Προς το περιεχόμενο

Έξι παραλλαγές της GeForce RTX 2060 έρχονται από την Nvidia


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, citiview είπε

δεν ξέρω που έχουν διαρροή η 2070 και στάζουν χρυσό μου αλλά άσε με εμένα να διαβάζω παλιοφυλλάδες  και να γίνομαι ρεζίλη όπως φαντάζεσαι και αν τρίζουν τα κοκαλάκια σου λίγο λαδάκι δεν βλάπτει Καλά να σου μπει ο νέος χρόνος .

Καλά να μπει σε όλους ο νέος χρόνος αδερφέ... Και δεν σε κατηγορώ εσένα συγκεκριμένα. Ούτε και τσακωνόμαστε δίχως λόγο και αιτία. Απλώς προσπαθώ να πω ότι αν είναι να αγοράζει κανείς μια κάρτα τόσα πολλά λεφτά ΠΡΕΠΕΙ να κοιτάζει κυρίως μελοντικά τι έχει να του προσφέρει. 

Δες εδώ για τι διαφορές μιλάμε (το ποιο κοντινό στην πραγματικότητα ως παρουσίαση που κατάφερα να βρω... όλοι οι άλλοι συγκρίνουν αν μπορεί να παίξει πακμαν και αν είναι ποιο αργή σε παλιά παιχνίδια. ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙΣ αυτό... κοίτα το μέλλον...

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-12-20-rtx-2070-vs-gtx-1080-7001#features

Σε εκλιπαρώ μην κοιτάξεις τα benchmark σε παλιά παιχνίδια αλλά κοίταξε ΜΟΝΟ αυτά που υποστηρίζουν κάποιες από τις τεχνολογίες της rtx. Με την λογική κοιτάζω μόνο τα παλιά παιχνίδια και μια 690 είναι μια χαρά για gaming και δεν χρειάζετε αναβάθμιση κάποιος. Άμα όμως έχεις την τρέλα στο αίμα σου και θέλεις πάντα το καλύτερο (και μιλάω συγκεκριμένα για το DLSS που θα δίνει απίστευτη ποιότητα ειδικά σε 4Κ παιχνίδια) τότε αναλογίσου τι θα δουν τα ματάκια μας όταν θα συγχωνευτούν όλες μαζί οι τεχνολογίες της rtx... 

Θα είναι σαν να βλέπεις xbox (το πρώτο) σε σύγκριση με 4Κ xbox one X. Για τέτοιες διαφορές μιλάμε. Και όλα αυτά με 450 ευρώ που κοστίζει μια 2070 αυτή τη στιγμή και σίγουρα κάτω από 400 σε μικρό χρονικό διάστημα για 1440p gaming σε όλο του το μεγαλείο...

Επαναλαμβάνω... Ακόμη και η 2070 είναι ποιο γρήγορη από την 1080ti... δεν υπάρχει σύγκριση. Σε μελλοντικά παιχνίδια και τεχνολογίες είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ και επανάσταση η σειρά 2000 και οτιδήποτε μετά από αυτήν. Η rtx τεχνολογία και τα πολλά παρακλάδια της ήρθαν για να μείνουν στον κόσμο του Gaming. Τελεία και παύλα. 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ και No hard feelings brothers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, nero62 είπε

 

να υποθέσω ότι πάντρεψες AMD με 1070? 

XXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

 

Αν ανοιγες τα ματια σου,θα βλεπες υπογραφη.

Αλλα με τετοιες παρωπιδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nero62 είπε

Καλά να μπει σε όλους ο νέος χρόνος αδερφέ... Και δεν σε κατηγορώ εσένα συγκεκριμένα. Ούτε και τσακωνόμαστε δίχως λόγο και αιτία. Απλώς προσπαθώ να πω ότι αν είναι να αγοράζει κανείς μια κάρτα τόσα πολλά λεφτά ΠΡΕΠΕΙ να κοιτάζει κυρίως μελοντικά τι έχει να του προσφέρει. 

Δες εδώ για τι διαφορές μιλάμε (το ποιο κοντινό στην πραγματικότητα ως παρουσίαση που κατάφερα να βρω... όλοι οι άλλοι συγκρίνουν αν μπορεί να παίξει πακμαν και αν είναι ποιο αργή σε παλιά παιχνίδια. ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙΣ αυτό... κοίτα το μέλλον...

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-12-20-rtx-2070-vs-gtx-1080-7001#features

Σε εκλιπαρώ μην κοιτάξεις τα benchmark σε παλιά παιχνίδια αλλά κοίταξε ΜΟΝΟ αυτά που υποστηρίζουν κάποιες από τις τεχνολογίες της rtx. Με την λογική κοιτάζω μόνο τα παλιά παιχνίδια και μια 690 είναι μια χαρά για gaming και δεν χρειάζετε αναβάθμιση κάποιος. Άμα όμως έχεις την τρέλα στο αίμα σου και θέλεις πάντα το καλύτερο (και μιλάω συγκεκριμένα για το DLSS που θα δίνει απίστευτη ποιότητα ειδικά σε 4Κ παιχνίδια) τότε αναλογίσου τι θα δουν τα ματάκια μας όταν θα συγχωνευτούν όλες μαζί οι τεχνολογίες της rtx... 

Θα είναι σαν να βλέπεις xbox (το πρώτο) σε σύγκριση με 4Κ xbox one X. Για τέτοιες διαφορές μιλάμε. Και όλα αυτά με 450 ευρώ που κοστίζει μια 2070 αυτή τη στιγμή και σίγουρα κάτω από 400 σε μικρό χρονικό διάστημα για 1440p gaming σε όλο του το μεγαλείο...

Επαναλαμβάνω... Ακόμη και η 2070 είναι ποιο γρήγορη από την 1080ti... δεν υπάρχει σύγκριση. Σε μελλοντικά παιχνίδια και τεχνολογίες είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ και επανάσταση η σειρά 2000 και οτιδήποτε μετά από αυτήν. Η rtx τεχνολογία και τα πολλά παρακλάδια της ήρθαν για να μείνουν στον κόσμο του Gaming. Τελεία και παύλα. 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ και No hard feelings brothers!

Αυτήν την φορά εκτιμώ την συμπεριφορά σου και σου υπόσχομαι να ρίξω μια ματιά 

Καλή μας χρονιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικοί τίποτα άλλο 

Στις 27/12/2018 στις 3:08 ΜΜ, exor είπε

vega 56 me 64 bios λιγο oc στο afterburner.. superposition 4350 σκορ οταν μια oc 1080 κανει 4100 .. στα παιχνιδια εκτος της καλυτερης εικονας οι ραντεον ειναι πιο ομαλες ..εδωσα την 1070 σε ενα μηνα μεσα ..απαραδεκτη 

μην ψηνεστε με ψευτοαριθμους ..στα παιχνιδια που εχουν εξελιχθει για nvidia οκ κανουν fps αλλα δεν ειναι ομαλες και εχουν ξεπλυμενη εικονα και στο βιντεο 

Δεν ισχύει σε καμία περίπτωση αυτό ούτε για καλύτερη εικόνα ούτε για ομαλότητα. Έχω συγκρίνει και 1070ti και Vega64 η δεύτερη έκαιγε τα διπλάσια και είχε ίδιες επιδόσεις. 

Στις 27/12/2018 στις 4:20 ΜΜ, drakoulis είπε

Μαζί σου σε όλα οι nvidia σταμάτησαν να είναι smooth στις 9ΧΧ... αλλά μην τα λες έτσι χύμα θα σε πουν αιρετικό!!! Και εγω την 1070 ενα μήνα την άντεξα θέλω gameplay βούτυρο κατι που μου είχα απο την πρώτη Τιταν και την fury η rx 480 δε μου άρεσε επίσης μια απο τα ίδια με τις νέες nvidia. Τώρα για ρα χρώματα έχεις δίκιο 100% η παλέτα την amd είναι ανώτερη.

Μην τα πείτε παραέξω αυτά έτσι. Έχω κλείσει 900 ώρες με 10xx σειρα όλα βούτυρο εκτός κάνα 2 παιχνίδια που σε ελάχιστα σημεία ήταν τελείως unoptimized. Και κατανάλωση μισή από vega και 60 βαθμούς max θερμοκρασία. Πια παλέτα λέτε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Τραγικοί τίποτα άλλο 

Δεν ισχύει σε καμία περίπτωση αυτό ούτε για καλύτερη εικόνα ούτε για ομαλότητα. Έχω συγκρίνει και 1070ti και Vega64 η δεύτερη έκαιγε τα διπλάσια και είχε ίδιες επιδόσεις. 

Μην τα πείτε παραέξω αυτά έτσι. Έχω κλείσει 900 ώρες με 10xx σειρα όλα βούτυρο εκτός κάνα 2 παιχνίδια που σε ελάχιστα σημεία ήταν τελείως unoptimized. Και κατανάλωση μισή από vega και 60 βαθμούς max θερμοκρασία. Πια παλέτα λέτε. 

Καλά αν εμείς είμαστε τραγικοί εσύ είσαι τυφλός που δεν βλέπεις ότι είναι άτονα τα χρώματα της nvidia! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, drakoulis είπε

Καλά αν εμείς είμαστε τραγικοί εσύ είσαι τυφλός που δεν βλέπεις ότι είναι άτονα τα χρώματα της nvidia! 😛

Οτι να ναι εγινε. Απλα μην το πειτε παρα εξω γιατι θα γελαει ο κοσμος.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν αγοράζεις απο πέρισυ κάρτα nvidia 1080 με σχεδόν 600 ευρώ .. και παίζεις origins (παιχνίδι του 2017!! ) σε 1440p με 40 FPS min και 45 Κατα M.O τότε παρα είναι κοροιδία το όλο θέμα.. Εκεί ηταν που ξενέρωσα τα χρήματα που εδωσα.

Τουλάχιστον τα παιχνίδια του 17 για να μην πω του 18 επρεπε να τα παίζει αέρα σε 1440P με 60 FPS δεν ζητάμε και παραπάνω FPS ουτε κάν 4Κ

Ηταν η τελευταία φορά που άγγιξα κάρτα της Nvidia .

Εχω καταλήξει οτι ο καλύτερο συνδιασμός είναι Εξωτερική οθόνη + Laptop + Παιχνιδομηχανή.

Οι κάρτες γραφικών στην παρουσα φάση αποτελούν το άρμεγμα του αιώνα..αλλά φταίμε εμείς 100% που τρέχουμε σαν τους ξεληγωμένους για μια κάρτα..

Η τιμολόγηση θα έπρεπε να είναι εδώ και καιρό 1060<200 € 1070<300€ 1080<400€ και πολλά είναι γι αυτα που προσφέρουν.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Prof_Chaos είπε

οταν αγοράζεις απο πέρισυ κάρτα nvidia 1080 με σχεδόν 600 ευρώ .. και παίζεις origins (παιχνίδι του 2017!! ) σε 1440p με 40 FPS min και 45 Κατα M.O τότε παρα είναι κοροιδία το όλο θέμα.. Εκεί ηταν που ξενέρωσα τα χρήματα που εδωσα.

Τουλάχιστον τα παιχνίδια του 17 για να μην πω του 18 επρεπε να τα παίζει αέρα σε 1440P με 60 FPS δεν ζητάμε και παραπάνω FPS ουτε κάν 4Κ

Ηταν η τελευταία φορά που άγγιξα κάρτα της Nvidia .

Εχω καταλήξει οτι ο καλύτερο συνδιασμός είναι Εξωτερική οθόνη + Laptop + Παιχνιδομηχανή.

Οι κάρτες γραφικών στην παρουσα φάση αποτελούν το άρμεγμα του αιώνα..αλλά φταίμε εμείς 100% που τρέχουμε σαν τους ξεληγωμένους για μια κάρτα..

Η τιμολόγηση θα έπρεπε να είναι εδώ και καιρό 1060<200 € 1070<300€ 1080<400€ και πολλά είναι γι αυτα που προσφέρουν.. 

Δεν εχεις αδικο αλλα αφου τρεχουμε να αγορασουμε καλα κανουν. Εγω αν δεν δω 7nm καρτα με 100-150% πανω επιδοσεις απο την 1070ti που εχω στα μεχρι 500 ευρω δεν τους ακουμπαω φραγκο ξανα. Για 2 χρονια ακομα δεν εχει θεμα η καρτα σε 2560x1080 ας καθονται καποιοι να δινουν μια περιουσια στους απατεωνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Prof_Chaos είπε

 

Τουλάχιστον τα παιχνίδια του 17 για να μην πω του 18 επρεπε να τα παίζει αέρα σε 1440P με 60 FPS δεν ζητάμε και παραπάνω FPS ουτε κάν 4Κ

Ηταν η τελευταία φορά που άγγιξα κάρτα της Nvidia .

Εχω καταλήξει οτι ο καλύτερο συνδιασμός είναι Εξωτερική οθόνη + Laptop + Παιχνιδομηχανή.

 

Δεν συμβαδιζουν αυτα τα 2.Απο την μια ζητας υψηλες αναλυσεις και 60 FPS και απο την αλλη, λες ο καλυτερος συνδυασμος η  κονσολα με τα πετσοκομενα γραφικα και τα 30 FPS.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2018 στις 11:19 ΠΜ, Prof_Chaos είπε

οταν αγοράζεις απο πέρισυ κάρτα nvidia 1080 με σχεδόν 600 ευρώ .. και παίζεις origins (παιχνίδι του 2017!! ) σε 1440p με 40 FPS min και 45 Κατα M.O τότε παρα είναι κοροιδία το όλο θέμα.. Εκεί ηταν που ξενέρωσα τα χρήματα που εδωσα.

Τουλάχιστον τα παιχνίδια του 17 για να μην πω του 18 επρεπε να τα παίζει αέρα σε 1440P με 60 FPS δεν ζητάμε και παραπάνω FPS ουτε κάν 4Κ

Ηταν η τελευταία φορά που άγγιξα κάρτα της Nvidia .

Εχω καταλήξει οτι ο καλύτερο συνδιασμός είναι Εξωτερική οθόνη + Laptop + Παιχνιδομηχανή.

Οι κάρτες γραφικών στην παρουσα φάση αποτελούν το άρμεγμα του αιώνα..αλλά φταίμε εμείς 100% που τρέχουμε σαν τους ξεληγωμένους για μια κάρτα..

Η τιμολόγηση θα έπρεπε να είναι εδώ και καιρό 1060<200 € 1070<300€ 1080<400€ και πολλά είναι γι αυτα που προσφέρουν.. 

Πέρυσι δεν αγόραζες 1080 με 600 ευρώ...Παραπάνω ήθελες...(mining εποχές)

Και οι 960 3,5-4 χρονών κοντά το 300άρι παίζανε δεν άλλαξε τίποτα...(προ-mining εποχές)

Οι τσέπες μας μικρύνανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...