Προς το περιεχόμενο

Κάρτα Γραφηκων 2060 RTX θέμα με Βαθμόυς.


SeXyMaGaS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολες μα όλες ανεξαιρέτως οι εταιρίες εχουν ένα ποσοστό ελαττωματικών προϊόντων, λιγο πολύ το ίδιο. Τώρα ένα πάνω ενα κάτω δεν κάνει διαφορά. Ειναι να μην σου κάτσει το κομμάτι. Και αυτά που ακούς εδω και εκει πως τάχα πχ η Asus είναι πιο αξιόπιστη, τρίχες. Γεμάτο το internet από χαλασμενες gpu, ριξτε μια ματιά στο newegg να φριξετε. Αν σου κάτσει απλά την στέλνεις για rma και περιμένεις την σειρά σου..ενα μήνα? Ενα μήνα, τι να κάνουμε, τα λεφτά σου έδωσες, θα περιμένεις για αντικατάσταση. Τι άλλο να κανεις δλδ?

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, music_lover είπε

Ολες μα όλες ανεξαιρέτως οι εταιρίες εχουν ένα ποσοστό ελαττωματικών προϊόντων, λιγο πολύ το ίδιο. Τώρα ένα πάνω ενα κάτω δεν κάνει διαφορά. Ειναι να μην σου κάτσει το κομμάτι. Και αυτά που ακούς εδω και εκει πως τάχα πχ η Asus είναι πιο αξιόπιστη, τρίχες. Γεμάτο το internet από χαλασμενες gpu, ριξτε μια ματιά στο newegg να φριξετε. Αν σου κάτσει απλά την στέλνεις για rma και περιμένεις την σειρά σου..ενα μήνα? Ενα μήνα, τι να κάνουμε, τα λεφτά σου έδωσες, θα περιμένεις για αντικατάσταση. Τι άλλο να κανεις δλδ?

ναι σωστο και αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ. Αυτήν ήθελα να πάρω. Τώρα με αυτά που ακούω είμαι προβληματισμένος. Να πάρω την Gaming OC της gygabyte η να πάω σε MSI gaming z όπως λέει και ο φίλος πιο πανω; Η msi είναι καλύτερη υλοποίηση;  Τώρα έχω μια Gigabyte 960 4gbb windforce και δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με θερμοκρασίες. Δεν θέλω να αναβαθμίσω και να έχω θέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aplos73 είπε

Ωχ. Αυτήν ήθελα να πάρω. Τώρα με αυτά που ακούω είμαι προβληματισμένος. Να πάρω την Gaming OC της gygabyte η να πάω σε MSI gaming z όπως λέει και ο φίλος πιο πανω; Η msi είναι καλύτερη υλοποίηση;  Τώρα έχω μια Gigabyte 960 4gbb windforce και δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με θερμοκρασίες. Δεν θέλω να αναβαθμίσω και να έχω θέματα. 

Τα ιδια επαθα κ εγω.. ειχα 1050τι gigabyte k την πατισα ισως να ειναι ετσι φτιαγμενη δεν ξερω εγω θα την πουλησω ελπιζω.παρε καποια αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aplos73 είπε

Ωχ. Αυτήν ήθελα να πάρω. Τώρα με αυτά που ακούω είμαι προβληματισμένος. Να πάρω την Gaming OC της gygabyte η να πάω σε MSI gaming z όπως λέει και ο φίλος πιο πανω; Η msi είναι καλύτερη υλοποίηση;  Τώρα έχω μια Gigabyte 960 4gbb windforce και δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με θερμοκρασίες. Δεν θέλω να αναβαθμίσω και να έχω θέματα. 

Πρόβλημα είχε η συγκεκριμένη που πήρε. Δεν θα έχουν όλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Black Demis είπε

παρομιο θεμα είχα και εγώ λύση δεν βρήκα ειχα την GV-N2060OC την ειχα παρει με  355 ευρω με το καλημέρα 75 80 ειχα και ανεβαίνει και άλλο ακόμη και με fans στο full είχα μιλήσει και με την gigabytte κλπ η οποία υποστήριζε οτει σε gaming φάση μεχρι 85 είναι καλά

την έδωσα 340 έδωσα άλλα ~130 ευρώ πήρα με 470 την 2060 Gaming Z της msi και ησύχασα...

ενα έχω καταλάβει όταν δίνεις μην λυπάσαι για καλό custum build της κάρτας.. τα φτηνά όλο και κάπου χάνουν (με καποιες εξαιρέσεις πχ palit η οποία αλλού χάνει)

btw το παιδί το οποίο πήρε την κάρτα βρήκε λύση, έβαλε στο κουτί δυο τερατώδες ανεμιστήρες να βαράνε με full δύναμη απο μπροστά (προφανώς έχει θόρυβο τώρα) αλλά κάρτα πάγος (55 δεν φτάνει)

με 470 για 2060 sorry αλλα δεν θα ελεγα οτι εκανες ουτε τωρα  καλη επιλογη...

μπορεις να παρεις evga + επεκταση στα 5 χρονια με 400, που  και παλι πολλα τα θεωρω για 2060. με 470 επαιρνες 2070

Επεξ/σία από rofl
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, rofl είπε

με 470 για 2060 sorry αλλα δεν θα ελεγα οτι εκανες ουτε τωρα  καλη επιλογη...

μπορεις να παρεις evga + επεκταση στα 5 χρονια με 400, που  και παλι πολλα τα θεωρω για 2060. με 470 επαιρνες 2070

με αυτό που μου προσφέρει είναι οτι πρέπει δλδ

είναι τέρμα κρύα έχει καλή υλοποίηση στην ψήκτρα το έχω πάρει από τον επίσημο εισαγωγέα που σημαίνει και άμεση εγγύηση

αυτά είναι τα πρωτεύων για μένα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και τα λεφτά πάνε στην τελευταία μοίρα

 

όσες φορές έτυχε να προσπαθώ να γλιτώσω σε χρήματα από κάτι την πλήρωσα με άλλο τρόπο (πολύ ποιο ακριβό με την ψυχολογία)

 

όσο για την 1070 ναι όντος ακριβός στα ίδια λεφτά έπαιρνα ακριβος την ίδια υλοποίηση απο ακριβός το ίδιο μαγαζί...... απλα σκεφτικa για το rtx και οτι έχω και θα παραμείνω για πολύ καιρό σε 1080 καθώς για 4k θελει min 2080

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι ρε 1070, 2070:)

εκει ξεκινανε οι 2070

msi 2070 βλεπω στο skroutz απο αξιοπιστο καταστημα 506 ευρω. και υπαρχουν και φθηνοτερες. θα χει και πιο ακριβη υλοποιηση η msi σιγουρα, αλλα οτι και να ναι σε καμια περιπτωση 2060>2070 στα ιδια λεφτα ασχετως υλοποιησης.

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=65264&cat=5

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω την MSI ventus 2060 rtx στα 370 € στο skroutz. Νομίζω ότι είναι καλή τιμή. Λέω να πάρω αυτή. Τι λετε; Θα είναι οκ από ψύξη; Γενικά οι MSI από ότι βλέπω στο YouTube καλά τα πάνε από ψύξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ventus δεν εχουν νομίζω το zero frozr αυτο δλδ που μέχρι τους 60c οι ανεμιστήρες δεν δουλεύουν αλλά λεπτομέρεια αν δεν σε ενδιαφέρει ο θόρυβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα την plait.Εχει 20 ευρώ  πιο φθηνά αλλά για τόσο μικρή διαφορά  νομίζω  καλύτερα  την msi. Όσο για τον θόρυβο  δεν με πειράζει.  Βλέπω και την Msi  Gaming  Z με καλύτερο  σύστημα  ψύξης.  Είναι μέσα στο budget μου. Λέω να πάω εκεί δίνοντας  κάτι  παραπάνω αλλά να έχω το κεφάλι  μου  ήσυχο. Όπως τόσο  καιρό  είμαι οκ με την 960 windforce  της Gigabyte που έχω και δεν έχω ασχοληθεί  ποτέ  με θερμοκρασίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εγω ειχα ασχοληθει με της θερμοκρασιες ποιο παλοια α λογο οτι ξεκινησα να κανω oc's στον cpu μου κτλπ κτλπ εε ενταξει στα 2 χρονια που εχω την 1050τι windforce gigabyte τα τεμπς δεν αλλαξανε ουτε στο ελαχιστο και πιστευω το ιδιο για την 2060 ηξερα οτι λογο οτι ειναι νεας γενιας οτι θα εχει διαφορα εννοιτε αλλα δεν περιμενα να μου κατσει ετσι..τωρα την εστειλα για rma οταν την εχω πισω θα ενημερωσο εδω εαν οντως μου εκατσε σκατα κομματι οι ειναι ετσι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μια από τα ίδια. Ποτέ δεν έψαξα θερμοκρασίες. Η κάρτα πάντα δούλευε άψογα.Χειμώνα καλοκαίρι. Γι αυτό θα κάνω παραγγελία την MSI . Η την ventous η την Gaming Z. Για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Σου εύχομαι να την αντικαταστήσουν γρήγορα την κάρτα σου και η καινούρια να παίζει άψογα. Πάντως είδα στο site της Gigabyte οτι έχουν το rev 2 της κάρτας. Ίσως οι θερμοκρασίες να ήταν ο λόγος που έβγαλαν revision 2. Θα δούμε όταν με το καλό έρθει η κάρτα σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα ρωτησα και στην εταιρια και λενε μεχρι 88 βαθμους καλα ειναι και εαν εχω θεμα με overheat να στειλω φωτογραφιες στα 10 λεπτα χρηση και το log απο το gpuz οι να παρω aftermarket cooling lol

Επεξ/σία από SeXyMaGaS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...