ακούτε τώρα;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 27,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Millennium

    3559

  • TROIDX

    2494

  • booka

    1174

  • lovesucks

    926

Κάτι με έπιασε σήμερα και απτο πρωΐ παίζει στο κεφάλι μου το νεοέλληνα από άλφα γάμα.... Και κάπου εκεί βρήκα αυτό...

Είχα ακούσει παλιότερα κομμάτια του και απλά respect για τη γλώσσα που χρησιμοποιεί... Παίζει να έχει καταβροχθίσει τόνους συγγραμμάτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν σου απαντάει ο συνθέτης και ερμηνευτής αυτής της θεϊκής μελωδίας (ο Brian Calvert)  που ανέβασες στο ΥΤ...τι άλλο σου μένει να κάνεις στη ζωή;...

Αυτές οι μελωδίες, έρχονται απευθείας από τον ουρανό και αποδεικνύουν ότι είμαστε θεϊκά όντα (οι μουσικοί βέβαια που τα συνθέτουν και λίγο λιγότερο εμείς που μπορούμε να τα αξιολογήσουμε)

Είμαι συγκινημένος κι' ευχαριστώ αυτά τα παιδιά των 60's - 70's που μας ανέβασαν τόσο το επίπεδο της Μουσικής

Το μόνο μου έγκλημα είναι, ότι είδα το σχόλιο μετά από 2 χρόνια...

Μας έφαγε η ταχύτητα και η πολυασχολία στην εποχή μας...

Κάποτε πρέπει να σταματήσει αυτό το τραίνο να κατέβουμε...

Lightyears Away

Formed: Wakefield, West Yorkshire, United Kingdom

Members: Brian Calvert (vocals, guitar, piano, bass), Ted Hepworth (drums), Chris Coombs (vocals, guitar, organ, keyboards), Pete Taylor [aka Brian Wilson] (bass, piano), Mike Levon (drums)

Lightyears Away - Fourth Coming EDIT (1971)

 

 

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την 1η εκτέλεση του all time classic Walk, Don't Run από τον συνθέτη του Johnny Smith το 1954 που το απογείωσαν οι Ventures το 1960 βασιζόμενοι στην εκτέλεση του Chet Atkins το 1956

Johnny Smith - Walk, Don't Run! (1954)

 

Chet Atkins - Walk, Don't Run (1956)

 

The Ventures - Walk, Don't Run (1960)

 

 

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...