Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 457.30 euro με μεταφορικά @ amazon.es [ΤΕΛΟΣ]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Στα 350 παίζει η 1070 που είναι καλύτερη της 56 στα 450 1070ti που είναι καλύτερη της 64 και στα 500 η 2070. 600 και πάνω 2080. 

Την 1070ti την τσαλαπαταω. Εγώ βέβαια έχω και τη liquid που ναι ανάμεσα σε 1080 και 1080ti. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Την 1070ti την τσαλαπαταω. Εγώ βέβαια έχω και τη liquid που ναι ανάμεσα σε 1080 και 1080ti. 

Αλλα βλέπω ένα 10% είναι μπροστά 1070ti 1080 από vega 64 που καίει τα διπλάσια κοντά. Να δούμε κάνα benchmark γιατι από λόγια άλλο τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστε λινκ για το θέμα με τα benchmarks.

Παρακαλώ αν δοκιμαστούν τα Nvidia sponsored παιχνίδια (Assasins Creed, GTA, κτλ) να δοκιμαστουν και τα BF 1, BF V, SW Battlefront II σε DX12 (αφού είναι το API του μέλλοντος).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mpokwsths είπε

Δώστε λινκ για το θέμα με τα benchmarks.

Παρακαλώ αν δοκιμαστούν τα Nvidia sponsored παιχνίδια (Assasins Creed, GTA, κτλ) να δοκιμαστουν και τα BF 1, BF V, SW Battlefront II σε DX12 (αφού είναι το API του μέλλοντος).

Ac odyssey θα βάλω σε λίγες μέρες και bf1 τα άλλα δεν τα έχω 

Στα ίδια ακριβώς stock πάντα. Ελάτε να δούμε στα 2126 το γίνεται και πόσο πίσω αφήνει την vega 64

 

 

Screenshot_20181230-164423_Opera.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arkin μη σε ξεγελανε τα benchmarks που βλεπεις στο στα περισσοτερα sites. ειχες ποτε vega?

αν δεν ειχες, δε μπορεις να καταλαβεις ποσο ξεφευγει η καρτα με undervolt κλπ.

εχω vega56 και πριν ειχα 1070. σε καμια περιπτωση η 1070 δεν ξεπερναει τη vega56.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ax6250 είπε

Arkin μη σε ξεγελανε τα benchmarks που βλεπεις στο στα περισσοτερα sites. ειχες ποτε vega?

αν δεν ειχες, δε μπορεις να καταλαβεις ποσο ξεφευγει η καρτα με undervolt κλπ.

εχω vega56 και πριν ειχα 1070. σε καμια περιπτωση η 1070 δεν ξεπερναει τη vega56.

Βλέπω αυτά που κάνω εγώ στο pc μου που απέχουν πολύ από τα benchmarks που βλέπω στο ίντερνετ. Με vega 56 έχουμε τεστάρει με φίλο ήταν αρκετά πίσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Βλέπω αυτά που κάνω εγώ στο pc μου που απέχουν πολύ από τα benchmarks που βλέπω στο ίντερνετ. Με vega 56 έχουμε τεστάρει με φίλο ήταν αρκετά πίσω. 

Την 64 αστην. Είσαι πολύ πίσω φίλε. Με 56 παίζεις μπαλα. Firestrike δε μας είπες. Πόσο βγάζεις? Timespy? 

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Την 64 αστην. Είσαι πολύ πίσω φίλε. Με 56 παίζεις μπαλα. Firestrike δε μας είπες. Πόσο βγάζεις? Timespy? 

Timespy 7940 με 170watt κατανάλωση. Εσύ 8200 με 300watt? Είπαμε καίω το μισό ρεύμα κοντά με ίδιες επιδόσεις αν και στα περισσότερα ΑΑΑ παιχνίδια περνάει η 1070ti. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Nα διαβασουμε λιγο για τη καρτα της προσφορας ομως πλιζ?

Σε έκανα report εσένα, είσαι on topic :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Timespy 7940 με 170watt κατανάλωση. Εσύ 8200 με 300watt? Είπαμε καίω το μισό ρεύμα κοντά με ίδιες επιδόσεις αν και στα περισσότερα ΑΑΑ παιχνίδια περνάει η 1070ti. 

Συνολικό σκορ αναφέρομαι. Γιατί το. 260 το πηγές 300 watt? Ασ το κάνουμε το δικό σου 220 watt. Ο, τι να ναι. Πουθενά και σε κανένα παιχνίδι δεν περνάει η κάρτα σου την 64αρα .αντε το πολύ στα assasin,to wildland που χει την ίδια μηχανή γραφικών και το σάπιο gta Πόσο μάλλον τη liquid μου. Μπες hardware unboxed youtube να ενημερωθεις

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούμπανο για mining οι 2 vega αλλά στα παιχνίδια απλά δεν. Για αυτό κανείς δεν αγόρασε. 

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Συνολικό σκορ αναφέρομαι. Γιατί το. 260 το πηγές 300 watt? Ασ το κάνουμε το δικό σου 220 watt. Ο, τι να ναι. 

Συνολικό παίζει ρόλο η cpu εκεί σε έχω άνετα με 8700k στα 5ghz. Έχω screens από hwinfo 170 average στο timespy. Η 64 έχει 295 tdp 180 η ti. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα χα χα. Τρομερός.

Δε δέχεται τα βίντεο στο Internet, δε δέχεται τα διαγράμματα στα reviews, δε δέχεται αυτά που του λένε οι άλλοι ... αλλά δέχεται τις μετρήσεις που κάνει με φίλο του με άγνωστα specs, υλοποιήσεις, θερμοκρασίες, throttling κτλ κτλ κτλ.

🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά προσοχή μην την πατήσει κανείς. Αν θέλετε για mining είναι προσφοραρα για μένα. Για gaming που τα περισσότερα παιχνίδια είναι περισσότερο optimize για Nvidia πάτε αλλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...