Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 457.30 euro με μεταφορικά @ amazon.es [ΤΕΛΟΣ]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τούμπανο για mining οι 2 vega αλλά στα παιχνίδια απλά δεν. Για αυτό κανείς δεν αγόρασε. 

Συνολικό παίζει ρόλο η cpu εκεί σε έχω άνετα με 8700k στα 5ghz. Έχω screens από hwinfo 170 average στο timespy. Η 64 έχει 295 tdp 180 η ti. 

8700κ έχω... Είσαι δύσκολη περίπτωση. Απολυτοτητα σε όλο της το μεγαλείο. Αρκετά με το οφτοπικ. Ακουστηκαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, mpokwsths είπε

Χα χα χα. Τρομερός.

Δε δέχεται τα βίντεο στο Internet, δε δέχεται τα διαγράμματα στα reviews, δε δέχεται αυτά που του λένε οι άλλοι ... αλλά δέχεται τις μετρήσεις που κάνει με φίλο του με άγνωστα specs, υλοποιήσεις, θερμοκρασίες, throttling κτλ κτλ κτλ.

🤣🤣🤣

Κανείς δεν έβαλε τίποτα. Έβαλα πιο πάνω εικόνα από techpower. Ξυπνήστε μερικοί. 

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

8700κ έχω... Είσαι δύσκολη περίπτωση. Απολυτοτητα σε όλο της το μεγαλείο. Αρκετά με το οφτοπικ. Ακουστηκαμε

Περιμένω benchmark δικό σου και hwinfo δίπλα να δω κατανάλωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

8700κ έχω... Είσαι δύσκολη περίπτωση. Απολυτοτητα σε όλο της το μεγαλείο. Αρκετά με το οφτοπικ. Ακουστηκαμε

ναι αλλά ο δικός σου δεν έχει arkin trademark. Είμαι σίγουρος είναι κατώτερος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Κανείς δεν έβαλε τίποτα. Έβαλα πιο πάνω εικόνα από techpower. Ξυπνήστε μερικοί.

Ναι αλλά δεν είναι σωστή η εικόνα που έβαλες. Απορρίπτεται!!!

Δείχνει τη Vega 56 ταχύτερη από τη 1070 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κανείς δεν έβαλε τίποτα. Έβαλα πιο πάνω εικόνα από techpower. Ξυπνήστε μερικοί. 

Περιμένω benchmark δικό σου και hwinfo δίπλα να δω κατανάλωση. 

Θα στα στείλω όλα σε pm να τα χορτασεις μετά θα βγεις όμως εδώ και θα τα παραδεχτεις. 

Και πιο κάτω watt να την πάω την καρτα μου πάλι ανώτερος είμαι κατά πολυ

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Θα στα στείλω όλα σε pm να τα χορτασεις μετά θα βγεις όμως εδώ και θα τα παραδεχτεις

Να δω κατανάλωση 160w με επιδόσεις 1070ti στα 2126 και τι στον κόσμο. 

2 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Ναι αλλά δεν είναι σωστή η εικόνα που έβαλες. Απορρίπτεται!!!

Δείχνει τη Vega 56 ταχύτερη από τη 1070 😂

Ναι στα 1623 είναι κατώτερη η 1070 έχεις δίκιο. Στα 2100 από την άλλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας μη μπλέκουμε την κατανάλωση που κάποιους δε τους ενδιαφέρει (όπως εγώ). 

Επίσης benchmarks σε διαφορετικά μηχανήματα είναι ότι να ναι. 

Προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο τα bench του τομ και του οποίου τομ σε σχέση με το τα συγκριναα με του φίλου μου και η δικιά μου είναι καλύτερη. Αν τα bench έγιναν σε ίδιες συνθήκες στα ίδια μηχανήματα οκ. 

Το θέμα είναι αν αξίζει η συγκεκριμένη που κατά την άποψή μου αξίζει. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε και υπάρχουν και άλλα σημεία στο ινσομνια να συζητηθούν.. 

 

 

 

Επεξ/σία από baskon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Τα οποια 2100 δε κραταει γιατι βαραει tdp limit.

Κρατάω 2126 πάντα 

Μόλις τώρα, baskon είπε

Ας μη μπλέκουμε την κατανάλωση που κάποιους δε τους ενδιαφέρει (όπως εγώ). 

Επίσης benchmarks σε διαφορετικά μηχανήματα είναι ότι να ναι. 

Προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο τα bench του τομ και του οποίου τομ σε σχέση με το τα συγκριναα με του φίλου μου και η δικιά μου είναι καλύτερη. 

Το θέμα είναι αν αξίζει η συγκεκριμένη που κατά την άποψή μου αξίζει. Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε και υπάρχουν και άλλα σημεία στο ινσομνια να συζητηθούν.. 

Ναι όλοι έχουν τσάμπα ρεύμα έχεις δίκιο. Με ίδια κατανάλωση θέλω να μου δείξεις. Στα 520 βρίσκεις 2070 που είναι κλασεις ανώτερη από vega 64 τα 470 είναι πάρα πολλά. Μόνο για mining. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Τα οποια 2100 δε κραταει γιατι βαραει tdp limit.

Πιστεύω τα κρατάει, παίζει σε 2560x1080 με vsyn on στα 75hz. Οπότε καταλαβαίνεις για τι ζόρι μιλάμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

Πιστεύω τα κρατάει, παίζει σε 2560x1080 με vsyn on στα 75hz. Οπότε καταλαβαίνεις για τι ζόρι μιλάμε 

Μία vega 64 σε τετοια ανάλυση και hertz με reshade έχει 55fps στο origins και odyssey. Ultra προφανώς. Σοβαρευτείτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Κρατάω 2126 πάντα 

Ναι όλοι έχουν τσάμπα ρεύμα έχεις δίκιο. Με ίδια κατανάλωση θέλω να μου δείξεις. Στα 520 βρίσκεις 2070 που είναι κλασεις ανώτερη από vega 64 τα 470 είναι πάρα πολλά. Μόνο για mining. 

Στον 8700k γιατί δεν σε απασχολεί η κατανάλωση όμως? Γιατί δεν τον αλλάζεις με εναν 1600 που δεν καίει τίποτα, έτσι και αλλιώς  και αυτός too much είναι για 2560x1080 gaming στα 75hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα κραταει με 133% tdp limit.

Αρα 160 watt δε τραβαει για κανενα λογο.

Επισης η διαφορα καταναλωσης μιας 1070Τι τσιτα με μια uv/oc V64 ζητημα να ειναι 1 ευρω το χρονο.

Η 1ΧΧΧ σειρα ειναι EOL.Σε κανα 6μηνακι που θα κοβει και επιδοσεις η nvidia,να δουμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

Στον 8700k γιατί δεν σε απασχολεί η κατανάλωση όμως? Γιατί δεν τον αλλάζεις με εναν 1600 που δεν καίει τίποτα, έτσι και αλλιώς  και αυτός too much είναι για 2560x1080 gaming στα 75hz

Κάνω πολλά πράγματα στον υπολογιστή και χρειάζεται πέρα από gaming που για πολλά χρόνια είναι κομπλέ. Too much δεν είναι κρατάω πάντα 75min που αυτό με ενδιαφέρει. Κατανάλωση πάντως δεν έχει πολύ από τον μετρητή που έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...