Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 457.30 euro με μεταφορικά @ amazon.es [ΤΕΛΟΣ]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η φθηνότερη 2070 έχει 557€ (χωρίς μεταφορικά και αντικαταβολή) στην Ελλάδα από skroutz με το αντίστοιχο support φυσικά και με παράδοση 4-10 μέρες. Τα παιχνίδια που δίνει η amd κοστίζουν 60€ το ένα στο steam... Τώρα πως βγαίνει η 50€ διαφορά ένας Θεός ξέρει. Μάλλον μοντέρνα μαθηματικά, ελπίζω να έχεις λογιστή που να κάνει τα οικονομικά σου πάντως...

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Αντε να μεινει ανοικτο, αν και βλεπω να ειναι τσαμπα κοπος. Εγινε μια εκκαθαριση περι του επικίνδυνου περιεχομενου - ανακριβειες οικονομικης φυσης (εφυγαν καπου 50-60 σχολια!!), αλλα θα παρακαλουσα να σταματησετε και την διαμαχη "Vs". Ενα σχολιο απο το καθε μελος ειναι αρκετο για να εκφρασει τη γνωμη του για το αν αξιζει ή οχι η αγορα, μαζι με 1-2 επιχειρηματα. Μην το κανουμε σηριαλ. ;)

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με 650watt psu (evga supernova G3) θα'μαι καλυμένος; μπουκάλι με Ryzen 5 1600 θα εχω; 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά θα του φτάσει το 650άρι.

Και θα του περισσέψουν και καμιά 150αρια W. 

295W κάρτα είναι η  Vega 64

Και ο 1600 θα τον καλύψει προς το παρόν. Υπάρχει πάντα και το OC και σε CPU και σε RAM. 

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα ξεκίνησε η δική μου, (με εξπρές παράδοση). Με 550watt τροφοδοτικό είμαι εγώ και έχω Μαξ κατανάλωση 300watt με την rx580, που καταναλώνει Μαξ 170watt σε gaming

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Σήμερα ξεκίνησε η δική μου, (με εξπρές παράδοση). Με 550watt τροφοδοτικό είμαι εγώ και έχω Μαξ κατανάλωση 300watt με την rx580, που καταναλώνει Μαξ 170watt σε gaming

Η δικιά μου δεν έφυγε ακόμη. Δεν έβαλα express παράδοση αλλά την standard, άλλωστε δεν την βιάζομαι γιατί θα αργήσει να ρθει και η οθόνη. Μου δίνει παράδοση 11-15/01. Απo psu έχω ένα Corsair TX750M οπότε είμαι υπερκαλυμμένος. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες εχω το συστημα της υπογραφης και με το 650W Gold Seasonic την 64αρα Vega δεν την σηκωνε ουτε με undervolting. Τωρα με 550 και 620W δεν ξερω τι σκεφτοσασταν οταν την παραγγειλατε. Η 64αρα θελει 750 για να ειστε καλυμενοι και 850W για να ειστε ανετοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ASDIC είπε

παιδες εχω το συστημα της υπογραφης και με το 650W Gold Seasonic την 64αρα Vega δεν την σηκωνε ουτε με undervolting. Τωρα με 550 και 620W δεν ξερω τι σκεφτοσασταν οταν την παραγγειλατε. Η 64αρα θελει 750 για να ειστε καλυμενοι και 850W για να ειστε ανετοι.

Οταν λες δε τη σηκωνε?Τι σου εκανε δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εσβηνε ο υπολογιστης. Οταν εκανα undervolting εσβηνε μετα απο 5-10 λεπτα. για desktop use δεν ειχε θεμα. 🤣

και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος ετρεχα το Valley στο Extreme HD.

Επεξ/σία από ASDIC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Seasonic Focus Plus Gold πριν τον Απρίλη του '18 έχουν θέμα με Vega συγκεκριμένα. Δεν είναι ότι δεν αντέχουν τα βατ, είναι συγκεκριμένο θέμα με αυτά τα τροφοδοτικά.

by Aris Mpitziopoulos:

FOCUS PLUS & ASUS GTX 970 STRIX

This combination is leading to users seeing a black screen under load. Current testing showed that using this GPU with the Seasonic Focus Plus produced higher than normal ripple when under load. The vendor said using modified PCIe cables with enhanced shielding resolved the issue.

FOCUS PLUS & Vega 56/64

System shutdown may occur when the GPU is under load. Current testing showed users can see higher than normal peak current emitted by this particular range of GPUs when under load. This triggers the PSU’s internal safety if it's a Focus Plus that came to market before April 2018.

Επεξ/σία από mindtrapper
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν εχω υποψιν κατι τετοιο. Πασο.

Οταν αλλαξα σε 850αρι Focus απο τοτε, δεν εχω κανενα θεμα. Δλδ τσαμπα το αλλαξα ? Υπαρχει περιπτωση να την σηκωνει την 64αρα το 650αρι ??

Επεξ/σία από ASDIC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι φαινεται,ναι τσαμπα το αλλαξες.Για να σου τερματιζει το 650αρι seasonic,το οποιο σε peak θα δινει και 700 watt,σημαινει οτι τραβαει η 64αρα καμια 450αρια watt...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...