Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2019


greg4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Τα Φεράρι δίνουν ρεσιτάλ πάλι... Στρατηγοί οι τύποι πάντως...ο Ναπολέων Βοναπάρτης θα τους ζήλευε. Τον Φετελ τον πήγαν τραίνο σήμερα με την στρατιωτικού τύπου στρατηγική τους! 😁 Τα ίδια και χειρότερα στον εκλερ που μπήκε ίδιο γύρο με τον Φετελ παρότι με άλλη γόμα. Μεγάλο σχολείο μπορεί να γίνει η φετινή χρονιά για αυτούς. Αρκεί να νιώσουν λιγάκι επιτέλους!

Μια χαρα ηταν σημερα η στρατηγικη της Φερραρι: με το 2ο πιτ στοπ του Λεκλερκ τον προστατεψαν απο τον Bottas ,ενω με το 2ο πιτ στοπ στον Vettel δεν εχασαν τιποτα(ο Bottas θα τον περναγε ετσι κι αλλιως, γυρναγε 1,5sec/lap πιο γρηγορα  και υπηρχε η πιθανοτητα αν ερχοταν SC να ειχε καλυτερα ελαστικα απο τους μπροστινους του.

Αν δεν εκαναν 2ο πιτ στοπ, ο Λεκλερκ θα ηταν 4ος.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει και αυτη η χρονια...

Οδηγοι της χρονιας απο αποψη προσωπικης αποδοσης/δυναμικοτητας μονοθεσιου, Μαξ και Καρλος, με τον Σαρλ να ακολουθει. Εξαιρετικος επισης και ο Περεζ.

Ο Μαξ γιατι ενω ειχε γενικα το 3ο καλυτερο μονοθεσιο, τερματισε μπροστα απο τις Φερραρι. 

O Καρλος σαν "best of the rest" τερματισε μπροστα απο Albon και Gasly

Kαι ο Σαρλ γιατι κερδισε στα ισια τον Σεμπ απο την πρωτη του κιολας χρονια στη Φερραρι.

Για αλλη μια χρονια πρωταθλητης στις καρδιες μας ο Κιμι! 😁

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ~mxls~ είπε

Δεν έχει κάνει τον κύκλο του ο Χαμ (και ελπίζω να αργήσει ακόμα). Από το νεότερο "αίμα", μόνο ο Μαξ βρίσκεται ήδη σε αυτήν την κλάση.

Συμφωνώ. Λίγοι έχουν στόφα πρωταθλητή. Ο μόνος που φαίνεται να έχει είναι ο Μαξ. Οι άλλοι θα το δείξουν. Σαρλς τον πάω αλλά μισό κλικ κάτω από Μαξ τον έχω. Μακάρι να κάνω λάθος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγε και αυτή η χρονιά το ίδιο με την περσινή.

Εγώ αναρωτιέμαι θα δούμε του χρόνου ένα αξιόπιστο 100% αυτοκίνητο από τη Φεράρι , όχι μόνο στα ισιώματα αλλά και στις στροφές,ανηφόρες,κατηφόρες , ή θα έχουμε μία επανάληψη;;;;

Η redbul δεν έδειξε και μεγάλη διάθεση να βοηθήσει το max ώστε να ανεβάσουν επίπεδο και να έχουν ελπίδες για τίτλο.

Ο Χάμιλτον αν τα καταφέρει να πάρει και τον επόμενο τίτλο σίγουρα θα τον δούμε και την επόμενη χρονιά να παλεύει για το ακατόρθωτο δηλαδή να σπάσει το ρεκόρ του Σουμάχερ και τον έχω ικανό ειδικά αν η Μερσεντες συνεχίζει να επενδύει με τον ίδιο ρυθμό στη Φόρμουλα 1.Και οι Γερμανοί ξέρουμε πως δεν συμβιβάζονται με τη 2η θέση.

Για το Μπότας πολύ καλά έκανε και ανανέωσε η Μερσέντες.Δε νομίζω ότι μπορούσε να βρει άλλο με τις ικανότητές του ο οποίος να δέχεται να είναι το νούμερο 2.Πιστό αντίγραφο του Ραικόνεν που τόσο αγαπήσαμε.

Ερωτηματικό.Η Φεράρι θα συνεχίσει με τους δύο οδηγούς οι οποίοι δεν νομίζω ότι θα τα βρουν για να συνεργαστούν την επόμενη χρονιά γιατί κανείς δεν δέχεται να είναι δεύτερος;;;;;;

Για τους πιο πίσω ελπίζω να μας χαρίσουν μία ωραία χρονιά με καταπληκτικές μάχες όπως η φετεινή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

...

Για το Μπότας πολύ καλά έκανε και ανανέωσε η Μερσέντες.Δε νομίζω ότι μπορούσε να βρει άλλο με τις ικανότητές του ο οποίος να δέχεται να είναι το νούμερο 2.Πιστό αντίγραφο του Ραικόνεν που τόσο αγαπήσαμε...

 

42 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

...

WTF!

- Εντάξει, την άποψή του λέει ο άνθρωπος, άσχετα αν είσαι φαν ή μη του Κίμι, πρέπει να το σέβεσαι.

- Also me:

 

Screenshot_20191202_082123.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

- Εντάξει, την άποψή του λέει ο άνθρωπος, άσχετα αν είσαι φαν ή μη του Κίμι, πρέπει να το σέβεσαι.

- Also me:

Screenshot_20191202_082123.jpg

-Σέβομαι!

-Αlso me:

Το μέτωπο μου καλύπτει 10% παραπάνω κεφάλι πλέον, σα του τρισμέγιστου κυρίου εκεί πάνω δεξιά..

Τον Kimi δε τον αγαπήσαμε το 2014... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...