Προς το περιεχόμενο

Noname τηλεκοντρόλ; Έλεος


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλάει το τηλεκοντρόλ της tv σου. Πας στο συνοικιακό ηλεκτρονικάδικο, κ φεύγεις -με μικρό κόστος- με ένα noname τηλεκοντρολ, με τη σωστή συχνότητα μεν αλλά ελάχιστες λειτουργίες της 50" tv σου, για το δε εμφανισιακό design θέμα, δεν το συζητάω καν, τραγικό. Και σκέφτομαι και απορώ, άραγε δεν υπάρχουν πχ. Sony, Samsung, Philips (κ άλλων εταιριών τηλεκοντρόλ) που να μπορεί να βρεί κανείς με χαμηλότερο κόστος από τα original, να είναι πχ ιματασιόν; Έχετε καμιά λύση να προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχουν και τα τζαμπο,λερου,πραχτικερ,κανονικα κοντρολια,που βεβαια δεν κοστιζουν 3-4-5 ευρω,οπως αυτο που πηρες εσυ και ειναι σαν τηλε αυτοκινητου.το 10αρικο δεν το γλυτωνεις αν θες πληρη λειτουργικοτητα.......την συχνοτητα στα πασπαρτου κοντρολια,την περνας εσυ,απο το μανουαλ  που εχουν μεσα........

Επεξ/σία από dollyyy19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαρτάται για το τι θεωρείς "νορμαλ" κόστος. Στο skroutz έχει για όλες τις τσέπες: 

 

Με τα βασικά να ξεκινάνε απο 5€ και τα "σμαρτ κοντρόλερ" (βλέπε Riitek Rii mini) απο 27, δεν μου φαίνονται παράλογες τιμές. Εαν η TV κοστίζει π.χ. 1000-1500€, αναμενόμενο είναι οτι το περιφερικό θα έχει πολλαπλάσια τιμή απο το κανονικό. 

Είναι σα να λες, αγόρασα BMW και θέλω ανταλλακτικά σε τιμή ημιτασιόν Toyota...

Επεξ/σία από j0hnn1e
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, zoranb είπε

Χαλάει το τηλεκοντρόλ της tv σου. Πας στο συνοικιακό ηλεκτρονικάδικο, κ φεύγεις -με μικρό κόστος- με ένα noname τηλεκοντρολ, με τη σωστή συχνότητα μεν αλλά ελάχιστες λειτουργίες της 50" tv σου, για το δε εμφανισιακό design θέμα, δεν το συζητάω καν, τραγικό. Και σκέφτομαι και απορώ, άραγε δεν υπάρχουν πχ. Sony, Samsung, Philips (κ άλλων εταιριών τηλεκοντρόλ) που να μπορεί να βρεί κανείς με χαμηλότερο κόστος από τα original, να είναι πχ ιματασιόν; Έχετε καμιά λύση να προτείνετε;

Μπορείς να πατήσεις πάνω στο τριγωνάκι που γράφει Play Store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε

Εξαρτάται για το τι θεωρείς "νορμαλ" κόστος. Στο skroutz έχει για όλες τις τσέπες: 

Με τα βασικά να ξεκινάνε απο 5€ και τα "σμαρτ κοντρόλερ" (βλέπε Riitek Rii mini) απο 27, δεν μου φαίνονται παράλογες τιμές. Εαν η TV κοστίζει π.χ. 1000-1500€, αναμενόμενο είναι οτι το περιφερικό θα έχει πολλαπλάσια τιμή απο το κανονικό. 

Είναι σα να λες, αγόρασα BMW και θέλω ανταλλακτικά σε τιμή ημιτασιόν Toyota...

τα ανταλλακτικα των toyota ειναι το ιδιο πανακριβα ή και παραπανω  απο των bmw

just so you know

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, zoranb είπε

Πώς μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Kαι με τη συχνότητα τι γίνεται;

Εγώ πχ πήρα κάτι τέτοιο πριν καιρό και δουλεύει κανονικά. Ψάξε με τη μάρκα της tv σου 

Δε χρειάζεται καμία ρύθμιση 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.ca%2Fulk%2Fitm%2F132393776143

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, opcorsa said:

τα ανταλλακτικα των toyota ειναι το ιδιο πανακριβα ή και παραπανω  απο των bmw

just so you know

Επειδή το ήξερα οτι κάποιοι εδω μέσα θα πιαστούν απο λέξεις και θα αρχίσουν τις αερολογίες και εξυπνάδες, μπορείς να ξαναδιαβάσεις το post μου.

Έγραψα "ανταλλακτικά σε τιμή ημιτασιόν Toyota. 

Επεξ/σία από j0hnn1e
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν θες τη φούλ λειτουργία πας στο original

αν θες 10in1 με οθόνη αφής, καλύτερα ένα smartphone με IR η έστω ξεχωριστό IR Που συνδέεται στη usb θύρα του(ξεκινούν από 5 €).

ΥΓ. Μη πάρεις αυτά που είναι με 3.5 jack IR για smartphone, δεν κατάφερα να το δουλέψω.

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Επειδή το ήξερα οτι κάποιοι εδω μέσα θα πιαστούν απο λέξεις και θα αρχίσουν τις αερολογίες και εξυπνάδες, μπορείς να ξαναδιαβάσεις το post μου.

Έγραψα "ανταλλακτικά σε τιμή ημιτασιόν Toyota. 

να εγραφες τιμη ημιτασιον φιατ που θα ηταν τιμη χωμα...

στα τουοτα ακομα και τα ημιτασιον πανακριβα ειναι

(ειμαι ειδημων στα οφφ τοπικ ομως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιρνεις universal κομπιουτερ, εγω ετσι γουσταρω να τα προφερω :P  που εχει κωδικους για συχνοτητες μεγαλη γκαμα μαρκων tv

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...