Προς το περιεχόμενο

Asus ZenBook UX333FN-A3026T Ultrabook (13,3" FHD, i7-8565U, 8GB, 256GB, MX150 2GB, W10) 797,43€ @ amazon.fr [ΤΕΛΟΣ - 897 πλεον]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το συγκεκριμενο ultrabook σε πολυ καλη τιμη. Πριν αρχισουν τα σχολια για ακριβο για τα χαρακτηριστικα αναφερω οτι ειναι ultrabook (στην περιγραφη αναφερει 1,09kg)

https://www.amazon.fr/Asus-ZenBook-UX333FN-A3026T-Ultrabook-Français/dp/B07H47H888/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1547057578&sr=8-1&keywords=Asus+ZenBook+UX333FN-A3026T

Μειονεκτημα: το ΑΖΕRΤΥ πληκτρολογιο το οποιο ξεκαθαρα αναφερεται στην περιγραφη (παροτι στη φωτο δειχνει QWERTY).

Απο οθονη δε ξερω τι ακριβως παιζει. στο  site της ASUS αναφερει δυο εκδοσεις: Μια antiglare με 1.09kg (πιθανως να ειναι του συγκεκριμενου λαπτοπ), και μια Standard με 1.2.

Δεν γνωριζω αν επιδεχεται προσθηκη μνημης και σκληρου.

Επεξ/σία από mtzs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zaratustra είπε

 

Για όσους γράφουν με τυφλό, το azerty δεν είναι πρόβλημα. Αλλάζεις το layout σε qwerty στα windows σε 1 δευτερολεπτο.

και γι αυτους που δεν γραφουν υπαρχουν αυτα τα αυτοκολλητακια. το layout αλλαζει αναλογα με τα regional settings. σιγουρα δεν ειναι προβλημα

https://www.amazon.fr/ENGLISH-STANDARD-UK-KEYBOARD-STICKERS/dp/B006A3SKXK/ref=sr_1_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1547076436&sr=1-4&keywords=keyboard+stickers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimips είπε

Είναι 8565u δηλαδή σειράς U, όχι "κανονικός" i7

Αν δεν τον χρησιμοποιείς για βαρια παιχνίδια εννοείτε είναι ΟΚ , αν τον χρησιμοποιείς όμως και για παιχιδια, μετα ελα πες μου αν ανεβαζει φουλ θερμοκρασίες παρεα με την mx150 και δεν σου μεινει καποια στιγμη στα "χερια". Ριξε μια ματια στο σασι γυρω γυρω περιμετρικα και κατω, δεν θελει πολλες πολλες γνωσεις για να το καταλαβει καποιος.

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δει κανεις με το Part number αν ειναι IPS η οθονη?

56 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Αν δεν τον χρησιμοποιείς για βαρια παιχνίδια εννοείτε είναι ΟΚ , αν τον χρησιμοποιείς όμως και για παιχιδια...

Δεν παιρνεις τετοιο μηχανακι για παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Εχει δει κανεις με το Part number αν ειναι IPS η οθονη?

Δεν παιρνεις τετοιο μηχανακι για παιχνιδια.

Σαφως και δεν παιρνεις. Αλλα καποια ατομα που θα δουν ότι εχει και την mx150 θα κανουν το λαθος να το παρουν για να παιζουν και βαρια παιχνίδια, κι αυτους λοιπον προσπαθω να προστατεψω να το ξερουν από πριν ότι για παιχνίδια δεν κανει λογω κατασκευης. Για οτιδήποτε άλλο φυσικα κανει, ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος πάρει ultrabook 13 ιντσών για να παίζει παιχνίδια ας του μείνει και στο χέρι. Η χρήση τους είναι ξεκάθαρα διαφορετική και οι άνθρωποι που ενδιαφέρονται συνήθως γνωρίζουν τα πλεονεκτήματα.

Η σειρά αυτή της Asus είναι εξαιρετικά ποιοτική. Πάρα πολύ καλή τιμή. Το Touchpad δεν ξέρω πόσο καλό είναι μόνο.

Επεξ/σία από Q-Taxys
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Q-Taxys είπε

Η σειρά αυτή της Asus είναι εξαιρετικά ποιοτική. Πάρα πολύ καλή τιμή. Το Touchpad δεν ξέρω πόσο καλό είναι μόνο.

Το σκεφτηκα απο την αρχη να το γραψω αλλα σκεφτηκα επισης πως τετοια θεματα ειναι ολιγοντι ταμπού και προκαλουνε αντιπαραθεση: Επειδη δουλεψα το touchpad του UX433 (επομενο μοντελο αλλα ιδιο νομιζω). Δεν ειναι ασχημο, θα έλεγα στα επιπεδα του Surface Pro το οποιο επισης εχω δουλεψει. Κανεις τη δουλεια σου αλλα....... σε καμια περιπτωση δεν ειναι touchpad επιπεδου macbook. (οποιος καταλαβε καταλαβε).

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mtzs είπε

Το σκεφτηκα απο την αρχη να το γραψω αλλα σκεφτηκα επισης πως τετοια θεματα ειναι ολιγοντι ταμπού και προκαλουνε αντιπαραθεση: Επειδη δουλεψα το touchpad του UX433 (επομενο μοντελο αλλα ιδιο νομιζω). Δεν ειναι ασχημο, θα έλεγα στα επιπεδα του Surface Pro το οποιο επισης εχω δουλεψει. Κανεις τη δουλεια σου αλλα....... σε καμια περιπτωση δεν ειναι touchpad επιπεδου macbook. (οποιος καταλαβε καταλαβε).

Δεν είναι θέμα αντιπαράθεσης, ενημερώνουμε τον κόσμο. Έχω κι εγώ Ultrabook της Asus είμαι ικανοποιημένος στο 99,9%, μπαταρία-οθόνη, ντιζάιν, βάρος κτλ. Απίστευτο μηχάνημα.
Το μόνο που επιδέχεται βελτίωσης είναι το touchpad. Όπως επίσης κι οι drivers του (κάτι που δεν φταίει η Asus) γιατί πλέον οι εταιρείες τύπου Elantech έχουν φτιάξει κάτι βαριά προγράμματα με ελάχιστη παραμετροποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, mtzs είπε

και γι αυτους που δεν γραφουν υπαρχουν αυτα τα αυτοκολλητακια. το layout αλλαζει αναλογα με τα regional settings. σιγουρα δεν ειναι προβλημα

https://www.amazon.fr/ENGLISH-STANDARD-UK-KEYBOARD-STICKERS/dp/B006A3SKXK/ref=sr_1_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1547076436&sr=1-4&keywords=keyboard+stickers

Ναι αλλά με τα αυτοκολλητάκια χάνεις το σημαντικό ατού του φωτιζόμενου πληκτρολογίου. Άσε που σε τέτοιο ωραίο και premium design θα φαίνεται γελοίο...

Είτε το παίρνει κάποιος εν γνώσει του και δεν τον πειράζει το ΑΖΕΡΤΥ, είτε τον ενοχλεί  και τοπροσπερνά.

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει touchpad σε Windows λαπτοπ εφάμιλλο με αυτό των macbooks.
Αυτή είναι η σκληρή πραγματικότητα εδώ και πολλά χρόνια. Και αυτό το γράφω σαν αποκλειστικά Windows χρήστης που η σποραδικη, ολιγοωρη επαφή με macbooks με γεμίζει ζήλια όσον αφορά αυτό το θέμα.

Ακόμα και dell xps και hp spectre που έρχονται κοντά σαν αίσθηση, επειδή έχουν αντιγράψει την επιφάνεια αφής, από πλευράς λειτουργικότητας απέχουν ακόμη.

ΥΓ.:Το μηχανάκι του τίτλου είναι καλή προσφορά!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτυχε να τα έχω και xps και mbp  Και θεωρώ  ότι το trackpad του MacBook είναι κορυφαίο.. εκείνο όμως που είναι ανώτερο όλων είναι το Magic trackpad 2 .κάνει τα άλλα δύο να φαίνονται σαν προβληματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...