Προς το περιεχόμενο

το καλυτερο εμφιαλωμένο νερο?


Christos c_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, giorgos4ever είπε

Το θέμα είναι μέχρι να φτάσει στο s/m, περίπτερο, κάβα.

Με αεριζομενες νταλικες δε φτανει? Πόση ωρα κανει να φτασει? μία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, rus είπε

Με αεριζομενες νταλικες δε φτανει? Πόση ωρα κανει να φτασει? μία?

Τι είναι οι αεριζόμενες νταλίκες;Δεν είναι ολη η Ελλάδα μια ωρα μακρυά απο τα εργοστάσια εμφιάλωσης.

Και ξεφορτώνουν τις παλέτες το πρωί,στο πάρκινγ του ΣΜ ,μέχρι να τις πάνε μέσα ή κάτω απο τσίγκους  για να πάνε στα ράφια.Ασε που ανάμεσα μπορεί να παίξει και τοπικός αντιπρόσωπος οπότε  παίζει και άλλο ξεφόρτωμα φόρτωμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τι είναι οι αεριζόμενες νταλίκες;Δεν είναι ολη η Ελλάδα μια ωρα μακρυά απο τα εργοστάσια εμφιάλωσης.

Και ξεφορτώνουν τις παλέτες το πρωί,στο πάρκινγ του ΣΜ ,μέχρι να τις πάνε μέσα ή κάτω απο τσίγκους  για να πάνε στα ράφια.Ασε που ανάμεσα μπορεί να παίξει και τοπικός αντιπρόσωπος οπότε  παίζει και άλλο ξεφόρτωμα φόρτωμα.

Αεριζομενη θα πει να εχει ψυξη. Μηπως καταλαβες οτι κλ@νει? 😆

Το πρωι τις ξεφορτωνουν? ενταξει τοτε, ο ηλιος καιει το καταμεσημερο.

Δε μου λες φιλε, εσυ καθε πότε καθαριζεις το φιλτρο σου? και πόσα δινεις το χρονο για αναλωσιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, rus είπε

Αεριζομενη θα πει να εχει ψυξη. Μηπως καταλαβες οτι κλ@νει? 😆

Το πρωι τις ξεφορτωνουν? ενταξει τοτε, ο ηλιος καιει το καταμεσημερο.

Δε μου λες φιλε, εσυ καθε πότε καθαριζεις το φιλτρο σου? και πόσα δινεις το χρονο για αναλωσιμα?

Ψυγεία λέγονται και όχι δεν μεταφέρουν νερά σε τέτοιες νταλίκες.Σε κουρτίνες φορτώνουν τις παλετες. 

Πηγαινε πχ σε ένα ΣΜ και κοιτα πως κατεβάζουν ,που τα αποθηκευουν κλπ.

Δεν έχω φίλτρο νερού.

 

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, rus είπε

Αεριζομενη θα πει να εχει ψυξη. Μηπως καταλαβες οτι κλ@νει? 😆

Το πρωι τις ξεφορτωνουν? ενταξει τοτε, ο ηλιος καιει το καταμεσημερο.

Δε μου λες φιλε, εσυ καθε πότε καθαριζεις το φιλτρο σου? και πόσα δινεις το χρονο για αναλωσιμα?

Τόσα άτομα σου λέμε ότι η αποθήκευση και μεταφορά αυτών των "ευπαθων" προϊόντων, δε γίνεται βάσει των προδιαγραφών που πρέπει,  π.χ να μην υπερβαίνουν τους 18 βαθμους , και πολλές φορές μένουν εκτεθειμένα για ώρες στον ήλιο . Κι εσύ νομίζεις ότι αφού είναι δροσερά στο ψυγείο του σουπερ, τότε όλα καλά. Επίσης σου έστειλα και ένα από τα πολλα φίλτρα που  θα μπορούσες να πάρεις, και όχι από πλανόδιο. Διαβάζεις τις προδιαγραφές και αγοράζεις το ανταλλακτικο ανάλογα με τις ανάγκες σου. 

 

 

Σορυ , άκυρο το σχολιο για το ανταλλακτικό του φίλτρου ,ήταν για άλλον.

Επεξ/σία από troi.g
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Ψυγεία λέγονται και όχι δεν μεταφέρουν νερά σε τέτοιες νταλίκες.Σε κουρτίνες φορτώνουν τις παλετες. 

Πηγαινε πχ σε ένα ΣΜ και κοιτα πως κατεβάζουν ,που τα αποθηκευουν κλπ.

Δεν έχω φίλτρο νερού.

 

Μιλας για καποιες ειδικες νταλικες? Τι κουρτινες?

Παω τακτικα σε s/m και ψωνιζω. Τα φερνουν σε παλετες, τα βαζουν στη θεση τους και συνηθως την ιδια μερα τα πουλανε.

Με την επιμονη  που εχεις για τα φιλτρα θεωρησα οτι εχεις. Λοιπον πως και δεν εχεις, ενω τα προτεινεις σε αλλους??

1 ώρα πριν, troi.g είπε

Τόσα άτομα σου λέμε ότι η αποθήκευση και μεταφορά αυτών των "ευπαθων" προϊόντων, δε γίνεται βάσει των προδιαγραφών που πρέπει,  π.χ να μην υπερβαίνουν τους 18 βαθμους , και πολλές φορές μένουν εκτεθειμένα για ώρες στον ήλιο . Κι εσύ νομίζεις ότι αφού είναι δροσερά στο ψυγείο του σουπερ, τότε όλα καλά. Επίσης σου έστειλα και ένα από τα πολλα φίλτρα που  θα μπορούσες να πάρεις, και όχι από πλανόδιο.

Αυτα τα ατομα που λες δε γνωριζουν αν εφαρμοζονται ή οχι οι προδιαγραφες, υποθεσεις κανουν μόνο. Στον ηλιο γιατι να τα αφηνουν εκτεθειμενα? Τις 6δες με τα νερα δε τις βαζουν στο ψυγειο, δε χωρανε. Πουλανε και οι πλανοδιοι? Τοσες διαφημισεις υπαρχουν που σου υποσχονται ολοι οτι τα φιλτρα τους κανουν παππαδες, εγω πως ξερω ποιο αξιζει?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, rus είπε

Μιλας για καποιες ειδικες νταλικες? Τι κουρτινες?

Παω τακτικα σε s/m και ψωνιζω. Τα φερνουν σε παλετες, τα βαζουν στη θεση τους και συνηθως την ιδια μερα τα πουλανε.

Με την επιμονη  που εχεις για τα φιλτρα θεωρησα οτι εχεις. Λοιπον πως και δεν εχεις, ενω τα προτεινεις σε αλλους??

Αυτα τα ατομα που λες δε γνωριζουν αν εφαρμοζονται ή οχι οι προδιαγραφες, υποθεσεις κανουν μόνο. Στον ηλιο γιατι να τα αφηνουν εκτεθειμενα? Τις 6δες με τα νερα δε τις βαζουν στο ψυγειο, δε χωρανε. Πουλανε και οι πλανοδιοι? Τοσες διαφημισεις υπαρχουν που σου υποσχονται ολοι οτι τα φιλτρα τους κανουν παππαδες, εγω πως ξερω ποιο αξιζει?

δε θες να το πιστεψεις οτι τα εμφιαλωμενα και ειδικα σε πλαστκα ειναι πολυ επικινδυνα  

https://meygeia.gr/ine-asfales-na-pinoume-nero-apo-plastika-mpoukalia/

Αν νομιζεις οτι οι νταλικες που τα μεταφερουν σε εθνικες οδους καραβια τραινα κλπ  εχουν μεσα συστηματα ψυξης για να τα διατηρουν κατω απο 18 βαθμους οπως και τα μαγαζια οπου τα στοιβαζουν για ωρες, μερες κατω απο τον καυτο ηλιο, πιστευε το

Πιο ευκολο ειναι να βρεις μια σοβαρη μαρκα φιλτρου και να τσεκαρεις αν κανει δουλεια παρα να ψαξεις το καθε μπουκαλι τι εχει περασει απο την αλλη ακρη της Ελλαδας για να φτασει το σπιτι σου  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rus είπε

Μιλας για καποιες ειδικες νταλικες? Τι κουρτινες?

Παω τακτικα σε s/m και ψωνιζω. Τα φερνουν σε παλετες, τα βαζουν στη θεση τους και συνηθως την ιδια μερα τα πουλανε.

Με την επιμονη  που εχεις για τα φιλτρα θεωρησα οτι εχεις. Λοιπον πως και δεν εχεις, ενω τα προτεινεις σε αλλους??

 

Ετσι λέγονται  https://www.google.com/search?q=νταλικα+κουρτινα&rlz=1CAHNBM_enGB898&sxsrf=ALiCzsZqPspn6aX-6ViM88HLASFBMwqgnw%3A1652915905943&ei=wX6FYv-LOfuUxc8P4rSx6AY&oq=νταλικα+κου&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMYADIFCAAQgAQyBggAEBYQHjoECCMQJzoECC4QQzoECAAQQzoRCC4QgAQQsQMQgwEQxwEQ0QM6CwgAEIAEELEDEIMBOggIABCxAxCDAToICC4QgAQQsQM6CwguEIAEELEDEIMBOggILhCABBDUAjoFCC4QgAQ6CwguEIAEEMcBEK8BSgQIQRgASgQIRhgAUABYhhFgzx9oAHABeACAAZsBiAGGDJIBBDAuMTGYAQCgAQHAAQE&sclient=gws-wiz

 

Μπορείς να μου βάλεις ένα ποστ μου που να λέω για φίλτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ προτιμώ Ζαγόρι σε σχέση με τα άλλα. Βέβαια δεν με νοιάζει να πίνω της βρύσης, αλλά το χρησιμοποιώ κυρίως λόγω δύο τρωκτικων τσιντσιλα που έχω και τα οποία είναι ευαίσθητα στις διακυμάνσεις και στις αρρώστιες, για αυτό τα ποτίζω με εμφιαλωμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...