Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 Gaming Oc 414 ευρώ με μεταφορικά @amazon.fr (ΤΕΛΟΣ)


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, petros4 είπε

λεω να την παρω για νεο συστημα. ποσα πρεπει να χαλασεις minimum στα υπολοιπα του κουτιου ωστε να αξιοποιηθει στο 90%+ η καρτα? 

μιλαμε για pc που η μοναδικη εγκατασταση προγραμματος θα ειναι το steam, 100% gaming.

με αλλα 600±100 φτιαχνεις πυργο που να την αξιοποιει η θα κανει bottleneck?

Δεν είσαι στο κατάλληλο section για αυτή την ερώτηση αλλά ναι μπορείς άνετα. 

Ενδεικτικά

 

Ryzen 5 2600 ~170

Msi B450 Tomahawk ~130

Gskill ripjaws 16gb 3200mhz  ~139

Crusial MX500 M.2 250gb sata ~50

WD blue 1Tb ~40 ή παίζεις με 2ο ssd αν δεν σε ενδιαφέρει το μέγεθος αποθήκης

Corsair TX650M Gold ~100

 Phanteks eclipse P300 tempered ~75

Σύνολο ~664, ψήκτρα στον 2600 δεν χρειάζεται να αλλάξεις η μαμά τον καλύπτει μια χαρά σε πρώτη φάση. 

Εννοείται ότι μπορείς να την βγάλεις και οικονομικότερα. ;) 

 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

10€ κάτω πλέον. Στα 414 τελική.

Μας τρολαρουν οι Γάλλοι... 

Σε λίγο θα τις δίνουν κατω από 350 με τον ερχωμο των 2060 και των Navi. Μισή κατανάλωση αρκετά μεγαλύτερες επιδόσεις. Μπαίνουμε δυναμικά στη νέα γενιά gpu οπότε οι παλιές θα απαξιωθουν γρήγορα και από AMD και από Nvidia οι Pascal. Κάντε υπομονή λίγες μέρες. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, έχει κάνα RGB φωτάκι η συγκεκριμένη; γενικά όλο μου το σετ απ έχει RGB και θέλω να έχει και η κάρτα. Πχ η 570 από πλαίσιο έχει το λογκο της εταιρίας να φωτίζεται. Αυτό μου αρκεί. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Παιδιά, έχει κάνα RGB φωτάκι η συγκεκριμένη; γενικά όλο μου το σετ απ έχει RGB και θέλω να έχει και η κάρτα. Πχ η 570 από πλαίσιο έχει το λογκο της εταιρίας να φωτίζεται. Αυτό μου αρκεί. 

Δεν έχει rgb 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Σε λίγο θα τις δίνουν κατω από 350 με τον ερχωμο των 2060 και των Navi. Μισή κατανάλωση αρκετά μεγαλύτερες επιδόσεις. Μπαίνουμε δυναμικά στη νέα γενιά gpu οπότε οι παλιές θα απαξιωθουν γρήγορα και από AMD και από Nvidia οι Pascal. Κάντε υπομονή λίγες μέρες. 

Σταμάτα να βγάζεις χολη φίλε. Ας ξόδεψαμε τα λεφτά μας εμείς τα κορόιδα σε παλιά γενιά κάρτας γραφικών που θα απαξιωθει πολύ γρήγορα. Κάνε εσύ τη σωστή επιλογη με την 2060 που ρίχνει σε όλες τις κάρτες μέχρι 1500 ευρώ. 

Έλεος. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Σταμάτα να βγάζεις χολη φίλε. Ας ξόδεψαμε τα λεφτά μας εμείς τα κορόιδα σε παλιά γενιά κάρτας γραφικών που θα απαξιωθει πολύ γρήγορα. Κάνε εσύ τη σωστή επιλογη με την 2060 που ρίχνει σε όλες τις κάρτες μέχρι 1500 ευρώ. 

Έλεος. 

Τις καλυτερες επιδόσεις ακόμα δεν είδα που τις είδε.... Ασε που οι Vega θα έχει και χαμηλότερη τιμή.  Αμα βγουν και σε λίγο οι νέες Navi τοτε καληνύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Σε λίγο θα τις δίνουν κατω από 350 με τον ερχωμο των 2060 και των Navi. Μισή κατανάλωση αρκετά μεγαλύτερες επιδόσεις. Μπαίνουμε δυναμικά στη νέα γενιά gpu οπότε οι παλιές θα απαξιωθουν γρήγορα και από AMD και από Nvidia οι Pascal. Κάντε υπομονή λίγες μέρες. 

Ναι σε λίγο θα μας πληρώνουν για να τις πάρουμε, σωστά. 

Φίλε πραγματικά σχεδόν σε όποιο τόπικ των προσφορών έχει ανοίξει με amd κάρτα τσουπ εμφανίζεσαι και αρχίζεις το τρολάρισμα και το θάψιμο. 

Χαλάρωσε λίγο γιατί κούρασες. Φιλικά στο λέω. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, ax6250 είπε

Φημες λενε οτι δεν υπαρχει post του Arkin χωρις την λεξη "καταναλωση". 😜 

Το rtx dlss της 2060 τα ξεχνάμε? Τιμή 350 σε λίγες μέρες. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Ριχτε του ενα report.Αν μαζευτουμε πολλοι,παιζει να φαει και μπαν.

Πραγματικα βαρεθηκα να τον διαβαζω.

Τον φτυνουν και κοιταει αν βρεχει.

Άλλοι κάνουν κακές αγορές δεν είναι κακό να τους προφυλαξουμε όσο γίνεται. Εσύ είσαι συνηθισμένος από τις κακές αγορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

 

Δεν τα λέω εγώ ήδη βγήκε η 2060 και βλέπεις τι κάνει. Επειδή πήρες Vega δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να γράψουμε κάποια γεγονότα και να προφυλαξουμε άλλους από το να την πατήσουν. 

Σταμάτα να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις τι γράφω και γράφουν οι υπόλοιποι.

Στα 400+ -  δεν υπάρχει κάτι καλύτερο, τώρα. Το αύριο είναι μια άλλη ιστορία καθώς είναι μέλλον και στο μέλλον όλα αλλάζουν. 

Είμαστε offtopic και θα χαλάσουμε το νήμα με αντιπαραθέσεις. Τέλος από μένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...