Προς το περιεχόμενο

[ssd] gigabyte 120gb sata III , 19.90€@ Κωτσόβολος [TEΛΟΣ]


blade_runner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Kαι νομιζω οτι γραφει το κουτι στην πισω πλευρα του σαν ταχυτητες μεγιστες 350 αναγνωση και 280 εγγραφη; (που ειναι λαθος, αυτες ειναι οι ελαχιστες συμφωνα με αλλα σαιτς κατι που ειναι και το σωστο αφου πιανει 500-380)

Τελος το κουτι του ειναι μπλε και οχι γκρι, σωστα;

IMG-20190105-144931.jpg

Επεξ/σία από doc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Για παραλαβη απο καταστημα σου λεει το ποστ που εκανες quote. ;)

Αν δεν εχεις κοντα σου να παραλαβεις, μην τον παρεις, σου χαλαει το vfm το 4αρι€.

"καθώς και τζάμπα μεταφορικά/Παραλαβή από το κατάστημα" γράφει

Εγω αυτο το καταλαβαίνω οτι εχει δωρεαν μεταφορικά ή (/) παραλαβή απο το κατάστημα...

Αλλο πράγμα το ενα (δωρεάν μεταφορικά) και αλλο πράγμα το άλλο (παραλαβή απο το κατάστημα)

Ενω στην πράξη είναι δωρεάν μεταφορικά εφόσον επιλέξεις παραλαβή απο το κατάστημα...

ίσως εγω το κατάλαβα λάθος...anyway

Πάντως και με το 4άρι των μεταφορικών εγω χτύπησα ενα (σκεφτομουνα και για 2ο αλλα συγκρατήθηκα) καθως σε αντίστοιχη τιμή υπάρχουν μονο κατι patriot κλπ

Σίγουρα θα αξιοποιηθεί κάπου

 

Επεξ/σία από dimitris_sal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια θηκουλα για εξωτερικό δισκο. Αξίζει λέτε από το να πάρω αντί για  στικάκι 120 Άρι ? Θέμα χώρου δεν υπάρχει μέσα στην τσάντα θα είναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα παλιό laptop dell vostro 1500. Ξέρει κανείς αν είναι συμβατός με αυτόν τον σκληρό για να κάνω αναβάθμιση?

Επεξ/σία από chrisdmg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Έχω μια θηκουλα για εξωτερικό δισκο. Αξίζει λέτε από το να πάρω αντί για  στικάκι 120 Άρι ? Θέμα χώρου δεν υπάρχει μέσα στην τσάντα θα είναι .

Από άποψη ταχύτητας, ειδικά αν το έχεις με usb 3 σίγουρα αξίζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dimitris_sal είπε

Που γράφει για δωρεάν μεταφορικά;

Εμένα μου τα χρέωσε 3.99

Δεν το έγραψα καλά. Στην επαρχία κάτι από τον Κωτσόβολο/πλαίσιο κλπ είναι σαν τζάμπα μεταφορικά γιατί πάω για παραλαβή από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το παρακάτω κουτάκι άδειο  και κάθεται ,θα μπαίνει σε αυτό ο συγκεκριμένος δίσκος ;

https://www.cosmodata.gr/product/277434/enclosure-white-hd202r-usb2-0-2-5-sat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Δεν το έγραψα καλά. Στην επαρχία κάτι από τον Κωτσόβολο/πλαίσιο κλπ είναι σαν τζάμπα μεταφορικά γιατί πάω για παραλαβή από εκεί.

Εδω (Σαλαμίνα) δεν εχει τυχει ποτέ να θέλω κάτι και να το έχουν (βάση της διαθέσιμότητας των καταστημάτων που αναγάφει στο site)

Δεν ξέρω αν ειναι λόγω του γεγονότος οτι το κατάστημα ειναι franchise είναι αν απλά είμαι γκαντέμης...

3 λεπτά πριν, a16 είπε

Έχω το παρακάτω κουτάκι άδειο  και κάθεται ,θα μπαίνει σε αυτό ο συγκεκριμένος δίσκος ;

https://www.cosmodata.gr/product/277434/enclosure-white-hd202r-usb2-0-2-5-sat

Δεν βλέπω τον λόγο να μην μπαίνει.

Θεωρώ οτι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, σε Netbook (Intel Atom N270 -single core 1.6 GHz - μη γελάτε 😅  - σε ταξίδια / διακοπές ακόμα τον χρησιμοποιώ καθώς και σε περιπτώσεις που κάνω τεχνική υποστήριξη σε κάποιους) αναβαθμισμένο στα 2 GB Ram (αρχικά είχε 1 GB), θα δω διαφορά λετε με αυτό τον SSD; Ή άδικα θα τον πάρω και θα μπω στη διαδικασία; Μάλιστα έχω τωρα Windows 7 εκεί και λέω να πάω σε 10άρια.

p.s. αυτός του Πλαισίου, για τη δουλειά που τον θέλω (προφανώς θα δουλεύει σε ταχύτητες Sata II) είναι πολύ κατώτερος από τον Gigabyte;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, stark είπε

Guys, σε Netbook (Intel Atom N270 -single core 1.6 GHz - μη γελάτε 😅  - σε ταξίδια / διακοπές ακόμα τον χρησιμοποιώ καθώς και σε περιπτώσεις που κάνω τεχνική υποστήριξη σε κάποιους) αναβαθμισμένο στα 2 GB Ram (αρχικά είχε 1 GB), θα δω διαφορά λετε με αυτό τον SSD; Ή άδικα θα τον πάρω και θα μπω στη διαδικασία; Μάλιστα έχω τωρα Windows 7 εκεί και λέω να πάω σε 10άρια.

p.s. αυτός του Πλαισίου, για τη δουλειά που τον θέλω (προφανώς θα δουλεύει σε ταχύτητες Sata II) είναι πολύ κατώτερος από τον Gigabyte;

Θα δεις αισθητή διαφορά. Έχω βάλει αυτόν σε ένα asus eee 1000h με 2GB RAM και "αναστήθηκε".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stark είπε

Guys, σε Netbook (Intel Atom N270 -single core 1.6 GHz - μη γελάτε 😅  - σε ταξίδια / διακοπές ακόμα τον χρησιμοποιώ καθώς και σε περιπτώσεις που κάνω τεχνική υποστήριξη σε κάποιους) αναβαθμισμένο στα 2 GB Ram (αρχικά είχε 1 GB), θα δω διαφορά λετε με αυτό τον SSD; Ή άδικα θα τον πάρω και θα μπω στη διαδικασία; Μάλιστα έχω τωρα Windows 7 εκεί και λέω να πάω σε 10άρια.

p.s. αυτός του Πλαισίου, για τη δουλειά που τον θέλω (προφανώς θα δουλεύει σε ταχύτητες Sata II) είναι πολύ κατώτερος από τον Gigabyte;

Το έχω δοκιμάσει, διαφορά ίσως δεις αλλο μηχάνημα όμως δεν θα δεις.2gb επίσης 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, a16 είπε

Έχω το παρακάτω κουτάκι άδειο  και κάθεται ,θα μπαίνει σε αυτό ο συγκεκριμένος δίσκος ;

https://www.cosmodata.gr/product/277434/enclosure-white-hd202r-usb2-0-2-5-sat

 

Θα μπει αλλα θα δουλευει με το αργο usb 2.0 (max 35-40mb/sec)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...