Προς το περιεχόμενο

Σκύλος: αλλαγή στοιχείων ιδιοκτησίας


Haldol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση απο εκείνον(με τα στοιχεία του δηλαδή) προς εσένα ότι σου δίνει το δικαίωμα να αλλάξεις τα στοιχεία του τσίπ στο όνομα σου. Βάζεις την δικιά του υπογραφή και βρίσκεις έναν γνωστό σε ΚΕΠ ή αστυνομία να σου βάλει σφραγίδα για γνήσιο της υπογραφής. Πας σε ένα κτηνίατρο και αλλάζεις τα στοιχεία στα δικά σου.

Θα μπορούσε να δουλεψει🤔. Βέβαια αν με μηνύσει για πλαστογραφια (και το πιο πιθανό είναι να με μηνύσει)... Η πλαστογραφια είναι ποινικό αδίκημα κ όχι κάτι απλό... Αλλά το κρατάω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση απο εκείνον(με τα στοιχεία του δηλαδή) προς εσένα ότι σου δίνει το δικαίωμα να αλλάξεις τα στοιχεία του τσίπ στο όνομα σου. Βάζεις την δικιά του υπογραφή και βρίσκεις έναν γνωστό σε ΚΕΠ ή αστυνομία να σου βάλει σφραγίδα για γνήσιο της υπογραφής. Πας σε ένα κτηνίατρο και αλλάζεις τα στοιχεία στα δικά σου.

Aυτό ειναι κάργα παράνομο ,τι λες;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη αλλα δεν είπα στην κοπέλα να το κάνει με το ζόρι,εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα και σαφώς μπορεί να μπλέξει όπως έγραψα στο παρακάτω σχόλιο.Απο την στιγμή που η ίδια ζήτησε τρόπο ακόμα και παράνομο,εγώ απλά έριξα μια ιδέα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, LabrakisG1992 είπε

Κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση απο εκείνον(με τα στοιχεία του δηλαδή) προς εσένα ότι σου δίνει το δικαίωμα να αλλάξεις τα στοιχεία του τσίπ στο όνομα σου. Βάζεις την δικιά του υπογραφή και βρίσκεις έναν γνωστό σε ΚΕΠ ή αστυνομία να σου βάλει σφραγίδα για γνήσιο της υπογραφής. Πας σε ένα κτηνίατρο και αλλάζεις τα στοιχεία στα δικά σου.

Μη δινεις τετοιες συμβουλες ρε μαν,εισαι σοβαρος;

 

 

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

 

Μη δινεις τετοιες συμβουλες ρε μαν,εισαι σοβαρος;

 

 

Δεν ήταν συμβουλή,ιδέα ήταν

Πέρα απο την πλάκα είναι κάτι που εγω δεν θα έκανα και δεν θα πρότεινα σε κανέναν να το κάνει.Το ανέφερα μεταξύ σοβαρού και αστείου επειδή είπε οτι δεν έχει πρόβλημα να κάνει κάτι παράνομο.

9 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Προσωπικά θα κινούμουν δικαστικά 

Με τι επιχειρήματα?Αφου ο σκύλος είναι στο όνομα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Με τι επιχειρήματα?Αφου ο σκύλος είναι στο όνομα του.

Εδώ σε διαζύγια σου παίρνουν μισό σπίτι που είναι στο όνομά σου, λες να κωλώσουν με σκύλο οι δικηγόροι ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Εδώ σε διαζύγια σου παίρνουν μισό σπίτι που είναι στο όνομά σου, λες να κωλώσουν με σκύλο οι δικηγόροι ; 

Τι εννοείς, να πάρουν από τον πρώην το μισό σκύλο;

Που δεν παίζει, η ts δεν έγραψε κάπου ότι ήταν παντρεμένοι, άσε που ο σκύλος αποκτήθηκε μετά τον χωρισμό :P

1 ώρα πριν, LabrakisG1992 είπε

Δεν ήταν συμβουλή,ιδέα ήταν

Ε μην δίνεις τέτοιες ιδέες, μερικοί ίσως και να τις κάνουν πράξη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Τι εννοείς, να πάρουν από τον πρώην το μισό σκύλο;

Που δεν παίζει, η ts δεν έγραψε κάπου ότι ήταν παντρεμένοι, άσε που ο σκύλος αποκτήθηκε μετά τον χωρισμό :P

Σολομώντεια λύση 

Δεν είσαι παρατηρητικός όμως :P :P

Αναφορά σε κείμενο

 

 Και ακόμα κ αν γινόταν από κάποιον επειδή είναι τρελός θα με κυνηγήσει δικαστικά (όσο γελοίο κ αν ακούγεται επειδή τον ξέρω θα το κάνει) και μπορεί να αποδείξει ότι ζούσαμε 11χρονια μαζί αραβωνιασμενοι κ είχαμε ήδη 5χρονια το σκυλι μαζί άρα δεν είμαι ένας ξένος που απλά το βρήκα στο δρόμο κ το υιοθέτησα.


 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Δεν είσαι παρατηρητικός όμως :P :P

Από όσο ξέρω άλλο πράγμα σημαίνει το "αρραβωνιασμένοι" και άλλο το "παντρεμένοι", το πρώτο νομικά δεν έχει καμία ισχύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Nabuko είπε

Γνώμη μου είναι να μην κάνει τίποτα παράνομο. Καλύτερα να του σπάει τα....φρύδια ρωτώντας τον κάθε μέρα μέχρι αυτός να συμφωνήσει. Αλλιώς ας συνεχίσει ως έχει 

Αρχικά από μέρους μου μέχρι τώρα δεν είχα σκοπό να κάνω τίποτα παράνομο. Αλλά αν φτάσουμε κάποια στιγμή από εκεί που δε τον παίρνει καν τον σκύλο να μη μου το ξαναδινει(γιατί κ τέτοια κουλά έχουν γίνει) τότε ναι θέλω να είμαι καλλυμενη με νόμιμο η παράνομο τρόπο... Σημασία έχει ότι δε δέχομαι να χάσω το σκύλο μου γιατί απλά ότι του έρχεται μπορεί να κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Zoi17 είπε

Αρχικά από μέρους μου μέχρι τώρα δεν είχα σκοπό να κάνω τίποτα παράνομο. Αλλά αν φτάσουμε κάποια στιγμή από εκεί που δε τον παίρνει καν τον σκύλο να μη μου το ξαναδινει(γιατί κ τέτοια κουλά έχουν γίνει) τότε ναι θέλω να είμαι καλλυμενη με νόμιμο η παράνομο τρόπο... Σημασία έχει ότι δε δέχομαι να χάσω το σκύλο μου γιατί απλά ότι του έρχεται μπορεί να κανει

Με μπερδεύει αυτό στα bold, με παράνομο τρόπο δεν θα είσαι καλυμμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλτου εναν ασβερκο με μια υπευθυνη δηλώση οτι σε αφήνει να αλλάξεις τσιπακι στον σκυλο και ο ασβερκος του λεει ή υπογράφεις το χαρτι ή θα τον χαιδεψει......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Στείλτου εναν ασβερκο με μια υπευθυνη δηλώση οτι σε αφήνει να αλλάξεις τσιπακι στον σκυλο και ο ασβερκος του λεει ή υπογράφεις το χαρτι ή θα τον χαιδεψει......

Το ειπαμε παραπανω,αλλα κολλαμε στο γνησιο της υπογραφης.
Εκτος και αν στην τιμη ο ασβερκος παει στο ΚΕΠ και με τις 2 ταυτοτητες,για το γνησιο.Αλλα και εκει κολλαει το πραμα.

Δεν ξερω,θελει ψαξιμο :P
 

1 ώρα πριν, Zoi17 είπε

Αλλά αν φτάσουμε κάποια στιγμή από εκεί που δε τον παίρνει καν τον σκύλο να μη μου το ξαναδινει

Μου το ειχε κανει η πρωην μου αυτο,αλλα σε πιο χαλαρο κλιμα.
Εν τελει πηγα στο σπιτι οταν ελειπε και την πηρα ( τη σκυλιτσα μου ) καθως εχω πολυ καλες σχεσεις με τους γονεις της.

Στην επομενη επισκεψη,οταν της ειπα οτι θα παω να την παρω ενω λειπει,επειδη παλι δεν ηθελε να την αποχωριστει,μου ειπε οτι εχει δωσει εντολη να μη μου τη δωσουν ( παντα σε κλιμα χαβαλε ).
Αφου πηγε για δουλεια,της εστειλα μια παλια φωτο της σκυλιτσας,ενω καθεται στον καναπε μου,και τρελαθηκε,αλλα μετα της εξηγησα οτι ηταν παλια η φωτο :P .Φυσικα πηγα και την πηρα κανονικα αργοτερα.
 

Γενικα παντως εισαι σε δυσκολη θεση,ακομα και αν οντως στειλεις 2 δικους σου να απαιτησουν τη μεταφορα με αγριο τροπο,μετα μπορει να γυρισει μπουμερανγκ,αν ειναι τοσο ψυχακιας.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, StamTheMan είπε

Το ειπαμε παραπανω,αλλα κολλαμε στο γνησιο της υπογραφης.

Την υπογραφή θα την βάλει ο ίδιος με το χέρι του ασβερκου απο πάνω του.... 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...