Προς το περιεχόμενο

προταση για Ωτοασπίδες


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, elorant είπε

Εγώ παίρνω της Omrorax τις Soft από το φαρμακείο. €0,60 το ζευγάρι. Τις χρησιμοποιώ μια βδομάδα και μετά τις αλλάζω. Είναι από αφρώδες υλικό. Κόβουν αρκετό θόρυβο όταν κοιμάμαι.

Ας μεινουμε στο ΘΕΜΑ κυριοι .

Φιλε σε ενοχλουν στον υπνο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καθόλου. Είναι από αφρώδες μαλακό υλικό και τις συνηθίζεις πολύ εύκολα. Χρησιμοποιούσα και σιλικόνης παλιότερα αλλά αφήνουν υπολείμματα μέσα στο αυτί και είναι πολύ ενοχλητικό. Με αυτές κοιμάμαι σαν μωρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, elorant είπε

Καθόλου. Είναι από αφρώδες μαλακό υλικό και τις συνηθίζεις πολύ εύκολα. Χρησιμοποιούσα και σιλικόνης παλιότερα αλλά αφήνουν υπολείμματα μέσα στο αυτί και είναι πολύ ενοχλητικό. Με αυτές κοιμάμαι σαν μωρό.

μαλιστα οκ θα δοκιμασω και βλέπουμε -φθηνη λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ειπα την αποψη μου για τις ωτοσπιδες in ear στο υπνο ...

Ενοχλουνε δεν κοβουνε πολυ και εν δυναμη σε συνεχη χρηση μπορει να γινει ζημια απο απροσεξια που δεν φτιαχνει.

(Εχουνε παθει ατομα μονιμες εμβοες απο ωτοσπιδες στον υπνο καθως την βαζανε απο πιεση / βγαζανε απο υποπιεση /ωτιτιδα κτλπ

τελος για τις in ear υπαρχει και το occlusion effect ).

Αμα τα ζυγισεις δεν υπαρχει οφελος η ποιο σωστη λυση ειναι η ηχομονωση του δωματιου.

Καλη τυχη δεν ασχολουμε αλλο με το θεμα...

Επεξ/σία από j2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, j2k είπε

Σας ειπα την αποψη μου για τις ωτοσπιδες in ear στο υπνο ...

Ενοχλουνε δεν κοβουνε πολυ και εν δυναμη σε συνεχη χρηση μπορει να γινει ζημια απο απροσεξια που δεν φτιαχνει.

(Εχουνε παθει ατομα μονιμες εμβοες απο ωτοσπιδες στον υπνο καθως την βαζανε απο πιεση / βγαζανε απο υποπιεση /ωτιτιδα κτλπ).

Αμα τα ζυγισεις δεν υπαρχει οφελος η ποιο σωστη λυση ειναι η ηχομονωση του δωματιου.

Καλη τυχη δεν ασχολουμε αλλο με το θεμα...

φιλε για την μονωση το ξεραμε ηδη οκ...δεν εχουμε όμως τα χρηματα αυτό είναι το πρόβλημα μας...

Τεσπα σε ευχαριστούμε για τις συμβουλες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρε τις ωτοφλατ(στο μπλε χαρτινο κουτακι ,κερινες) απο ενα φαρμακειο εχουν 80 λεπτα εγω τις κραταω κανα μηνα και τις χρησιμοποιω πανω απο 10 χρονια μια χαρα ειναι.

https://www.skroutz.gr/s/7676055/OEM-OtoFlat-Wax-Earplugs.html

Επεξ/σία από blackhill66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, blackhill66 είπε

παρε τις ωτοφλατ(στο μπλε χαρτινο κουτακι ,κερινες) απο ενα φαρμακειο εχουν 80 λεπτα εγω τις κραταω κανα μηνα και τις χρησιμοποιω πανω απο 10 χρονια μια χαρα ειναι.

https://www.skroutz.gr/s/7676055/OEM-OtoFlat-Wax-Earplugs.html

Τις βάζεις στον ύπνο η απλά για τον θόρυβο στη δουλειά σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, elorant είπε

Εγώ παίρνω της Omrorax τις Soft από το φαρμακείο. €0,60 το ζευγάρι. Τις χρησιμοποιώ μια βδομάδα και μετά τις αλλάζω. Είναι από αφρώδες υλικό. Κόβουν αρκετό θόρυβο όταν κοιμάμαι.

Θα συμφωνήσω μαζί σου για τις ohropax soft. Μετά από πολλές δοκιμές κατέληξα σε αυτές και τις βρίσκω από φαρμακείο στα 0.50€ το ζευγάρι ή στα 11.90 το κουτί (24 ζευγάρια) με παραγγελία από ίντερνετ. Εναλλακτικά τις hansaplast 1.90 τα τρία ζευγάρια.

Αλλά ρε φίλε έλεος. Μια βδομάδα τις φοράς; Αν χρησιμοποιηθούν 1-2 φορές είναι για πέταμα, γιατί αφενός γίνονται πολύ βρώμικες και αφετέρου χαλάνε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vairass είπε

Λοιπον τελευταια ξυπναω με το παραμικρο , για καντε καμια προταση ( δοκιμασμενη εννοείται  ) για να την παλευω .

Εως 10 ευρω όχι παραπανω.

πάρε valerian. Ίσως σε βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ κάποιες φορές της med σιλικόνης από φαρμακείο.Οχι όμως σε ύπνο.Συνηθως σε εξόδους σε δυνατές μουσικές γιατί βγάζω εμβοες κατά καιρούς. Ευχαριστημένος είμαι, δεν θυμάμαι γιατί παράτησα τις κέρινες μετά από χρόνια, αλλά δεν ξέρω, δεν θα πρότεινα να τις βάλει κάποιος έτσι εύκολα στον ύπνο.Φοβαμαι για τραυματισμό. Δεν συζητάμε καν για sticks. Θα σου πρότεινα πριν κάνεις το οτιδήποτε σε κάθε περίπτωση να σε συμβουλέψει και γιατρός επί του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, nightwalker1990 είπε

πάρε valerian. Ίσως σε βοηθήσει

Δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα.. Απλά κάνουν θόρυβο κάποιοι στην πολυκατοικία και αν ξυπνήσω μετά κοιμάμαι δύσκολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λόγω της φύσης της δουλειάς μου χρησιμοποιώ πολύ συχνά ωτοασπίδες όταν θέλω απόλυτη συγκέντρωση. Επι χρόνια έχω δοκιμάσει πραγματικά τα πάντα. Οι καλύτερες για μένα είναι αυτές οι 3Μ που φιλτράρουν αν τοποθετηθούν σωστά ως 39db

https://www.ebay.co.uk/itm/3M-EAR-Soft-FX-High-Performance-Foam-Earplugs-SNR39dB-Ear-Plugs/111112820927?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=410189652776&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...