Προς το περιεχόμενο

Με πόσα χρήματα θα απενεργοποιούσατε τον λογαριασμό σας στο Facebook?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έσβησα και απενεργοποίησα μια για πάντα το Facebook πριν 20-22 μήνες. Από την άλλη μέρα κιόλας κατάλαβα πως η ζωή μου χωρίς το Facebook έχει χρόνο... έχω χρόνο ελεύθερο, να δημιουργήσω, να βγω με φίλους που με αγαπάνε γιατί υπάρχω και όχι γιατί έχω ωραίες φωτογραφίες και πολλά likes...Η κατάσταση στο Facebook εχει ξεφύγει... Επιθυμούμε να πλάσουμε έναν ιδεατό κόσμο. Δημοσιεύουμε τις στιγμές μας για να δει εκεί, κάποιος πως "αυτος περνάει καλά". Μην σπαταλάτε άλλο τον χρόνο σας, βγείτε κι εσεις μια για πάντα απο τον εικονικό του κόσμο του Facebook!

  •  
  • Like 14
  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Federer είπε

Έσβησα και απενεργοποίησα μια για πάντα το Facebook πριν 20-22 μήνες. Από την άλλη μέρα κιόλας κατάλαβα πως η ζωή μου χωρίς το Facebook έχει χρόνο... έχω χρόνο ελεύθερο, να δημιουργήσω, να βγω με φίλους που με αγαπάνε γιατί υπάρχω και όχι γιατί έχω ωραίες φωτογραφίες και πολλά likes...Η κατάσταση στο Facebook εχει ξεφύγει... Επιθυμούμε να πλάσουμε έναν ιδεατό κόσμο. Δημοσιεύουμε τις στιγμές μας για να δει εκεί, κάποιος πως "αυτος περνάει καλά". Μην σπαταλάτε άλλο τον χρόνο σας, βγείτε κι εσεις μια για πάντα απο τον εικονικό του κόσμο του Facebook!

  •  

Ακριβώς ίδια κατάσταση κι εγώ. Παιδιά ζήστε για σας, όχι για τους άλλους! Κι επισης μην ξεχνάμε το γνωστό ότι όταν κάτι είναι δωρεάν, το προϊόν είσαι εσύ..

Επεξ/σία από vins
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήταν νομίζω χρήσιμη και μία έρευνα "με πόσα χρήματα θα ενεργοποιούσατε λογαριασμό facebook"

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Black Demis είπε

εγώ θα έλεγα πόσο θα δίνουμε εμείς για να σβηστούν πλήρως τα στοιχεία μας από εκεί όταν λέω πλήρως ούτε backup οουτε τπτ ουτε αντίγραφο στης κρατικές υπηρεσίες κλπ

Αυτό σκεφτόμουν κι εγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαθηματικός δεν είμαι, αλλά αν θυμάμαι καλά τα φοιτητικά μου, έχω να παρατηρήσω τα εξης:

1) αυτοί που δήλωσαν 0$ είναι outliers γιατί στην ουσία δεν συμμετέχουν στο πείραμα. Η πρόθεση τους να κλείσουν το fb τους δεν εξαρτάται από λεφτά. 

2)πως γίνεται να έχω μέσο όρο 1900$ και τυπική απόκλιση 7200$? Είναι σαν να λέμε ότι το 6σ (99% του δείγματος) θέλει 1900$+-43200$, κάτι που δεν μου φαίνεται και πολύ σωστό. 

3)αυτοι που δήλωσαν 77200$, είναι είτε α) super χαβαλεδες που το πήραν για πλάκα ή β) κολλητοί των τύπων που έκαναν το πείραμα και βγάλαν φράγκακια. Έτσι δεν θα έπρεπε να συμπεριληφθουν στην ανάλυση των αποτελεσμάτων.

Αν έχω κάνει και κανενα λάθος, μη βαράτε :)

Επεξ/σία από kostas_crete
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kostas_crete είπε

Μαθηματικός δεν είμαι, αλλά αν θυμάμαι καλά τα φοιτητικά μου, έχω να παρατηρήσω τα εξης:

1) αυτοί που δήλωσαν 0$ είναι outliers γιατί στην ουσία δεν συμμετέχουν στο πείραμα. Η πρόθεση τους να κλείσουν το fb τους δεν εξαρτάται από λεφτά. 

2)πως γίνεται να έχω μέσο όρο 1900$ και τυπική απόκλιση 7200$? Είναι σαν να λέμε ότι το 6σ (99% του δείγματος) θέλει 1900$+-43200$, κάτι που δεν μου φαίνεται και πολύ σωστό. 

3)αυτοι που δήλωσαν 77200$, είναι είτε α) super χαβαλεδες που το πήραν για πλάκα ή β) κολλητοί των τύπων που έκαναν το πείραμα και βγάλαν φράγκακια. Έτσι δεν θα έπρεπε να συμπεριληφθουν στην ανάλυση των αποτελεσμάτων.

Αν έχω κάνει και κανενα λάθος, μη βαράτε :)

μπα και όμως υπάρχουν άτομα που δεν μπορούν να ξεκολλήσουν απο fb και insta και ποσταρουν ανά λεπτό και λιγότερο και το λιωνουην με selfie

είχαμε μια πελάτισσα που έφερε κινητό για αλλαγή οθόνης η οθόνη της χιλιοσπασμενη και λεμέ πως κατέληξε έτσι

αυτή μας λέει έσπασε λίγο μετά ξανά έπεσε ξανά ξανά κλπ

την βλέπουμε ότι δεν είναι και φτωχούλα (από τα ρούχα κλπ) και λέμε για ποιο λόγο δεν φέρατε ποιο νωρίς μας λέει δεν μπορούσα να αφήσω insta και fb ακόμη και έτσι με μισή οθόνη να δείχνει ποσταρω

ε το παραλαμβάνουμε λέμε 15 λεπτά αλλαγη

όσο το φτιάχναμε μόνο τρύπα στο πάτωμα δεν έκανε και ανά δύο λεπτά έλεγε άντε ακόμη άντε ακομη

 

με το που το πηρε (οχι δεν έκανε την κίνηση να πληρώσει ) μας ζήτησε να πάει τουαλέτα και αν έχουμε καθρέφτη εκεί .......... (μαντέψτε πόσα σελφι έπεσαν απο την χαρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Federer είπε

Έσβησα και απενεργοποίησα μια για πάντα το Facebook πριν 20-22 μήνες. Από την άλλη μέρα κιόλας κατάλαβα πως η ζωή μου χωρίς το Facebook έχει χρόνο... έχω χρόνο ελεύθερο, να δημιουργήσω, να βγω με φίλους που με αγαπάνε γιατί υπάρχω και όχι γιατί έχω ωραίες φωτογραφίες και πολλά likes...Η κατάσταση στο Facebook εχει ξεφύγει... Επιθυμούμε να πλάσουμε έναν ιδεατό κόσμο. Δημοσιεύουμε τις στιγμές μας για να δει εκεί, κάποιος πως "αυτος περνάει καλά". Μην σπαταλάτε άλλο τον χρόνο σας, βγείτε κι εσεις μια για πάντα απο τον εικονικό του κόσμο του Facebook!

  •  

Αν συνυπολογίσεις και το χρόνο που εξοικονομείς από την απουσία περιττών και προβληματικών αναβαθμίσεων στα xp, τότε μιλάμε για μια αν μη τι άλλο σημαντική αναβάθμιση του βιοτικού σου επιπέδου εν συνόλω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Αχ γαμώτο εγώ που έχω Facebook και Instagram δεν έχω καθόλου ζωή. Πόσο σας ζηλεύω εσάς που δεν έχετε / το έχετε κλείσει και έχετε ζωή

Μακάρι να ήμουν σας εσάς, μακάρι μακάρι

Νευράκια; από την υπερβολική χρήση fb και Instagram είναι... 

Επεξ/σία από angel4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιφανοι Ελληναρες σβηνουν facebook, αλλα το insomnia ειναι οκ... βλεπεις, πως θα πουν τη χαζομαρα τους και.. θα παρουν και like!!

Το facebook μια χαρα site συνεχιζει να ειναι, και οποιος λεει το αντιθετο ας σβησει τον λογαριασμο του και απο εδω να ησυχασουμε.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...